Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Crkó mi je stari smart punjac a treba mi hitno novi pa nemam vremena za narucivanje spolja. Jedino sto sam nasao sa prostojnom cenom a da je delta V je sledeci punjac:

https://www.hama.com/00087022/hama-set-delta-solid-2-4-fast-charger-and-4x-aa-2600

Cena mu je 1450 dinara i a baterije mi nisu neophodne ali nemam nista protiv, za ovu cenu su bonus. Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovim punjacem i da li valja necemu i posto su u uputstvu napisali da je brzi, da li moze bezbolno da puni eneloop i recyko baterije? Takodje, ako neko zna a video sam u uputstvu da pise da se jedan par baterija puni u srednja dva slota i da je to brzo punjenje, da li moze jedan par da se puni sporo u dva leva slota?

Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Ako je u pitanju smart punjac onda je dovoljno pametan da na svakom izlazu izbacuje onoliko struje koliko je potrebno bas toj bateriji. Svaka druga varijanta dovodi do zakljucka da taj punjac ustvari i nije bas narocito pametan i treba ga zaobici.
 
Znaci slaba vajda. Sta predlazes da nije skupo i da ima kod nas?
 
Ja sada da kupujem uzeo bih ovo.
Ja imam Maxuss 818 ali njega vise nema kod nas, a odlican je takodje.
 
Koliko se secam najblizi Konrad je u Minhenu. Trebalo bi mi nesto blize da skoknem sutra.
 
Madjarone je najblizi cini mi se, mada bilo je i u Bg-u da se nabavi.
 
^ Bas taj i ja uzeo na istom mestu. Sve preporuke :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Pozdrav narode, imam ataba at 508 punjac i posto ne mogu da nadjem uputstvo za njega, interesuje me da li kada punim 2 baterije voltaza treba da bude na 2.4V a kada punim 4 baterije na 4.8V...??
I kako se koristi opcija discharge, ja kad pritisnem ono dugme nista se ne desava, sija samo narandzasto led svetlo samo par sekundi kad punjac ukljucim u struju i posle toga sija samo crveno power led svetlo. Da li moram da iskljucim punjac iz struje pa da ga opet ukljucim da bi krenuo da puni i da sija i crveno charge led svetlo...??
Ili jednostavno punjac ne radi kako treba...?
 
Tako je, a za pražnjenje taster mora da se drži 2-3s. Crvena LED za punjenje bi morala da svetli 1-2s nakon crvene Power LED.
 
Poslednja izmena:
Evo sad ukljucio samo 2 baterije, sijalo je crveno power i crveno za punjenje. Drzao discharge 2-3 sekunde, sacekao nekoliko sekundi i nista. Pritisnem jos par puta discharge i tek tada se upali narandzasto.
Sad cekam da vidim sta ce dalje biti.
Dok su bile 4 baterije sijalo je samo crveno power non stop. Da li je moguce da je jedna od 2 baterije koje sam izvadio bila losa pa zato nije htelo da puni...?
 
Proverio sam inace ono, 2.4V za dve baterije a 4.8V za cetiri baterije. To sam dobro radio.
 
Jel ti radi sad discharge ?
 
Radi, ali nece da prebaci na punjenje dosta dugo... poslednji put kad sam punio, bio je na discharge rezimu 7-8 sati, prebacio nekoliko minuta na punjenje (10-15min) i onda upalio zeleno LED svetlo.
A pre toga kad sam punio, isto je drzao dugo discharge ali cim sam malo pomerio baterije on prebacio na punjenje, odnosno upalio crveno LED svetlo... ne radi bas kako treba izgleda
 
I meni se cini da to ne treba tako da radi. Vidi probaj da reklamiras.
 
A ne vredi da reklamiram, kupio sam polovan takav. Trazio sam po celom Bg-u u radnjama da kupim nov smart punjac ali nisam nasao, i onda kupim ovaj na kupindu... Napuni on baterije, ali nesto ga zeza... :D
 
Ljudi,nov sam ovde pa ne zamerite ako pitam nešto što je za neke od vas smešno..:)

Naime,dobio sam JVC kameru ali je stariji model toliko se razumem,u pitanju je VHSC model GR-FXM15EG i koristi neke starije kasetice.Ono što sam uočio je da je baterija slabašna tj da bi trebalo da se uzme nova.Gde bih mogao to da uradim?Model baterije je GP a ima sledeće oznake VD 151 2100 mAh 6 V

Takođe krenuo sam da tražim i kasetice ali izgleda da će i to teško ići pa ako neko zna i to gde se može naći bio bih mu zahvalan.


Pozdrav
 
Maha je odličan, ja sam njega hteo da uzmem ali odustao jer neću koristiti C i D baterije. Ima mogućnost brzog, sporog punjenja, kao i funkciju pražnjenja baterije. Iskustva ljudi sa njime su pozitivna.
Ako puniš samo AA baterije, imaš i jeftinije Maha punjače za isti broj baterija (MH-C801D).
Za prvi ne znam kakav je.
 
Poslednja izmena:
da sada vidim i ja da je za c i d baterije ali postji i normaln model. Pa razmisljam da narucim taj. Vidim da ga dosta hvale, pa bi ipak da uzmem ono sto je provereno.
 
Razmišljam da prodam svoj Maha c9000 by Memorex i kupim neki univerzalniji punjač (18650 i sl), da li mi se isplati taj poduhvat?
 
Ni jedan univerzalni nije toliko dobar za NiMH kao c9000. Na primer, ovi najpopularniji kod nas i4 i D4 punjači, posle punjenja nastavlja da daje 100mA baterijama i na taj način ih prepuni. Naročito loše za AAA tipove. Starija verzija (i4 v2) zaustavlja punjenje ali prerano jer nema dV detekciju.
Imaš onda onaj Xtar XP4 koji sam opisao u ovoj temi ali on ima manu da pregreva NiMH na najjačoj struji a puni do pola na slabijoj.
Pogledaj ovaj, čini mi se da ima najmanje mana:
http://lygte-info.dk/review/Review Charger Xtar VC4 UK.html
Košta 19 Evra.
 
A šta mislite o punjenju AAA baterija u bežičnom telefonu?
Imam neke starije koje Maha odbija da puni, punim ih u starom bežičnom telefonu.
 
A kakvi su po pitanju ne-drndanja baterija Eneloop MQN04 i MQN09? Oni tek posle 16h se sami gase, ali ne daju indikacije kada je baterija puna.
 
Porastao im je otpor, one su gotove. Mogu da se koriste samo za neke manje zahtevne uređaje koji ne vuku mnogo struje.
Inače, Maha je malo izbirljiva kod starih baterija. Neće uvek da puni. Dok BC700 (IPC-1L) hoće i njih.

Takođe, ako imaš manje kvalitetne baterije ili starije koje maha hoće da puni, i kada na ekranu piše DONE, ona ih ne napuni ni blizu kao što napuni nove. Jer maha prestaje da puni kada je napon na bateriji 1,47V a taj napon će manje kvalitetne i starije baterije ranije da dostignu. Zato možda budu napunjene do pola ili nešto više. Posle ispisivanja Done, maha nastavlja da dopunjava sa 100mA naredna dva sata. Posle toga ide 10mA neograničenio vreme.
 
Ni jedan univerzalni nije toliko dobar za NiMH kao c9000. Na primer, ovi najpopularniji kod nas i4 i D4 punjači, posle punjenja nastavlja da daje 100mA baterijama i na taj način ih prepuni. Naročito loše za AAA tipove. Starija verzija (i4 v2) zaustavlja punjenje ali prerano jer nema dV detekciju.
Imaš onda onaj Xtar XP4 koji sam opisao u ovoj temi ali on ima manu da pregreva NiMH na najjačoj struji a puni do pola na slabijoj.
Pogledaj ovaj, čini mi se da ima najmanje mana:
http://lygte-info.dk/review/Review Charger Xtar VC4 UK.html
Košta 19 Evra.

imam d2 i on napise kada je gotovo punjenje i ne puni dalje.
 
Jel koristi neko 18650 baterije iz neispravnih laptop baterija?
 
Nazad
Vrh Dno