Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Da, bas to. (update)supersu.zip flashni. Moram da se ogradim na svoju odgovornost naravno. Mada, kad je vec tako, mogao bi magisk, jer ima hide root koji radi.

Ti si kupio polovan box? Bas je cudno da si dobio twrp, pokusaj supersu instalcije i sve to "out of the box". Narocito zbog twrp jer proizvodjaci ipak ne smeju da stave community software.
Inace ako ti je stalo samo do fox, natgeo i ostalih, probaj iz browsera kako radi. Chrome, desktop site.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, kupio nov box, koji je totalno pukao kada sam probao ovu foru od @crnivrag. Inače je bio rutovan, ali posle brisanja dotičnih fajlova, otišao u out. Onda sam ga flešnuo sa fabričkim softverom i ubacio twrp i bilo je ovako kao sada. Onda sam flešnuo Magisk, ali box se podizao 10 minuta i magisk manager nije ništa radio, prijavljivao nebuloze i sl. Juče sam iz twrp-a pokrenuo fajl za uninstall Magisk, od tada box radi super, a ostalo znaš.
 
Poslednja izmena:
Cek, fabricki image ti je ostavio samo busybox i superuser app u system/app?
Za magisk mora da se pocisti prethodni root, verovatno je zato brljavio. Nisam znao da si imao, pa brisao rucno. Ako vec imas fw koji valja, probaj flash supersu.zip pa onda unroot pa magisk.

Drugo mozes xposed/cloak kombinaciju ako ti proradi full root flashovanjem zipa. Svakako, xposed i magisk moras naci verzije koje rade na tvojoj verziji androida. Mozda je boljla druga opcija jer kazes da brisanjem su je box otisao u out. Kao da mu je root neophodan za normalno funckionisanje. Mada, opet, nejasno je kako sada radi ako nije rootovan ...
 
Pa drugi fabricki softver sam ubacio, ne isti.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
OK, drugi ili isti, ali je skinut sa sajta proizvodjaca?
Mozda je bolej da ovo predje u temu za android multimedia uredjaje, jer se svodi na to kako da rootujes box i sakrijes root od app (ili da ga full unroot). Jesi li falshnuo supersu zip?

Hteo bih da se ne zatrpa ovo pitanje eon (tv) app i fps/mbps u kontekstu sportkih kanala posto tu imamo materijal sa najvise promena. Ovde je sale99 rekao da ne vidi problem na TV. Pretpostavljam da app vozi na TV.
Kopka me da li sam TV pegla, odnosno da radi interpolaciju. Svakako na boxu sam skinuo outut na 24p ali, ocekivano, nema promena.
Ima li jos ko da koristi TV app na boxu i kako izgledaju sportski kanali (eurosport, sk ...)? Mogu samo SK da uporedim, posto nemam es hd na D3. Mnogo je bolje na D3.
 
OK, drugi ili isti, ali je skinut sa sajta proizvodjaca?
Mozda je bolej da ovo predje u temu za android multimedia uredjaje, jer se svodi na to kako da rootujes box i sakrijes root od app (ili da ga full unroot). Jesi li falshnuo supersu zip?

Hteo bih da se ne zatrpa ovo pitanje eon (tv) app i fps/mbps u kontekstu sportkih kanala posto tu imamo materijal sa najvise promena. Ovde je sale99 rekao da ne vidi problem na TV. Pretpostavljam da app vozi na TV.
Kopka me da li sam TV pegla, odnosno da radi interpolaciju. Svakako na boxu sam skinuo outut na 24p ali, ocekivano, nema promena.
Ima li jos ko da koristi TV app na boxu i kako izgledaju sportski kanali (eurosport, sk ...)? Mogu samo SK da uporedim, posto nemam es hd na D3. Mnogo je bolje na D3.

Box još uvek čekam ali ti možda nešto pomogne moje iskustvo sa androidima. Prvi je 4.x-160dpi, drugi 6.x-213dpi, treći 7.x-320dpi. Prvi i treći rade perfektno, na drugom secka telep na N1. Menjao sam dpi na 160 i 240, ništa se nije promenilo. Verovatno je do OS-a.
 
Trenutno sam u engleskoj i hteo bih da iskoristim EON na smart tv dok sam ovde. Imam duo net gold... 2/5 aktivirana uredjaja... instalirao applikaciju na sony tv, i dossao do aktivacionog koda ali nikako ne mogu da nadjem gde da unesem taj aktivacioni kod na sbb sajtu... pratio sam uputstvo i na toj strani ja uopste nemam gde da unesem kod... molim za pomoc!

EDIT: skontao, ovaj paket ne podrzava eon na tv
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedan eon za tv, taman da podelimo troškove :wave:
 
Da li iko ima (ili je imao) problem sa "Vaš paket ne podržava gledanje uživo"? U pitanju je eon TV aplikacija na android boxu ( koji se ponaša kao android TV box).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako se to box ponaša kao Android TV box?


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Market je od Android TV, a izgled interface-a je isti kao na običnom Android boxu...
 
Ima li nek inacina da probam eon na android box-u? Imam trio gold pa bih probao na tv. Instalirao sam verziju za tv ali ne mogu da je aktiviram.
 
Moraš verziju koja nije za tv.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Si probao verziju za mobilni?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nisam, probaću danas kad dođem kući. Ako premotaš malo nazad, onda radi :)
 
Pozdrav.

Postoji li nacin da se izbegne ono ‘kanal nije dostupan u ovom regionu’ ?

