Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci ipak nisu Kinezi u pitanju vec neki Evropljani. Mozda im je neki pakosni nezadovoljni miner zapalio opremu da bi smanjio diff :d
 
mislim da je buknula instalacija... ona jedna vitrina od 40+ masina verovatno trosi preko 10kWh.
 
ako im je verovati...

"We had zero insurance. Everything is our own money," he said. ''
 
Rekla kazala
 
Zbog mininga ili zbog druzenja s trecim polom? :d
Ako im je on zapalio oprosticu mu sve. Ali vidis kako je to sjajna ideja... Kupis par asica i onda se rasputujes po svetu i zapalis sve poznate hangare za mining, diff padne i otplatis masine ocas posla. Genijalan plan. Nekoliko nezadovoljnih ljudi sirom sveta moze da desetkuje mrezu bez vecih problema. Doduse one ozbiljne firme imaju i sisteme protiv pozara, obezbedjenje a ne ko ova boranija. Realno i to je velika slabost sistema kada je mnogo snage smesteno na istom mestu.
 
Opet radardiran zakljucak da je kriv BTC a ne manipulator i ovce, ili su ovi nasi tako preveli (ne bi me cudilo)
Zeljko, mislim da se to odnosilo na njega a ne na ljude koji su dali novcice. Ja sam bar tako shvatio tekst. Da je bitcoin nesiguran, jeste. Nije regulisan tako da su svakakve prevare moguce i dobro je sto je ovaj zalegao. Doduse, plan koji je napravio je pomalo glup jer nije imao bas realnih izgleda da se izvuce ikako.
 
Zeljko, mislim da se to odnosilo na njega a ne na ljude koji su dali novcice. Ja sam bar tako shvatio tekst. Da je bitcoin nesiguran, jeste. Nije regulisan tako da su svakakve prevare moguce i dobro je sto je ovaj zalegao. Doduse, plan koji je napravio je pomalo glup jer nije imao bas realnih izgleda da se izvuce ikako.

Da dobro je da je zalegao. Znaci da se bitcoinu ne osporava vrednost cim mu se sudi.
 
Ne verujem da bi iko mogao da ospori da vrednosti ima. Bar im nije tesko da dokazu da su dali bitcoine i koliko su dali posto su sigurno imali neke ugovore. Bitno je da se sudi takvima da ostalima nebi padalo na pamet da smisljaju takve prevare. Mozda je covek cekao pump da proda novcice pa opet da ih kupi posle po nizoj ceni a resto na trosak. S tim sto je krenuo odmah da trosi a pump nikako da krene. Bas je lako da se ogras s tudjim novcem.
 
http://www.cityam.com/1415215686/bitcoin-bust-why-investors-should-abandon-doomed-cryptocurrency

Najbolji komentar :)

59051360e4f52f61d7897540d89f1f61.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaki projekat ima mane i opasnosti, zasto bi bitcoin bio izuzetak, to sto doticni gospodin misli da je zbog jednog problema necemu kraj samo govori o njemu samom...
blockchain je nesto sto se rapidno razvija, ljudi su svesni problema centralizacije i on nije od juce
 
nedelja a cena raste.. lagani pozitivan trend se nastavlja, a prilično se odrazilo na altove (maltene exponencijalno :), sem naravno nesrećnog LTC-a).

gledajući oredere, we are ready to take off !
 
Meni se jako svidja ovaj lagani pump u zadnjih par dana.. podseca me na stara dobra vremena :).. ne bas tako davna ;)
 
Vidim ja, ubi te nostalgija :D
Najzanimljivije je sto je nedeljom skok. Obicno preko vikenda nema love. Zamisli tek sutra kad krene :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno