Šta je novo?

eFakture

Još malo, pa ćemo prijavljivati:

"Izgleda da danas nije bilo nikakvih problema..."
😂
 
Hahaha bukvalno 😂 Drago mi je sto nasa drzava radi na digitalizaciji i juri da uhvatimo korak sa vremenom. Ali za mene licno daju nezavrsen proizvod kao sto je eUprava, bukvalno ruski rulet na dnevnom nivou 😅
 
Pausalac sam. Treba da mi legne novac iz Bugarske od neke opštine i traže da to odrade preko firme.

Da li ja smem to da radim i kako u tom slučaju generišem i da li treba da generišem e-fakturu uopšte?

Pitam jer sam "dobrovoljno" ušao u spomenuti sistem.
 
eFakture se odnose na promet između domaćih pravnih lica.
Bugari ne bi znali šta da rade sa srpskom eFakturom.
 
Pausalac sam. Treba da mi legne novac iz Bugarske od neke opštine i traže da to odrade preko firme.

Da li ja smem to da radim i kako u tom slučaju generišem i da li treba da generišem e-fakturu uopšte?

Pitam jer sam "dobrovoljno" ušao u spomenuti sistem.
 
To mi je jasno ali kako onda ja posle pravdam taj priliv novca s obzirom da nemam generisanu e-fakturu i da li kao pausalac imam prava da primam novac iz strane javne ustanove?
 
Uradiš im old school račun?
 
To nije problem, ono što me zanima, šta u tom slučaju radim sa efakturom pošto je njihova priča da kada udjem dobrovoljno moraš sve raditi preko sajta.
Uradiš im old school račun?
 
radim za jednu firmu i hteo sam da platim jednu uslugu u kešu da ne čekam narudžbenice, potpise itd itd pogotovo što je sitna para a treba mi što pre
i kažu mi kao svakako će ići e faktura na moju firmu pa im ti onda reci da je to plaćeno da ne plaćaju dva puta
na kraju sam odustao da ne bude neki problem

zanima me kako to funkcioniše, zašto nisu mogli da mi daju normalan račun bez e fakture
 
radim za jednu firmu i hteo sam da platim jednu uslugu u kešu da ne čekam narudžbenice, potpise itd itd pogotovo što je sitna para a treba mi što pre
i kažu mi kao svakako će ići e faktura na moju firmu pa im ti onda reci da je to plaćeno da ne plaćaju dva puta
na kraju sam odustao da ne bude neki problem

zanima me kako to funkcioniše, zašto nisu mogli da mi daju normalan račun bez e fakture
Ako su u sistemu PDV, onda moraju da ti izdaju e-fakturu, posto kupujes kao pravno lice. Jer sve firme koje su u sistemu PDV moraju da koriste e-fakturu od 1.1.2023. godine.
Dok za firme koje nisu u PDV nisu u obavezi, ali ako rade sa firmama koje su u sistemu PDV ili sa javnim firmama onda si u obavezi da koristis e-fakturu. Kako god da okrenes, maltene si uslovljen da koristis
 
Zvuči kao da nemaju fiskalnu kasu, ali onda ne bi smeli da prime keš.

@Chernobyl uslovljen si da koristiš e fakturu, osim, ako je prodavac maloprodaja. U tom slučaju pravno lice može da izda i fiskalni račun sa PIB-om kupca, a kao način plaćanja upiše da li je gotovinsko ili virmansko.
 
a pre dva tri meseca sam ih pitao jel mogu da platim u kešu, rekli može i daćemo ti uplatnicu da ti firma refundira
 
Kakvu uplatnicu? Mogu da ti daju neku priznanicu koja je samo potvrda da su primili od tebe novac. Mada...
 
možda, nznm
uglavnom znači sve ide kroz e fakture, bez obrzira kako platio
 
Pozdrav, jel se nekome desava da se upise u efakturu tj da pokusava da se upise u efakturu i da mu se stalno vraca nazad loop poruka 'Uspesno ste odjavljeni'. Sve prodje, na sekundu vidim ispravnu stranicu i op, odosmo nazad u loop.

appovi za ocitavanje kartice up to date, cache brisao vise puta, chrome / edge up to date, znaci sve kako treba jedino sam upao u loop sa ovim i nista drugo sem toga ne dobijam?

hvala unapred na odgovoru
 
Takve greske se obicno javljaju kad je neki problem sa lokalnim vremenom na racunaru. Mozda vremenska zona ili nesto cim on tebe odmah odjavi.
Mislim da je 30min vreme posle koga te izloguje.
 
ConsentID logovanje ponovo ne radi (Greska. Doslo je do neocekivane greske. molimo vas pokusajte ponovo)

Edit> proslo iz 10og pokusaja.
 
Dobar dan svima
Upravo sam se registrovala, zanima me kao buducem novom preduzetnik-pausalcu, juce predala u AP,R da li u slučaju poslovsnjs sa doo moram da budem registrovana na SEF za elektronske fakture?

Ako treba koja je procedura registracije ako neko moze da mi napise korske I sta se radi jer sam prilicno uzrujsna sta sve ima a vec sam dovoljno slaba sa PC znam osnovno, a ne bih da pogresim.

Da li mi treba pecat za pausalca?
 
Dobar dan svima
Upravo sam se registrovala, zanima me kao buducem novom preduzetnik-pausalcu, juce predala u AP,R da li u slučaju poslovsnjs sa doo moram da budem registrovana na SEF za elektronske fakture?

Ako treba koja je procedura registracije ako neko moze da mi napise korske I sta se radi jer sam prilicno uzrujsna sta sve ima a vec sam dovoljno slaba sa PC znam osnovno, a ne bih da pogresim.

Da li mi treba pecat za pausalca?
S' obzirom da imas niz konkretnih pitanja koji se ne resavaju u par klika ili istog dana, najbolje je da se konsultujes sa knjigovodjom
 
Dobar dan svima
Upravo sam se registrovala, zanima me kao buducem novom preduzetnik-pausalcu, juce predala u AP,R da li u slučaju poslovsnjs sa doo moram da budem registrovana na SEF za elektronske fakture?

Ako treba koja je procedura registracije ako neko moze da mi napise korske I sta se radi jer sam prilicno uzrujsna sta sve ima a vec sam dovoljno slaba sa PC znam osnovno, a ne bih da pogresim.

Da li mi treba pecat za pausalca?
Ja ti mogu odgovoriti na prvo pitanje. Ako kao paušalac posluješ sa doo ne moraš izdavati fakture preko SEF. Ako posluješ sa državnim sektorom moraš
 
Ja ti mogu odgovoriti na prvo pitanje. Ako kao paušalac posluješ sa doo ne moraš izdavati fakture preko SEF. Ako posluješ sa državnim sektorom moraš
Hvala puno... A da li znate da mi objasnite kada se dobije resenja na ePorezi jel se tamo dobije tacno koliko treba da platis na svakoj od 4 uplatnice I Onda klikom platis ili moras sam da racunas I upisuješ u svaku uplatnicu? Nikad nisam ni videla kako to izgleda na ePorezi
 
Dobija se tačno koliko treba da se plati mesečno. Rešenja su godišnja, pa je za svaki mesec te godine isti iznos.
E sad za plaćanje klikom ne znam. Ja to radim preko online portala svoje banke (e banking), a možeš i lično da popuniš nalog za prenos pa u poslovnicu na šalter
 
Ako radite sa budžetskim korisnicima (opštinske/gradske uprave, javne ustanove, škole...) morate njima da fakturišete kroz SEF. Istog trena kad se registrujete u obavezi ste da sve fakture i primate i šaljete kroz SEF. Dotad ako niste u sistemu PDV-a ne morate da koristite SEF, ali možete ako hoćete.
 
Ako radite sa budžetskim korisnicima (opštinske/gradske uprave, javne ustanove, škole...) morate njima da fakturišete kroz SEF. Istog trena kad se registrujete u obavezi ste da sve fakture i primate i šaljete kroz SEF. Dotad ako niste u sistemu PDV-a ne morate da koristite SEF, ali možete ako hoćete.
Hvala Vam, poslujemo isključivo sa drugim privatnim licima (dobavljači robe) i fizičkim licima (maloprodaja).
 
Računovođe pozivaju državu da otkloni "sistemske greške"
u predlogu Zakona o eFakturama - Moguće usporavanje privrednih aktivnosti i smanjenje naplate PDV-a

 
Primetih u poslednjih par dana da su proradile notifikacije koje stižu na mail sa obaveštenjem da je pristigla nova ulazna faktura.
 
Aha. I kod mene.

Nikako da pitam, čemu služi ono "zvonce" na E-fakturama (kada se ide preko web browsera)?
Čemu služi a uz to i ne radi? jer ništa se ne desi klikom na njega.
 
Aha. I kod mene.

Nikako da pitam, čemu služi ono "zvonce" na E-fakturama (kada se ide preko web browsera)?
Čemu služi a uz to i ne radi? jer ništa se ne desi klikom na njega.
Trebalo bi da radi na principu notifikacija i pred "zvonceta" broj sa kolicinom notifikacija
 
Nazad
Vrh Dno