Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Gledaš dobro, tako je bilo i kod mene. Imale neke dve opcije ispod, kliknuo na jednu gde pisalo 21.4.0. posle isključio ažuriranja i onda radilo. Jeste sve ovo laički ali eto. Videću sutra da li će raditi.

Deinstalirao sam pre toga načisto 21.4.1, prethodno onemogućio pvr. eon da bi mogao uopšte da deinstaliram tu verziju pa preko ZIP verzije pokušao da ubacim 21.4.0. ali nije uspelo o čemu sam pisao.

Onda uradio ono iz prvog pasusa. Ima ljudi ovde koji mogu stručno sve da objasne, a dotle jednostavno nagađanje i nabadanje, radilo mi večeras sve bez problema i u mojim dodacima mi sad
pokazuje da je verzija 21.4.0. i da su automatska ažuriranja isključena.
 
Nisam nikako uspeo da vratim raniju verziju inputstream adaptive.
Jednostavno ne može da se instalira iz zip fajla.
Međutim obrisao sam i novu verziju i sada mi Eon radi bez njega.
Radi normalno bez izbacivanja.
Samo kada pokrenem obavesti me da mi fali inputstram i onda radi ok.
 
PVR addon ne može da radi bez makar jednog "inputstream" klasa addon-a instaliranog. (PVR addon nije taj koji reprodukuje stream, on "samo" dobavlja validan stream link koji dalje prosledi inpstream addon-u.)
Sad da li će biti "inputstream.adaptive" ili "inpustream.ffmpegdirect" to već zavisi i od toga da li koristite verziju PVR addon pre ili posle nego što je Nirvana bosanac dodao podršku za ovaj ffmpegdirect. "Adaptive" je default izbor a "ffmpegdirect" je alternativa.
"ffmpegdirect" ne podržava DRM zaštićene stream-ove a "adaptive" podržava. Eon polako kreće da prebacuje kanale tj dodaje DRM zaštitu (npr Discovery kanal i HBO već koristi DRM) i da taj PVR addon sluša šta Eon API server traži ili da su na serveru ugasili nezaštićen stream (kad su na EOn aplikacijama pustili da koriste DRM zaštićene verzije kanala) sad već 20-ak kanala ne bi mogao da gledaš nakon što si obrisao "inputstream adaptive".
 
A, kako instalirati stari 21.4.0. jer na novom pucaju kanali posle sta znam mozda minut?
 
Tu i gledam, ima samo verzija 21.4.1 sa kojom pucaju kanali posle minut. Cak sam reinstalirao totalno Kodi i uradio sve iz pocetka reko amoda se pojavi niza verzija, al nema, jos sam i iskoristio dva brisanja na EON nalogu, pa sam morao da pisem SBB-u da mi obrisu naloge i sada sam iskoristio jedan, znaci imam jos 4 pokusaja :) Pokusao sam cak i sa fleda da instaliram stariju verziju i ne dozvoljava mi.
 
Sad da li će biti "inputstream.adaptive" ili "inpustream.ffmpegdirect" to već zavisi i od toga da li koristite verziju PVR addon pre ili posle nego što je Nirvana bosanac dodao podršku za ovaj ffmpegdirect. "Adaptive" je default izbor a "ffmpegdirect" je alternativa.
Baš sam sad pogledao. Nemam instaliran ni ffmpegdirect ni adaptive, a Eon mi radi.
Samo izbacuje grešku da nemam inputstream.
 
Možda ne gledaš ti na pravom mestu, to ne bi trebalo da može da radi bez jednog od ta 2 addon-a. Eon addon nema video player komponentu. Ne znam kako bi uspeo da dobaci skroz dole do toga da ffmpeg obrađuje i pušta HLS manifest (to jeste bilo default ponašanje starijih verzija Kodi-a za kad se HLS stream pušta iz m3u liste ili kao strm fajl, ako se ne setuju inpustream properties) ako mu Eon addon explicitno setuje da koristi inpustream addon??... Al ajd, ne razumem se baš toliko u Kodi internals kako šta detaljno funkcioniše.

U svakom slučaju ti bi trebalo to da namestiš da radi kako treba i da bude instalirano šta treba da bude instalirano.
Proveri pod Kodi> Setttings > Add-ons> My add-ons da li imaš ili nemaš vidljivu kategoriju "VideoPlayer Inputstream", ako imaš vidiš da li tu kad uđeš imaš neki od 2 spomenuta inpustream addon-a.

Ako nemaš onda Kodi> Setttings > Add-ons > Install from repository > Kodi add-on repository> VideoPlayer Inputstream (ovde ćeš sigurno imati dostupnu tu kategoriju addons) pa tu možeš da instaliraš ako već nije instaliran makar ffmpegdirect.

