Šta je novo?

Decred [DCR] (BLAKE-256)

ja nesto kopao prije 2-3 dana vidio sam da je sinoc stiglo. recimo sigurno je stiglo za 48h
 
24h
 
jel odmah zavaljujete iskopano ili stekate za neku vecu cenu?
 
od kada se pojavio dcr iskopao sam nekih 8 novicica cisto za probu i to ostalo na pool , eto zadnji sgminer sam samo isprobao da vidim koliko daje i ugasio od tada ne gledam nit znam koja je cena
 
pa no koj' djavo, kuciste mi pravljeno za ove kratke, ova dugacka ko crna ovca :p
 
nikako da namestim 7850 da kopa ovo bez stajanja,i cg miner i sg sam probao
ovaj sg mozda i gori od ovog pre,izgleda da ce morati cgwatcher da radi :)
 
cgwatcher obavezan

mada kod nekih radilo nedeljama bez njega - nesto kod tebe ili do suprnove (ako si tamo)

za dcr nije mozda najbolje resenje , milsim da je coinmine bolji
 
poljak jos jedan :)
da suprnovi sam sad
nvidia mi radi ko sat svicarski
moguce da je HW problem,probacu da smanjim taktove,mada je full stock
 
Ovaj coin ko stvoren za izlapele 5xxx i 6xxx karte iz supe. Matora 5970 baca 2x650mh, 5870 do 800mh, 5770 oko 400mh a 5750 - 350mh.
Live long and prosper DCR.
 
FPGA mining DCR-a nije isplativ osim u slucaju da vec imate gomilu dev ploca. Niti su rezultati nesto posebno. Takodje rizik je prevelik, na samom pocetku sam spalio FPGA vrijedan oko 120Eur kopajuci ovo jer je temperatura prevelika.
 
Poslednja izmena:
O kolikim temperaturama pričaš???
 
Pa ja sam doduse koristio Altera Cyclone III za ovo i odustao poslije par dana jer je pregrijavanje preveliko a performase nikakve jer Altera kao da ni ne moze bolje. Zytex ploce koje imaju 4 xilinx FPGA prave duplo manje nego 7950, a ploce je tesko naci i kostaju boga oca. Ko ima bilo kakav FPGA vec je pusteno prilicno u opensource, a ima i blakecoin miner koji je moguce modifikovati za ovo. Za zytex je pusten bitstream takodje. Pricao sam sa tim developerima ali i dalje nisam ubjedjen da je ovo ikako isplativo sa FPGA. Temperatura je u mom slucaju isla preko 90 stepeni pa cak i do 100 sto je previse za ovaj model FPGA koji sam koristio, i to u nekoliko minuta se popela na tu vrijednost.
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo jos nekom da mu na supernovi za dan nakopa 15 puta vise koina nego obicno ja komap jedan devno i od jednom mi se pojavilo 15 komada ne potvrdjenih i posle dva dana bili potvrdjeni i evo povukao sam ih na berzu bez problema
 
O boli te tuki, greska u poolu verovatno, jel ima ta greska jos?

Poslato sa HUAWEI Y300-0100 uz pomoć Tapatoka
 
Desavalo se to i ranije, kao notroll.in na primer. Rudarilo se po 3-4 puta vise od regularnog i onda posle 2 dana notroll.io server error. Svi novcici odose u zaborav, a bilo nas je podosta na ovom forumu koji smo ispusili...
 
Nisam delio i treba relativo fina snaga da se zaigra za 15 kom na dan ali dobro eto imao sam srece cekam 2 dolara pa da izrucim sve a mozda i ne docekam pa bude dzabe sve :d
 
fino skocio dif, a cena pala :)
 
Poslednja izmena:
ne znam da l bas oni , al je cinjenica da je cena oborena zestokko, cena je bila pala pa i pre nego sto se pojavio taj dual miner , ja ga ne koristim tako da ne znam u praksi koliki je bas dobitak
 
Dual miner daje odprilike 1/4 koliko bi se dobilo koristenjem cgminera za DCR, tako da nema sanse da oni dampuju. Sad je mozda najbolja strategija ovo sto ja radim. Dual miner za DCR i ETH, pri tome sto ETH odmah dampovati i uci u DCR + ono sitno DCR sto se dobije dual miningom. Kad bi se direktno kopao DCR dobilo bi se mnogo manje jer je diff otisao gore.
 
A sto ne kopas samo eth pa da kupujes dcr?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Pa jer dobijem par komada DCR-a vise ovako, mislim to mi je neka racunica, mozda grijesim ?
 
Koliko vam dual miner daje DCR-a?
meni 7950 na 1030Mhz daje 312Mh/s sa claymor 4.1?
eth mi daje standarno 21Mh/s
 
Nazad
Vrh Dno