Moze li neki VPN da resi situaciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da može VPN. "samo" treba da nađeš VPN server koji je stvarno u Srbiji (a nije Telekom-ov IP opseg)/Hrvatskoj/Bosni/... i da ima upload 4+ Mbps.
Drugim rečima": ganjaj nekog ko ima Beogrid simetrični internet paket :d da ti digne VPN server.
 
Jedna stvar mi nije jasna. Na EONu mogu da vracam sadrzaj programa NickJr dok ga D3 risiveru ne mogu. Zvao sam SBB i kazu da EON "mogu da kontrolisu" dok D3 "zavisi od provajdera" i da je to OK:) Zna li neko razlog ovih razlika?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da odgovorim sam sebi :d : jeste, Android TV app koristi interlaced stream.

Instalirao sam na mom box-u pored klasicnog Eon-a i TV app, i kod mene ne radi dobro, u smislu da ima problem kao da fali deinterlace algoritam. Narocito vidljivo kod pokreta (sporta), na klasicnom Eon-u je ok a na Tv varijanti izgleda kao

http://www.videoconverterfactory.com/tips/imgs-self/dvd-interlaced/dvd-interlaced-2.jpg

Slican problem je postojao i kod D3i, kada su zapocinjali taj servis. Moguce je da kad aplikacija radi na smart tv-u sam TV odradi deinterlace, ali kod mene ide preko box-a kao progresiv pa je rezultat kao sto sam vec opisao.

Videcu kad stignem da se malo igram i da probam da setujem box na 50 i 60Hz, mozda nesto pomogne.
 
Da odgovorim sam sebi :d : jeste, Android TV app koristi interlaced stream.

Kako si to video. Mislim, progresive sigurno nije, no interesuje me da li si uspeo da decompile app ili si sniffovao saobracaj na boxu (ili na android vm na PC).
Nisam uspeo nicim da je decompile za sada.
 
@churla: Za decompile možeš koristiti http://www.javadecompilers.com/apk
Sniffovanjem saobraćaja nećeš postići ništa zbog HTTPS/TLS...

Ja sam do željenih informacije došao kombinacijom različitih stvari, tipa gledanje sadržaja nekih fajlova na /data/data (na rootovanom Android uređaju), čitanjem JavaScript koda sa sajta...
 
Jedna stvar mi nije jasna. Na EONu mogu da vracam sadrzaj programa NickJr dok ga D3 risiveru ne mogu. Zvao sam SBB i kazu da EON "mogu da kontrolisu" dok D3 "zavisi od provajdera" i da je to OK:) Zna li neko razlog ovih razlika?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

D3 i EON su različite platforme i pre na D3GO nisi mogao da vraćaš sve kanale odnosno mogao si one kao na D3. Nadamo se da će D3 resivere zameniti EON resiverima u skorijoj budućnosti.
 
Videcu kad stignem da se malo igram i da probam da setujem box na 50 i 60Hz, mozda nesto pomogne.

Trebalo bi da koristis 50 Hz (25i), nikako 30 ili 60. Ako SBB koduje stream za Eon TV app kao interlaced, box bi trebalo da salje sliku TV-u koji onda odradi deinterlace u 50p. Ako su svi strimovi pa i taj za Eon tv 25p, onda nema nista od tecne slike za live prenose. Ako box insistira da on odradi deint u 25p ili cak konverziju u 30p, onda je zesci krsh.

Znaci Eon da bi bio konkurentan dvb-c tehnologiji mora da ima kasnjenje max do 5 sekundi (a to nema na eon-u), da bude kvalitetno enkodovan (sigurno ne neki softverski middleware koji koristi x264 --preset ultrafast) i mora da salje 50p strimove (kvalitetno odradjen deinterlejs) da bi tv prenosi imali tecnu sliku. Ovo sve ako podrazumevamo da je servis stabilan kad se hiljade korisnika nakace istovremeno a i to je kod ott uvek problematicno.
 
Poslednja izmena:
Ja na Android Box-u dobijem onaj kod ali na telemach nalogu ne vidim gdje da ga unesem. Ima iskoristeno 3/5 naloga. Ima li neko ideju u čemu je problem?
 
@forum1nick: SmartTV app / AndroidTV app nije među tih 5 uređaja (to ti je za običan Android, mobilne, tablete i komp/browser), to je posebna stavka koja je 1 od 1, i unošenje OTP koda na MojSBB (tj Moj Telemach ili kako se vama zove taj portal) sajtu imaš vidljivo samo ukoliko imaš paket koji ima pravo na SmartTV app. To su kod kod SBB-a Gold Extra i Gold Premium, ne znam za Telemach kako vam se zovu 2 najskuplja paketa.
U Srbiji trenutno promotivno su i za D3i korisnike omogućili aktivaciju jednog SmartTV uređaja. Iako u uslovima korišćenja EON stoji da je na D3i dostupan taj 1 "slot" ako korisnik plaća Plus paket meni se pre par dana opet pojavila ta sekcija za unos OTP koda (postojalo je i pre par meseci kad je tek krenuo EON, pa "nestalo" do pre neki dan) iako ja plaćam samo Start paket (istekao mi je promo za HD paket). I uspešno sam aktivirao na "Android box"-u čisto da testiram kako izgleda i kako (bi radila) radi aplikacija (s obzirom da mi je "box" povezan na isti TV na kojem je i D3i risiver svakako nemam potrebu za SmartTV/AndroidTV app osim eventualno povremeno za "gledaj iz početka" za kanale za koje D3i risiver nema "premotavanje"), i totalni je krš :d :d
 
Poslednja izmena:
Ti ovo ozbiljno?
Ono bas ako cemo striktno, eon je ott posto je preko public, a ne managed neta.
 
Nazad
Vrh Dno