Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

Pa ovaj gore je noviji, samo se stavi x11mod i to je to
 
Taj? Pa koliko toga ima? :) Znam da ima neki sa donacijom od 2% gde cvile zavojnice ili je to neki drugi? :d E hvala, onda cu ovaj da probam....(mada nesto nece, samo pise waiting for dropbox al proradice valjda)..
 
Taj? Pa koliko toga ima? :) Znam da ima neki sa donacijom od 2% gde cvile zavojnice ili je to neki drugi? :d E hvala, onda cu ovaj da probam....(mada nesto nece, samo pise waiting for dropbox al proradice valjda)..

cvile zavojnice i sa novim programom :S ...
 
Evo probao sam i sa onim sto je Apple dao i onaj sto sam ja mislio da je ali imam 60khash po kartici :D, negde gresim, verovatno je nesto elementarno ali standardni sgminer mi radi sa ovim "tekstom" :

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer --kernel darkcoin -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1



"intensity" : "13",
"vector" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "x11mod",
"thread-concurrency" : "8192",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1250",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "1.087",
"gpu-threads" : "2"

Sta jos fali? Znaci skinuo sam fajl sto je Apple dao, ubacio ovaj bat fajl ali ovde ne radi ni kao onaj standardni..
 
Nema pomaka, ovo imam sa novim :)

x11mod.jpg

ovo je standardna verzija

standardna.jpg
 
Evo probao sam i sa onim sto je Apple dao i onaj sto sam ja mislio da je ali imam 60khash po kartici :D, negde gresim, verovatno je nesto elementarno ali standardni sgminer mi radi sa ovim "tekstom" :

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer --kernel darkcoin -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1



"intensity" : "13",
"vector" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "x11mod",
"thread-concurrency" : "8192",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1250",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "1.087",
"gpu-threads" : "2"

Sta jos fali? Znaci skinuo sam fajl sto je Apple dao, ubacio ovaj bat fajl ali ovde ne radi ni kao onaj standardni..

Sa tim podesavanjima mora da ti radi, ja imam identicna podesavanja samo sto mi je int 18 i nemam "gpu-vddc" red i 280x karte mi daju 3mhsa sa ovim minerom.

Obrisi stari miner i konfigurisi novi.
 
A da to nije možda, zato što dva puta imaš "kernel". :D
 
Kako nisam podesio intensity? Pa isti bat je stavljen u obe verzije u oba je "intensity" : "13"

folder.jpg

ovaj 280x je isti, samo su verzije minera drugacije, ali ocigledno da ne radim nesto dobro...a koji fajl pozivam iskreno nemam pojma, ja samo pratim instrukcije ili bar pokusavam, mislio sam da je u novoj verziji sve isto tj samo treba da ubacim isti bat i da ce proraditi.

sam633 - pa kernel imam 2 puta i u standardnoj verziji pa radi sa oko 2Mh, nemam pojma :)
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, stigao mi je racun za struju i evo rezultata scrypt vs X11.

Januar:
zelena tarifa 350KW, plava 791KW. Ukupno potroseno 1141KW sto je 7.882 dinara.

Februar:
zelena tarifa 327KW, plava 695KW. Ukupno 1022KW sto je 7.044 dinara.

Mart:
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 730KW. Ukupno 1092KW sto je 7.536 dinara.

April:
zelena tarifa 350KW, plava tarifa 668KW. Ukupno 1018KW sto je 6.999 dinara. Ovde je vec bio malo manji racun jer sam kopao malo max, vtc i drk.

Maj - samo X11
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 305KW. Ukupno 667KW sto je 4.417 dinara.


Ako uporedimo mesec maj sa martom koji je isto imao 31 dan i gde je kopano samo scrypt vs X11 dolazimo do zakljucka da sam ustedeo 425KW u plavoj tarifi tj. 3.119 dinara izrazeno u dinarima.
Napominjem, to su trosila 2 riga sa 7kom 7950 na 1020/1250 i 1.05V. Kopale su na skoro istim podesavanjima i same su na brojilu, nema drugih potrosaca.
Ustvari 4 karte su na scryptu kopale na 1020/1000 ali razlika je smesna, par vati tako da nisam to ni uzimao u obzir kao ni porosnju sijalice povremeno. Za X11 sam malkice digao napon na 1.056V jer je novi miner bio jako agresivan i par puta je pucao dok nisam digao za 0.006V. Ne verujem da ce neko da cepidlaci bas toliko ali da napomenem.
Ako mene pitate, uopste nije mala razlika. Takodje, moja scrypt podesavanja su jako dobro izbalansirana tako da sam maksimalno smanjio potrosnju koliko moze. X11 je sjajan, manja poprosnja, mnogo mnoooogo manje zagrevanje. Ako podelim potrosnju kompletnih rigova na karte dolazim do 209W naspram 128W potrosnje po karti ukljucujuci i ostatak masina.
 
Kako nisam podesio intensity? Pa isti bat je stavljen u obe verzije u oba je "intensity" : "13"

Pogledajte prilog 143716

ovaj 280x je isti, samo su verzije minera drugacije, ali ocigledno da ne radim nesto dobro..

sam633 - pa kernel imam 2 puta i u standardnoj verziji pa radi sa oko 2Mh, nemam pojma :)

ne radiš dobro ono što sam ti rekao. ti sad možeš da me ubeđuješ kako je to ipak ok a možeš i da istražiš gde si zeznuo, a dao sam ti hint. vidiš valjda da ti je I: 8 na svim kartama u prvom screenshotu.
 
E vidim da je 8, to je ono sto je cudno, a isti sam fajl stavio i u tu novu verziju, krastavac ne znam sad sta je. Hvala u svakom slucaju ;).
 
taj default se valjda uvek učitava
 
Obrisao sam sgminer.conf, to imam samo u sgmineru sa kojim dobijam 2MH po kartici, kad to obrisem imam isto oko 60kH kao i kod novije verzije..:trust:. (verovatno je tebi to toliko jednostavno da ni ne pomislis sta ne radim dobro al eto..)

znaci sa ovim koji daje oko 3MH ja imam 60kH a koristim isti bat fajl https://www.dropbox.com/s/5a98m3vvzn8jtjd/sph-sgminer_x11mod_b2.7z

ako tu treba nesto drugacije odraditi nego u klasicnom sgmineru koji u kernelu nema te mod fajlove onda tu gresim, al nisam shvatio da treba nesto drugacije..
 
Poslednja izmena:
Ima vec gore negde ali evo ponovo:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer --kernel darkcoin -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1

-k x11mod


"intensity" : "16",
"vector" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "x11mod",
"thread-concurrency" : "8192",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1500",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "1.087",
"gpu-threads" : "2"
znaci identican je i u sgmineru i u ovom novom ;)
 
Evo ovako, stigao mi je racun za struju i evo rezultata scrypt vs X11.

Januar:
zelena tarifa 350KW, plava 791KW. Ukupno potroseno 1141KW sto je 7.882 dinara.

Februar:
zelena tarifa 327KW, plava 695KW. Ukupno 1022KW sto je 7.044 dinara.

Mart:
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 730KW. Ukupno 1092KW sto je 7.536 dinara.

April:
zelena tarifa 350KW, plava tarifa 668KW. Ukupno 1018KW sto je 6.999 dinara. Ovde je vec bio malo manji racun jer sam kopao malo max, vtc i drk.

Maj - samo X11
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 305KW. Ukupno 667KW sto je 4.417 dinara.


Ako uporedimo mesec maj sa martom koji je isto imao 31 dan i gde je kopano samo scrypt vs X11 dolazimo do zakljucka da sam ustedeo 425KW u plavoj tarifi tj. 3.119 dinara izrazeno u dinarima.
Napominjem, to su trosila 2 riga sa 7kom 7950 na 1020/1250 i 1.05V. Kopale su na skoro istim podesavanjima i same su na brojilu, nema drugih potrosaca.
Ustvari 4 karte su na scryptu kopale na 1020/1000 ali razlika je smesna, par vati tako da nisam to ni uzimao u obzir kao ni porosnju sijalice povremeno. Za X11 sam malkice digao napon na 1.056V jer je novi miner bio jako agresivan i par puta je pucao dok nisam digao za 0.006V. Ne verujem da ce neko da cepidlaci bas toliko ali da napomenem.
Ako mene pitate, uopste nije mala razlika. Takodje, moja scrypt podesavanja su jako dobro izbalansirana tako da sam maksimalno smanjio potrosnju koliko moze. X11 je sjajan, manja poprosnja, mnogo mnoooogo manje zagrevanje. Ako podelim potrosnju kompletnih rigova na karte dolazim do 209W naspram 128W potrosnje po karti ukljucujuci i ostatak masina.

Bravo Saj druze i hvala. Ovakav izvestaj sa ovoliko preciznih detalja...
 
Ima vec gore negde ali evo ponovo:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer --kernel darkcoin -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1

-k x11mod


"intensity" : "16",
"vector" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "x11mod",
"thread-concurrency" : "8192",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1500",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "1.087",
"gpu-threads" : "2"
znaci identican je i u sgmineru i u ovom novom ;)

pa ovo je kupus...

ovo
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer --kernel darkcoin -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1

-k x11mod
je format za bat fajl sa bespotrebno dvaput navedenim kernel parametrom

a ovo
"intensity" : "16",
"vector" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "x11mod",
"thread-concurrency" : "8192",
"lookup-gap" : "2",
"gpu-engine" : "1050",
"gpu-memclock" : "1500",
"gpu-powertune" : "20",
"gpu-vddc" : "1.087",
"gpu-threads" : "2"
je format za conf fajl

stavi samo ovo u bat

sgminer -k x11mod -o stratum+tcp://coinotron.com:3341 -u asterixxx.1 -p 1 -I 18 -g 2 -w 256 --gpu-engine 1050 --gpu-memory 1500 --thread-concurrency 8192
 
Evo sad i ja gledam ovaj detaljan finansijski izvestaj, svaka cast, hvala! To moze ovako precizno samo ako se struja koristi za kopanje. Lepa usteda u svakom slucaju, nadam se da ce biti x11 valuta koje su isplative (za kopanje).

:d - pa ja sam samo prekopirao odavde krastavac i smanjio klokove i napon https://bitcointalk.org/index.php?topic=623409.0

evo idem da menjam..

edit- promenio sam, samo bljesne i nista...hvala na pomoci zaista ali sad sam vec stvarno umoran, ceo dan buljim u monitor, dosta je :). Pogledacu sutra hladnije glave. :wave: Ono sto mi je cudno bilo sto taj kupus radi normalno sa sgminerom prvobitnim, ali ovde ne
 
Poslednja izmena:
Bravo Saj druze i hvala. Ovakav izvestaj sa ovoliko preciznih detalja...
Nema na cemu.

Citiracu sam sebe zbog jos malo detalja:
Evo ovako, stigao mi je racun za struju i evo rezultata scrypt vs X11.

Januar:
zelena tarifa 350KW, plava 791KW. Ukupno potroseno 1141KW sto je 7.882 dinara.

Februar:
zelena tarifa 327KW, plava 695KW. Ukupno 1022KW sto je 7.044 dinara.

Mart:
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 730KW. Ukupno 1092KW sto je 7.536 dinara.

April:
zelena tarifa 350KW, plava tarifa 668KW. Ukupno 1018KW sto je 6.999 dinara. Ovde je vec bio malo manji racun jer sam kopao malo max, vtc i drk.

Maj - samo X11
zelena tarifa 362KW, plava tarifa 305KW. Ukupno 667KW sto je 4.417 dinara.


Ako uporedimo mesec maj sa martom koji je isto imao 31 dan i gde je kopano samo scrypt vs X11 dolazimo do zakljucka da sam ustedeo 425KW u plavoj tarifi tj. 3.119 dinara izrazeno u dinarima.
Napominjem, to su trosila 2 riga sa 7kom 7950 na 1020/1250 i 1.05V. Kopale su na skoro istim podesavanjima i same su na brojilu, nema drugih potrosaca.
Ustvari 4 karte su na scryptu kopale na 1020/1000 ali razlika je smesna, par vati tako da nisam to ni uzimao u obzir kao ni porosnju sijalice povremeno. Za X11 sam malkice digao napon na 1.056V jer je novi miner bio jako agresivan i par puta je pucao dok nisam digao za 0.006V. Ne verujem da ce neko da cepidlaci bas toliko ali da napomenem.
Ako mene pitate, uopste nije mala razlika. Takodje, moja scrypt podesavanja su jako dobro izbalansirana tako da sam maksimalno smanjio potrosnju koliko moze. X11 je sjajan, manja poprosnja, mnogo mnoooogo manje zagrevanje. Ako podelim potrosnju kompletnih rigova na karte dolazim do 209W naspram 128W potrosnje po karti ukljucujuci i ostatak masina.
Na X11 imam 39% manju potrosnju struje i 42% manji racun. Malo li je na ovu krizu?
 
Da si kopajuci ltc dnevno menjao u drk ? Kakav racun dobijas?
 
Evo sad i ja gledam ovaj detaljan finansijski izvestaj, svaka cast, hvala! To moze ovako precizno samo ako se struja koristi za kopanje. Lepa usteda u svakom slucaju, nadam se da ce biti x11 valuta koje su isplative (za kopanje).

:d - pa ja sam samo prekopirao odavde krastavac i smanjio klokove i napon https://bitcointalk.org/index.php?topic=623409.0

evo idem da menjam..

edit- promenio sam, samo bljesne i nista...hvala na pomoci zaista ali sad sam vec stvarno umoran, ceo dan buljim u monitor, dosta je :). Pogledacu sutra hladnije glave. :wave: Ono sto mi je cudno bilo sto taj kupus radi normalno sa sgminerom prvobitnim, ali ovde ne

Zeznuo sam te, umesto gpu-memory stavi gpu-memclock :)
 
E izgleda radi ovaj kupus fajl :D, trenutno imam oko 2,85 po karti na 1000/1250 i intensity 16, malo testiram minimalan napon i podesavanja. Samo sam ubacio onu tvoju izmenu i proradilo. Dobro pucalo je na pocetku, jer je bio I 18 i verovatno nizak napon za jednu kartu ali za sada ovo radi. Hvala (i ostalima) na pomoci.
Jos samo da namestim na 2 masine gde imam i 7870 i 7950 i bice dobro, mada mi se cini da ne moze da se mesa 280x sa ostalima zbog g-2 al videcu ;).
 
Kakav sad kupus? Ne zbunjuj ljude. Ili *.conf ili *.bat.
 
Nazad
Vrh Dno