Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja verujem. Zivim kao da skoka nece biti nikad, a spremam se kao da ce skok da bude sutra :d .

Salu na stranu, misljenja sam da cemo sledeci veci skok malo duze cekati.
 
LTC prati BTC u stopu. Skoro uvek je 1% njegove vrednosti
 
Lepo jutro je osvanulo. Bio sam prijatno oznenadjen ozvezenjem cene...
 
Oznonađen? :)
Ja sam i dalje skeptičan da smo prešli u bull fazu dok ne pređemo $420 i ostanemo preko.
 
Slazem se, ali svako svezenje prija... Vazno da smo se pomerili sa mrtve tacke.
 
Pa i pao je ispod 3.7. Dva minuta posle mog posta. :)

12.11.14 11:37 Sell 3.699 USD/LTC 0.11115 LTC 0.41114385 USD
 
Poslednja izmena:
da li je ovo MEGA zalet ?

zamislite (a lepo je maštati), kada bi posrnula Ruska Ekonomija odlučila da se oproba u BTC berzi i deo sredstava (Rublje koje pada) za probu ubaci u BTC mašinu ;) i država pre toga da ukine glupe kazne koje je nametnula..

ala bi to bio skok BTC-a !! a oni bi naravno izbegli pad vrednosti sredstava koje poseduju ..

ne mora Rusija, eto neka od njihovih firmi ili Banaka samo joooj :)
tako su valjda i Kiprani radili, Islandezi, neam pojma !
 
Poslednja izmena:
ja cu sada kao Kleopatra iz 90-ih ali sam rekao da 8.11. znaci presek stvari, evo tacno od tog datuma je krenuo dnevni skok po 10$, u decembru peak!
 
da li je ovo MEGA zalet ?

zamislite (a lepo je maštati), kada bi posrnula Ruska Ekonomija odlučila da se oproba u BTC berzi i deo sredstava (Rublje koje pada) za probu ubaci u BTC mašinu ;) i država pre toga da ukine glupe kazne koje je nametnula..

ala bi to bio skok BTC-a !! a oni bi naravno izbegli pad vrednosti sredstava koje poseduju ..

ne mora Rusija, eto neka od njihovih firmi ili Banaka samo joooj :)
tako su valjda i Kiprani radili, Islandezi, neam pojma !
Sto puta je receno, ali evo opet. Ni jedna drzava koja drzi do sebe nece dopustiti univerzalnu valutu jer ne moze svoje gluposti da pokriva stampom novca. Euro je papirna valuta, pa je opet dobar primer zasto nekom ne treba univerzalni novac.
 
Sto puta je receno, ali evo opet. Ni jedna drzava koja drzi do sebe nece dopustiti univerzalnu valutu jer ne moze svoje gluposti da pokriva stampom novca. Euro je papirna valuta, pa je opet dobar primer zasto nekom ne treba univerzalni novac.

nisam mislio da Rusija usvoji BTC kao valutu.
imaš lupam 500 miliona Rubalja u banci, njihova vrednost opada svakog dana.
razmeniš ih za Evre.. kupiš BTC na Stampu... prodaješ BTC na STAMPU po većoj ceni (naravno ne sve odjednom da dampuješ ;)

imaš više Evra nego što si krenuo.. dugoročno sa laganim dumpom, a kupovinom BTC-a za sve pare odjednom(pump), BTC bi fino skakao kada bi se gomila instituacija u sličnim problemima uključila.
mislim nisam ja ovo izmislio, ali ne vidim razlog da veliki igrači u problemima kao što ih imaju Ruske firme, ne iskoriste pozitivan trend BTC-a i tako ga učine još pozitivnijim ;)

Bitstamp nije siva ekonomija zar ne ?! druga stavr što je to u Rusiji kažnjivo.. za sada..
 
Rec institucija i ulaganje u bitcoin tesko da mozes upotrebiti u istoj recenici :)
 
Toliko o onome da LTC prati BTC u stopu, već je počeo da kaska.

Kako moze da ga prati u stopu kad LTC/BTC non-stop pada...Krajem novembra se taj odnos lansirao 7-8x za par dana, ali uopste ne mora da znaci da ce se to opet desiti...Ja licno cu rizikovati i kupiti opet par hiljada komada LTC-a, ali mislim da je cena previsoka jos uvek...I mislim da ce pasti nize od 0.0075 i da nece skociti na 0.05 ponovo...I za to imam argumente iste kao i oni sto tvrde da ce se lansirati, dakle samo nagadjanje.
 
Poslednja izmena:
e super eto , opet se ti i ja slazemo "zajedno nagadjamo", a ne filozofiramo :)

ps
je licno mislim da ce sada odnos ltc/btc ici do ~0.07
 
Krenuli pa samo je dostigao cenu koju je i imao proslog meseca. :d
 
Ne smeju da kazu da su sad prodali jer ne mogu da protumace grafikone dali ide jos gore ili ne ;)
Nema veze, neka su i oni zivi i zdravi, samo da docekamo lep skok, nismo nikada bili pakosni pa necemo ni sada. Bice dobro svima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno