Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Ja danas prebacih neke kartice da kopaju malo "MeowCoin (MEWC)", vidim da po whattomine-u je najveca zarada trenutno i skocio preko 30% u odnosu na BTC.
 
šta da se radi "prvih" sedam na vatomajn listi su novcici - algo koji mogu da se pohvale sa relativno velikim utrostkom energije (u zavisnosti kako je lista namestena , naravno) za odredjeni hash. Sa Algoritmima koji su memoriskih zahtevni tesko se može šta manipulisati gdd5 troši 2,5W po chip , a gdd6 2W po chipu. Tu nema neke uštede i ovako manje troše od gpu chipa. Sa druge strane gpu trosi 5-10x vise i to može nešto da se izmanipuliše. Princip je prost. smanjiti takt , smanjiti napon i ako smo smanjili potrosjnu sa 50% i u isto vreme smajnili hash za 25-30%. u "dobitku" smo 20-25%..
Tako da za kaspu od 480mhs za 1080ti sa potrošjnom od oko 180w obaranjem takta i napona može da se dobije 360mhs sa utroškom od 90w E sada obrni okreni , sve deluje na cenu da ide u jedno pravcu to da ide dole. Kod programa koj su dobro optimizovani , mislim da nema mogucnosti za tako veliki luft. Obaralo se i ranije takt i napon. U većini slučajeva kada se obara 10% , 10% se dobija manje. Sve je u programu.

TRenutno radiant vodi po profitabilnosti , algo malo trosi po def i ima lufte ya manipulaciju kao kod kaspe ,ali posto nisam testirao, ne mogu reci konkretne rezultat iz prve ruke. S druge strane i ovako mu je apsolutna cena niska , u rangu 10-12-14 satodhi tako da svaki rast ili pad od par satoshija % pravi veliku razliku u ceni.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice naslova teme i razmisljanja "trenutno".. da ste u ovom trenutku racunali 24h isplativost a ne placanje iz svog dzepa i gledajuci duorocno kroz TA+ FA analizu ..krastavac..mozda ovo nije sport za vas
1681536104670.png
 
@frrka

Majnas li ti ista? Ako da, cime?
 
imam 5x 2070 super, jedan rig, pisao sam vec RXD + DNX na srb majneru imate po 80-90% snage na oba coina
1681594478903.png
FtnymThX0AAG0h6

Odlicna ekipa se skupila
 
Sto se tice naslova teme i razmisljanja "trenutno".. da ste u ovom trenutku racunali 24h isplativost a ne placanje iz svog dzepa i gledajuci duorocno kroz TA+ FA analizu ..krastavac..mozda ovo nije sport za vas
Pogledajte prilog 385695
Vidi se da imaš jedan rig i da slabo kapiraš majnovanje.
Uvek se računa trenutna isplativost, jer ako je nema onda je bolje novac kojim se plaća struja, zakup i ostalo uložiti direktno u kupovinu coina, za koji misliš ili znaš da će skočiti.
Kupovinu možeš naravno raditi i dnevno, ako te ne mrzi..
Predlažem ti da se držiš teme gde je diskusija o cenama, jer to dosta bolje kapiraš.

Ovo što ti zoveš majnovanje, jednim rigom, je ustvari hobi.;)
 
Poslednja izmena:
Vidi se da imaš jedan rig i da slabo kapiraš majnovanje.
Uvek se računa trenutna isplativost, jer ako je nema onda je bolje novac kojim se plaća struja, zakup i ostalo uložiti direktno u kupovinu coina, za koji misliš ili znaš da će skočiti.
Kupovinu možeš naravno raditi i dnevno, ako te ne mrzi..
Predlažem ti da se držiš teme gde je diskusija o cenama, jer to dosta bolje kapiraš.

Ovo što ti zoveš majnovanje, jednim rigom, je ustvari hobi.;)
sta trenutno kopas?
 
