Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tako ce biti sve dotle dok god ne udju velike pare u kripto svet, jer ce se onda "stititi" (braniti) investicija , nece se dozvoljavati ovako veliki padovi , nego ce biti max na godisnjem nivou 20%

Ovo je nebuloza na beskonacni stepen...Primer: Nafta, zlato, zitarice...Mozete li da zamislite kolike su pare u tom svetu, pa se ipak dese padovi veci od 20% na godisnjem nivou. Dakle, kolicina para na nekom marketu nema veze sa fluktuacijom cene.

I jeste, ovo je perpetuum mobile...Jednom nabavis 5-10 BTC-a i ziveces od toga i ti i tvoji naslednici i njihovi naslednici, do kraja vremena, sveta i interneta.
 
Ovo je nebuloza na beskonacni stepen...Primer: Nafta, zlato, zitarice...Mozete li da zamislite kolike su pare u tom svetu, pa se ipak dese padovi veci od 20% na godisnjem nivou. Dakle, kolicina para na nekom marketu nema veze sa fluktuacijom cene.

I jeste, ovo je perpetuum mobile...Jednom nabavis 5-10 BTC-a i ziveces od toga i ti i tvoji naslednici i njihovi naslednici, do kraja vremena, sveta i interneta.

druze samo smo tebe cekali oci da nam otvoris i da ponovim opet CITAJ sta je napisano, jer ja nisam nigde rekao da je ovo perpetium mobile (i ne moze biti nista, jer se ovde ne stvara energija ) i da ne treba 5-10- btc-a ma dovoljno je 1-2 btc-a pa da zivis lepo do kraja zivota (KO JE OVO REKAO?) , i da se zna sva velika ulaganja bilo gde u svetu se stite, jer se kapital stiti kapitalom (nekad i batinom, ako nisi nista u zivotu investirao i radio onda nema problema), i da ponovimo kolicina para i te kako ima veze sa cenom pogotovo kad je jako velikaaa kolicina para u pitanju
 
samo da kazem...spremite se za novi pad cene ltc-a prema btc-u...posto diff ne raste velikom brzinom, preorderovani asici (konkretno bitmaintech), koji stizu sledeceg meseca, vise su nego duplo isplativiji od najjeftinijih sha asica. 600$ je kostao 120mhs uredjaj, dakle on pravi sa sadasnjom cenom i diffom oko 11$ dnevno, toliko para dnevno prave sha uredjaji koji trenutno kostaju oko 1500$, tako da je moguc dump novokopanih ltc-a kroz ltc/btc par. Najveci problem za cenu LTC-a, po meni, je cinjenica da ltc-u support prave i fiat i btc, a svi znamo da se dosta btc-a odlilo u altove...Prosle godine je u ltc-u bilo daleko vise btc-a nego danas.
 
Ja sam pitao nešto drugo... Odnosilo se na ono "otići će gore još više i tako u krug", zanima me dokle mislite da će ići ti krugovi sa obaranjem ATH i na osnovu čega to tvrdite...
 
Altovi polako ali sigurno idu u bunar (dovoljno je pogledati volume na popularnim alt menjačnicama) tako da to sigurno nije više argument.
 
Altovi polako ali sigurno idu u bunar (dovoljno je pogledati volume na popularnim alt menjačnicama) tako da to sigurno nije više argument.

I treba da odu u bunar jer su vecinom p&d tvorevine...ko ce to da cuva...ali svakako ih ima jako mnogo i odliva se gomila btc-a tamo. Prosle godine u ovo vreme nije postojao ni doge ni drk ni bc ni tone drugih u kojima je vezano mnogo btc-a koji su lane bili support ltc-u. Pa ja sam dosta ltc-a spalio i pretvorio u btc po losem paritetu da bih se igrao sa altovima, ali ne zurim sa ponovnom kupovinom ltc-a. Svaki novi ico, ipo i stagod na bittrexu odvoji po par stotina btc-a, a ima ih desetak nedeljno.
 

Ne znam, ne deluje mi clanak ozbiljno. Menjacnicama treba volume, posto je njima svejedno koja je cena, a posto se vecina trgovina obavlja automatski, botovima, logicno je da softver prati cene i na drugim menjacnicama. Tako da orkestrirano obaranje cene nastaje svaki put kad se desi veci dump na bilo kojoj menjacnici, isto tako ce se desiti rast svuda kad na jednoj krene.
 
kako stvari stoje sve se desava po ovoj semi

https://www.tradingview.com/v/Dx9hLqQ1/

To se i po mojoj logici uklapa skroz. I ja ocekujem pad ispod 250$ i skok posle toga ali mislim da ce to krenuti pre 25. Dec. Nikad se ne ceka sam datum, uvek se krene ranije na rizik ;)
Cak je i prognozirana cifra tu negde, davno sam bio rekao da moze preko 4000 ici. Ali ajd, ovo je sve SF jos uvek. Sacekajmo jos malo ipak ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
jos samo ako ovaj period krene od 8.11.2014. nekom sa foruma placam zimovanje
 
kome ? :)

turbulencije se vec osete u vazduhu a iskreno receno i na netu ih ima...ko gleda izmedju redova videce :)
 
Ja sam datum odredio zato sto smatram da je to vrhunac turbulencije, posle njega, odnosno od njega vec treba da se dese promene...to je moje misljenje, verovatno previse radikalno za mnoge ali tako je :)
 
N Scrypt trenutno najisplativiji za kopanje
 
opet skace diff za BTC, mozda i to malo pogura cenu?

Pa odavno smo apsolvirali da diff ne utice na cenu. Moze samo cena da utice na diff, mada u btc slucaju ni tu nema jednostavne veze, diff svakako ide samo gore, dok se za cenu to ne moze reci. Sve je manji manevarski prostor.
 
sad gledam onaj skok difa od 19. Aug sa 5% na 20%, cena je skocila sa 440$ na 530$... isto 20%.
 
Kako neutice LTC diff skocio 12 puta cena opala 12 puta. :D

Jedino je problem sto asic (npr bitmaintech L1 za scrypt, 120MH/s) koji kosta 600$ donosi dnevno 11$...To nikad nije bilo isplativije, pa cak ni sa GPU miningom. Tako da ce diff jos gore a cena jos dole, ima lufta...
 
Da li je ovo definitivno krenuo gore BTC? Sve me strah da se ne sunovrati ponovo,jos ne kupujem za svu lovu.
 
Da li je ovo definitivno krenuo gore BTC? Sve me strah da se ne sunovrati ponovo,jos ne kupujem za svu lovu.

Po mom mišljenju sada je to čista kocka i ja bih još sačekao sa nekim ozbiljnijim ulaganjem.
Kupuj lagano na dip-ovima, treba strpljenja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno