Šta je novo?

CoD4: Modern Warfare [offtopic]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ne brini ti nista, bice to klasicno napucavanje kao i do sada i moci ces da pokupis svabinu pusku kao i do sada. :)
 
CoD2 meni izgleda prilicno arkadno, tako da sva ta stara slava ....koja stara slava?
CoD2 je jedna od retkih igara koje sam zavrsio i nisam imao zelju (mozda cu nekad i pozeleti) da igram ponovo, mislim jeste to lepo i tako to, ali nesto mi je falilo...
COD2 svoju zaraznost pokazuje tek u MP :D, SP nisam ni ja prosao 2x ali sam zato svaki dan bar po pola sata online ;)
 
Naravno, ali posto vidim da ne znash reci cu ti da su americke snage delovale kao okupaciona sila u juznom vijetnamu primarno delujuci protiv infiltrecije VC-a iz severnog Vj.Oni se nisu borili da udju na teritoriju juznog vijetnama,tu su uradili tako sto su postavili svoj rezim na celo juznog vijetnama i samo iskrcali trupe i sukobili se sa gerilcima(na pocetku).Tako da su vecinu vremena "zutaci" napadali amere.Ne veruj americkim filmovima :).

Samo na pocetku kampanje su delovali ofanzivno dok se nisu ukopali, a posle samo defanzivno.Samo je avijacija non-stop delovala.Posle nisu imali sta da napadaju jer su Vc-i presli na gerilsku taktiku.Inace poginulo je oko 600.000 vojnika i oko 5.000.000 civila.

I josh jedna zanimljivost ,na kraju rata, americki vojnici su bili toliko demoralizovani da su poceli da ubiju svoje oficire granatama(fragmentacionim) i otuda "Fragging" :).
 
Poslednja izmena:
A sta je bilo sa vijetnamom?
Spaljen do korenja, ako je to pobeda Vijetnama, svaka cast, to je pirova pobeda u svakom smislu.
Anyway, nije poenta u politici, poenta je da sigurno niko necje praviti igru o Azerbejdzanskoj armiji, mislim chovece, koga briga za Azerbejdzan?!!

Svi mi igramo Shitove gde je neki baja amerikanac, i uvek spase svet, dobije ribu, itd
I sta sad?!

A onda bi Nemci trebalo da spale citave kolekcije igara gde mi ubijamo njihove sunarodnike, jer CoD to i jeste, ubijanje Nemaca?!

Nebitno na kraju, kome se nesvidja nek ne igra...meni igra izgleda ok.

I US army Jeste najspremnija sila na svetu, kad to budu bracja kinezi i rusi, verovatno cje da igramo igre sa zutim super herojima
 
Naravno, ali posto vidim da ne znash reci cu ti da su americke snage delovale kao okupaciona sila u juznom vijetnamu primarno delujuci protiv infiltrecije VC-a iz severnog Vj.Oni se nisu borili da udju na teritoriju juznog vijetnama,tu su uradili tako sto su postavili svoj rezim na celo juznog vijetnama i samo iskrcali trupe i sukobili se sa gerilcima(na pocetku).Tako da su vecinu vremena "zutaci" napadali amere.Ne veruj americkim filmovima :).

Samo na pocetku kampanje su delovali ofanzivno dok se nisu ukopali, a posle samo defanzivno.Samo je avijacija non-stop delovala.Posle nisu imali sta da napadaju jer su Vc-i presli na gerilsku taktiku.Inace poginulo je oko 600.000 vojnika i oko 5.000.000 civila.

I josh jedna zanimljivost ,na kraju rata, americki vojnici su bili toliko demoralizovani da su poceli da ubiju svoje oficire granatama(fragmentacionim) i otuda "Fragging" :).

Ali ameri su bili u vijetnamu, ne vijetnamci u americi, sto ipak znaci da su ameri bili na nepoznatom terenu
 
Dule nisam glup, znam vrlo dobro sta su Amerikanci radili u Vijetnamu, isto sto i Rusi u Avganistanu, Jevreji u Palestini, Britanci na Folklandima, Rusi celoj istocnoj evropi, lista je zaista duga, koliko i ljudska istorija...Nemojte se zavaravati, da je Srbija jaka, uradili bi isto, znam da ja bih.

To je rat. Borba za resurse. Borba za teritoriju. To je zivot. To je borba.

Inace sve igre se svode na ubijanje, a to bas i nije humano, zar ne? Budite humanisti, igrajte pasijans:p

Meni "novi" engine izgleda lepo, jedva cekam da igram, nadam se da ce biti raznih misija, ali lepo snajperisanje,mmm.

Nhf.
 
Poslednja izmena:
Rusi u celoj istočnoj evropi? Dobra ti ta Tom Clancy CNN istorija. Nešto ne vidim da je nekoliko desetina miliona Poljaka, Čeha, Mađara i ostalih prošlo kao civili Vijetnama. Pardon, zaboravio sam, nema komunističkih civila, sve su to neprijatelji i legitimne mete.
 
Rusi u celoj istočnoj evropi? Dobra ti ta Tom Clancy CNN istorija. Nešto ne vidim da je nekoliko desetina miliona Poljaka, Čeha, Mađara i ostalih prošlo kao civili Vijetnama. Pardon, zaboravio sam, nema komunističkih civila, sve su to neprijatelji i legitimne mete.

Očito ne znaš dovoljno šta su Rusi radili na istoku, posebno Poljacima. Uostalom, Poljskoj je oduzeto više od pola predratne teritorije i pripojeno Sovjetskom Savezu, a stanovništvo je komplet iseljeno. Te stvari se nisu potencirale kod nas jer nije bilo lepo da diramo komunističke saveznike :)

U Vijetnamu je situacija bila kristalno jasna, kao i u korejskom ratu. Zemlja se nakon višedecenijskog ropstva oslobodila i podelila oko toga kakvo društveno uređenje treba promeniti. U obe zemlje je došlo do podele na severne delove koje su pomagali Rusi i Kinezi po komunističkoj liniji, koji su napali - još jednom naglašavam napali na južne delove, koji su tada, pošto nisu bili u stanju da se odupru u tom trenutku bolje naoružanim severnjacima zvali zapadnjake u pomoć, što je prihvatano bez pogovora u doba hladnog rata kada je trebalo pokazati čiji je veći. Tek tada su Amerikanci dolazili da bi pomogli južnim delovima Koreje i Vijetnama, u prvom ratu su pobedili, u drugom izgubili, pošto su Vijetnamci koristili nekonvencionalne načine ratovanja, za razliku od Korejaca koji su išli konvencionalnim putem i izgubili. Išlo se gerilom i posle nekog vremena američki vojnici nisu gledali previše na razlike, jer nisu želeli ništa da rizikuju, te bi sa mestom iz kog bi došao najmanji znak neprijateljstva postupali brutalno i surovo. Zato je i dolazilo do tolikih žrtava među samim stanovnicima Vijetnama. Osim toga, tamo se paralelno odvijao građanski rat između komunista i kapitalista uz simultanu borbu sa stranom silom, nešto kao što se ovde dešavalo između četnika i partizana. Pitanje je da li su žrtve zaista bile tolike, kao i koliko je tu onih koji su stradali od svoje komunističke braće.

Sve u svemu, udaljili ste se od teme. Danas je vojna mašinerija nešto sasvim drugo, više nema konvencionalnih sukoba sa SAD i svako ko se usudi na tako nešto je u startu pukao kao zvečka. Oni najpre poravnaju sve artiljerijom i avijacijom, pa idu napred oklopljeni do zuba, a čim se zapuca odnekud oni javljaju koordinate i sledi artiljerijsko baraž, raketa, napalm ili tomahavk među oči čarne. Možda ne deluje veličanstveno, ali drugačije se ne može. Organizacija, tehnologija, linije snabdevanja - sve je dovedeno do savršenstva. Tu nema otpora, nema pobede.

