Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Pow se vraća.. U nekom obliku sigurno.

Malo logike.. AI narativ kazu novi hajp.. Za te AI projekte treba snaga za obradu podataka.

Ako bi projekti sami imali svije GPU za obradu ili cpu (sta vec koriste), sta ce im onda blockchain?

Decentralizovana snaga za AI

Pow ze menja u PoUW

Proof of useful work.
Kaspa fork je nesto novo. Fork kao i svaki ne verujem da ce ista biti.

karlsen.herominers.com
 
Ja pustih da kopam "Neurai (XNA)" na
pre jedno 10-tak dana, prvi dan na SOLO i u prvih sat vremena iskopam blok, onda uzmem i prebacim na PPLNS na 24h cisto da vidim koliko moze da iskopa, pa opet vratim na SOLO, jer racunam neka ubodem 2-3 bloka u mesec dana, dosta je, a mozda bude i vise, jer je hesrejt uglavnom bio najvise do 15 gh/s, a uglavnom do 10, ali ne lezi vraze, pojavi se neka budala od juce sa snagom od oko 260 gh/s, veca snaga nego na PPLNS i to duplo, sve pokupi u zadnjih 2 dana, ne moze niko da mu prismrdi.
 
Oprostite zbog duplog posta, ako vam nije tesko modovi, spojite u 1.
Edit:
I to ne kopa svo vreme istom snagom, nego pusti na sat, dva, ubode nekoliko blokova, otkaci se, pa Jovo nanovo. Jbm ga u us... Bas velika snaga, jedino sto mi pada na pamet je da sa nekog dr. Pool-a preusmeravaju ovamo.
 
To se zove pool hoping.. Bilo davno na btc iato.. Ima neka fora da tako kupi više blokova..

Za btc su to uspeli da srede.. Za ove manje i dalje je je to aktuelno
 
Likovi su tvrdili da ce im taj karlsen biti asic resistance kad ono...
Koliko vidim skoro da je izvesno da su na mrezi uveliko bitstream tako da logican sled stvari je da su asic-i sledeci. Videcemo
 
Oprostite zbog duplog posta, ako vam nije tesko modovi, spojite u 1.
Edit:
I to ne kopa svo vreme istom snagom, nego pusti na sat, dva, ubode nekoliko blokova, otkaci se, pa Jovo nanovo. Jbm ga u us... Bas velika snaga, jedino sto mi pada na pamet je da sa nekog dr. Pool-a preusmeravaju ovamo.
Nicehash radi po tom principu, makne se da nekom coinu padne dif pa kad padne dif on zajase svom snagom i pokupi kolko moze dok opet ne skoci dif.
Secam se da su pre par godina napravili problem jednom coinu tako sto su tolko nabuffovali dif da kasnije niko nije mogao da pronadje blok da bi mu smanjili dif. Secam se da su developeri molili minere da preusmere bar po jedan rig na njega da ga odblokiraju.
 
Moguce da su ovi sa Nicehash-a, hvala bogu otkacise se, samo da se ne vracaju vise.
 
Naduvase fork preko cijene originala 😂😂
 
Pokusavam da majnujem Octopus preko Nicehash-a ali mi samo nalazi na 3060 grafici algoritam, na 1660s, nemam opciju uopste da biram Octopus algoritam... Ima li ko resenje ?

EDIT: izgleda da je potrebno najmanje 8gb memorije za octopus, ako sam nasao pravu info...
 
Poslednja izmena:
Imas vec otvoren
Pokusavam da majnujem Octopus preko Nicehash-a ali mi samo nalazi na 3060 grafici algoritam, na 1660s, nemam opciju uopste da biram Octopus algoritam... Ima li ko resenje ?

EDIT: izgleda da je potrebno najmanje 8gb memorije za octopus, ako sam nasao pravu info...
Imas vec otvorenu temu za Nicehash (ja sam ranije kopao preko njih), pa pretrazi i tamo pisi.
 
Pokusavam da majnujem Octopus preko Nicehash-a ali mi samo nalazi na 3060 grafici algoritam, na 1660s, nemam opciju uopste da biram Octopus algoritam... Ima li ko resenje ?

EDIT: izgleda da je potrebno najmanje 8gb memorije za octopus, ako sam nasao pravu info...
DAG je 6.5GB.
 
ALPH startovao kad i kaspa ali pump krece tek pre mesec/dva spominje se mozda da ima sanse da izadje asic za isti, trenutno je najisplativiji za GPU (barem sa majning kalkulatora) algo je modifikovan blake, L1 coin klasika dosta rade na njemu, nije klon isto ko i kaspa pokusava vise transakcije ali drugom tehnikom, dex na istom i razne gluposti
Videt cemo ako nije fake za asic dokle moze da dogura
 
ALPH

5700xt -9, -10 din/ dan
6600xt +11, +12 din/dan
1080ti -2 , din
3070 +15,+16 din
580 -28 ,-29 din

okvirno i spekulativno. Uracunata cena struje od 0,19din/kw pod naslim "uslovima" gde kartice rade 24sata dnevno i da potrosnja ne predje 1600kw po strujomeru

u SAD cena struje je od 0.08 -0.11$/kw (ne racunam savezne drzave tipa CAliphornia) tako da mozemo racunati da dolazi zeleni period , kada ce mineri da izvuku neki profit da provrate ulozeno. Naama , koje god kartece imali nece nam biti zeleno. mada uvek moze nesot da se nasteluje.

Licno verujem da asic postoji od samog starta i da mozda ce trebati samo jedan obican update firmaware na blake asicima (DCR)
 
Davno se to kopalo usput sa eth (u dual miningu).
Sad se kopa sa FPGA, a uskoro bi trebalo i ASIC-i da stignu tako da ici ce cena ALPH gore, alii...

Od poznatijih coina sledeci koji bi trebao da ima isti put je RXD pa mozda bolje na njega da se fokusiras... (barem je to ono sto ja radim kada su u pitanju ti poznati coin-i)
Mozes da majnujes nesto tipa NEOXA (tj.ono sto je najprofitabilnije u fiat vrednosti) pa da odmah konvertujes u RXD. Bolje tako nego direktno RXD da majnujes.

S' vremena na vreme pojavljuju se neki novi i to je prava stvar tu moze da se ubode nesto za kratko vreme, ali je tu tajming od presudnog znacaja
 
Poslednja izmena:
i ja tipujem na RXD , kao predhodni alph i kaspa , karte mogu da se nasteluju da kopaju veoma stediljivom modu. Nvidie su isplatljivije 2-3 puta nego amg cisto da se napomene.
 
U zadnjih mesec dva za AMD karte koliko vidim je najisplativiji za kopanje "Neurai (XNA)".
 
Ja nemam nVidia karte, tako da ne mogu nista da pisem sta se sa njima kopa. Sve su mi AMD.
 
XNA isto dobro radi i sa nvidia kartama
 
ZEPHYR Protocol

Sličan je XMR, samo što je mlad i vrednost mu ide oko 20$ UP

Hashvault pool ;)
 
sve ukljuceno na ALPH

mislim da je daleko sigurnije od svih ovih KAWPOW novcica...
svi imaju neku pumpu a gde je DUMP....

ALPH nema sta da dampuje 6,5% novcica zato i ide jako gore
potrosnja na 65% od kawpowa milina:cool:
Ja nemam nVidia karte, tako da ne mogu nista da pisem sta se sa njima kopa. Sve su mi AMD.
imam 5600xt i RX6600 sasvim pristojno mi rade ALPH a nvidia je tek sad na istom energetskom nivou w/MH
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno