Šta je novo?

Dragon Age !

Od dva kvesta koje sam dobio od Wade-a ostalo mi je jos da nadjem Grandmaster Lighthing Rune od prvog i Master Lyrium Potion od drugog. Da li je neko naleteo na nesto od ovoga.
Gledao sam kod svih trgovaca za ovaj Rune, ali ga nigde nisam nasao.

Takodje imam problem sa kvestovima The Merchant' Goods i Maferath's Monuments u The Wending Woods; imam 8/9 svile i 7/8 zapisa sa statua, prosao sam celu mapu detaljno dvaput i nema sanse da pronadjem poslednji deo.
Što se Rune i Potiona tiče i jedan i drugi moraš da napraviš. E sad pravljenje rune zna da bude dosta zamoran posao. Trabaš da nabaviš recepte za njegovo pravljenje i da nabuđžiš Rune Crafting skill na maksimum.
Takođe važi i za potion samo što je dosta jednostavnije.

Zapsi su svi tu. Ja sam odradio taj quest bez problema. Mislim da je jedna bila zavučena između nekih drveća. Drži TAB i pretraži celu mapu još jednom mora da je tu.

@aca85
Nisi sigurno prodao pošto ti item-i spadaju u Quest items. Pogledaj da li su tamo. Ako jesu onda nabavi ostale i popričaj sa Wade-om.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna gde naci wool pading? Na netu sam nasao da je u locked chestu u amarantinu. Ja precesljao ceo grad i nema ga nigde. Cak sam i sve trgovce pretrazio i nema ga nigde.
 
Da li neko zna gde naci wool pading? Na netu sam nasao da je u locked chestu u amarantinu. Ja precesljao ceo grad i nema ga nigde. Cak sam i sve trgovce pretrazio i nema ga nigde.

oi6fpj.jpg


9u5gmf.jpg
 
Nasao sam onaj spis (zbog pozicije kamere mi je promakla statua kod drvenog mosta) i uspeo sam da napravim Master Lyrium Potion. Jos samo da napravim onu Grandmaster Lighting Rune, stavo sam onoj dwarfici runecrafting do kraja, sada jos samo da nadjem da kupim rune potreban za pravljene.
 
@geble :
Rune-ve i rune tehnike mozes kupiti kod one Ambasadorke u tvrdjavi Virgil u glavnoj sobi.(ili ona 3 trgovca u Amarenth....)
Odes tamo ,kupis sve Lighting tehnike ,kupis Novice Runove (4 ja mislim%2
 
Dakle ne verujem, nisam imao problema sa bugovima koje su drugi pominjali sa prenosenjem itema, ali sam imao problema da mi pukne igra bas u losem trenutki a quicksave se ponisti.
Sada sam skoro ubio onu Mother i bum puce igra, au koji maler. :wall:
 
Ovo je spoiler o samoj kraju igre, ko jos nije presao a nece da zna kraj neka preskoci.
Na kraju sam odlucio da spasem grad umesto Vigil Keepa i postedim onog Father-a.
Zanima me posto su mi svi u Vigil Keepu izginuli da li je moguce da prezive. Kada sam citao ono na kraju pise da je izdrzala nedelju dana a da su vojnici bili brojcano nadjacani, kao i da je pomoglo to sto sam sredio zidove, obezbedio vojnicima najbolji moguci oklop. Jedino sto sam u toku igre dodeljivao vojnike seljanima kada su mi par puta trazili kroz kvestove, pa ne znam da li mozda to utice da mogu da prezive jer je sada kasno da vracam toliko unazad.
Takodje cu sada da probam kako ide prica ako spasim Vigil Keep i ubijem onog.
 
Preaso sam ekspanziju i mogu reci samo reci hvale. Igrao sam nekih 17 sati i u nekim trenutcima je bolja od originala. Jeste da te na pocetku bombarduju sa brdo quest-ova, i stice se utisak da je ekspanzija duza nego sto jeste, ali sve u svemu lepo osvezenje vec sasvim dobre igre.

Na momente su me i original i expanzija po atmosferi podsetili na baldurs gate, a to je jedan od najboljih rpg-ova (ako ne i najbolji sto se tice same radnje) koje sam igrao. Nije dungeons & dragons ali je odlicno.

Hoce li biti jos ekspanzija ove epske avanture?
 