I naravno da će oni biti tema igara dokle god uglavnom oni prave igre. To je tako, pomirite se sa tim :)
 
Odosmo mi off topic ali krastavac. I juzna koreja tog vremena i juzni vijetnam su bile vojne diktature po juznoamerickom principu gde nema d od demokratije i ljudskih prava. Samo ima dobrog naseg kapitalizma.
 
Filipenko ovo sto si naveo je smo delimicno tacno.Ako josh uvek verujesh u dobro i zlo,crno i belo i americku pomoc zbog prekrsenih ljudskih prava krastavac :).

Ho chi min je za vreme drugog svetskog rata dobijao finansije od OSS(Ofice of Strategic Services, predhodnik CIA),kao i oficire koji su trenirali negove trupe za dejstvo protiv japanske vlade koja je u to vreme kontrolisala vijetnam.Posle zavrsetka rata americki oficiri stoje na podijumu sa Ho chi minom tokom ceremonije preglasenja nezavisnosti vijetnama.Posle toga dolazi do promene politike i ameri se okrecu i pada dogovor da vijetnam treba da bude okupiran i podeljen izmedju kine i engleske.Kinezi prvi dolaze ,Ho ci ming-ova vlada prestaje da postoji britanci dolaze posle toga,francuzi prave dogovor za kinezima koji im dozvoljavaju da se vrate svoje trupe.Uskoro napadaju da bi preuzeli kontrolu nad zemljom i bombarduju Haiphong,decembra 1946 ponovo okupiraju Hanoi.Vijetnamci traze pomoc od trumana koji ih ignorise.Ho ci min bezi u planine i zapocinje gerilsku borbu.U kini komunisti pobedjuju nacionaliste i daju direktnu vojnu podrsku.Demokratska republika vijetnam priznaje kinu i obratno.Amerika priznaje prividnu francusku vladu(koju oni kontrolisu).Pocinju da finansiraju franzuse sa milijardu dolara i 300.000 komada lakog naoruzanja.Kod Dijen Bien Fu-a Vijetnamci totalno pobedjuju francuze i tu se zavrsava francusko ucesce u okupaciji vijetnama.Vijetnam dobija nezavisnost i deli se po prvi put u istoriji na komunisticki i ne-komunisticki.Juzni vijetnam vodi bivsi pijun francuske i japanske vlade Imperator Bao Djaji.Njegov precednik vlade je Ngo din Diem postavljen od strane americke obavestajne sluzbe.On odbija da odrzi izbore jer bi 80% ljudi glasalo za Ho cihi mina.Ljudi ga vide kao coveka koji je ranije pomagao francuzima da drze zemlju pod kontrolom i cinjenica da je on bogati katolik(ko je rek'o vatikan :))josh vise produbljuje jaz izmedju naroda juznog vijetnama i Ngo dinovog rezima, zbog toga sto je drzavna religija budizam.On ne uspeva da kontrolise zamlju i okrece se samo ka ocuvanju svoje vlasti,prestaje da saradjuje sa amerikancima i CIA organizjue egzekuciju njega i njegovog brata 2.novenbra 1963.Postavljaju svoje ljude i formiraju avijaciju severnog vijetnama svojim finansijama.

2. avgusta 1964, USS Maddox je napadnut u zalivu Tonkina.Okolnosti pod kojima je napadnut su nejasne,Lindon Dzonson(valjda drzavni sekretar)kaze svom zameniku da su "mornari mozda pucali na letece ribe".Ja licno verujem da je to sve iscenirano kao razlog za americki napad.Vec vidjen scenario.

Eto to je otprilike skracena verzija sukoba u vijetnamu.Znaci nisu ljudska prava u pitanju nego konstruisanje drzave blizu kine i rusije koja bi sluzila kao americka teritorija za dalja dejstva.To im nije uspelo.

Izvinjavam se zbog off.t..
 
Poslednja izmena:
Budimo optimisti, mozda CoD4 ima neki bolji zaplet od vecj vidjenog...
Meni onaj trejler deluje krajnje zanimljivo, ima neki filmski shmek, ocekujem neku zaveru il' nest, bar malu jednu zavericu, cisto da ne bude novi Black Hawk Down, mada i to je ok igra.

Inace ja bas Gosn' Clancya bas nesto i ne volim, a CNN i ostale stanice, strane i domacje, posmatram kao masine za ispiranje mozga, moji stavovi su proizvod sakupljanja informacija sa raznih mesta, ali generalno, zbog komunista ja nemam dedu...a drugi deda je bio pametniji, podrivac, ceo zivot slusao The voice of America...A ceo ovaj trip komunista /kapitalista je uvek pucao po grbaci nekog trecjeg, svi ti sukobi su za dokazivanje ciji je vecji.
Ne volim nikog, volim Srbiju.
Ja sam nacionalista, ali na drugaciji nacin...nije poenta da se sto vise izgine, poenta je da se sto vise ljudstva sacuva, i rat treba da bude krajnja opcija.


Semper fidelis
Socom
 
Poslednja izmena:

sjajan post dule :)! jos malo pa bi ovi nekog ubedili da su ameri dosli tamo defanzivno i da brane demokratski poredak us vetu :)


mani novi COD uopste nema filmski shmek... da li sam ja gledao uopste dobre trejlere?
 
Mislim da ce negativno uticati na atmosferu igre ako naprave neki genericki zaplet "mi smo mnogo dobri, a oni su, losi sacuvaj te boze".Cod ima tu magicnu atmosferu jer je koncept totalo jasan,saveznici su dobri momci ,svabe su zli momci i to je to.Lako je identifikovati se sa takvom stvari.Problem je sto sad nema jasno definisanog "svetskog" neprijatelja, rusi vise nisu u modi,ali osecam da ce srbima da porastu zubi i rogovi i repovi :).

@G!!!
Thx! :).To dokazuje koliko je americka prica prisutna.

@Socom
Nasa vecna prica "Tri karte za holivud" prodaj jednima jednu pricu drugima drugu i sedi odmori.
A gde sam ja rekao da je poenta da se sto vise izgine?Daleko od toga da saosecam sa komunistima, cak sta vise :smack: ,pogresno si me razumeo.
Informacioni rat je daleko pogubniji od oruzanog.A mi smo skroz potuceni na tom polju.
 
Poslednja izmena:
Pa, u sustini se slazemo, ocigledno.
Pa ja uopste ne bih ratovao sa Nemackom, ni u ludome besu, ono jeste mi deda bio partizan i sve to, ali to je bilo suludo, kao i '99ta.
Stvari Nikada nisu crno-bele, svi su zmurili na pogrome *******,Srba, Cigana, dok nisu dobili po zubima i sami, dok japanci nisu napali Pearl Harbour amerikanci su imali odredjene poslovne veze sa industrijom gospodina Hitlera, sve su to stvari koje ljudi neznaju i ne zele da znaju...Isto vazi za ruse i njihov sporazum sa Hitlerom, na kraju svi dobiju sto zasluzuju.
Po meni svabe jesu negativci, ali tesko se moze recji da je bilo pravih pozitivaca, po meni onaj ko zmuri na ubistva je u neku ruku gori nego ubica, jer ubica je zao sam po sebi, a sta je onaj ko ga ne sprechi, a moze to da uradi?
POLITIKA, fuj.
Na te pogibije mislim.
Treba biti politicar, a mi informacioni rat i ne vodimo.
 
I jos nesto, ogradjujem se od bilo kakvog nacizma.
Nista vishe.
Pozz.
 
Pa jeste bilo crno-belo za sve ostale osim nemce, tada.To je sustina svega, sada se moze realnije sagledati citav WW2 zato sto imash sve podatke isped sebe, tada se samo znalo da su nemci ZLI! :-devil-: :-devil-: :-devil-: ,i nema sta da se dvoumish oko njihove krivice samo stisnesh obarach i ne grize te savest.

Sto se tice nemacke industrije reci cu ti samo da je pre rata 60%(otprilike) teske industrije bilo u vlasnistvu jevrejskih kapitalista koji su cinili 2-3% ukupnog stanovnistva,90% advokatskih doktorskih i ostalih poslova na visokim pozicijama cinili su jevreji.Finansije za politicku kampanju Hitlera dolazije su od americkih jevrejskih bankara.A od tih istih "bankara" je "par" godina pre toga Lenjin dobio brod 20 tona zlata i zadatak da srusi vladajucu rusku monarhiju i uspostavi komunisticku drzavu,brod je presretnut negde pored velike britanije i zaustavljen od strane ratne mornarice britanaca ali je ubrzo pusten kada im je zapreceno.Prezime je Rotshild,a o ovome postoje dokazi i imena ljudi koji su to organizovali.Samo o tome nema ni jednog filma,pitam se zasto :) .
 
Poslednja izmena:
Extra.
Dule, moram priznati da si baja i po.
To je duh.
Mada, mislim da su i tad glavesine dobro znale sta se kuva, bedak je sto glavesine ne ratuju, nego narod...
Ali dobro, takav je sistem.

Kazem ja da se slazemo;)

I find their lack of faith disturbing...
 
Komunizam se ni u jednoj zemlji u kojoj nije zavladao stranom invazijom (Poljska, Češka, Mađarska) ne bi prihvatio da su monarhije i vlade pre njih bile normalne i vodile računa o svom stanovništvu. Komunističke revolucije su uspele u SSSRu i kod nas zato što je narod živeo u grdnim mukama i većini je bilo neuporedivo bolje kada je došao komunizam i zamenio režime koji su, ma kakav prizvuk imali, tretirali običan narod kao stoku. Džaba bi bilo 20 milijardi tona zlata Lenjinu da nije milo isto toliko hektolitara krvi koje su gladni Rusi prolili samo da vide leđa monarhu, bojarima i lopužama koje su ih pljačkale vekovima. Slično i kod nas.
 
@Socom
Hvala,hvala, you give me too much credit :d

@Filipenko
Sve tacno,ali to ne pobija cinjenicu da je Lenjin bio agent "bankara" i za to postoje cvrsti dokazi.Treniran zajedno sa svojim ljudima koliko mi se cini u New York-u.Odmah se namece pitanje sta je bio razlog zbog koga su oni finansirali obilato,zar ne?
Razlog je eliminacija kraljevske porodice zbog 2 razloga, odbijanja ruskog cara da pristupi Ligi nacija i uspostavljenje cvrstog uporista svetskog komunizma.Nacionalnu banku engleske kontrolisu kroz privatni kaptal josh od 1850,a americki monetarni sistem su preuzeli 1901 istim sistemom preko banke "Kuhn and Loeb" i uveli kamatu na pozamice novca potrebnog za razvitak nacije.Josh jedna cinjenica, Kenedi je ubijen za kratko vreme posle izdavanja naredbe da se ukine kamata na pozajmice iz drzavnih rezervi,Nikson je odmah po stupanju na mesto precednika vratio stvari u predhodno stanje,zakljucak izvuci sam :).



A za nas kolosalno gresish,da li si znao da je dana kada je dosao na vlast 1945 Tito streljao preko 5000 visko obrazovanih ljudi u Beogradu i okolnim gradovima?To je bilo samo grubo grabljenje vlasti preko bilo kakve volje naroda.I vrapci znaju da je posle njegove smrti u njegovoj tasni nadjena smrtovnica Josipa Broza Austriskog oficira poginulog 1913(ili 14 ne secam se bash precizno).Da ne sirim pricu vise.
 
zasto da ne siris :) kakav sjajan materijal za jednu igru, steta sto mozda nije mesto i vreme za tu pricu
 
Pa da znash da je dramaticno,ali da ako nastavim pocece da mi brisu postove :)



Prepostavljam da ne verujesh :),pa dobro.

Ne, uopste ne razmisljam o tome, da li je Tito bio zaista Tito, da li je Hitler bio nesto sasvim drugo ili ne. Sve to me podsetilo na Gerontoloske seanse sa Televizije Most, samo toliko :)

Ja bih pre da mi razmisljamo sta cemo sutra umesto sto razmisljamo o onome sta je bilo pre 60 godina ...
 
Da se vratim na temu, pre nego neko vidi da uopste ne pricamo o CoD4:p

Uclanio sam se na CharlieOscarDelta, i malo sam razocaran manjkom informacija, sem ovoga:

Factoid: If you keep an eye out in the first section of Training you'll get a sneak peek at the massive amount of weapons you'll eventually encounter. It's a cool little surprise. I'm floored every Monday when we do this walk through; EVERYTIME it's leaps and bounds over the last build of the game visually and game-play wise.

Inace kada bi neko pravio igru o ovome o cemu pricamo...ja bih se zabrinuo...ko zna sta je tek prava istina..
Mislim da imamo mnogo stvari da vidimo, dozivimo, i otkrijemo.
 
Bogami prema odgledanom traileru mogu reci samo da jedva cekaam ;)
 
Poslednja izmena:
A za nas kolosalno gresish,da li si znao da je dana kada je dosao na vlast 1945 Tito streljao preko 5000 visko obrazovanih ljudi u Beogradu i okolnim gradovima?To je bilo samo grubo grabljenje vlasti preko bilo kakve volje naroda.I vrapci znaju da je posle njegove smrti u njegovoj tasni nadjena smrtovnica Josipa Broza Austriskog oficira poginulog 1913(ili 14 ne secam se bash precizno).Da ne sirim pricu vise.
Opet se koriste urbani mitovi o "streljanju visoko obrazovanih slojeva, preduzetnika, uglednih domaćina" i sl. u kombinaciji sa "dokazima" koje predstavljaju spiskovi na kojima se nađe 100 imena, pa se navedu 2 koja su zaista bila nevina. A šta sa ostalih 98? Najgori šljam i ološ. Naravno, sigurno je među streljanima bilo nevinih ljudi, ali gubi se iz vida kakvo je to vreme bilo. Tražilo se ko je sve sarađivao sa okupatorom, ko se bogatio na račun naroda, ko je iskorišćavao okupaciju i nesreću da zarađuje na ljudima basnoslovno naplaćujući suvim zlatom kockice šećera. Onda su došli "zli komunisti" i pobili sve one koji su služili Nemcima, sve one koji su ubogaljivali narod, sve ono što bi i danas trebalo odstreliti i kompletnu imovinu oduzeti. Kamo sreće da se tako nešto danas uradi. Da se "ugledni biznismeni" Surčina, Novog Beograda i okolnih regija i bossevi koji su se obogatili švercujući cigarete, trgujuću ljudima i ko zna sve čime, biznismeni koji su bili veoma pametni i stekli svoje bogatstvo tako što su naše pare uzimali po kursu 3:1 pa nam dilovali za 15:1 tako po kratkom postupku skrate za glavu, preduzetnici i "pametne glave Srbije", da se Srbija očisti od kriminalaca, od Subotice do Preševa. Ponavljam, sigurno je tu bilo i nevinih ljudi - ali tako je bilo u svim zemljama, i u Belgiji, Holandiji, Francuskoj, Poljskoj, svugde, nismo mi ništa ekskluzivni po tom pitanju. Jednostavno sistem dobavljanja informacija je bio užasan i zbog najmanje greške je čovek mogao da strada. Što nikako ne sme da dovede u pitanje ispravnost kompletnog postupka.

Pored toga, brkaju se opšti procesi društva sa uticajima pojedinaca. Narod nije više hteo isti režim pod kojim je živeo do 2. sv. rata. Ljudi su prezirali te krvopije, bahate bitange, ološ koji se kotio tokom balkanskih ratova, okupacije u 1. svetskom ratu, između svetskih ratova i konačno u samom 2. sv. ratu, sa sve njihovim potomcima. Nije to bilo sa 99% većinom kako su posle to predstavljali ali je predstavljalo ubedljivu većinu. Neka ljudi mućnu malo glavom i vide šta su sve proživeli u ovo doba, a mogu li da zamisle kako bi tek bilo da gledaju kako se bitange i njihov okot bogati dok u međuvremenu izgine svaki četvrti stanovnik zemlje, o drugim nesrećama da ne govorimo? Da li je na čelu bio Josip Broz, Ištvan Mečekek, Srba Bosančić ili Hrvoje Cetinić totalno je nebitno, da li je to stvarno bio on, da li je to bio zločesti špijun Gestapa koji je naučio srpski na brzaka ili Grk sa ostrva Rodos totalno je nebitno. Jaka stvar da li je on ovo ili ono. Tito je omogućio ovoj zemlji najduži period napretka i mira koji je ona videla u svojoj istoriji. Naravno da bi bilo bolje da Jugoslavija nije ušla u 2. sv. rat, za šta se možemo zahvaliti braći Englezima i samima sebi. Ko nam je kriv kada smo glupi preko svake mere. Ući u rat sa fašistima, pri čemu u Evropi tada nije bilo nijednog parčeta teritorije koja nije bila pod njihovom direktnom ili indirektnom kontrolom (sa izuzetkom Britanije u SSSRa) mogu samo kompletni idio*i. A sa tim istim fašistima su upravo ti koji su bunili narod protiv njih najbolje sarađivali. Možda ljudi ne znaju, ali Srbija je prva zemlja koja je sa ponosom javila Hitleru da je "juden-free". Doduše, na ovaj podatak će verovatno većina da aplaudira, baš kao i Guroviću kada ode malo do Ravne Gore, da pokaže koliko voli zemlju.
Nekada sam i sam poklanjao pažnju svim podacima tog tipa - te ko je ovaj, te ko ga je finansirao, te odakle mu lova, dok jednostavno nisam skapirao da je to besmisleno i da je to sve deo širokih društvenih procesa, pošto je davno prošlo vreme kada je samoinicijativno neka grupica mogla nešto da učini, negde otprilike se taj period završava sa prvim periodom antičke Grčke. Da nije bio Lenjin bio bi neko drugi, da nije bilo revolucije 1917. bilo bi 1919. i car ne bi bio zatvoren nego rastrgnut na ulicama Petrograda, da nije bilo Tita bio bi neki drugi Tito, da su komunisti Jugoslavije bili zli ne bi njihove armije brojale 800 000 ljudi 1945. (sada će tu da se priča o prisilnoj mobilizaciji, glupostima na Sremskom frontu koje se zaista jesu dešavale itd. itd.), da su drugi bili dobri ne bi tri sela u srcu Šumadije pored Aranđelovca bila spaljena od četnika uz brutalne postupke nad stanovništvom već od partizana, da su komunisti bili zli bilo bi loše svima, a svima je nakon njihovog dolaska u globalu bilo bolje. Kao što danas niko ne može da kaže da se u globalu živi gore nego 1999. na primer...
 
Poslednja izmena:
Pa jeste bilo crno-belo za sve ostale osim nemce, tada.To je sustina svega, sada se moze realnije sagledati citav WW2 zato sto imash sve podatke isped sebe, tada se samo znalo da su nemci ZLI! :-devil-: :-devil-: :-devil-: ,i nema sta da se dvoumish oko njihove krivice samo stisnesh obarach i ne grize te savest.

Sto se tice nemacke industrije reci cu ti samo da je pre rata 60%(otprilike) teske industrije bilo u vlasnistvu jevrejskih kapitalista koji su cinili 2-3% ukupnog stanovnistva,90% advokatskih doktorskih i ostalih poslova na visokim pozicijama cinili su jevreji.Finansije za politicku kampanju Hitlera dolazije su od americkih jevrejskih bankara.A od tih istih "bankara" je "par" godina pre toga Lenjin dobio brod 20 tona zlata i zadatak da srusi vladajucu rusku monarhiju i uspostavi komunisticku drzavu,brod je presretnut negde pored velike britanije i zaustavljen od strane ratne mornarice britanaca ali je ubrzo pusten kada im je zapreceno.Prezime je Rotshild,a o ovome postoje dokazi i imena ljudi koji su to organizovali.Samo o tome nema ni jednog filma,pitam se zasto :) .
Prvo, Hitler je mnogo pre rata nacionalizovao sve što pominješ, pa pretpostavljam da kada kažeš "pre rata" misliš na period pre Hitlera, odnosno na period Vajmarske republike. Drugo, kakve to ima veze? Treće, zaista misliš da su sve te teorije zavere verodostojne i da bi npr. "zlim bogatim" Jevrejima odgovaralo da izbija opšta komunistička revolucija (podsećam, ta revolucija je projektovana i pokušavana kao svetska, ne kao lokalna ruska) koja bi im nacionalizovala kompletnu imovinu? Pa neposredno nakon formiranja SSSR-a pokušane su pobune u silnim državama zapada, od Poljske preko Nemačke do Italije. Upravo je Hitler i tolerisan kao "odbrana" od komunizma, zajedno sa Poljskom državom.

Shvataš li da su istovetne legende i urbani mitovi stvarani i u to doba, samo sa drugim ciljem? "Jevreji su nas sprečili da uđemo u Pariz i pobedimo u WWI", "nekada davno bila je Atlantida sa arijevskom rasom čiji smo mi nordijci naslednici", "doktorska istraživanja su uvek potvrđivala da su plava kosa i oči superiornije, ali neće da objave dušmani", "gde su knjige o tome kako Jevreji muče Hrista" itd.

Sve u svemu, kakve veze ima što je u predhitlerovskoj Nemačkoj puno industrije i novca bilo u rukama Jvreja? To verovatno opravdava totalno istrebljenje od bebe od starca na samrti širom Evrope? Danas je sve (ili skoro sve) od industrije u Srbiji u rukama Srba i šta to mi konkretno imamo od toga? Najbolje posluje železara koja je u vlasništvu Amerikanaca. Sve gej i jevrejski lobi...:)
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, kakve veze ima
... ova tvoja pisanija sa, pre svega ovom temom, a i uopste sa zivotom.
Proveo sam 20 minuta citajuci politicke budalastine (ili pak istinu > ne zanima me), a da nisam procitao ni jednu rec o temi: CoD4: Modern Warfare.
Tito je ovo, Tito je ono, ja volim Tita, who gives a fuck! Unosis politiku i politicke rasprave na mesto neprikladno za tako nesto.
Upravo si spojio igre (fantasticno sredstvo za beg u imaginarni svet, dalje od politike, svakodnevnice i realnog zivota) sa upravo politikom, i to si cak napisao roman ovde.

Covece oladi malo, spusti temperaturu, slusaj Elvisa i prestani da nas 'ebes svojim mudrostima.

Edit: Upotrebi vreme konstruktivno, dizajniraj vremeplov, and give me back 20 minutes of my life! lol
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno