Šta je novo?

CoD4: Modern Warfare [offtopic]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
... ova tvoja pisanija sa, pre svega ovom temom, a i uopste sa zivotom.
Proveo sam 20 minuta citajuci politicke budalastine (ili pak istinu > ne zanima me), a da nisam procitao ni jednu rec o temi: CoD4: Modern Warfare.
Tito je ovo, Tito je ono, ja volim Tita, who gives a fuck! Unosis politiku i politicke rasprave na mesto neprikladno za tako nesto.
Upravo si spojio igre (fantasticno sredstvo za beg u imaginarni svet, dalje od politike, svakodnevnice i realnog zivota) sa upravo politikom, i to si cak napisao roman ovde.

Covece oladi malo, spusti temperaturu, slusaj Elvisa i prestani da nas 'ebes svojim mudrostima.

Edit: Upotrebi vreme konstruktivno, dizajniraj vremeplov, and give me back 20 minutes of my life! lol

Tema je već odavno skrenuta i nisam je skrenuo ja, već su krenule priče pošto će Cod4 biti u moderno doba mora li ta Amerika, zašto baš sadašnjost i sl. pa se povela istorijska (znači, ne politička, već istorijska) diskusija koja je tu, eto, izrodila se, šta da se radi. O igri ionako nema više šta da se priča niti će biti narednih x meseci. Šteta što tih 20 minuta svog lol vremena nisi iskoristio da naučiš nešto iz Duletovih ili drugih postova, ako ništa drugo da razlikuješ političku i istorijsku raspravu.

Sve, sve, ali Elvis :smash: Još niko me nije tako uvredio :d :)
 
@Filipenko
Moram priznati imash smisla za humor :),ali tvoja slika tog dela istorije je klasicna slika za novine i vesti gde su ameri borci za ljudka prava,komunisti oslobodioci i reformatori,rojalisti represori i zikovci.

I dalje mi nisi odgovorio na pitanje zasto je Jacob H. Schiff(Amercka grana Rotshilda iz banke "Kuhn and Loeb") finansirao Lenjina,sta od toga oni,zasto su izabrali bash *******(da, Lenjin je bio jevrej),zasto 20 tona zlata?Zasto je zapreceno britanskoj mornarici kada je zaustavila brod?Sve ovo su cvrste cinjenice.

Kazesh da je Tito "Tito je omogućio ovoj zemlji najduži period napretka i mira koji je ona videla u svojoj istoriji".Nemoj se uvrediti,ali ti treba da procitach josh dosta stvari iz nase pre nego sto nastavimo diskusiju.Tito je unazadio i unistio srpsku drzavu permanentno.Tito je napravio autonomnu pokrajnu Kosovo,autonomnu pokrajnu Vojvodinu,nezavisnu drzavu Makedoniju,koja je pre toga bila Srbija,itd....Sve ovo su cvrste cinjenice,znaci srbija na 100 delova ali zato Hrvatku nije ni pipnuo,ostala je celovita i josh je dobila zvanicne drzavne granice.Pa to je tako zgodno, naravno reci ces mi da su sve to mitovi :p .

Pre oko godinu dana je objavljen dokumentarni film u kome se vidi kako su izgledale demostracije protiv pristupanja jugoslavije trojnom paktu,uopste nije bila neka masa naroda samo par parola na ulicam totalno druga slika od one prodane narodu.

Evo kako je to izgledalo:

SOE-Special Operations Executive - SOE) pod rukovodstvom ministra ratne industrije Hjua Daltona koji je sa zapaženim uspehom organizovao partizanski otpor i subverzivne akcije na okupiranim teritorijama u Evropi.

Pošto su Englezi zaključili da se od kneza Pavla "ništa više ne može očekivati", britanska vlada izdala je nalog da se "preduzmu mere za promenu vlade u Beogradu, čak i putem državnog udara". Glavni posao oko podsticanja "državnog udara" imala je da obavi Služba za specijalne operacije-SOE, koja je od leta 1940. stavarala svoje uporište uglavnom u moravskoj Srbiji. Igrajući na savezništvo sa Srbima iz Prvog svetskog rata i na novac, agenti SOE vezali su za sebe jedan veći broj viđenijih ljudi u nacionalnim udruženjima i u Zemljoradničkoj i Samostalnoj demokratskoj stranci.

Britanci su prvo pokušali da. preko SOE, izazovu krizu vlade i tako spreče ili odlože potpisivanje pakta. Pod uticajem njihovih ljudi, ministri Čubrilović, Budisavljević i Konstantinović podneli su ostavke 20. marta. Prof. Mihailo Konstantinović, sutradan je povukao ostavku. Ali onda pred njim pojavio se Miloš Tupanjanin sa upozorenjem da je "slabić i kukavica" i da će mu se o "sudbini odlučiti na kraju rata", pa je treća odluka postala definitivna. Za Tupanjanina se tvrdilo da je "primio od britanskog Intelidžens servisa 500.000 funti sterlinga, čime je podmićivao i ostale pučiste". Uz agente SOE, na podsticanju puča radili su i vazduhoplovni atašei britanskog poslanstva u Beogradu. Jedan od njih Meplebek, bio je blizak prijatelj jugoslovenskog generala vazduhoplovstva Borivoja Mirkovića-organizatora puča. Pod njegovim uticajem, višegodišnji zaverenik Mirković rešio je da puč izvede u prvim satima 27. marta. Sam Mirković pronašao je političkog vođu puča u komandantu vazduhuplovstva generalu Dušanu Simoviću. Veče pred polazak jugoslovenske delegacije za Beč, Simović je upozorio kneza Pavla da potpisivanje Pakta može izazvati pobunu njegovih oficira protiv namesništava. To upozorenje nije shvaćeno ozbiljno. Maček je primetio da nikad nije čuo da je neki puč najavljen pa onda izvršen.

Moram samo josh ovo da stavim:

Ujutro 27. marta u Britanskom poslanstvu u Beogradu se slavilo uz šampanjac. Za britansku vladu, puč je značio otvaranje novog fronta na kome će Hitler barem privremeno trošiti snagu.

OStatak teksta mozesh naci ovde http://sr.wikipedia.org/sr-el/Војни_пуч_од_27._марта_1941.

Srpski narod je grubo izmanipulisan.Nismo mi nikakvi idijoti ludaci samoubice,nego kao sto vidish nad drzavom je preuzeta kontrola silom.

Ajde na josh nesto da skrenem paznju,Tito je 43 u trenutku preokreta britanke politike prema Drazi Mihaljovicu imao manje od 20.000 ljudi dok je Mihajlovich komandovao vise od 80.000 lijudi.Te cifre sto si video si deo propaganede plasirane od Britanske vlade kao podska Titu sa ciljem velicanja negovog pokreta.Sve to cesh naci u knjizi "Silovanje Srbije" od Majkla Liza(Michael Lees)bivseg Britanskog obavestajca zaduzenog za kontakt izmedju gerilskih snaga u Srbiji i vlade Velike Britanije.Predlazem da malo vise procitash i informisesh se o temi pre isnosenja onakvih stvari,ili da naznacish da je to tvoje vidjenje stvari.:wave:

@Maximus
Oprosti MaximusD-e :D
:wave:
 
komunisti oslobodioci i reformatori

stvarno mislim da ne postoji covek iz urbane sredine u 21-om veku koji tako nesto misli a sasvim sam siguran (bar se iskreno nadam) da filip nije taj ;)
 
Opet se koriste urbani mitovi o "streljanju visoko obrazovanih slojeva, preduzetnika, uglednih domaćina" i sl. u kombinaciji sa "dokazima" koje predstavljaju spiskovi na kojima se nađe 100 imena, pa se navedu 2 koja su zaista bila nevina. A šta sa ostalih 98? Najgori šljam i ološ. Naravno, sigurno je među streljanima bilo nevinih ljudi, ali gubi se iz vida kakvo je to vreme bilo. Tražilo se ko je sve sarađivao sa okupatorom, ko se bogatio na račun naroda, ko je iskorišćavao okupaciju i nesreću da zarađuje na ljudima basnoslovno naplaćujući suvim zlatom kockice šećera. Onda su došli "zli komunisti" i pobili sve one koji su služili Nemcima, sve one koji su ubogaljivali narod, sve ono što bi i danas trebalo odstreliti i kompletnu imovinu oduzeti. Kamo sreće da se tako nešto danas uradi.

Pa jesi li procitao ovo?
 
bilo bi lepo da neki mod izmesti ove u najmanju ruku sasave prepirke u neki drugi thread :D
Hvala
 
Filipenko za Prezidenta.
Imas moj glas!!
I sta, sad je kao filipenko kriv za politizaciju?!?
Filipenko je izneo najrealniji stav od svih nas, problem je ovde i sada...a ne u USA.
Proslost se ne menja, ali bi trebalo da nasu buducnost ucinimo boljom, bar da probamo.

Morali bi svi biti zreli i pogledati istini u oci.
Ovo jeste offtopic, ali ovakve stvari tinjaju u svima nama...

The Law must be enforced!

I jos nesto, kad je Tito kriv za sve, zasto se nismo bunili?
Ispada da smo mi gomila morona, koje svako malo prevari, sta?
Vise sile, a?
Pa valjda smo NESTO mogli uciniti?
Pa mi smo nebeski narod, pametni, lukavi, veliki borci...kako nam se onda sve OVO desilo?

I mislim da ce CoD4 biti kick ass WarPlay.
 
Poslednja izmena:
Al' lupetate, za medalju...bolje se vratite na temu |---------------> COD4
 
Ma jurimo neki ban, nesto:p Lock:p

Shalim se, naravno.

I svi samo pominju: Vratite se na temu, vratite se na temu.

Pa dobro, sinoc sam bio na sajtu CoD4 i ono je bas smor, slabo ima informacija...

Hajde, nadjite nesto, pa da mi vise ne lupamo:p ;)
 
postovi vezani za igru > http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=134483

thread_lock.gif
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno