Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

XPM iz 290x vuce vise struje od scrypta, neznam da li postoji i jedan coin koji vuce vise... ja sam pre mesec dana krenuo da kopam (tada je bila 3x veca zarada) ali me banovali bas tada na nedelju dana sa foruma... tako da..... posle sam i zaboravio i dosta mi je *****skog sistema bencha gde sistem nagradjuje *****e sa duplim nalozima koji samo provociraju i vredjaju sasvim slobodno!

Inace vise bas i nije isplativ kad se izracuna struja i to da mu cena pada, neko se istresa vec mesec dana i vestacki drzi cenu koja mu je naduvana

+ ko sto rece sasami ovo je trenutno najisplativija stvar za nas smrtnike koji nismo povlasceni.obavesteni :) przi kartice i to na ovoj vrucini malo otezava , sasami je izmerio i mozemo verovati vise nego na primer mom subjektivno osecaju , kada kazem da przi kartice, ali ok. miner je verovatno posteno optimizovan i on radi posao ako nista drugo nocu xpm :)
 
Poslednja izmena:
stavi 9.4.1 verziju minera za XPM i prodaj dll-ove neke druge verzije (14.12, 14.9) samo mora da su od 32bit drajvera pošto su i mineri 32bit, na VNL zaboravi na ovim vrućinama....

Pise tamo da preporucuju 14.4-14.7 probao sam sa 14.4 ali ova 32 bitna ima samo amdocl.dll, amdocl64 sam vratio od 13.12 ne valjaju rezultati ne moze na svim kartama da A bude 98 ili 99% i jedna uvek zeza i daje slabiji rezultat 1.x sto se vidi na ss. Da li treba jos neki dll da se kopira jer ako ostavim amdocl64 stari od 15.5 cpd je oko 3.x da li da ga obrisem mozda?
nevalja.jpg

@bojan.zex imas tamo vec ukucan pool samo promenis adresu i pustis da kopa
 
Poslednja izmena:
gde kopate XPM??? ako mislim nije tajna ?
 
pojavio se konacno dev od bios coina,videcemo sta ce i da li ce nesto pametno uraditi
 
Pise tamo da preporucuju 14.4-14.7 probao sam sa 14.4 ali ova 32 bitna ima samo amdocl.dll, amdocl64 sam vratio od 13.12 ne valjaju rezultati ne moze na svim kartama da A bude 98 ili 99% i jedna uvek zeza i daje slabiji rezultat 1.x sto se vidi na ss. Da li treba jos neki dll da se kopira jer ako ostavim amdocl64 stari od 15.5 cpd je oko 3.x da li da ga obrisem mozda?
Pogledajte prilog 175689

@bojan.zex imas tamo vec ukucan pool samo promenis adresu i pustis da kopa

amdocl i amd_opencl32 od 14.6. kod mene
 
u direktorijum od minera (niko nece nista da cita , sve na gotovo)
 
koliki treba da bude TRT za 7950, moje bacaju oko 150

gde valjate XPM?? sad vidim da imam neku kolicinu na ypool-u od ranije :d a da nisam ni znao ...
 
Poslednja izmena:
evo podesio sam drajvere 14.4 32bitne po uputstvu, ima li sanse da se share accepted popravi ovako ne dobijam to sto pise i ne znam da li ima svrhe ovako da nastavim sa ovim xpm? voltaza je 1.0V 900/900 na 950/900 resetuje komp da li je napon mozda problem?
accepted.jpg
 
Poslednja izmena:
il je napon il napajanje , probaj 1,05
 
shaolin_RS
Nešto tu radiš pogrešno, provereno radi, kod mene, sa instaliranim 15,3 beta drajverima ( nisam stavljao novije, mrzi me ) i amd_opencl32.dll i amdocl.dll, iz 14.7 drajvera, iskopirani u folder minera, nema potrebe u sistemskim folderima
 
Poslednja izmena:
resio preko power limit opcije u ab verovatno fali napona pa je pustio jacu struju i resio problem
 
kopasexpm sada? da pustimmalo da se yanimam
 
Poslednja izmena:
ma ja pustio malo da porade masine i nisam nesto odusevljen ni cenom ni zaradom nit znam kolko treba da daju kartice, pitao niko nista ne prica, vidim menjaju neke fajlove... ja se vratio na X11 ili FTC tu su negde po zaradi mada mislim da X11 trosi manje struje...
 
ma ja pustio malo da porade masine i nisam nesto odusevljen ni cenom ni zaradom nit znam kolko treba da daju kartice, pitao niko nista ne prica, vidim menjaju neke fajlove... ja se vratio na X11 ili FTC tu su negde po zaradi mada mislim da X11 trosi manje struje...

X11 ti trosi manje struje ali ti je sa XPM maltene duplo veca zarada, jedino ako imas placeni miner za iksove to je druga prica...
 
a mogu li da se ture 13.12 drajveri sa odgovarajucim amdocl dll-ovima i lepo underklok i undervolt maximalan?
 
X11 ti trosi manje struje ali ti je sa XPM maltene duplo veca zarada, jedino ako imas placeni miner za iksove to je druga prica...

Razlika je tačno 30%, za X11 ima od skoro novi binovi sa 10% poboljšanja, 280x/7970 daje ~7Mhs može i 7.5MHs uz occ..

a mogu li da se ture 13.12 drajveri sa odgovarajucim amdocl dll-ovima i lepo underklok i undervolt maximalan?

Može, mogu bilo koji drv, bitni su dll-ovi u folderu sa minerom.
 
sha je onda problem sa grejanjem?
turite 750 mhz i lupam 850-900mv i nece preci 60c
 
Razlika je tačno 30%, za X11 ima od skoro novi binovi sa 10% poboljšanja, 280x/7970 daje ~7Mhs može i 7.5MHs uz occ..



Može, mogu bilo koji drv, bitni su dll-ovi u folderu sa minerom.

30% u cemu? Potrosnji ili produkciji.
Optimizacija svakom minera znaci vecu potrosnju. Treba i to uzimati u obzir.
 
30% je na x11 manja zarada u odnosu na XPM a potrošnja nisam 100% siguran ali je možda 10-15% max razlika....
 
Ova tema više neliči ninašta razumem da je neko Newcomer i da nezna ali kad nekog mrzi samo 2 strane unazad da pročita neznam više šta da kažem, odjavljujem se sa teme i nema me više ovde...
 
Ova tema više neliči ninašta razumem da je neko Newcomer i da nezna ali kad nekog mrzi samo 2 strane unazad da pročita neznam više šta da kažem, odjavljujem se sa teme i nema me više ovde...

ma iskuliraj se ne mozes bezati od svake teme, jednostavno ne moras da odgovoris na svako pitanje i COOL...
 
30% u cemu? Potrosnji ili produkciji.
Optimizacija svakom minera znaci vecu potrosnju. Treba i to uzimati u obzir.

ne mora da znaci , najbolji primer je miner za quark , kod koga je uradjena optimizacija i to skoro 4x , a potrosnja se podigla za manje od 20%
 
Nazad
Vrh Dno