Ništa, od novembra sve ugašeno.
Trošio sam nešto preko 10.000 kWh i poslednja cena mi je bila 14 din.
U pravu si da je RXD trenutno isplativ ali je treba malo da potraje da bi pokrenuo majning.
Ako je trošak preko 1500e mesečno, zarada bi trebala da bude bar polovina troška.
 
Pisao sam za kaspu u spetembru. Koliko sam iskopao sam mojim jedim rigom? Pa vise nego da ti sada upalis sve tvoje naredna 3 meseca.
Cak sam poslao comandnu liniju za kopanje RXD + DNX odjednom za po 80-90% snage na oba coina pre 10-15 dana , gde su sada ta dva coina? ... Mozda je moj hobi profitabilniji od tvog ozbiljnog kopanja ;)

Pokusavam da pisem kontruktive stvari a ne ajde da se uhvatimo za ruke i kukakmo jao propalo sve jadni mi sta sada..i svakih par nedeljda dodjemo da napisemo ma propalo sve...

Da, imam jedan rig jer mi je planski takav kapcitet i sto sam sve prodao 2021 (36 kom), planiram solarce da ugradim i da se onda pojacam.

Ne ulazim u to da li neko ima 2-3 brojila koja mu stoje (jer je ulozio u dodatno brojilo) u zelenoj zoni ili ima kucu na selu/vikendicu, solarne panele od kojih nema leba puno od EPS (znam decka koji ima 240kw u solarcima vec 6 meseci se zeza sa EPS oko dozvola) , rade mu u firmi ili se nakacio na banderu...

To.. najam prostora, placanje crvene tarife kriptom...nazalost to je stvar proslosti..
 
@frrka

Pitao sam zbog ove recenice: “mozda ovo nije sport za vas”, koja mi je bas zaparala usi. Generalno, internet/forum sve trpi, ali nema smisla tako nesto napisati. Npr, ja majnam Kaspu od Eth merge-a sa okvirno 40 puta vecom snagom pa mi ne bi palo na pamet da tako nesto napisem.
Ovdje bi trebalo da se pomazemo, a ne prozivamo + nikad ne znas ko je sa druge strane tastature.
 
@frrka

Pitao sam zbog ove recenice: “mozda ovo nije sport za vas”, koja mi je bas zaparala usi. Generalno, internet/forum sve trpi, ali nema smisla tako nesto napisati. Npr, ja majnam Kaspu od Eth merge-a sa okvirno 40 puta vecom snagom pa mi ne bi palo na pamet da tako nesto napisem.
Ovdje bi trebalo da se pomazemo, a ne prozivamo + nikad ne znas ko je sa druge strane tastature.
Stvarno ne mogu da budem na cile mile sa negativnim ljudima.. Jer sam vec na pola puta da batalim i forum i sve grupe i pisanje istih.

To da nije spot za neke ljude.. To stoji.. Jer ako npr nedeljni RSI je udario dno na celom marketu.. I 90% se ovekuje da okrene trend.. Neko kaze nije isplativo nisam lud da placam iz džepa.. Pa stvarno nije ovo za njega ako prodaje coine na dno ceni.
Opet navodim da zakup prostora + crveno plava tarifa je stvar prošlosti.

Inace sto se majnovanja tiče tek tu su mi ljudi neshvatljivi.. Nadju nešto i cute o tome kao iskopace više 🤣

Pa svi mi zajedno da se udružimo sa foruma nemamo kao neki tamo rudar iz Kazahstana/Rusije..

Da smo pametni i da krnemo svi solo na neki coin ali jok.. Pobili bi se posle 2 dana. (to sam radio sa oar ljudi ranije)

Evo.. Ljutio se ti ili ne.. Kopas kaspu od Septembra sa tolikom snagom.. Koliko si puta ovde napisao insistirao da je kaspa top, da ce nesto biti od nje, da ljudi obrate pažnju na kopanje itd..?

Nije bitna snaga uopšte ni ko koliko ima.. Vec dela na ovom forumu i doprinos da bude konstruktivno.

To je bas taj deo da se pomažemo..
 
šta da se radi "prvih" sedam na vatomajn listi su novcici - algo koji mogu da se pohvale sa relativno velikim utrostkom energije (u zavisnosti kako je lista namestena , naravno) za odredjeni hash. Sa Algoritmima koji su memoriskih zahtevni tesko se može šta manipulisati gdd5 troši 2,5W po chip , a gdd6 2W po chipu. Tu nema neke uštede i ovako manje troše od gpu chipa. Sa druge strane gpu trosi 5-10x vise i to može nešto da se izmanipuliše. Princip je prost. smanjiti takt , smanjiti napon i ako smo smanjili potrosjnu sa 50% i u isto vreme smajnili hash za 25-30%. u "dobitku" smo 20-25%..
Tako da za kaspu od 480mhs za 1080ti sa potrošjnom od oko 180w obaranjem takta i napona može da se dobije 360mhs sa utroškom od 90w E sada obrni okreni , sve deluje na cenu da ide u jedno pravcu to da ide dole. Kod programa koj su dobro optimizovani , mislim da nema mogucnosti za tako veliki luft. Obaralo se i ranije takt i napon. U većini slučajeva kada se obara 10% , 10% se dobija manje. Sve je u programu.

TRenutno radiant vodi po profitabilnosti , algo malo trosi po def i ima lufte ya manipulaciju kao kod kaspe ,ali posto nisam testirao, ne mogu reci konkretne rezultat iz prve ruke. S druge strane i ovako mu je apsolutna cena niska , u rangu 10-12-14 satodhi tako da svaki rast ili pad od par satoshija % pravi veliku razliku u ceni.
Probaj ono sto sam pisao DNX + RXD pa vidi da li mozes da napraviš računicu
 
@frrka
Napisao sam vise puta, izvrti postova unazad pa nadji. Druga stvar, ko je mogao u tom trenutku znati da ce nesto biti od Kaspe. Meni se cinio ok projekat, bez premine-a, + sa niskom postrosnjom. Posto je rudnik odavno otplacen, struju placam iz svog dzepa, kao podrsku projektu. Isto tako sam mogao ugasiti kompletan rudnik i kupovati novcice, tek za nijansu manje bih imao u ovom trenutku.
Ti imas bas puno korisnih postova vezano za kripto, tako da samo nastavi - ovo ti je konstruktivna kritika. Ne mozes samo iz svog ugla posmatrati gdje tvoj rig potrosi mjesecno ~50e struje, sto je beznacajno. Sta da rade ljudi koji imaju par hiljada eura mjesecno troska struje, a nemaju drugi izvor prihoda za pokrivanje.
 
Mislim da ne treba uopšte uzimati tudju potrošnju u obzir kada neko iznosi sta je najbolje po njemu ..

Ja iznesem sta je meni ok.. Osoba preko puta je dobila besplatno info koju moze da unovči ako ima odgovarajuce uslove. Samo treba da izračuna prema svojim uslovima (od uslova za struju do modela kartica ) . Ko ima super, prabi neke pare.. Ko nema biće bolje kada skoci malo market. To ne moze niko da uradi umesto te osobe.

Vise bi trebalo po meni da se priča ne o trenutnom pow stanju.. Nego o perspektivnom tokenima koji tek izlaze ili su tek izašli

Evo par za istraživanje

Conflux
Ironfish
Prasaga
Aleo(.)org
Minima(.)Global
 
VTC
--------------------------------------------------------------------------------
karta I hash I potrosnja I zarada I utrosak (0.12$) I profit I
1080ti I 740kh/s I 100-110W I 0.2 $ I 0.29 $ I -0.09 $ I pl 65% win 10
1080 I 495kh/s I 55-68W I 0.13$ I 0.17 $ I -0.04 $ I pl 55% win 10
rx470 I 455kh/s I 48-58W I 0.12$ I 0.14 $ I -0.02 $ I gpu 1060 mem 1750 modovana win 7
rx580 I 460kh/s I 52-55W I 0.12$ I 0.14$ I -0.02 $ I gpu 1060 mem 2000 nemodovana win 10
--------------------------------------------------------------------------------
kaspa
karta I hash I potrosnja I zarada I utrosak (0.12$) I profit I
1080ti I 360mh/s I 90W I 0.16 $ I 0.26 $ I -0.10 $ I
1080 I 260mh/s I 60W I 0.11$ I 0.17 $ I -0.06 $ I
rx580 I 146mh/s I 46-50W I 0.06$ I 0.14 $ I -0.08 $ I gpu 900 mhz
rx470 I 136mh/s I 55W I 0.06$ I 0.16 $ I -0.10 $ I gpu 926mhz
--------------------------------------------------------------------------------
radiant
-------------------------------------------------------------------------------
rx470 I 170mh/s I 55W I 0.11$ I 0.16 $ I -0.05 $ I gpu 926 mhz mem 1750 win 7
rx560 I103-107mh/sI 37-42W I 0.07$ I 0.12 $ I -0.05 $ I gpu 1100 mhz mem 1750 win 10
rx580 I 190mh/s I 44-49W I 0.12$ I 0.14 $ I -0.02 $ I gpu 900 nhz mem 300 win 10
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
prine
--------
rx470 I 9cpd I 55W I 0.193$ sa 4%fee I 0.16 $ I +0.03 $ I gpu 926 mhz mem 1750 win 7
rx560 I 5,2cpd I 37-42W I 0.111$ I 0.12 $ I -0.01 $ I gpu 1100 mhz mem 1750 win 10
rx580 I 10cpd I 50-55W I 0.215$ I 0.16 $ I +0.05 $ I gpu 900 nhz mem 1750 win 10
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1080(ti) nisam stigao testirati , jer treba da podesim grafike na daljinu preko ts. a nisu tako ni blizu te uvek moze nesto da krene naopako. Omomad pustio kaspu u zeleni mode.
(Da. Nisam testorao najprofitabilmiju stvar za nvidie) Cim stignem bacam rezultate. Nadam se da nece ljosnuti kao kaspa. Ispasce da sam namerno :) preskocio. a nisam.
-------------------------------
 
nisam dostigao 640mh/s za 1080ti (oc vrednosti whatomine) dobio sam oko 540mh/s 130W
U stedljivoj varijanti 440mh/s 80W/h na dnevnom nivuo +0.04$
1080 su dostigle nekih 400mh/s sa 100-107 W 327mh/s 66W. U stedljivom rezimu 0,00$ profit.

tako da ...
potvrdjujem da su karte 1080ti i 1080 u plusu u 24casovnom miningu sa projektovanom srednjom cenom struje od 0,12$ za RXD.
rudari, u nove pobede, sretno!
 
rigel-v1.4.0(root)-a alephium -o stratum+tcp://eu1.alephium-pool.com:20032 -u xxxxxxxxxxxxxxxxx -w $rigName --no-tui --api-bind 127.0.0.1:5000

Kome treba da proba za ALPH na NV radi najbolje..za amd nemam kako da testiram
 
Nema leba od rudarenja, bar za sada.

Sve ovo sto se sada kopa je obicna zajebancija.
 
sve je edukativnog karaktera
 
kaspa je asic i FPGA od pocetka zato i cena skace, genesis lik je iza otkupio je sve OTC badava i od mene i od drugih je jer coin neopevana glupost koja se forkuje non stop i samo ceka majnere da krenu da to iskoriscavaju a i hackere ali koga briga, genenis najmanovao tonu (fpga private) sad ce da jos zarade proizvodjaci asic-a, navukli su GPU manere da veruju u isto i to je to cilj uspeo
e sad neko ce reci zasto si prodao, pa proda sam jer se nista prvih 4 meseca nije znalo o distribiciji coina cak se ni velicina bloka tad nije znala jer su pomerili decimalu na startu... a chain je bio teska smejurija forkuje sa non stop i na kraju kao dogovori koje transakcije su usle u blok (naravno kad se ulista na jacu bezu krecu napadi jer ovaj koncept nije siguran a ni pametan ali koga briga debilana se navuce na 1sec blok time i cao)

ironfish je isto fpga/asic videt cemo sta ce biti, pravih novih GPU algoa nije bilo uopste masa njih namerno potura FPGA/asic algoe i kopa "tajno"
 
1681840434808.png
The Kryptex Pool is conducting an airdrop of $7500 for IRON FISH testers. Don't miss your chance to grab your share! 48 hrs left untill the mainnet!

Connect your mining rigs to the IRON FISH testnet and continue mining on the mainnet.
The mainnet launch is scheduled for April 20th, 2023, at 16:30 UTC.

Connect now: iron.kryptex.network:7777 — https://pool.kryptex.com/iron

(https://pool.kryptex.com/iron)Network difficulty increases hourly, so start mining as soon as possible to maximize your earnings.

— The more shares you contribute, the higher your payout will be.
— We will send the corresponding amount of coins to the wallet used for mining once after it's tradeable.
— Coins will be distributed based on the number of shares contributed by each miner.

The more shares you send the more rewards you get!

To learn more about airdrop, visit this page.

(https://pool.kryptex.com/en/articles/ironfish-airdrop-en)To learn more about IRON FISH, visit this page (https://pool.kryptex.com/en/articles/about-ironfish-en).

If you need help setting up your wallet, check out this guide (https://pool.kryptex.com/en/articles/ironfish-wallet-en).
 
evo ko hoce da experimentise.. 3080m (za laptop) kinezi pakuju na pcb za grafike i ide za majning a moze i za gejming naverovatnije..


1681979891961.png
nije moje 😂
uporedio sam sa mojom 2070 super , to je isti hash a vise od duplo manja potrosnja
posto su cipovi za laptop onda su ultraefikasni oko 60-70w za ironfish
 
verujem da ce gvozdena riba da prodje isto ko i predhodnici .. :(. Iskreno sada bez sale, ko sto sam napisao onomad kada je prestao eth da se kopa- Dok neka krupna zverka ne stane iza nekog projekta (ili dok ne saznamo za sigurno) nema tu nista. Mozemo da kljucamo kao corava kokoska razne algoritme i poneko ce nesto i ubosti. Vecina mrka kapa i to je realnost. ovo je po meni skretanje paznje ili igra sa psom. Bacis loptu on pojuri , bacis na suprotnu stranu on opet pojuri sav veseo ... Sto veca efikasnost , to su vece sanse za kjos nize cene, sto stedljivije ,idemo jos nize ...
:).. :( .. sry ...
 
@frrka
Da nisi slucajno naleteo negde na neki info / razmisljanje dal' je bolje krenuti sa SOLO kopanjem (preko pool-a) ili klasicno preko pool-a?
Sad razmisljam sta od ove dve opcije 🤷
 
Solo je najbolje ako se udruzis sa nekoliko ljudi pa delite % prema snazi svakih 24h
verujem da ce gvozdena riba da prodje isto ko i predhodnici .. :(. Iskreno sada bez sale, ko sto sam napisao onomad kada je prestao eth da se kopa- Dok neka krupna zverka ne stane iza nekog projekta (ili dok ne saznamo za sigurno) nema tu nista. Mozemo da kljucamo kao corava kokoska razne algoritme i poneko ce nesto i ubosti. Vecina mrka kapa i to je realnost. ovo je po meni skretanje paznje ili igra sa psom. Bacis loptu on pojuri , bacis na suprotnu stranu on opet pojuri sav veseo ... Sto veca efikasnost , to su vece sanse za kjos nize cene, sto stedljivije ,idemo jos nize ...
:).. :( .. sry ...
Kada se sazna za njega to je vec kasno..
 
Jeste samo niko od mojih koje znam nece da majnuju ovo 🙂
Nego, primetio sam da karte hoje su LHR prikazuju tri puta veci hashrate.
Npr. 3080 non lhr daje 5.5 Gh/s, 3080 lhr malo preko 13 Gh/s. Tako prijavljuje SRB miner i to je ovo sto se vidi na herominer poolu.
 
Nazad
Vrh Dno