Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta mislite o champ coinu? jel neko ulagao u njega? deluje mi kao prevara,makar po reklama i dizajnu...
 
Za početak će ići cifra oko 20.000-30.000 dolara na bubanj. Kasnije možda još malo ubacim.

Za platformu sam odabrao poloniex, iako nije friendly user, kad se naviknem mislim da će mi biti najbolja.

Ne planiram rudariti. Barem ne za sad. Kasnije, tko zna, možda se bacim i u to. Pratim tržište, forum i pričam s ekipom od cca 5.-6. mjeseca. Šteta što se tada nisam odlučio za ulaganja.

Koji je po vama trenutni best buy?
 
Sve može da skoči i sve može da pukne... ;)

Ili konkretnije, da citiram La-a:
Primer:
LTC je po meni totalni krs ali ga volim zbog pumpa i dumpa, pa cak mislim da i njegov kreator takodje to preferira, nego stvarni rad na valuti. Za ovih 5 godina LTC mi je 4 puta doneo vise od x5 ulozenog. 2013-te je imao 2 pumpa, imace ga i ove. Moguce da se vidimo na $100 uskoro. Ali ono najbitnije, pravljenje para u crypto-u je direkno povezano sa strpljenjem coveka. Onaj kome je dugo da ceka cak mesec dana na x2, neka predje na nesto drugo, ili neko pljackanje, to mu je brze.
 
Poslednja izmena:
ICO su jako zanimljivi. Evo, možda ti inf. bude koristan. @LA Ti si meni, a i mnogima na forumu mnogo pomogao.
EVX https://www.everex.io/ zvuci jako zanimljivo. Originalan program, a i lepu su cifru skupili, preko 15m. Trenutno je moj favorit. Mnogi ne ico pređu 1m takve ni ne gledam. Token sale se završava 31.08. tako da bi uskoro trebao da bude i na menjačnicama, lova neče biti dugo zarobljena.
Red je i da ti imaš svoj token :) LAtoken https://sale.latoken.com/ je počeo da prikuplja lovu 22.og i već su skupili skoro 9m, lepa cifra. Nisam stigao dobro da ga analiziram, ali čini mi se da je među ozbiljnijima.
Student je takođe u ICO pa i on može uvek da baci favorita :)
Nadam se da je ovo nekome od koristi :)

Mislim da bi bilo dobro zbog preglednosti informacija da svaki ICO ima svoju temu. Vidi sa moderacijom pa otvori.

Ili bar generalna ICO tema, ali je po meni bolje svaki da ima svoju temu, pa zazivi, ili umre, i tema, i ICO.

Za početak će ići cifra oko 20.000-30.000 dolara na bubanj. Kasnije možda još malo ubacim.

Za platformu sam odabrao poloniex, iako nije friendly user, kad se naviknem mislim da će mi biti najbolja.

Ne planiram rudariti. Barem ne za sad. Kasnije, tko zna, možda se bacim i u to. Pratim tržište, forum i pričam s ekipom od cca 5.-6. mjeseca. Šteta što se tada nisam odlučio za ulaganja.

Koji je po vama trenutni best buy?

Dobrodosao na forum.

Moj ti je savet da prvo izucis sigurne nacine cuvanja valuta, s obzirom na kolicinu.

Ulozis odmah u kvalitetan hardware wallet (trezor npr), a sa dnevnim trgovanjem budes oprezan.

Poloniex zna da bude nestabilan, i svakako ne treba sve drzati tamo.

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Za početak će ići cifra oko 20.000-30.000 dolara na bubanj. Kasnije možda još malo ubacim.

Za platformu sam odabrao poloniex, iako nije friendly user, kad se naviknem mislim da će mi biti najbolja.

Ne planiram rudariti. Barem ne za sad. Kasnije, tko zna, možda se bacim i u to. Pratim tržište, forum i pričam s ekipom od cca 5.-6. mjeseca. Šteta što se tada nisam odlučio za ulaganja.

