Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Imaš generičke gigs koji su ono čišćenje kampova, jurenje sajberpsihoa i tako to. Tu nemaš voice over, samo SMS poruke i bez složene priče.
A side content su svi sa naracijom i pričom za sebe, ništa lošijeg kvaliteta od kvestova u okviru glavne kampanje uglavnom.
Ima ih solidan broj.
 
@Xepoj87
Ti si beše kačio HDR skrinšote iz igre u temi?
Jesi li koristio nVidia Ansel ili neku drugu tehniku?
Hteo bi neki skrin da okačim ali ne liče ni našta kada ih snimim sa snipping tool iz Windows jer mi je uključen HDR dok igram.
 
Pre Game Bar-a, alt+win+prtsc stisnes, napravi ti ogroman jxr SS i dodatno konvertovan jpg.
Nije savrseno, ali solidno radi.
 
Radi super, hvala.
Nego jel neko primetio ghosting tj. trag iza vozila pri brzom kretanju bez da je frame gen uključen?
Mislio sam da je to frame gen glič, ali izgleda da je prisutno i na konzolama i da je zbog TAA.
Mene to za sada najviše nervira, kao i kada mi trepere teksture na Vi kada ima više slojeva odeće. Ili kada kasni sa prikazom kapa ili šta već nosim na glavi.

Ne mogu više da provalim šta je grafički bag same igre a šta frame gen "feature".
Ali najgori bag na koji sam do sada naišao ima veze sa sound engine, tj. kada se zaglupi igra i stalno pušta combat theme iako je borba prošla.
Jedva sam nekako uspeo da se rešim toga, ne znam ni sam kako. Vraćao sejvove sa starta nije pomoglo i ugasio muziku skroz, posle pola sata upalio i nekako je prošlo...

U odnosu na to, lebdenje kola/ljudi, nestajanje, stvaranje iz ničega ispred mene, slupana/zapaljena kola na 20m od puta itd. je ništa, jer to nisu gamebreaking bagovi. Ovo sa zvukom zamalo da bude gamebreaking.

Igra je zaista fascinantna, toliko toga urađeno na nestvarno visokom nivou a toliko toga jasno fali da bi bilo još bolje nego što jeste. Svakako naimpresivniji grad u bilo kojoj igri koju sam igrao do sada, sa svim bagovima i manjkom interaktivnosti. Bukvalno ne treba da dizajniraju novi grad, Night City i Badlands su dosta za sadržaj pet različitih igara :) Samo da otvore vrata i prozore gde se ne može proći i nabudže destrukciju svuda i popune sadržajem, meni više ne treba, ni bolja grafika. Gugo nisam bio u fazonu, da li može bolje jer uvek može bolje ali što se osvetljenja tiče ovaj PT je toliko blizu realnosti da je zaista teško izvesti bolje osvetljenje, modele mogu unaprediti, teksture možda veću rezoluciju ali PBR teksture mnogim stvari u igri su ekstremno realistične. Jedino što PT ima bagove (mislim da je path tracing bag u pitanju), gde se nešto desi sa kalkulacijom osvetljenja kada se prelazi iz recimo mape ili tamnijeg dela u svetli pa bude kao solar flare efekat na par sekundi dok se osvetljenje ne normalizuje.

Kod mene vrlo stabilno radi oko 60 fps u 1440p, DLSS Quality, RT Overdirve tj. PT i sve ostalo na max osim ona dva, tri retardirana efekta (SSR je na psiho). Ali posle par sati krene da opada fps, moguće da je neki VRAM memory leak ili RAM memory leak u pitanju, po restartu igre bude sve ok.
 
Taj ghosting sto se vidi iza auta je boljka i mnogih drugih igara.
Resio sam problem tako sto sam ukljucio blur na low (obicno igram bez). Ne smeta a resava i taj i neke druge probleme.
 
Meni je motion blur na off. Na low nije rešilo problem. Smeta mi i na low da budem iskren.
Mislim da je ipak do FSR frame gen tj. verovatno on koristi TAA pa zato se to dešava.
 
Probaj na native, ghosting je karakteristican za upscalere. U ovoj igri je najizrazeniji preko XeSS.

Meni licno ghosting mnogo prihvatljiviji od shimmeringa kod FSR-a.
 
TAA jeste razlog ghostinga. Tako je u svakoj igri koja ga koristi.

 
TAA u grafičkom smislu jeste najveće tehničko smeće što je čovek izmislio.
Da ste samo videli Witcher 3 kod mene u nekim scenama (u šumi gde ima dosta senčenja) trava koja je malo udaljena izgleda kao da je slikana vodenim bojama :poop:
 
TAA jeste zlo ali je nastao kao unapređenje onoga što se koristilo u to vreme a to je FXAA...
A lepo smo počeli, MSAA, SSAA, pa SMAA u Crysis i nekim drugim krštenim igrama.
 
Ja nedavno instalirao opet da benchujem novi procesor - nabio jos ~30h, odigrao jos dva kraja...

Baš šteta što neće biti još jedan DLC!
 
E to je brznina kojom treba da se krece. Ludilo, pada instal moda odma. :)
 
Napokon sam se otkačio od sporednih kvestova i pažnju posvetio DLC-u, Hanako ima malo da se načeka. Evo jedan selfi:
photomode_25012024_033505.png
 
Vrhunski kako su povezali Edgerunners i igru. Pritom imam Edgerunners perk i povremeno mi se javlja sajberpsihoza, ispod onog mosta sam pokupio side job gde u kanti za smeće pronađeš braindance koji je isečak iz anime sa početka kada James Norris postane cyberpsycho. Kada se završi ispiše na ekranu A cautionary tale. That David Martinez ignored. Will you? :)
 
Znaci nisam jedini koji je to pronasao? I imao sam prepisku sa Falco.



Nije moj snimak nego sam YT.
 
Mene odusevio taj BD, mada na dosta easter egg-ova nisam naleteo.
 
Moze da se nadje, cak izbacuje na mapi (side) quest marker za taj grafiti i BD...
Cini mi se da se u zgradi, na kojoj se nalazi ER grafiti i BD, odradjuje jedan od fixer gigova...

Taj ER ee je inace iz 3 dela, lepa je nagrada na kraju...
Jos jedan ee tj ER oruzje moze da se nadje u samom (korpo) centru ispod onih Koi (sarana) holograma u zbunju tj plato-nadvoznjak/park...
 
Ja sam negde pokupio i Dejvidov Apogee Sandevistan, ali ne koristim ga jer volem da hakujem mnogo :) Trenutno Arasaka Tier 5+, ne znam jel ima iconic verzija.
 
I svratis malo do columbariuma da odas pocast.
 
Ja sam negde pokupio i Dejvidov Apogee Sandevistan, ali ne koristim ga jer volem da hakujem mnogo :) Trenutno Arasaka Tier 5+, ne znam jel ima iconic verzija.
Ikonik je jedino Netvočov sajberdek.
 
Nakon update-a, imam konstantno problem sa mikro seckanjem slike i zvuka. Jel se jos nekome desava sa 2.11? Sa 2.1 je sve radilo kako treba, imao sam sam jednom ispadanje iz igre za 15h igranja, ali je sve radilo fluidno.

Steta, igra mi je bas legla, vrhunski vizuelni dozivljaj i prica koja je pored grafike, mozda i glavni adut ove igre.
 
Nisam to primetio, ali meni deluje da je popup aseta jos vise izrazeniji i da je ghosting prilikom pokreta takodje upcatljiviji nego sto je bilo ranije. Ja i dalje vidim masu bagova koji se vuku jos od vanila verzije, verovatno nikad nece biti ispeglani.
 
Niti mogu da ispeglaju tj adresiraju...
Mislim da vise nema svrhe cekati jos neku vecu zakrpu.
Ja privodim ekspanizuju i 2. prelaz kraju i posle toga uninstall.

Kod prvog prelaza mislim da mi je bilo 8/10 iskustvo, za sada sa ekspanzijom rekao bih tu negde oko 8.5/10.
Celokupno dobra igra koja ima izuzetne momente, ali ima i (po)vecih problema.
 
Meni je ovo za sada 9/10 ili 9.5/10. Jedna od boljih igara koje sam igrao u poslednjih 15 godina.
Ima sve, dobro napucavanje, solidan RPG, dobra priča, kvestovi, atomosfera fenomalna, dizajn grada.
Da nema raznih bagova i bagića i da AI neprijatelja nije ultra glup, bila bi mi 10/10.
Što bi se reklo, legla mi ko budali šamar. Greota što neće praviti nastavke zbog problema na izlasku i sa konzolama.

Edit: Path tracing baš mnogo dodaje na atmosferi u igri. Sada mi bangava grafika u drugim igrama...
 
Nazad
Vrh Dno