Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

@frrka
^ kao sto rekoh, profita ima samo ako je struja besplatna, sto ukljucuje i ovu tvoju varijantu. :D
 
Što se tiče KASPE samo mi je krivo što nisam uzela icrivere pre 5 meseci i jače čim sam čula za njih. Delovalo je ko skam, pogotovo tada sa jadnim sajtom.....

A Dajneks sam probala više puta medjutim neće da mi se veže za pool nikako ni jedan. Ono što ima po googlu i YT sam isprobala stalno izbacije Mallob errors .... i to nekoliko različitih zavisi koju metodu da probam. I SRBminer i ONEzerominer. Na redditu sam našla da je možda i WIFI problem, pošto mi je taj rigić na WIFI 🙁 nastaviću da pokušavam....
 
Postoji li nesto za kopanje s kucnim racunarom rx 580,cisto neki priliv da kapne makar i 1000din mesecno?
 
ima za teoretski 640 dinara mesecno
tj $6,4 mesecno
;)
 
xpm $0.21/dan mada sada na ove vrucine ...
 
Tezak skam od algoa ali zbog dilova cena skace
algo je jednostavno busan fpga ga kopaju 1000x brze zaoblazeci emulaciju koju su oni kao smislili da ubace na blok koji prestavlja i algo ( naravno sve je ovo cista glupost kao ideja) ali su uspeli sa nekim dilom da nateraju community da cuti tako sto su polovoma podelili alate da blokiraju blokove koje oni detektuju da je kopao FPGA (znaci cist centralizovan servis tako da sve gubi smisao), sad ostaje pitanje zasto ovi iz FPGA cute jer 100% neki dil u pitanju, ja racunam da FPGA i dalje kopa ali samo u % kojeg im oni puste da se cuti
Naravno danasnje majnere i influencere interesuje samo zarada tako da malo ko prica o ovome

Uvek ima sta da se kopa manje vise i nekad sa debelom zaradim, ali jednostavno vise nema prica jer je zarada limitirana i ko ocekuje da kopa i dumpuje nije ovo za njega i takvi nisu ni potrebni, trenutno CPU dere po profitu, grafike kopuckaju ali coini jos nisu na berzi i za grafike je bas zlo jer svuda ulete rusi (oni najvise kradu struju trenutno) a takve niko ne zeli jer sve dumpuju
 
Tezak skam od algoa ali zbog dilova cena skace
algo je jednostavno busan fpga ga kopaju 1000x brze zaoblazeci emulaciju koju su oni kao smislili da ubace na blok koji prestavlja i algo ( naravno sve je ovo cista glupost kao ideja) ali su uspeli sa nekim dilom da nateraju community da cuti tako sto su polovoma podelili alate da blokiraju blokove koje oni detektuju da je kopao FPGA (znaci cist centralizovan servis tako da sve gubi smisao), sad ostaje pitanje zasto ovi iz FPGA cute jer 100% neki dil u pitanju, ja racunam da FPGA i dalje kopa ali samo u % kojeg im oni puste da se cuti
Naravno danasnje majnere i influencere interesuje samo zarada tako da malo ko prica o ovome

Uvek ima sta da se kopa manje vise i nekad sa debelom zaradim, ali jednostavno vise nema prica jer je zarada limitirana i ko ocekuje da kopa i dumpuje nije ovo za njega i takvi nisu ni potrebni, trenutno CPU dere po profitu, grafike kopuckaju ali coini jos nisu na berzi i za grafike je bas zlo jer svuda ulete rusi (oni najvise kradu struju trenutno) a takve niko ne zeli jer sve dumpuju
Neka skoci na 100 i dobar sam zbog scam od algoa gpu je za to kupljen da busi neprestano dok ne pregori upalio sam jos jednu machinu samo neka busi
 
pa vec je skocilo 20x...
ja sam ga kopao pre 3+ meseca, video napade fpga, video da nema smisla prodao sve i cao, posle su se dogovorili sa fpga i centralizovali servis... takve projekte i treba pljuvat, ako imas zarade prodaj i trazi dalje
 

star 20 dana.

nije lose te projekte na pocetku malo zagrebati dok daju puno
 

star 20 dana.

nije lose te projekte na pocetku malo zagrebati dok daju puno
Blake3 blago modifikovan, algo kopa ga FPGA/asic zato ga i oni magarci iz FPGA timova guraju... klasican p/d za glupe majnere koji su mesec dana kopali sa CPU a sad kad neko kopa sa FPGA majneri jos gluplji kopaju sa GPU nekih 10-50x sporije od istih
Ali to je danas crypto tesko zlo i glupi ljudi koje navlace na skamcine

Ko zaradi ok, ali je ovo danas realnost
 
Pozz imam neke mining opreme koja mi je ostala, sa tom opremom mogu sklopiti neki rig od 4 kartice tipa rx 580 8gb/1660s . Interesuje me koji coin mogu spekulativno da rudarim, nisam odavno pratio situaciju pa ne znam koji coin ima neku perspektivu, cini mi se da je to KASPA, da li gresim?
 
mozes prodati te kartice za 200e sve 4 i kupiti kaspe koju neces iskopati ni za 6 meseci ovo je sve racuni bez da placas sturuju ako sturu placas relugarno onda si u minusu
 
uzmimo u obzir da struja nije faktor, da li se isplati neki coin u tom slucaju?
 
kaspa je uradila svoje, ko sve stoji iza ne znam (znam deo ljudi iz genesis majninga i par grupa koji su usko vezani sa influencerima), ali doslo je do prodaje asica, sama je koncepcirana (agresivan block halving takod a za par godina chain ce cuvat par stotina asic-a samo) da bude cist p/d kojeg su "tajno" kopali fpga i kasnije asic, chain je tesko smece koje se samo od sebe forkuje non stop tako da od 1s blok time nema nista, za berzu moras cekat 500+ konfirmacija i tako ceo koncept ne da nema smisla vec je bolestan, jos to da je 99.9% nodova drzi istoriju blokova samo 3 dana unazad i to oni zovu full node
cena naravno ne zavisi od toga vec od ljudi koji su tu duze i od asic proizvodjaca
 
Hoce li biti sta od gpu mininga u 2024, ili da prodam opremu :) ?
 
zavisi sta imas od opreme , ali ne mnogo.
To niko ne zna.
 
Ako ne računamo struju, šta bi bilo isplativo sad kopati sa karticama??
Drugar ima RX 6600 i 1070..
Pa čisto da ga posavetujem
 
Ako ne računamo struju, šta bi bilo isplativo sad kopati sa karticama??
Drugar ima RX 6600 i 1070..
Pa čisto da ga posavetujem
Evo ovde imas sve:

Ukucas koliko grafickih imas i izbaci ti sta je najjisplativije. U zadnjih 7-10 dana je bio najisplativiji i ja sam ga kopao "Neurai (XNA)", "Meowcoin (MEWC)" i jos nekoliko koji su se smenjivali.
 
Sa dve kartice, dok nakopas dovoljno da ti se prebaci sa poola na menjacnicu ili novcanik to je vec palo sa cenom i nema racunice. Najbolja strategija je drzati se jednog coina i cekati pump, kad ga napumpaju i kad on bude najisplatljiviji za kopanje onda prodas i predjes na drugi.
 
Zeleno ludilo , , izgleda da je krenula ponovo pomama za grafickim karticama , ko nije pprodao , ponovo pali rigove.
polaris kartice su na jos malo pa na pozitivnoj nuli na svim firo/kawpow algoritmima. Novi pokretac se uzdigao... Elem sve to stoji sto napisah , ali ne za evropu i ne za nas. Pa gde je ta realnost ? -> USA .
Kod njih , u zavisnosti naravno od savezne drzave do savezne , cena za kilovat i dalje se krece od 0.08$ po kw do 1.1 - 1.2 po kw/h.
Naravno izostavio sam kaliforniju, gde je cena paprena , ali to je drugi svet. Vala dosta njih vec uveliko odrzavaju farme svojom strujom.

Realno ovo nije nista. Da bi krenulo zeleno ludilo kod nas treba nam bar *2 , *3 minimum.
Ovako samo sam se podsetio da sam nekada davno gledao film stivena kinga - sa naslovom zeleno ludilo.
 
Majneri su najvece zlo, nisu danas nikom potrebni osim na brzim p/d shemama. To ne znaci da nema majninga ali oni sto upale 100 riga smrde, nisu nikom ni malo potrebi ni pozaljni
 
Ima li neko da kopa ETI? Setovao sam sve ali imam previse rejected sherova, ne mogu da provalim da li je do poola ili do setovanja. Setovanja sam prepisao.
 
Nazad
Vrh Dno