Koji je po vama trenutni best buy?
Svaki od koina koji se pominje ovde u temi je nekom doneo lepe pare, a neko je zakukao. Pitanje je samo bilo koga je ukenjalo da je u pravo vreme uspeo da ih kupi ili proda.
Da li ces ti biti jedan od sreckovica ili ovih sto kukaju, ostaje dalje da se vidi.
Svakalo treba imati strpljenja i cekati pravi momenat. Citao si sta kazu iskusni trgovci. Treba tona zivaca da gledas kako neki koin u koji si ulozio 20k pada, pa posle polako raste...
Strpljive ceka lepa nagrada [emoji4]


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
@petro, dobrodošao!

Ja retko pišem, mesecima čitam i učim od ovih ljudi ovde ali hajde kao jedan početnik drugom da podelim iskustva :)

Prvo, kao što CTR99 piše, nemoj sve na jednom mestu da držiš, pogotovo ne na poloniexu jer se mnogo žale ljudi. Ja koristim bittrex, bitstamp i gatehub. Sa količinom koju ti ulažeš trezor ili ledger nano S je obavezna stavka. Na day tradingu sam se opekao par puta, srećom nisu to neke cifre, tako da sam mnogo oprezniji sad.

Što se "portfolija" tiče, evo podeliću moj. 1/3 ripple, 15% ether (uglavnom ne zbog samog ethera, već zbog ICOa - čuvam ga van menjačnica) i još nekoliko manjih coina po 5-10%. Preferiram ozbiljnije coine za koje je vezan realan, funkcionalan proizvod a ne obećanje. Waves, Stratis, GameCredits, Civic, Neo, Numerai... to su moji, ti moraš sam da odabereš. Pratim trenutno OmiseGo, TenX, AdEx kao i Cindicator ICO.

Nadam se da sam bar malo pomogao :)
 
Poslednja izmena:
zahvaljujem na dobrodošlici svima. tako nekako je i moj princip rada, čitam i učim od ljudi koji se više razumiju od mene, a takvih ovdje ima dosta, ali na kraju sam sa svojom glavom procijenjujem i odlučujem.

trezor je obavezan, da. to ću i napraviti, naravno.

volio bi vidjeti ex yu portal o kriptovalutama gdje bi ekipa sa cijelog područja izmjenjivala znanja i gdje bi se sabirale sve vijesti. čini mi se da nas ima sve više koji ulažemo i bavimo se kriptovalutama.

Muad'Dib, primjećujem jednu zanimljivost portfelja. Nema "tate" Bitcoina :)
 
Muad'Dib, primjećujem jednu zanimljivost portfelja. Nema "tate" Bitcoina :)

Nema :) Kada ga već nisam imao 1.avgusta, neću ni da ga uzimam uskoro, sem u slučaju nekog velikog pada. Jednostavno mi se ne dopada ovo što se trenutno događa sa forkom, previše manipulacija za moj ukus.
 
Nije stigo da kupi kartu, al se sprema:), za sada stvarno nije siso ispod 50$ i probio je 340y, e sad sto ti ne volis LTC to je stvar ukusa, ali @Saj, @Phoenix, @La i moja malenkost smo prosto zaljubljeni u njega:)
 
Za one koji nisu isli u skolu, na Bahame se ide u periodu od novembra do aprila, a oni koji furaju Masserrati ili kako vec zamisljaju da se pise, mozda odu tamo i u avgustu...LTC je dobar konj za zaradu ali je najveci deo svog rasta obavio jos u junu (pricam o BTC paritetu, jer ga uglavnom kupujemo BTC-ima). Posto mislim da je tako, licno imam 0 komada. Mozda ga kupim opet na manje od 0.002 LTC/BTC, kad se vrati tamo. Ako se ne vrati, ima drugih koji ce pasti. Ne obozavam i ne mrzim ni jedan, samo mi smeta kult i idealizacija. "Gospodin" iz mog potpisa je omasio jos 2015. i od onda se nije ostvarila njegova prognoza. Posto je valjda to sve deo plana.
 
Poslednja izmena:
Pa sta ako sam omasio? Makar sam gospodin :d
Zvuci kao da se pravdam ali seti se da sam gadjao 2 godine unapred, da je MTgox pukao u medjuvremenu, da je i btc dotakao svoje dno... Mene to bas bi mrvicu ne pogadja ali ono, vadis to iz naftalina i olako koristis kao neki "argument" :)
Primer: Meni je LTC i dalje mnogo bolje ulaganje od FTC-a ali ja necu doci u FTC temu da pisem gluposti kada me ne zanima. Posto tebe LTC ne zanima jos od 20$ ne kapiram zbog cega trosis vreme.
Pusti ljude neka rade sta hoce. U krajnjem slucaju svako ima pravo na misljenje, makar bilo i pogresno. Samo je stvar pristojnosti kako ces se ponasati kad neko drugi omasi a neki uzasno vole da likuju ili prozivaju.
Batalite prozivanje i patkometriju, uzivajte u kriptu dok traje zlatan period ;)

BTW, ltc se odlicno drzi preko 50$, sprema se da ode jos gore vec neko vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
hebes prozivanja bitno da smo uzeli lovu, bilo da je neko simpatiso LTC ili dash ili monero, XRp, kasnije eth zec jednostavno nije mogao omasit, svi smo u plusu i to je to.
 
koliko ja vidim, nije profitirao samo onaj ko nije usao u kripto svet :)
 
Ili onaj što su mu već iključili struju i internet i oduzeli sve što je imao kad je puko, pa nema kako da se javi.

pa valjda je prodao opremu bar da plati struju.. a moze se konektovati na wifi dok pije kaficu u kaficu... lol :)
 
Pa sta ako sam omasio? Makar sam gospodin :d
Zvuci kao da se pravdam ali seti se da sam gadjao 2 godine unapred, da je MTgox pukao u medjuvremenu, da je i btc dotakao svoje dno... Mene to bas bi mrvicu ne pogadja ali ono, vadis to iz naftalina i olako koristis kao neki "argument" :)
Primer: Meni je LTC i dalje mnogo bolje ulaganje od FTC-a ali ja necu doci u FTC temu da pisem gluposti kada me ne zanima. Posto tebe LTC ne zanima jos od 20$ ne kapiram zbog cega trosis vreme.
Pusti ljude neka rade sta hoce. U krajnjem slucaju svako ima pravo na misljenje, makar bilo i pogresno. Samo je stvar pristojnosti kako ces se ponasati kad neko drugi omasi a neki uzasno vole da likuju ili prozivaju.
Batalite prozivanje i patkometriju, uzivajte u kriptu dok traje zlatan period ;)

BTW, ltc se odlicno drzi preko 50$, sprema se da ode jos gore vec neko vreme.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Konkretno moj komentar se odnosio na pricu kako nesto nikad nece opet nazad, nevezano za ltc konkretno, tako je samo ispalo, a iz razloga sto dolaze novi ljudi pa mozda pomisle da je idealan trenutak da to kupe. Posto mi malo stariji znamo da uvek moze nazad, ili napred, ali obicno kada to ne ocekujemo, zar ne? Da je to neko napisao u ETH temi, ili bilo kojoj drugoj, isto bih napisao. Stvar je principa, jer neko moze da se zaleti i kaze: "daj da uzimam, vicu stare kuke da ne moze dole". Licno se ne bih dobro osecao da to neko uradi na osnovu mog posta, a desi se suprotno. Bez obzira sto ga niko nije terao. Sugestija je zeznuta stvar.

I sam znas da ti nisi tema mog potpisa, nisi nudio opkladu, izgubio pa iskulirao...
 
Poslednja izmena:
Ne, on se pojavljuje samo kad cena pada. Tada mu zivci prorade i dodje pun gneva zbog svojih poteza pa ovde trazi krivca i baca hejt kroz zajedljive komentare ;)

Stvarno, ko ove godine nije zaradio bolje da batali kripto za sva vremena. Nema potrebe da iko ikoga proziva i da se meri ko je uzeo vise ili na sta ce da trosi. Bahami ili njiva, stvarno je nebitno. Samo budite srecni dok traje ovakav period. Lako moze da se desi da potraje, jos lakse i da se nesto desi pa da krenemo nizbrdo.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
bitno je da se ovi sto su na bahamima jave samo kad ltc skoci dolar dva (dobro ajde 5) :d a kada pada ili stagnira nema ih nigde (verovatno zimuju), a koliko se secam u avgustu su bile prognoze za 100,200,300$... licno ne volim ni jedan coin, sem mozda eth jer hrani pola drzave ali to je druga prica, ali prozivati nekoga kao sto je receno nije na mestu jer je i pokvaren sat tacan dva puta dnevno, a opet nije tacan dva puta dnevno jer u stvari i ne radi... Ja licno imam neku malu kolicinu ltc koju sam uzeo na 0.016 ( sje8o se :d ) jer sam mislio da ce imati skorije napad na 0.02 ali i da padne na 0.01 nema veze kocka je kocka uzeo sam dosta na njemu proslih meseci na P&D, nemam 10000k ltc-a pa da mi smeta svaki put kad neko napise nece gore :) ali i dalje mi ne izgleda da ce imati neki znacajan skok uskoro. Mozda ce se vuci ka gore ako ga kinezi budu vukli ali opet ko zna kakav je njihov plan.
 
Da i onda neko ulozi stan ili pare od zelenasa vodjen onom ne moze to dole, pa posle osedi cekajuci da izvuce ulozeno ili gore... Nebo je granica kao i 0 sa druge strane, pa ga cekajte gde hocete sa sumom koju ste spremni da izgubite

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
^Pa kad uzmes pare od zelenasa ne mozes da izadjes sa nulom na jednoj strani, nego ces izaci sa debelim minusom i par preloma. :d

@petro3
Poloniex mislim da je losa varijanta, u svakom slucaju nemoj da drzis neke ozbiljne sume tamo. Imas ovde temu o tome a i ostali forumi su prepuni problema sa njihovim radom.
Srecno.
 
^Pa kad uzmes pare od zelenasa ne mozes da izadjes sa nulom na jednoj strani, nego ces izaci sa debelim minusom i par preloma. :d

@petro3
Poloniex mislim da je losa varijanta, u svakom slucaju nemoj da drzis neke ozbiljne sume tamo. Imas ovde temu o tome a i ostali forumi su prepuni problema sa njihovim radom.
Srecno.

koju platformu predlažeš? treba mi platforma sa altcoinima također
 
Najbolje je da se registrujes na nekoliko, postavis 2-FA na svim, istrazujes nekoliko dana/nedelja, eventualno uradis manje trejdove za pocetak, zapocnes verifikaciju i vidis koja ti najvise lezi.



Sent from my NX569J using Tapatalk
 
@petro3
Pisao sam vec u temi o polo problemima da ne mogu da odradim ni lvl 1 verifikaciju, a tiket mi stoji vec 2 dana za trivijalnu stvar.
Predlazem zaobilazenje ili bas neku sitnu sumu koju si spreman da prezalis i ako si spreman da se ganjas par meseci za verifikaciju.

Ja licno koristim Bittrex ali za nesto sitno, jedva da nesto i trgujem, nemam vremena da pratim redovno a ovo nije za one koji hoce da se ovime bave kao hobi.
Bitstamp koristim odavno i vrlo je stabilan ali nema puno shitcoina na njemu, samo ripple, eth i ltc. :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno