Šta je novo?

Dragon Age !

Za Harvestera je najbolji arcane warrior i to sa entropy,creation i battle mage spellovima protiv kostura. Jer će svi *****i iz party-a da izginu ubrzo u drugoj fazi. A arcane warrior je odličan jer može i blisku borbu i na daljinu (naročito zgodno za drugu fazu borbe).
Sledeći lik kojeg budem pravio je arcane warrior pa da i sa njime pokušam harvestera.
 
Bioware je najavio da krajem oktobra izlazi Ultimate Edition sa svim DLC-ovima.
 
I cemu (kome) ce to da sluzi osim da se naivnima koji imaju para za bacanje izmuze jos para?,)
Onaj ko je zeleo da igra taj je nabavio DAO a zatim i sve DLC-ove i ne verujem da je puno onih koji ce da kupuju to izdanje. Mada sta znas na sta su ljudi sve spremni kad imaju viska para - narocito u SAD.
 
Pa ja sam ga naručio :) Uvek čekam da izađe takvo pakovanje, pa onda uzmem.
 
Narucio si ga jer si igru, ekspanziju i DLC-ove 99,99% nabavio na istom mestu gde i ja, ali da si kupio sve po redu i vec jednom to platio cisto sumnjam da bi sve to platio ponovo. E na takve koji ce to platiti dvaput sam mislio u prethodnom postu, jer onom ko je sve redovno kupio takvo izdanje ne treba.
 
Onda ok, naravno da ne bih dva puta kupovao.
 
Stigao jutros Dragon Age: Ultimate Edition. :banana:
 
Pošto sam i ja sada nabavio ovaj ultimate edition sa osnovnom igrom i ekspanzijom,imao bih par pitanja.
Hteo bih da odigram ovu igru,onako polagano bez žurbe.
Nisam odavno igrao igru slične sadržine,nešto vrlo malo okvirno znam o pravilima.
Pa mi treba nekoliko saveta.
U vezi upoznavanja igre,načina borbe,pravila,itd , da li je dovoljan manual ,a uči se kroz igru.
Da li ima neki dobar sajt sa objašnjenjima ?
Sa kojim likom je najbolje početi,i da li uzeti već definisane karaktere ili budžiti neki po svojoj volji(što uključuje i mogućnost pogreške prilikom rolovanja statitstike itd) ?
 
Ако ниси баш упознат са оваквим типом игара, препоручујем ти да узмеш warriora, јер су остале класе теже за менаџмент.
 
Pa nebi se moglo reći da sam baš upoznat.
Nisam odigrao celu RPG igru ima jedno 5 godina.
Sporadično sam od ovakvih probavao Icewind Dale,NWN,Baldurs Gate.
Ono,igram par sati,čisto da osetim atmosferu,pa onda prekinem zbog drugih obaveza.
 
Posle nekih 10tak sati provedenih u igri nailazim na problem koji me strasno pocinje nervirati. Naime igra mi zabode i izbaci me na desktop, izbaci neki error za Visual C+, tako nesto.
Jel se desavalo tako nesto ? Taman sam se malo usemio u igri i krene ovo, i onda se setim zasto sam skoro skroz batalio PC gaming pre par godina.

BTW
Moze koji save za tactics i uopste kako da nabudzim malo likove, jer me i na normal veca grupa protivnika muci. Koja je svrha pauziranja kad mozes samo jednu komandu da zadas?
Ima li brzi nacin da se vratis u kamp osim da ides na pcoetak mape? Prbolem su razbijene lobanje. :D

Cisto da napomenem, masina iz potpisa, savrseno stabilna, pregurala je Crysis na max bez problema.
Igra je ona verzija Dragon Age Ultimate, narodna.
 
Poslednja izmena:
Naime igra mi zabode i izbaci me na desktop, izbaci neki error za Visual C+, tako nesto.
Probaj ovo:

Mnogi imaju taj problem na oficijelnom forumu. Rješenje je da skineš Microsoft Visual C++ 2005 Service Pack 1 Redistributable i to x86 verziju bez obzira koji OS imaš (vcredist_x86.exe). Kako neko reče: The main issue that people seem to be having is that the patch is built with a newer version of a Microsoft library than what DAO originally installs. You can find the latest version here, the x86 version.
 
Aj bas cu probati.
Ja ili nesto ne radim dobro ili je igra vec dosta teska u Redcliff castle-u.
Dajte neke dobre hintove za party, odbranu, napade, nemoguce da je na normal igra vec teska.
 
Ma samo nabavi onu babu iz kule magova da ti hila tim,alistara nabudzi da pije batine, morgana da slabi protivnike a ti uzmi ili nekog rogua i nabi mu sve poene u dexterity ili nekog maga pa idi skroz elemental granu. Nabacis onaj force prison i fireball i samo posaljes alistara ispred ekipe u protivnike. Kad se svi okupe oko njega a ti bacis force prison na njega i onda krenes da bacas fireball na njegovu lokaciju. Veoma jednostavna i veoma uspesna taktika koja prolazi na svim tezinama.
 
Posto je DA 2 razocarenje, ja odlucio da pocenm da igram DA 1 (kojeg nisam igrao)... skinuo sam better texture pack za DA 1, jel ima neko jos neku opreporuku za neki mod koji je bas essential?
 
Ma samo nabavi onu babu iz kule magova da ti hila tim,alistara nabudzi da pije batine, morgana da slabi protivnike a ti uzmi ili nekog rogua i nabi mu sve poene u dexterity ili nekog maga pa idi skroz elemental granu. Nabacis onaj force prison i fireball i samo posaljes alistara ispred ekipe u protivnike. Kad se svi okupe oko njega a ti bacis force prison na njega i onda krenes da bacas fireball na njegovu lokaciju. Veoma jednostavna i veoma uspesna taktika koja prolazi na svim tezinama.

Jos nisam ni video te magije, a kamoli im nabacio.

I zasto ne radi autosave kad predjes sa lokacije na lokaciju ? Tako je bar bilo na Xboxu.
Nervira me kad me ubiju vrati me mnogo daleko ako sam zaboravio da save-ujem.
 
Poslednja izmena:
Aj bas cu probati.
Ja ili nesto ne radim dobro ili je igra vec dosta teska u Redcliff castle-u.
Dajte neke dobre hintove za party, odbranu, napade, nemoguce da je na normal igra vec teska.

Ако мислиш на одбрану села ноћу, ту су сви имали проблема.
 
taj deo s pocetka kod redclifa nocu je izuzetno tezak i izazovan...nema neke posebne taktike osim dobrog micromenadzmenta...moze ti pomoci malo bezanja okolo dok se ne napunis pa napad pa povlacenje pa napad pa povlacenje...pa napad!
 
Nije mi bila teska odbrana onog sela ispred Redcliffa, vec onaj deo posle, kad se udje u dvorac.
Tesko je raditi micromanagment kad je po meni *****no za ovakvu igru da se moze zadati samo po jedna komanda.
Dosao sam do onog dela da branim Circle of Magi i odustao tu, jednostavno ne vidim nista sto me vuce da igram dalje ovu igru, nevidjeno mi je dosadna, pogledao sam kraj na YT, nista nisam ni propustio posebno.
Ne kontam sto se ova igra dizala u nebesa toliko kad mi se cini da je cist prosek. Witcher za par sati koliko sam igrao mi se cini daleko boljim. Tamo su questovi jos tezi i konfuzniji, mora dosta da se cita.
Iskreno dosta mi se i zgadila igra kad slusam one *****ne komentare Allistara i Morigan u pozadini. E bre idem da spasavam svet, a oni se prepiru u stilu dva deteta ? Ili kad krene da se nabacuje onom Stenu, znaci uzas.
Ne mogu da shvatim sta je toliko ljudi privuklo da igraju ovu igru i po vise puta.
Jos kad sam video da ima pederisanja medju likovima! Strasno.

Prelazim na DA 2 da probam kakav je, ako nema 16 knjiga teksta da se cita mozda mi se i svidi, ako ne cekam neke akcione RPG-ove, ovo zahteva jednostavno previse vremena po meni.
 
Malo ko je i sumnjao u to da ces ovu igru brzo bataliti;)
 
Naravno da nisi u pravu. Post ti je prepun gluposti ko i obicno, a slobodno batali i DA2, cisto da ti ustedim vreme koje mozes kvalitetno da potrosis na recimo, Homefront.
 
Naravno da nisi u pravu. Post ti je prepun gluposti ko i obicno, a slobodno batali i DA2, cisto da ti ustedim vreme koje mozes kvalitetno da potrosis na recimo, Homefront.

Ja mislim da ti nisi u pravu, ali posto si moderator ovde nemam nameru da se raspravljam sa tobom, znam kako se to zavrsi.
Ne brini se ti za mene, ima po meni mnogo boljih RPG igara od DA.
Pozdrav
 
Dragon Age : Origins sam krenuo da igram odma na Nightmare. Jesam ginuo u pocetku dok nisam skontao mehaniku igre...Recimo da posle 200-300 sati moj party broji 1 clana tj samo glavni lik (ponekad uz pomoc nekog Mage-a i to samo da me ratosilja Crushing Prison-a i Curse of Mortality itd tih dosadnih spellova)

Jedini chalenge u igri sam imao u onom Harvester-u iz DLC-a ali njega sam ubio za nekoliko minuta sa Archerom i svim onim dobrim sto donosi Awakening ekspanzija...ne znam dal je neko uspeo na nightmare da predje Harvester-a a da nije imao skillove i talente iz Awakeninga

Inace Archer sa maxed dexterity i talentu onaj accuracy postaje Demolition man bukvalno i ubija protivnike iz dva tri hica...Malo smara posto postaje prejak(takodje zbog ogromnog dexterity-a nemoguce je da popije fizicki damage dok jedino spellovi mogu da ga povrede (a i to se resava opremom koja donosi spell immunity)

Eto toliko....inace moje pitanje je...Da li Svi otkljucani Achievemnti donose neku nagradu(tipa pocinjem novu igru i dobijam free skill ili tako nesto)

Fali mi samo onaj romance sa lelianom koji nikako ne mogu da odradim...garant je bug posto sam prosao sve taktike i pokupio sve savete sa neta ali dzaba...


krenuo bih da igram DA 2 ali posle komentara u drugoj temi iskreno mislim da cu preci na nesto trece...Inace DA Origins mi je bash doneo dosta zabave...I replay - vrednost je imao do onog trenutka kada sam stvorio ultimate character (tj koji je samo mogao da ubije Harvestera)
 
Ako se dobro secam, ja sam kresn'o ljilju sa female magom :p
 
Ja DLC-e za DA:O nisam ni igrao. Ali znam da rogue kome nabudzis skroz dexterity je odvaljivao . Ja sam sa mojim imao duelist/assasin specijalizacije i kad aktiviram sve sposobnosti koje imam imao sam oko 190 defense i 160 attack. Sto je bilo dovoljno da izbegam vam manje vise sve udarce. Eventualno neki boss-oliki protivnici su mogli da me zakace sa vremena na vreme. Secam se da sam one revenante sa kojima sam se smarao kao mag, sada solovao bez pretrpljenih batina u 2-3 sekunde.
 
Ljudi da pitam - kada se igra Awakening, da li moze da se nastavi igra sa ekipom iz Originsa... Nekako su mi prirasli..:)
 
Nazad
Vrh Dno