A za stariju verziju Inputstream Adaptive ako nemaš pod "Versions" ponuđenje straije verzije kao iz Local package cache moooožda bi mogla da prođe varijanta da se skine odavde stariji zip za inputstream adaptive i kopira ručno u "packages" folder Kodi-a (dok je Kodi ugašen / force close) koji je u /addons/packages/ podfolderu Kodi-a pa da se onda pojavi kad se restartuje Kodi tamo pod "Versions" i da može da se pregazi starija verzija preko novije.

Ako se svo to majmunisanje radi na Android boxu sa Android 11 ili novijim onda se to sve komplikuje jer bi moralo da se radi kopiranje fajlova koristeći Kodi-ev built in File manager pošto na Android 11 nema pristupa /sdcard/Android/data folderima gde stanuje i Kodi files folder :D :D


Verovatno bi najjednostavnije rešenje bilo da se prosto instalira stariji Kodi apk fajl odavde (koji dolazi sa matorijom verzijom inputstream adaptive) pa da se brzo isključi auto updates za addons :D
 
A za stariju verziju Inputstream Adaptive ako nemaš pod "Versions" ponuđenje straije verzije kao iz Local package cache ...
E ovo je bilo ključno u mom slučaju, imala je verzija 21.4.0. kao local package cashe i kada sam na to kliknuo onda je sve bilo ok i sada ga i prepoznaje kao 21.4.0. uz obavezno isključena ažuriranja.
 
@Miki Ue jasno je meni šta si ti imao a drugi nije... Samo se nisam sećao baš kako to funkcioniše za stvari koje su u zvaničnom Kodi repository... znam da neki drugi repository drže i nude po nekoliko verzija u nazad u samom repo-u, dakle ne samo u local cache šta imaš ili nemaš već možeš da skineš i instaliraš stare verzije:

Npr za mod Plex addon-a:

kodi_addon.png

A svakako bi trebalo?? da može da se skinut stariji inpsutream.adaptive instalira ručno koristeći "install from zip", samo prvo bi moralo da se promeni default podešavanje koje koristi odakle dozvoljava da se rade update-ovi addon-s koje verovatno blokira tu ručnu instalaciju za nešto što je deo zvaničnog Kodi repository. Takav slučaj je bio za Kodi v20, a sad za v21 nemam pojma nisam koristio.

Bzvz što ga ne nude u Kodi UI kad defintivno imaju / čuvaju na serveru:

https://mirrors.kodi.tv/addons/omega/inputstream.adaptive+android-armv7/

https://mirrors.kodi.tv/addons/omega/inputstream.adaptive+android-aarch64/
 
zamolio bih vas da više ne idete u sitna crevca sa KODI-jem.
za sam KODI i njegova podešavanja kao i za add-on-ove postoji posebna tema
 
Kastuje li neko Eon aplikaciju na TV pomoću chromecasta?
Neće ponekad da pusti kanal odmah. Moram po nekoliko puta da tapnem na ikonicu izabranog kanala da bi proradilo.
 
Procitao sam 20 zadnjih strana prepiske i zadnjih godinu dana koristim modovanu Eon aplikaciju uz vpn na android boxu, bez greske. Sada prelazim na yettel i zanima me da li je neko probao da na yetel uredjaju koristi modovanu aplikaciju, da se zauzima slot za uredjaje, ne za smart tv, da li uopste radi, da li radi sa daljinskim...Nemam slobodan slot za Tv aplikaciju i ovo mi je mozda i kljucno za promenu paketa.
 
Ne vidim zasto ne bi mogao i na njihovom boxu ako je android box da koristis tu apk koju vec koristis na drugom android boxu ( a za samu mod apk vec i sam znas mora samo sa misem a vec na ovim temama otvorila se mogucnost sa eon pvr kodi addonom da moze i sa daljincem prelistaj malo )
 
naravno da mobilna aplikacija ne radi sa daljinskim sa kursorskim tasterima, treba ti daljinski sa air mouse ili mis, ili neki touch pad.
 
Ili ka što smo već pisali iz kodija ako može da se instalira na yetel boks.
 
Možete li mi pomoći kako da skinem titlove s pojedinih TV kanala na EON-a?
 
Pozdrav svima, da li moze EON TV da se strimuje na Webu, odnosno preko Discord-a, buduci da je opet aktuelno blokiranje, postoji li neki nacin?
 
Da li postoji modovana verzija mobilne aplikacije koja može da se instalira na LG TV, WebOS?
 
Naravno da ne postoji. A i da postoji "sideload" aplikacija van Store-a na WebOS i TizenOS operativnim sistemima nije na izvolte kao na Android-u.
 
Nazad
Vrh Dno