Šta je novo?

Diablo IV

I ja sam se zamajavao sa "svojim" buildovima, i onda skontas da jednostavno ne rade na vecim tezinama, i samim tim nisu mi "viable".
Ne znam sta da radim sa nekim, meni zanimljivim, buildom, kada moram da igram WT2 sa njim.

Konkretno, za Sorcericu postoje samo dva-tri builda sa kojima mogu da se rade lvl 50+ nightmare dungeons.
Gomila "Core skills" jednostavno kao da ne postoji, isto to vazi i za "Mastery skills", osim Blizzarda. A cak i za njega nije fora u samom Blizzardu, nego u aspektu koji pada svake prestupne godine.

Ovoj igri fali bas mnogo "peglanja", videcemo koliko brzo ce se to odvijati.
 
renown je gotov...... 😅 🏋️‍♀️🥇

sad sam lvl 70, krenuo sam IV sa 66 jednom me ubio bos u capstone dungeon ali nisam mogao da igram 4 zabadali su me samo tako.
Vratio se na 3 malo budžio glifove , i sada mogu helltide i ove questove za drvo šapata da igram opušteno.... za NM; tamnice iv moram još da grindam
ovi ancestral nešto slabo ispadaju za sada.😣
 
@Benny Blanco

Samo radi Helltide i otvaraj kovcege, najisplativiji i najvredniji je onaj 175 i iz njega padne najvise legendarnih pa ce neki biti ancestral. Dok trepnes ces skupiti dovoljno zutih i legendarnih ancestral da im izvadis aspect i ubacis na obican zuti item i eto boost dps-a.
 
@Benny Blanco

Samo radi Helltide i otvaraj kovcege, najisplativiji i najvredniji je onaj 175 i iz njega padne najvise legendarnih pa ce neki biti ancestral. Dok trepnes ces skupiti dovoljno zutih i legendarnih ancestral da im izvadis aspect i ubacis na obican zuti item i eto boost dps-a.
to je i plan, ali prvo dva dana odmora!
renown 👹 :devilish:👹
 
Videćemo kako će biti dalje. Helltides, legions, whispers... Sve to za sada ide bez problema.
Verujem da za veći nivo treba više optimizacije i više bavljenja aspektima.
 
@Benny Blanco

Samo radi Helltide i otvaraj kovcege, najisplativiji i najvredniji je onaj 175 i iz njega padne najvise legendarnih pa ce neki biti ancestral. Dok trepnes ces skupiti dovoljno zutih i legendarnih ancestral da im izvadis aspect i ubacis na obican zuti item i eto boost dps-a.
Iz mog iskustva sa možda 10 Helltides je to sa u tim skupljim bude najmanje legendary
 
Iz mog iskustva sa možda 10 Helltides je to sa u tim skupljim bude najmanje legendary
Iz tvog iskustva mozda je tako a iz moga je da udjem u Helltide zonu odmah na pocetku i prvo procunjam gde je koji kovceg i koje vrednosti i onda ili ubijam mobove ili radim world event pa jos ako se neko prikljuci onda brze se ubijaju a neprijatelja bude dosta i ocas posla se skupi 175 tih cudesa i trcim prema kovcegu a kada njega otvorim onda otvaram one po 75 i iz svakog padne legendarni, od 4 otvorena bude 3 dobitna jedan ne. A bude da po neki legendarni padne i od samih mobova.

Sve zavisi koliko brzo mozes da ubijas mobove na WT4, ja sam mogo dosta brzo pa cak sam solo tuko i onog boss-a sto je 72 ili 75 lvl... doduse njega sam sporije ubijao ali sam ga ipak ubio.
 
Već sam par puta hteo da pitam ovde i zaboravim
Kad ima suludo mnogo mobova na ekranu ja nemam pojma sta se tačno dešava bukvalno radim napamet komande i gledam health bar da bežim iz rulje kad prođe whirlwind tj nestane rage.
Jel to do mene jer sam mator 39g ili je jednostavno igra suludo brza?
 
A mozete i sledecu foru koristiti...
Igrate na WT3, skupite dovoljno onih... cuda... i onda predjete na WT4 i otvorite kovceg.
 
Ja sam koristio par puta, kada sam bio "na pola"
 
Ja sam isto pokusao to ali me ubiju mobivi ispred chesta previse sam jadan :/
Nego kako da nadjem aspecte koji mi trebaju za fury kod barba, samo grind i trazenje po legendaryma ili ima nesto drugo? Bas kuburim sa fury-jem jezivo.
 
Ja sam isto pokusao to ali me ubiju mobivi ispred chesta previse sam jadan :/
Nego kako da nadjem aspecte koji mi trebaju za fury kod barba, samo grind i trazenje po legendaryma ili ima nesto drugo? Bas kuburim sa fury-jem jezivo.
Ja sam dobio oba za ring na WT3 ja mislim Helltide here to sam skoro jedino igrao.
Nego kako se ovde igra new game na WT3 ovi main questovi da se nastavi sa ovim karakterom?
 
Ja sam isto pokusao to ali me ubiju mobivi ispred chesta previse sam jadan :/
Nego kako da nadjem aspecte koji mi trebaju za fury kod barba, samo grind i trazenje po legendaryma ili ima nesto drugo? Bas kuburim sa fury-jem jezivo.
Ako znas sta trazis i otvorio si komplet mapu u svakoj tamnici ti pise koji aspect je za koga i sta radi. A ako je neki aspect koji se ne dobija kroz tamnice onda samo grind mobova i world eventa za one drangulije sa kojima posle u gradu kockas pa sta dobijes od itema. Ima na YT neki azijat ili sta je vec je objasnjavao koje iteme da kockas da bi dobio odredjene stvari.



Evo jedva sam nasao snimak pa pogledaj tu je objasnio sta se kocka a ima jos jedav video gde je objasnio sa kojom klasom sta kockas ali ne mogu da ga nadjem posto je lik masina i samo izbacuje video tutorijale.
 
Otkljucala mi se mogucnost da pravim sigile, imam kod sebe brdo nekih tir 1-5, dal da te batalim sad kad mogu da pravim t20 ili da igram i ove low tire?
 
Otkljucala mi se mogucnost da pravim sigile, imam kod sebe brdo nekih tir 1-5, dal da te batalim sad kad mogu da pravim t20 ili da igram i ove low tire?
Zavisi koji si level, što je veći tier, veći je level mobova.
Ja sam ih isto skoro otključao i rekoh, što da palamudim, daj odmah da krenem sa t20 jer mi je sve do sada išlo lako... Auh! Svi bili deset level-a iznad mene, jedva sam prešao jednu, i to kratku. Odmah sam krenuo manji tier da pravim.
 
Već sam par puta hteo da pitam ovde i zaboravim
Kad ima suludo mnogo mobova na ekranu ja nemam pojma sta se tačno dešava bukvalno radim napamet komande i gledam health bar da bežim iz rulje kad prođe whirlwind tj nestane rage.
Jel to do mene jer sam mator 39g ili je jednostavno igra suludo brza?
Neko je pisao da u tom slučaju u opcijama obeleži da mu lik bude oivičen bojom (zelenom).

Nego koja je fora sa gemovima?
Prešao lvl 50, a nemam opciju nadogradnje gemova sa standard na flawless.
Screenshot_20230628_141755_Chrome.jpg

Edit: Izgleda da za korišćenje flawless gema treba lvl 50, za kraftovanje lvl 60. Jel može neko ovo da potvrdi ili opovrgne?
 
Neko je pisao da u tom slučaju u opcijama obeleži da mu lik bude oivičen bojom (zelenom).

Nego koja je fora sa gemovima?
Prešao lvl 50, a nemam opciju nadogradnje gemova sa standard na flawless.
Pogledajte prilog 394845

Edit: Izgleda da za korišćenje flawless gema treba lvl 50, za kraftovanje lvl 60. Jel može neko ovo da potvrdi ili opovrgne?
Flawless na lvl 60 a Royal tek na 70.
 
za one koji nisu videli, sad se može ići insta u nightmare dungeon koju ste otvorili (teleportuje na ulazu u otvoreni dungeon), ne mora konjem od teleporta :D
 
koji k sam kupovao armor za konja 😂
 
Kada smo već kod konja, šest puta ni ispade ono crno-belo konjče Caldeum steed. U trojci kada ti ispadne jedan pet više ga ne dobiješ.
 
koji k sam kupovao armor za konja 😂
Sa tim konjskim armorima (koji su samo estetski) su uradili glupost dizaneri i animatori jer kad mu staviš armor onda mu se griva ne vidi.
A kupio sam Crypt Hunter za 6.99€ jer je jefitniji od jadnog Twitch sub konja koji je samo bezveze reskinovan a Crypt Hunter ima u grivi one neke kerefeke i kad mu stavim armor to se nevidi i čemu poenta a super konj za recimo sorsererku.

Kada smo već kod konja, šest puta ni ispade ono crno-belo konjče Caldeum steed. U trojci kada ti ispadne jedan pet više ga ne dobiješ.
To će 100% ispraviit, jer su krpili za onaj neki recept za potion.
 
ja sam uzeo onaj bone armor tamo se vide snalice i griva :)

ja sam dobio onog spectral, prozirnog jedno 3-4 puta, bacim ga na pod, onda skontam da je acc bound i ne moze niko da ga pokupi….
 
Već sam par puta hteo da pitam ovde i zaboravim
Kad ima suludo mnogo mobova na ekranu ja nemam pojma sta se tačno dešava bukvalno radim napamet komande i gledam health bar da bežim iz rulje kad prođe whirlwind tj nestane rage.
Jel to do mene jer sam mator 39g ili je jednostavno igra suludo brza?
Ma dešava se i kod mlađih. Može da se poboljša vidljivost tako što isključe se dmg. brojevi i monster HP bar da se ne pojavljuje uopšte na hover.
Čekira se ono reduce strobing i ima tamo još jedna opcija u grafičkim podešavanjima.
I onda bude preglednije, ali i dalje kad ima puno magija i stalno se sve brzo dešava nema šanse da sve vidiš.

Ključno je da imaš osećaj da ti je heroj u centru ekrana i gde se nalaze elite jer ostali mobovi su topovsko meso i njih usput ubiješ.

Za razliku od D2R koji je sporiji i nisu takve animacije i efekti pa je zato pregledniji ili recimo od Dota 2 gde je podešen kontrast heroja i okoline da bude preglednije jer tamo to mora da bude TOP inače bi bilo muka igrati.
Ja sam isto pokusao to ali me ubiju mobivi ispred chesta previse sam jadan :/
Nego kako da nadjem aspecte koji mi trebaju za fury kod barba, samo grind i trazenje po legendaryma ili ima nesto drugo? Bas kuburim sa fury-jem jezivo.
Samo radiš sadržaj koji ti daje najviše legendaries po sat, pisali su ljudi već tu šta je najefikasnije.
Drugo je dok si u leveling fazi prelaziš mapu i uzimaš aspekte koji su ti potrebni iz tamnica i imprintuješ ih na dobre rare ili pregaziš aspekt koji ti ne treba a na dobrom je legendary itemu.
Naravno ako ih ima u tamnici nekoj tj. u codexu, jer ima aspekta koji mogu samo na legendary itemima iz drop da se pojave.
Samo ovako uvek će aspekt davati min. rolls dok u prvom slučaju možeš uvek da ubodeš neki jači (ili čak max. roll).

Evo neki saveti sa fury managmeent, stavio sam u 2 spoilera ko hoće sam da provali.
Realno kombinaciju aspekta koju možeš da napraviš za bolji fury regen:

Resource Aspect of Echoing Fury - Your Shout skills generate [2.0-4.0] Fury per seconds while active.
Bold Chieftain's Aspect - Whenever you cast a Shout Skill, its Cooldown is reduced by [1.0-1.9] seconds per Nearby enemy, up to a maximum of 6 seconds.

Na itemima ciljaš da imaš:

Boots - Fury Cost Reduction
Amulet - Fury Cost Reduction
Rings - Maximum Fury
i ako može još na nekom delu jedan od ova 2 statsa.

I naravno Elixir:
Elixir of Resourcefulness - +50 max. Fury (koji mislim da mora da dropuje, nema craft).

Inače to da može večno da se WW po masi, to mislim da dok se ne pojavi neki bolesni ultra redak Unique ili dok ne dodaju neke skillove neće biti moguće.
Tako da ostaje resurse generatori do max. Fury pa WW kolko može, sa gornjim što sam napisao samo duže traje WW ali nije jači po sekundi.

Ovo je sve uzeto iz ova 2 build guidea:
Leveling:
Endgame:
ja sam uzeo onaj bone armor tamo se vide snalice i griva :)

ja sam dobio onog spectral, prozirnog jedno 3-4 puta, bacim ga na pod, onda skontam da je acc bound i ne moze niko da ga pokupi….
Pa to, posto su acc bound nema smisla da i dalje dropa.
Videcu kako budem nalazio armore za konja da isprobavam šta se vidi ša ta ne.
 
Sta radite kad dodjete do 100?
Nova klasa ili odmor do pocetka sezone ?
 
Nazad
Vrh Dno