Šta je novo?

Counter- Strike 2

Sad upalio posle ne znam koliko vremena, i secka mi maksimalno, odnosno zabode igra na delic sekunde svako malo? Update-ovao AMD drajvere danas, restartovao komp. Nisam ispratio jel ovo neki common problem, sta bi mogao da preduzmem?
Novi drajveri rešili za novije kartice, kad je izašla igra imao sam probleme na 6600XT. Posle popravljeno.
 
Svasta sam nesto menjao i sad je kao ok, ne radi bas kao CSGO ali igrivo je..
 
CS2 je više grafički zahtevan, ali s druge strane je manje zavisan samo od jednog jezgra CPU. Koliko sam gledao i dalje je OK FPS na toj kartici na low (koji i izgleda bolje od CSGO low).
 
Da, sad sam zaboravio koliko sam imao fps u proseku na GO, igrao sam Casual na CS2 uglavnom i tu imam oko 100 fps prosek verovatno zbog 20 igraca, odigrao competitive danas i dosta je bolje oko 150 prosek.. I da, izgleda dosta bolje od GO. Bas me obuzela neka 'draz' da i dalje ne gubi na popularnosti igra koju igram (na casual nivou i dalje) vec 25 god :)
 
Silver for life 😁
 
Ma koji silver ne igram competitive skoro uopste :D Juce odigrao posle ne znam koliko vremena, za vreme korone imali neku svoju ekipu gde se skoro svi poznajemo licno i igrali samo mi (to je i dalje najbolji CS, posle igranja sa ekipom koju znas, u igraonici).

Histerisu mnogo na competitivu, ne daj boze da ne igras vrhunski, odma prozivanja "s kim ja igram", "noobs".. toksicna dosta atmosfera, a Casual smara sto je 10 na 10.
 
Jeste competitive toxic, odigrao dve runde sa nekim Turcima sinoć, pakao. Premier sam nagurao 10.000elo (poena) al to igram samo kad sam sam kući. Sramota me pred ženom i decom da pričam ko je gde i koji deo mape da flešuju-smokuju 😁
 
Nisam nikad igrao Premier, u cemu je tacno razlika i zasto je bolje?
 
Ne možeš da biras mapu koju ces da igraš već je sistem eliminacije. Nemaš rankove već Elo poene. Meč može da ide u overtime. Ispod 10.000 poena rekao bih da su manje više svi silveri, tj nisu baš najpametniji. Kad sam prešao 10.000 već je puno ozbiljnija priča, a ima i više cheatera verovatno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240209-104511.png
    Screenshot_20240209-104511.png
    639.7 KB · Pregleda: 40
juce 8.5gb update, igram igra laguje, bugovi strasni..komplet inventori mi sjebalo..igram nuke imam usp, igram mape one na mirage - vertigo-overpass, nema usp kako startno oruzje..nakon nekih 1h opet poruka client need update, jos jedan od nekih 1.5 gb..i vec normalno oruzje koje sam postavio dobijam, usp na startu...mislim stvarno jbt ko djeca da se igraju...meni je causal sa 10 vs 10 odlican.. probo sinoc arms race, citera ko u prici, gore nego deathmatch igrati..a smoke sad izgleda ko pjescana oluja u dubaiju..

prati li ko cs2 profesionalce, danas katowice iem upravo pocinje g2 vs faze za polufinale..
 
Ja imam problem sa mikrofonom posle updatea, dodali su neka audio sranja, to je pakao, videh na reditu neke savete, udjem podesim tako, udjem u igru uradim test ono sve ok, udjem u igru ono opet pakao... Sve najgore developerima do daljnjeg!
 
Ne možeš da biras mapu koju ces da igraš već je sistem eliminacije. Nemaš rankove već Elo poene. Meč može da ide u overtime. Ispod 10.000 poena rekao bih da su manje više svi silveri, tj nisu baš najpametniji. Kad sam prešao 10.000 već je puno ozbiljnija priča, a ima i više cheatera verovatno.
treba razlikovati chitere od diskordasa...uglavnom ljudi se ugledali na profesionalce i drndaju po discordu u timu..
 
A opet ja nedavno dobio ELO nazad na Faceit jer je neko dobio ban za cheating. Što se tiče MM, to jeste puno cheatera koliko se priča. I toliko ti uništi poverenje u igru, da ti uvek prva pomisao bude da vara, a ne da je dobar.
 
Mozes da biras, faceit sa preznojanim tryharderima ili MM protiv chitera svaku 4-5 mapu.

Ovaj chart sa poredjenjem cs2 elo poena i csgo rankova nema puno smisla, gro ljudi iz moje steam friendliste koji su na csgo bili lvl 10 na faceitu i/ili smfc/ge trenutno na 18-23k, dok se ex silver i gold nova rankovi vrte oko 10k.
 
Ja sam batalio bilo kakav competitive ne vredi. Udjem jednom u 2 meseca da odigram sat vremena DM i to mi je dosta. Bukvalno ogadili mi igru chiteri.
 
Je l ima neko sa i5 11400 i RTX2060 da podeli utiske kako je zadovoljan sa performansama ove komfiguracije u CS2?
 
Ja sam obrisao igru. Dogurao sam do 13.000 ELO i ne mogu više. Kap u čaši koja je prelila, igramo premier I lik u timu blatanto čituje sa sve upaljenim aim bot I wall hackom. Ide sa awpom bez skopa i samo puca, headshotovi sve kroz zid.
Ja se polivao napalmom svaku rundu, igra me izbacila i to je to. Nikad neće rešiti chitere jer im to odgovara.
 
Ja sam obrisao igru. Dogurao sam do 13.000 ELO i ne mogu više. Kap u čaši koja je prelila, igramo premier I lik u timu blatanto čituje sa sve upaljenim aim bot I wall hackom. Ide sa awpom bez skopa i samo puca, headshotovi sve kroz zid.
Ja se polivao napalmom svaku rundu, igra me izbacila i to je to. Nikad neće rešiti chitere jer im to odgovara.

Cheatere jedino mogu donekle riješiti sa anticheatom na kernel nivou kao Valorant. No to im ne odgovara jer onda ljudi ne bi plaćali FaceIt i slične servise za CS matchmaking i ostali bi bez organizatora major turnira. S druge strane, zgrću tolike pare na kockarnici u CS2 da stvarno mogu unajmiti tim od bar 20 ljudi da ručno provjerava prijave i dijeli game banove cheaterima jer community overwatch očigledno ne radi. I btw, u običnom competitive izgleda da ima dosta manje cheatera ili ja ne igram isti dovoljno često.
 
Srecom nisam na tom igrackom nivou da mogu da prepoznam kad neko cheat-uje, tako da mi ne ubija volju za igranjem.. Samo bih hteo da popricam sa nekim takvim likom, da vidim sta je u tim lobanjama..
 
trolovanje, to im je u glavi i nista drugo...ja uglavnom igram casual, vec sam skonto ekipice turaka, svaba, norvezana, francuza, amera, rusa, engleza da dolaze u coporu i ko sto rekoh diskordasi su...
 
Ja sam obrisao igru. Dogurao sam do 13.000 ELO i ne mogu više. Kap u čaši koja je prelila, igramo premier I lik u timu blatanto čituje sa sve upaljenim aim bot I wall hackom. Ide sa awpom bez skopa i samo puca, headshotovi sve kroz zid.
Ja se polivao napalmom svaku rundu, igra me izbacila i to je to. Nikad neće rešiti chitere jer im to odgovara.
Zašto ne igraš Faceit?
 
Srecom nisam na tom igrackom nivou da mogu da prepoznam kad neko cheat-uje, tako da mi ne ubija volju za igranjem.. Samo bih hteo da popricam sa nekim takvim likom, da vidim sta je u tim lobanjama..
Postoje 3 osnovne grupe čitera:
oni koji očigledno koriste cheat (neretko i hardkor troluju) i svejedno im je da li će ih izbaciti, to su uglavnom klinci ali i stariji frikovi/psihopate.
oni koji dosta suptilnije koriste cheat, ali su zato toksični u svakom smislu.
i na kraju oni koji godinama koriste cheat, obično wh, ali na veoma suptilno-pokvaren način, uz dozu glume da ispadne kao da na osnovu zvuka u poslednjem trenutku znaju gde se protivnik nalazi. Čini mi se da je ovde neko naveo primer lika koji 10 godina igra CS:GO sa cheat-om, ali tako da niko ne primeti.

Ima ih još ali ovo su najčešći primeri.

E sad, igram pretežno casual (4-5h nedeljno) i nisam primetio sad neki ogroman broj čitera. Često se dešava da ih ekipa izbaci, a ako se to ne desi na početku, jednostavno izađem, promenim server i to je to.
Ako pomahnitali čiter upadne pred kraj neke dobre partije, šta da se radi, završiću je svakako.

Ali da je bedak što ne postoji rešenje za ovo, jeste. Takođe bih voleo da određena stručna lica zavire u mozak i psihu odraslih osoba koje koriste cheat u bilo kojoj igri, posebno MP/online.
 
Ponestalo mi psovki za steam market ovih dana, napalio se da uzmem noz neki jer sam prodao gomilu kutija koje su mi se skupljale godinama, i prvo mi pola sredstava stoji u "pending", konacno prodje, dodam 20e na wallet sa moje kartice koja je snimljena na steamu godinama, i sad ne mogu da koristim market 3 dana jer je "sumnjiva kartica" :D
Probao verify funds i mora iznos u evrima tacan a meni u mobi aplikaciji stoji samo u dinarima.. Psujem ih celo jutro.
 
Ponestalo mi psovki za steam market ovih dana, napalio se da uzmem noz neki jer sam prodao gomilu kutija koje su mi se skupljale godinama, i prvo mi pola sredstava stoji u "pending", konacno prodje, dodam 20e na wallet sa moje kartice koja je snimljena na steamu godinama, i sad ne mogu da koristim market 3 dana jer je "sumnjiva kartica" :D
Probao verify funds i mora iznos u evrima tacan a meni u mobi aplikaciji stoji samo u dinarima.. Psujem ih celo jutro.

Odeš do tvopje banke i zamoliš ih da ti pročitaju tačne iznose u evrocent koji su ti rezervisani. Pa kako budu raspoloženi, ali mislim da je bolje sačekati tri dana nego čekati u redu.
 
Video sam posle da mi je u mejlu stigao tacan iznos u evrima test tranzakcija, a ja vec iskoristio sve pokusaje :D Nije mogao neki SMS code da se posalje, pa ukucam to, a ne dve jbne tranzakcije na kartici.. Nisam verovao da je ovako paranoicna i de*ilna ova "zastita" marketa.. Aj da nisam koristio tu karticu godinama nego u poslednjih mesec dana sam dodavao po 5 e dva puta, i sad su flag-ovali kad sam dodao dva po 10..
 
Ne daju Ložaču da dođe do svog Homeland noža :D
Skinove sam poslednji put koristio pre 100 godina, u onoj Warzone eri. Dobro si me podsetio da pogledam ovih dana, osvojio sam neke skinove ali nisam obraćao pažnju na to.

Inače, igra ponovo radi dobro na mom matorom AMD kompu. Pre možda mesec dana je bilo jedno veliko ažuriranje, posle toga još niz manjih, i igra ponovo radi sa otprilike 100-105fps u proseku (1080p, high). Uz mnogo dimnih bombi fps pada i na 65fps ali je najčešće u rasponu 80-160fps, bar koliko sam primetio igrajući ovih dana. Nije idealno ali je igrivo, nisam e-takmičar pa da se previše cimam oko toga i smanjujem grafiku na low.

E da, dobro je što su u CS2 omogućili promenu EQ. Mnogo je prijatnije po uši ako se igra sa smooth podešavanjima, posebno ako se koriste kvalitetne slušalice. Natural/default podešavanje ima preterano naglašene srednje i posebno visoke tonove, pa je ipak malo zamorno igrati sa istim, na Crisp je već preterano oštar/naporan zvuk.
 
Poslednja izmena:
A nakupilo mi se kutija i gledam sto da bleje, prodao sve i kao mogao bih neki noz :) A skinove za oružja sam uvek uzimao one najjeftinije od 6 dinara, srecom ti su i najrealniji, odnosno izgleda kao prava puška.. Jedino desert crni od 7, 8e, i mozda jos nekog CS agenta uzmem i to je to..

Probaću ta podesavanja za zvuk..
 
Ne daju Ložaču da dođe do svog Homeland noža :D
Skinove sam poslednji put koristio pre 100 godina, u onoj Warzone eri. Dobro si me podsetio da pogledam ovih dana, osvojio sam neke skinove ali nisam obraćao pažnju na to.

Inače, igra ponovo radi dobro na mom matorom AMD kompu. Pre možda mesec dana je bilo jedno veliko ažuriranje, posle toga još niz manjih, i igra ponovo radi sa otprilike 100-105fps u proseku (1080p, high). Uz mnogo dimnih bombi fps pada i na 65fps ali je najčešće u rasponu 80-160fps, bar koliko sam primetio igrajući ovih dana. Nije idealno ali je igrivo, nisam e-takmičar pa da se previše cimam oko toga i smanjujem grafiku na low.

E da, dobro je što su u CS2 omogućili promenu EQ. Mnogo je prijatnije po uši ako se igra sa smooth podešavanjima, posebno ako se koriste kvalitetne slušalice. Natural/default podešavanje ima preterano naglašene srednje i posebno visoke tonove, pa je ipak malo zamorno igrati sa istim, na Crisp je već preterano oštar/naporan zvuk.
Koliko daje na low bez FSR?
 
Nazad
Vrh Dno