Šta je novo?

Disciples III: Renaissance

Auh, kako je ovo dobro :)
Konacno su i bitku uradili kako treba, sad heroes izgleda nece imati prednosti na disciples-om.
Da li ste primetili unit bar na dnu ekrana - isto kao heroes V :)

Mogu i predmeti da se kupuju u gradu, ma milina. :)

sto bash je super, to je nov developer, on ima pravo da iznese svoje vidjenje igre zar ne? pomirite se sa tim da su te 2d igre izumrele, steta sto fajt nije real time

Cekaj bre malo, ovo je nemoguce, ovo nije G!!! :)
 
^ Naravno da nije, otkako je odigrao FO3 totalno se promenio. A bio je kul tip... :D
 
za'ebavo sam se ljudi :D
 
Uh, dobro je, uplasi me covece. :)

BTT: Ne znam za vas, ali meni ova igra deluje veoma obecavajuce. Jedini minus za sada je postojanje samo 3 rase. Ali dobro to ukazuje na barem 2 expansion-a. :)
 
Konacno su i bitku uradili kako treba, sad heroes izgleda nece imati prednosti na disciples-om.

Prijatelju, HoMM serijal je davno umro. Nemoj ovo sto prave Rusi da stavljas u isti kos sa legendarnom trojkom.
 
Da,da, to su ti 'trojka' igraci :)

Prijatelju, igram Heroje od prvog dela, i cetvrti i peti nastavak su odlicni (cetvorka je dosta drugacija, a petica je cist nastavak trojke). To ste ste vi od nastavaka heroja ocekivali nove mape, i sto ste igre otpisali par sekundi nakon startovanja istih je druga prica.
Ja i dalje ne mogu da verujem da svratim kod Vuka i vidim ljude kako i dalje igraju trojku. Ajde jos i da razumem da nisi prihvatio cetrti deo, ali Heroes V je cist upgrade treceg dela i nema vise smisla igrati trojku. Sve je poboljsano - skill sistem, heroji, mnogo bolji balans izmedju rasa (sve rase su manje-vise podjednake, a ne kao u trojci gde su Tower i Castle bili mnogo jaci od ostalih), bolji balans predmeta (nema vise kape +6 na sve, maca +12 na attack i ostalih imba predmeta), mnogo vise unit/skill/magic kombinacija i samim tim veci replay value.
I ja sam igrao godinama Heroes 3, ali ne vidim zasto bih ostao na njemu kad su nastavci odlicni. To je isto kao kad bi ljudi i dalje igrali Warcraft 1 ili 2.

BTT: Ne vidim zasto ne bih poredio Disciples sa Herojima? Pogotovo ako Disciples 3 urade kako treba. Imas dosta ljudi kojima je DIsciples oduvek bio bolji od Heroes serijala i ja to cenim i mogu da razumem. Meni se vise svidja koncept Disciples-a gde imas grupicu koju budzis kroz igru nego Heroes gde svake nedelje dovlacis novu vojsksu. Medjutim, par stvari ipak cine da je Heroes bolji od Disciples-a, i to je uglavnom vezano za multiplayer/hotseat (kao npr. cinjenica da u Disciples-u ko napadne pobedio je :))
 
Poslednja izmena:
To prijatelju je bilo onako seretski, bez zelje za vredjanjem. Drago mi je sto si prepoznao nameru :) (neko drugi bi reagovao drugacije zbog nervoze ili manjka inteligencije ;)).

Inace sam si sebi odgovorio zasto ne porediti HoMM3 i Disciples serijal. HoMM3 ima odlican multiplayer i igra se "sportski" dok su HoMM4/5 i Disciples vise singleplayer orijentacije. Upravo iz tog razloga nije moguce porediti trojku i kasnije nastavke Heroja.

Cak i kada pricamo o kvalitetu singleplayer komponente novijih Heroja nailazimo na problem koji se zove King's Bounty koji je nivo naracije, humora, sveopsteg kvaliteta podigao poprilicno visoko u odnosu na sve ranije igre tog tipa.

To naravno ne znaci da Disciples 3 nema sta da trazi pored King's Bountyja, cak naprotiv. King's Bounty je sarena, vesela igra bajkovitog tipa dok sam ja Disciples oduvek dozivljavao kao mracnog predstavnika tog tipa igara. Ja bi najsrecniji bio kad bi od Disciplesa 3 ispala beskompromisno mracna igra koja bi odisala atmosferom Diabla keca i koja ne bi bila ogranicavana crno belom pogledom na odnos izmedju dobra i zla. Na tu kartu treba da igraju.
 
Znam ceo razvojni tim ove igre (koji se vec 3 puta potpuno promenio od pochetka rada na istoj). Igra bi trebala da se pojavi do kraja godine (napokon). Dizajn likova (art deo) je radio jedan od najboljih ruskih digitalnih umetnika - Anry. A u 3d su ih pravili jako dobri 3D modeleri i animatori. Nazalost, sami ljudi koji su pravili igru kazu da ce mnogima biti dosadna zato shto je mnogo stvari izbacheno zbog nedostatka novca i predugachkog vremena proizvodnje - igra je bila planirana za pochetak 2008-me...
 
Poslednja izmena:
I kad tacno izlazi Disciples III?
 
Jedva cekam da se pojavi novi Disciples, bas mi se igra neka potezna strategija koja deluje malo ozbiljnije i mracnije, kolko god King's bounty bio dobar jednostavno me smaraju igre koje su preterano sarene, nikako nisam uspevao da odmaknem daleko a 3 puta sam ga pocinjao....
 
Mislim da cemo pre da docekamo Armored Princess nego novi Disciples...
 
Poslednja izmena:
Za sada koliko vidim samo ruska verzija u prodavnicama...
 
Izashla je ruska verzija, ali mozda bolje da nije - za 2 dana 2 patcha (mislim da je ovo rekord :d).
 
Ma neka sutra izadje i treci samo da igra valja :)
 
Evo i prvog review-a ruske verzije igre. Po njemu igra je teški krš. Šteta. :(
Ko zna ruski evo i linka http://www.ag.ru/reviews/disciples_3_renaissance
Pros

* Fascinating gloomy landscapes, bleak colors mostly grey and brown

Neutral

* Campaign is split into three parts - Humans, Elves and Demons. Totaling to a 20 missions with average of 2-3 hours per mission.
* Heroes leveling differs from Disciples 2. It's a two part system, first part is a Diablo-alike distribution of Stats(Str, Dex, Int, etc.) and the second part is Final Fantasy 10 alike bonus distribution system, there is a tiles field with each tile giving bonuses +4 Magic Defense, +1 Initiative, etc.

Cons

* Game in its current state is a commercial beta test, you buy it and hunt for bugs
* After 4 patches game is playable, but still contains a lot of small bugs
* No creature balance, atrocious GUI
* Game is closer to a turn based clone of King's Bounty: The Legend than to any previous games in the series.
* AI is heavily scripted, preferring defense and switches to attack mode as soon as player hits the trigger. Game spawns creatures, artifacts on AI path, so AI could collect them.
* Land clamming rods can be placed only in special locations and by any unit.
* Thieves don't have starting thieving abilities, need to gain a few levels in combat first
* Global magic(map magic) is unbalanced, at first level there is already powerful healing and attacking spells, no need to study higher level magic
* No diplomacy system
* Units of three playable races(Humans, Elves, Demons) are mostly a carbon copy from Disciples 2 including their skills.
* Battles are mostly like in Heroes of Might & Magic 5 with only big addition being special hex tiles on a battle field, that doubles the damage of the unit standing on it. AI most of the time can't use such tiles well
* All units are one tile large and thanks to no balance there is no need to balance the army - the more `tanks` units the better. In current state battles are even worse than in Disciples 2.
* Russian voice overs are atrocious - Elves are gays, Demons suffers from constipation.
 
^ Steta... I pored cinjenica da Strategy Fist nije imao prakticno nikakav udeo u stvarnju trojke i da je preuzimanje fransize od starne Akelle podosta mirisalo na fail, ipak sam ocekivao nesto od ovog naslova. :(

Game design uopste nije los, ali to je izgleda to sto se tice pozitivnih stavki... :(
 
Negde sam nasao da je izasla eng verzija, tj eng translation ... Jel zna neko nesto o tome ???
 
Sve to cekanje i nada uzalud.

Koliko god da lepo Izgleda, toliko je loshe!

Strategy First nisu trebali to dati Rusima!
 
Skinuo, igram sa eng translationom. Najnoviji patch stavljen sve fino radi za sada.
 
Mislim da se svakako isplati pogledati, sa tehničke strane je više nego korektno a i kombinacija ruskog i engleskog prijevoda je mene:,,:. Zadnji patch 1.5 fix2 dovodi igru pristojno stanje. Daleko od toga da nema bugova ali je prihvatljivo. Ovo su isključivo prvi utisci, što se tiče same priče i neke dublje analize nemam komentara. Sučelje unutar igre grafika je stvarno OK!!
 
Probao sam danas ovu rusko-englesku verziju. Stvarno posle King's Bountyja ovo deluje kao nedovrseni projekat... Jednstavno nisam mogao da igram...
 
Naravno da je Kings Bounty nedostižan. Medjutim mislim da ima ljudi koji su svojedobno u vreme vladavine Homm 3 bili vrlo ugodno iznenadjeni sa Disciples II. Uspoređujući Disciples 3 recimo sa svojedobno Homm 5 ovo mi se čini puno sličnije izvorniku. Ja sam relativno nedavno završio Kings Bount a Armored princess će još pričekati. Inače nisam optimističan što se tiće izlaska engleske verzije u dogledno vremem tako da oni koji to eventualno čekaju bolje da probaju ovu rusko - englesku!!
 
Ja sam Disciples 2 i sve ekspanzije igrao sa uzivanjem, cak i posle par godina... Ovo je mucno za igranje... Mislim da bi dvojka u vecoj rezoluciji bila bolja od ove 3d varijante a to je ono sto najvise razocarava...
 
Ja sam Disciples 2 i sve ekspanzije igrao sa uzivanjem, cak i posle par godina... Ovo je mucno za igranje... Mislim da bi dvojka u vecoj rezoluciji bila bolja od ove 3d varijante a to je ono sto najvise razocarava...

Slazem se!


D3 jest lepa.
Izgled jedinica, atmosfera i Art Direction su strava. Musika (ako ne zaglavi u Loop) jest ok.

Ali nedostaju mongo stvari koje cine D2 super igricu.
Sve Jedinice; Lordovi po ukusu; Moja omiljena Rasa "Undead" deca Mortis-e.
Overland Map koja je veca i gde se vise vidi. Raspored Resursa itd.

Jos ima malo nade da ce se to srediti us buducim patchevima...ako uopste.
 
зашто, о зашто су морали да мењају начин борбе. у двојци је било савршено, и графика тамо прелепа. ово ми делује бледо, недовршено... ископирано, досадно. упропастили су једну игру, од које се толико много очекивало, ово није достојан наследник disciples 2...
 
Engine o pre sto godina, bitke izgledaju kriminalno, 2d grafika i dalje predivna ali sve je to uzalud. Kad se na igru toliko dugo cekalo, vreme ju je zgazilo..
 
Nazad
Vrh Dno