Naidjoh na prvi bug do sada... :( U pitanju je The Long-Buried Past quest iz Knotwood Hillsa.

Quest me salje u Amaranthine Chantry po neka dokumenta vezana za Darran Lyle-a, medjutim, ja u Chantry-ju nisam nasao apsolutno nista. Realno, prostor je mali i verovatno bih u startu naleteo na dokumenta (police u side sobama, predpostavljam...), no, izgleda da je q zabagovan. Jel' jos neko imao slicnih problema?...
 
Naidjoh na prvi bug do sada... :( U pitanju je The Long-Buried Past quest iz Knotwood Hillsa.

Quest me salje u Amaranthine Chantry po neka dokumenta vezana za Darran Lyle-a, medjutim, ja u Chantry-ju nisam nasao apsolutno nista. Realno, prostor je mali i verovatno bih u startu naleteo na dokumenta (police u side sobama, predpostavljam...), no, izgleda da je q zabagovan. Jel' jos neko imao slicnih problema?...

Mislim da ima jedna polica u Chantry-u koja je definisana kao Archive. Kad klikneš na nju quest se update-uje i. Ali suviše je loša nagrada na kraju tako da ako nisi prešao nemoj se ni cimati.
 
Odlična ekspanzija.
Igram je nekih četiri sata i zadovoljan sam.
Zanimljiva priča kao i kvestovi, a čini mi se da je i grafika malko bolja nego u osnovnoj igri.
 
Hmmm, ne mogu da pronadjem zenu Justice-a u Amarantinu...jel neko presao taj kvest?

Cudna stvar- nasao sam 2 ista maca (kvest u Blackmarsh-u, pronaci mac nekog lika, zaboravih mu ime). Ladno sam imao jedan primerak maltene od pocetka igranja ekspanzije:p

Meni je super ekspanzija. Jedino sto mi malko smeta je quest overload kad se dodje na neku novu lokaciju, ne znam kud cu pre:)
 
Poslednja izmena:
Odes u Lions Inn, tamo je u jednoj sobi, ili bese u Chantry-ju sada sam i ja nesto izmesao stvari.
 
Poslednja izmena:
Hm, bio sam u toj kafani, ne nadjoh je...:S: Ajd, opet cu da probam.
 
Ipak je onda u Chantry, kada odes do kraja i udjes u prostoriju sa leve strane. Ima za neki kvest i da je u Inn-u, ali ne mogu da se setim za koji.
 
Od Justice je u Chantry-u dok je od onog vojnika (ona što ga vara :)) u Inn-u.
 
Zavrsio sam igru (DAA)....hmmm,ne mogu reci da je losa,nit mogu reci da je dobra (u poredjennju sa DAO).
Bilo bi dobro da su uzeli naratora za sav onaj text na samom kraju >_>.
Jedna od stvari sto me iznervirala je sto se od prethodnih likova iz DAO ,samo Oghren pojavljuje...gde je moje Leliana BW,a?! beskorisna je u tuci ,al svoje prave boje pokazuje u kampu :d hehe

Vidi se da nisu previse vremena utrosili na DAA,prica je zaista skroz prazna,sramotno za BW,al zaista sramotno...nadam se da je izgovor toga ,sto rade na mogucem DA2 ;) hehe.
 
Koliko se secam ta polica je ovde.

29343.jpg

Koji sam ja ******, ne verujem... :) Izgubio toliko vremena vrzmajuci se po side sobama (gde je i reverend mother krevet), a polica mi sve vreme bila ispred nosa. U svakom slucaju, hvala. :)
 
Yep, nasao sam je u Chantry-ju, sasvim slucajno doduse, ali dobro...:)
Ne znam kako bi ovo igrao na nekom manjem monitoru. Skoro sam popunio celu donju ivicu sa quickslotovima:D Mozda ima mesta za jos dva. Kapiram da bi na nekoj 17ici otislo pola ekrana lol ...
 
Ja sam vala razvukao skroz do kraja posle par sati igre, kada imas Maga u timu bas mnogo slotova treba. Kod Andersa mi je pri kraju igre bilo popunjeno 33 od 34 koliko sam mogao da stavim. Evo i slike na sta to lici. Ups, bio mi je dupliran jedan health poluce, znaci 32. :D
35345140.jpg
 
Poslednja izmena:
I meni je sa njim kriticno. Mada sam ja na 16:9 i imam mesta za jos koji lirium:p

 
Poslednja izmena:
btw DA2 feb 2011 :)
 
Zaglavljen kvest -

Ne mogu onu Dwarfkinju da prikljucim Warden-ima (uvek krene zadnja misija kad pricam sa onim zamenikom).

U vezi poslednjeg dela -

Moram ponovo da obrnem Amaranthin/Vigil's Keep. Odbranio sam grad, ali tvrdjavu gubim i svi koje sam ostavio mi poginu...ahh, Mass Effect 2 all over again :p Moracu da vidim u cemu je fora ovaj put. Nabudzio sam tvrdjavu, nasao kamenje, dao pare, itd. Probacu sa drugom ekipom...dokle god mi SVI ne prezive...goddamit
 
Zaglavljen kvest -

Ne mogu onu Dwarfkinju da prikljucim Warden-ima (uvek krene zadnja misija kad pricam sa onim zamenikom).

U vezi poslednjeg dela -

Moram ponovo da obrnem Amaranthin/Vigil's Keep. Odbranio sam grad, ali tvrdjavu gubim i svi koje sam ostavio mi poginu...ahh, Mass Effect 2 all over again :p Moracu da vidim u cemu je fora ovaj put. Nabudzio sam tvrdjavu, nasao kamenje, dao pare, itd. Probacu sa drugom ekipom...dokle god mi SVI ne prezive...goddamit

I ja sam imao isti problem...mislim da je bug >_> svakako je ni jednom nisam koristio,tako da nisam puno vremena bacio na to ...

Pa ne znam,meni su svi preziveli.
Mislim da je fazon (isto kao u Me2 i nadogradnji broda) ,da upgradujes tvrdjavu,ja sam nadogradio sve,tj sve kvestove "vigil keep-a" sam resio...
A za amarenthin,SPALIO SAM GA! :mad: :-devil-: hehe,bio sam dobrica do sad,pa sam se morao malo pokvariit za kraj
 
@nex999

Da li se našao silverit za vojnike koji daješ Wade-u i Lyrium sand za bombe ?
Mislim da i to utiče na odbranu pogotovo što se na kraju pominju ti vojnici u Silverit oklopu
 
Opa to neko kupio sebi DAA? ^^

Ne bas, slika je preuzeta sa citiranog linka, a i DAA na screenu je PS3 verzija. :d

Okacio sam je samo da bi se video Bioware-ov flyer koji se spakovali u sve DAA retail verzije, ne bi li izreklamirali eventualni nastavak. :)
 
"Dragon Age: Origins presents strong evidence that great games can overcome gawd-awful graphics, but BioWare isn't about to test that theory -- and the limits of our forgiveness -- again in the sequel. "I think one of the key things we're working on in Dragon Age 2 is the technology," BioWare VP Greg Zeschuk recently told Joystiq. "I can confirm that we're doing a lot of work on the Dragon Age engine, and doing a lot of stuff to pump it -- to make it visually super hot."

Now, to clarify, frisky rogue foursomes and lesbian alien sex are measured on different "super hot" scales, as Zeschuk conceded, "Dragon Age is, in the structural sense, a fundamentally different game than Mass Effect ... You have to make different technical considerations." Certainly, with Dragon Age: Origins, those considerations were designed to benefit the superior PC version.

Still, there's hope for a console sequel makeover, since, in Zeschuk's words, the process of iteration allows a developer to "get to a much higher level." "I think the overall visual style we're going to continue to evolve in Dragon Age," Zeschuk added. "People are going to see some cool ... I can't really say too much, but I think Dragon Age as a world is interesting. It's a timeline, and you can go anywhere." Go anywhere, huh? So, like the future Ferelden, where a race of sexy blue aliens has been possessed by horny desire demons? Super hot."

:) eto rade i trude se da DA2 bude graficki napredniji

ako znamo da je DA bi spreman za pc na prolece prosle godine ali je odlagan da bi se odradio port na konzole i krenula prodaja istovremeno, onda i nije rano za nastavak jer je to praktichno 2 godine razmaka (mada sam siguran da ce biti kukanja kako je DA2 suvise slican prvom delu lol :) )
 
Nazad
Vrh Dno