Šta je novo?

Disney+ u Srbiji (pravila u prvom postu)

Evo ga:

1. Prvo na računaru napraviti novi Apple ID na Tursku. Verujem da može i preko telefona, ali meni je ovako najlakše. Nije potreban unos payment methoda, a ne treba ni VPN za ovo. Za potvrdu naloga može se bez problema uneti srpski broj telefona.
2. Nakon toga, otići na Turgame i tu kupiti gift kartice u iznosu pretplate. Na tom sajtu normalno srpskom karticom i bez VPN se plaća za gift kartice. Sajt nudi više načina plaćanja tj. payment processora, i svi rade. Nekad se desi da zaglupi pa onda mora da se ponovi plaćanje, ali sve bude ok iz drugog, ako ne prođe iz prvog pokušaja.
3. Nakon što Turgame dostavi kodove za gift kartice, na telefonu se izlogovati iz App Store (ovo je važno, dakle samo iz App Store, ne izlogovati svoj standardni nalog iz telefona u celosti). Da bi se izlogovali samo iz App Store, otići u Settings, kliknuti gore na svoje ime i u tom meniju ima opcija Media & purchases, kliknuti na to, izlogovati se pa se ulogovati sa turskim nalogom.
4. Nakon logovanja, otići u App Store, kliknuti gore desno na profilnu sliku i zatim na Reedeem a gift card (verujem da ima i drugih načina za redeem, ali ja sam ovako radio). Tu upisati kodove koje je poslao Turgame kako bi se dopunio novčanik naloga.
5. Nakon dodavanja, otvoriti Disney+ aplikaciju na telefonu i pretplatiti se, a aplikacija će odmah ponudi turske cene. Prilikom započinjanja procesa naplate, izaći će poruka otprilike ovakve sadržine: This account has never been used on App Store, complete it. Complete znači da treba uneti billing adresu i složiti se sa T&C. Za billing adresu uneti bilo koju adresu sa Google maps, iz Istanbula npr, neki hotel, a broj telefona može se uneti svoj srpski (format broja biće nešto drugačiji, ali to je ovde nevažno jer se broj telefona ne koristi ni za kakvu vrstu verifikacije i sl nego samo u sklopu billing adrese). Važno je da na Disney+ nalogu bude istekla pretplata, jer ako postoji aktivna, neće raditi.
6. Nakon pretplate, izlogovati se na isti način opisan gore iz samog App Store-a i ulogovati se sa svojim standardnim nalogom opet samo na App Store. Pretplata ostaje i pored toga na Disney+.


Nisam stavljao linkove do Turgame jer ne znam da li je to dozvoljeno, ali jako je lako pronaći gift kartice.

Znam da nije tema, ali da dodam da ovaj način radi i za druge pretplate, kao što je npr Google Photos storage, Apple Music, i sl. sa manjim varijacijama na temu u smislu koraka.
 
Poslednja izmena:
1. Prvo na rčunaru napraviti novi Apple ID na Tursku. Verujem da može i preko telefona, ali meni je ovako najlakše. Nije potreban unos payment methoda, a ne treba ni VPN za ovo. Za potvrdu naloga može se bez problema uneti srpski broj telefona.
Odlično uputstvo! Jedino treba napomenuti da odnedavno više nije moguće pravljenje Apple ID-a na bilo koju zemlju sa računara. Sa Apple uređaja je i dalje moguće bez ikakvih problema, ali sa računara blokira pre koraka kada treba da se aktivira 2FE za nalog, a bez toga Apple ID nije važeći. Zaobilazno rešenje (neko od kolega je spomenuo u drugoj temi) je da se preko računara napravi novi Apple ID na Srbiju i da se aktivira 2FE pomoću našeg broja telefona, a zatim da se promeni region naloga na Tursku.
 
Ja sam početkom meseca sa računara pravio koleginici i nije bilo tih problema. Sve prošlo najnormalnije.

Mac je u pitanju pa ne znam da li to igra neku ulogu možda.
 
Ja sam takođe početkom meseca pokušavao da napravim sa računara i nije išlo nikako (uspeo sam samo preko Apple uređaja), što je potvrdilo i nekoliko kolega sa foruma koji su u isto vreme pokušali da naprave.

Mac je u pitanju pa ne znam da li to igra neku ulogu možda.

Mislim da je definitivno do toga, pošto sam ja sa Win laptopa pokušavao.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za one koji imaju Disni+. Da li na našem ima serija October Road? Hvala unapred na odgovoru
 
Kad smo kod toga, meni je neverovatno da neke emisije od National Geographica nemaju, tipa: To catch a smuggler ili ona o aerodromima u Peruu i Kolumbiji kad hvataju krijumčare (ne znam tačno kako se zove).

To catch a smuggler ima valjda samo par sezona, a na netu vidim da ih ima 12 ili tako nešto.

Kako to da emisije iz svoje produkcije nemaju kod nas? Kapiram nešto oko prava, ali kako prava ako je to njihova sopstvena produkcija koja se kod nas emituje na N. Geographicu koji je opet njihov kanal.
 
Dugo mi je trebalo da se nakanim jer sam posle originalnog 'Planet of the apes' bio bas razocaran nastavcima, ali svaka preporuka za ovu novu trilogiju, jako dobro odradjeno...

I jedno pitanje imam, da li je moguce iskljuciti opciju audio opisa za osobe ostecenog sluha (kao sto u Netflixu postoji da se iskljuci)? Na primer, neko koraca i onda u zagradi ide subtitle 'Cuju se koraci' ili neka prica u restoranu opet titlovano 'Cuje se razgovor u pozadani' i tako u nedogled
 
Dugo mi je trebalo da se nakanim jer sam posle originalnog 'Planet of the apes' bio bas razocaran nastavcima, ali svaka preporuka za ovu novu trilogiju, jako dobro odradjeno...

I jedno pitanje imam, da li je moguce iskljuciti opciju audio opisa za osobe ostecenog sluha (kao sto u Netflixu postoji da se iskljuci)? Na primer, neko koraca i onda u zagradi ide subtitle 'Cuju se koraci' ili neka prica u restoranu opet titlovano 'Cuje se razgovor u pozadani' i tako u nedogled
Kako to isključiš na Netflixu, a da ipak ostane originalni engleski titl?
 
Imaš opciju pod titlovi, da li želiš običan titl na engleskom ili sa dodatnim CC.
Gde to tačno vidiš?
Na aplikaciji na televizoru nema nigde te opcije. Postoji opcija da promenim ceo titl (ali tamo nije ponuđen onaj bez CC kod naslova sa originalno engleskim jezikom) i opcija za veličinu i boju titla. Nigde nema opcije za CC.
Probao na "manage accounts" ali tamo nema opcije za titlove. Otišao i na "Account", pa tamo našao profil koji koristim i na njemu podešavanja za titlove, ali i tamo ima samo opcija za font, veličinu fonta, senke i pozadinu istog.
 
To zavisi od naslova do naslova. Većina naslova koji su na engleskom jeziku imaju samo opciju za CC titlove.

IMG_2889.png
 
Vidim da na Disney Plus može na jednom nalogu 7 profila da se napravi, a koliko istovremeno mogu da gledaju, svih 7 ili 6?
 
Da li važi ovo i u Srbiji? Stigao mejl, ali imam TR nalog.

Screenshot 2024-02-07 at 15.27.51.png
 
Jel bi mogli da budu tuženi što naplaćuju uslugu koja nije prilogodjena našem jeziku?

Meni iskreno ne pravi problem, uključim engleski titl.
 
Jel bi mogli da budu tuženi što naplaćuju uslugu koja nije prilogodjena našem jeziku?

Meni iskreno ne pravi problem, uključim engleski titl.
Ne jer nisu registrovani u Srbiji.
Tako je Slovenija htela da tuži Netflix (prema Zakonu o javnoj upotrebi slovenačkog jezika) jer nemaju lokalizaciju na slovenački, a Netflix je na to odgovorio da oni ne podležu slovenačkim zakonima jer nisu registrovani u SLO nego u Holandiji. Tako isto i Disney+ (samo što je u Londonu).
 
Poslednja izmena:
Tu ih država jedino može pritisnuti da ih blokira, da im se ne može pristupiti pa da im tako izbije novac od pretplata. Naravno, to bi bila nepopularna mjera jer bi najgalsniji bili korisnici kojima je i ovakav servis OK!
 
Evo ga:

1. Prvo na računaru napraviti novi Apple ID na Tursku. Verujem da može i preko telefona, ali meni je ovako najlakše. Nije potreban unos payment methoda, a ne treba ni VPN za ovo. Za potvrdu naloga može se bez problema uneti srpski broj telefona.
2. Nakon toga, otići na Turgame i tu kupiti gift kartice u iznosu pretplate. Na tom sajtu normalno srpskom karticom i bez VPN se plaća za gift kartice. Sajt nudi više načina plaćanja tj. payment processora, i svi rade. Nekad se desi da zaglupi pa onda mora da se ponovi plaćanje, ali sve bude ok iz drugog, ako ne prođe iz prvog pokušaja.
3. Nakon što Turgame dostavi kodove za gift kartice, na telefonu se izlogovati iz App Store (ovo je važno, dakle samo iz App Store, ne izlogovati svoj standardni nalog iz telefona u celosti). Da bi se izlogovali samo iz App Store, otići u Settings, kliknuti gore na svoje ime i u tom meniju ima opcija Media & purchases, kliknuti na to, izlogovati se pa se ulogovati sa turskim nalogom.
4. Nakon logovanja, otići u App Store, kliknuti gore desno na profilnu sliku i zatim na Reedeem a gift card (verujem da ima i drugih načina za redeem, ali ja sam ovako radio). Tu upisati kodove koje je poslao Turgame kako bi se dopunio novčanik naloga.
5. Nakon dodavanja, otvoriti Disney+ aplikaciju na telefonu i pretplatiti se, a aplikacija će odmah ponudi turske cene. Prilikom započinjanja procesa naplate, izaći će poruka otprilike ovakve sadržine: This account has never been used on App Store, complete it. Complete znači da treba uneti billing adresu i složiti se sa T&C. Za billing adresu uneti bilo koju adresu sa Google maps, iz Istanbula npr, neki hotel, a broj telefona može se uneti svoj srpski (format broja biće nešto drugačiji, ali to je ovde nevažno jer se broj telefona ne koristi ni za kakvu vrstu verifikacije i sl nego samo u sklopu billing adrese). Važno je da na Disney+ nalogu bude istekla pretplata, jer ako postoji aktivna, neće raditi.
6. Nakon pretplate, izlogovati se na isti način opisan gore iz samog App Store-a i ulogovati se sa svojim standardnim nalogom opet samo na App Store. Pretplata ostaje i pored toga na Disney+.


Nisam stavljao linkove do Turgame jer ne znam da li je to dozvoljeno, ali jako je lako pronaći gift kartice.

Znam da nije tema, ali da dodam da ovaj način radi i za druge pretplate, kao što je npr Google Photos storage, Apple Music, i sl. sa manjim varijacijama na temu u smislu koraka.
Dodjoh i ja po drugi put medju Turke, samo sam prvi korak odradio preko telefona. Mada, nova cena mi se ne svidja toliko... Ako ništa, klinceza da pogleda malo crtaća, za sebe nisam našao ništa posebno...
 
Dodjoh i ja po drugi put medju Turke, samo sam prvi korak odradio preko telefona. Mada, nova cena mi se ne svidja toliko... Ako ništa, klinceza da pogleda malo crtaća, za sebe nisam našao ništa posebno...
Jel opet neko poskupljenje ili?
Meni skidaju 65 TL (cca. 2€), a imaju i godišnju pretplatu za 20€.
Za razliku od naše regularne cene (10€/me), super.
 
Jel opet neko poskupljenje ili?
Meni skidaju 65 TL (cca. 2€), a imaju i godišnju pretplatu za 20€.
Za razliku od naše regularne cene (10€/me), super.
Дижу на 134.99 месечну претплату.
Мени од 20. априла.
 
Ne jer nisu registrovani u Srbiji.
Tako je Slovenija htela da tuži Netflix (prema Zakonu o javnoj upotrebi slovenačkog jezika) jer nemaju lokalizaciju na slovenački, a Netflix je na to odgovorio da oni ne podležu slovenačkim zakonima jer nisu registrovani u SLO nego u Holandiji. Tako isto i Disney+ (samo što je u Londonu).

Ako posluješ na teritoriji druge zemlje, dužan si da se uskladiš sa zakonima te zemlje. Makar to poslovanje bio online.
 
Дижу на 134.99 месечну претплату.
Мени од 20. априла.
Meni ističe godišnja u junu, do sada mi je stajalo da će se obnoviti za 650 TL, ali sad pogledah, promenili, sad kaže 1350 TL. U samoj aplikaciji takođe stoje nove cene. Mada i sa 100% poskupljenjem cena je opet više nego duplo manja nego kod nas :)
 
Ено и ја пробао преко мобилног да узмем претплату, па ми скупо то. Screenshot_20240221_090552_com.disney.disneyplus.jpg
 
Nazad
Vrh Dno