Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Jel moze na neku foru da se pune tri AAA eneloop baterije u punjacu koji inace puni dva puta po dve, neki kratak spoj, lazna baterija i slicno?

Druga varijanta koju imam je onaj univerzalni punjac za baterije za mobilne ili foto aparate od 3.7V Li-Ion a ove si Ni-Mh pa ne znam ni da li to moze. Imam neku lampu sa 3 baterije pa gledam kako da ubacim tri punjive a da ne kupujem novi punjac.
 
Može mala pomoć. Ako me sećanje služi (a ne služi me uopšte), spominjao se Maha punjač kao jedan od najboljih (link).

E sad da li je neko naišao na ovo link2.

Ako je same shit different package uzeo bih jeftinije, ako se može.
Come people, give me some advices :d

Što bi rekao Marinko Ćutuk i ćorav bi vidio, ali svašta je danas moguće......
 
Poslednja izmena:
onaj triax stvarno kuva baterije. ja ga uzeo na akciji nekoj za 1000 dinara sa 4 baterije, greota bilo da mi promakne. sad da mu nabudzim neki vent. jel mogu struju za vent iz njega da uzmem nekako i odakle?
 
Ne znam koji Triax je u pitanju ali ja imam onaj 6178 i vec skoro 3 godine klinci to maltretiraju i muce... a kad kazem muce mislim u pravom smislu te reci...4 baterije u daljinske od nintenda, 4 u wiifit, 2 u fotoaparatu, jos dosta u raznim igrackama i daljinskim, tako da za nesto pune baterije skoro svaki dan... inace koristim one zelene baterije koje sam kupio uz punjac, 8 sam kupio kad i punjac a jos neke kasnije i nijedna nije riknula jos...
Pozz
 
Jel moze na neku foru da se pune tri AAA eneloop baterije u punjacu koji inace puni dva puta po dve, neki kratak spoj, lazna baterija i slicno?

Druga varijanta koju imam je onaj univerzalni punjac za baterije za mobilne ili foto aparate od 3.7V Li-Ion a ove si Ni-Mh pa ne znam ni da li to moze. Imam neku lampu sa 3 baterije pa gledam kako da ubacim tri punjive a da ne kupujem novi punjac.

Ne može ni prvo, ni drugo.
 
Ne znam koji Triax je u pitanju ali ja imam onaj 6178 i vec skoro 3 godine klinci to maltretiraju i muce... a kad kazem muce mislim u pravom smislu te reci...4 baterije u daljinske od nintenda, 4 u wiifit, 2 u fotoaparatu, jos dosta u raznim igrackama i daljinskim, tako da za nesto pune baterije skoro svaki dan... inace koristim one zelene baterije koje sam kupio uz punjac, 8 sam kupio kad i punjac a jos neke kasnije i nijedna nije riknula jos...
Pozz
bas taj i bas te zelene baterije.... mnogo mi se greju dok se pune :( hvala na tvojim utiscima!
 
Bilo je ove zime da se uzme fin punjac Maxuss ali je u vrlo kratkom roku rasprodat ceo lager od strane nas nekoliko iskusnijih korisnika foruma, jelte :p
Sad ne znam sta bih uzeo. Slaba je ponuda. Eventualno onaj Volterra ili kako vec ide naziv, mislim da ima da se naruci kod nas ili da se odmah pazari u Madjarskoj.
 
Bas si me obradovao :D

Hvala u svakom slucaju. Koliko inace kosta najjeftinije resenje za punjenje tri baterije?

Pa treba ti neki koji puni baterije, svaku u posebnom kanalu. Prepoznaćeš po tome da ima neku indikaciju napunjenosti svake baterije posebno. Kod nas je bio da se nabavi ovaj Triax što ga spominju.
 
Poslednja izmena:
bravo! hvala ti! čoveče u ovoj je temi slika, a ja je ne videh. jel možeš malo da objasniš kako si ovo uradio, šta je ovo što drži ventilator i odakle se napaja ventilator?
 
Haha, to sam se ja nešto snašao usput... Nosači su zapravo aluminijumske nitne, samo dugačke. Ovo belo je plastična drška a sivi materijal je penast, kao đon od kineskih papuča. Lako se seče i oblikuje i elastčan je pa ne klizi. Ništa nije lepljeno.
A napajanje vučem iz adaptera od 12V. Vidiš, tu sam zalemio konektor i samo utaknem po potrebi. Dodao sam na njega i grecov spoj tako da vent uvek duva na dole, nezavisno od polariteta adaptera. To je cela mudrost :)

Posle ove modifikacije, milina je puniti, nema grejanja uopšte.
 
Poslednja izmena:
hvala za pojašnjenje, fino si se snašao... ja sam razmišljao da uzmem struju iz ovog triaxovog adaptera što puni baterije, samo moram da smislim kako. jel mogu da prekinem kabl od adaptera i tu napravim priključak za vent? koliko vent troši, jel u tom slučaju neću da preopteretim adapter?
 
Ja sam viđao te osmice da troše od 0,1 do 0,19 A. Ne znam koliku zalihu struje ima Trijaksov adapter, on je ionako vreo kad se pune 4 baterije. Najmanji problem je da prekineš kabl. Ja bih ampermetrom proverio koliko vuče punjač kada puni sve 4.
 
kolega je pazario ovaj punjac i kaze da je prezadovoljan sa njim. ima i usb + se menjaju adapteri za brdo razlicitih modela baterija za aparate i kamere, pa ako jos neko ima da podeli utiske o ovome bio bih jako zahvalan :)
 

Prilozi

  • REDPRO-Digitalni-Dupli-Punjac-Baterija-RP-DC20-6.jpg
    REDPRO-Digitalni-Dupli-Punjac-Baterija-RP-DC20-6.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 142
Vrlo zanimljivo izgleda, jel se to dobija i adapter za auto upaljac u paketu? Ko je proizvodjac, naziv modela?
 
9000? I to samo 12 meseci garancije, iako je zakonski minimum 24? Ne, hvala.
 
Ne znam da li ovaj ima neku radnju što prodaje ali ako napiše da je garancija manja od 2 godine, to je zloupotreba izraza "garancija" po članu 57 Zakona o zaštiti potrošača. Kazne su od 300 hiljada dinara pa naviše. A ako je fizičko lice, ne znam kako ti može dati bilo kakvu garanciju :)
 
Imam jedan od onih kompleta Sanyo punjac + eneloop baterije.
Juce stavim 2 prazne baterije da se pune, cim sam ustekao u struju upalile su se zelene lampice na punjacu i evo skoro nakon 24H, one i dalje gore.
Ako se dobro secam, kad se stave prazne baterije treba da gori crvena lampica sve dok se baterije ne napune kada se upali zelena?
 
Ne znam da li ovaj ima neku radnju što prodaje ali ako napiše da je garancija manja od 2 godine, to je zloupotreba izraza "garancija" po članu 57 Zakona o zaštiti potrošača. Kazne su od 300 hiljada dinara pa naviše. A ako je fizičko lice, ne znam kako ti može dati bilo kakvu garanciju :)

Verovatno se uslovi prodaje na sajtovima za oglašavanje i prodaju tretiraju kao ugovor između dva fizička lica.
Ugovor između dva fizička lica može da sadrži bilo šta što nije ustavnim poredkom i pravnim uređenjem (valjda -države iz koje je ponuđač) definisano kao nezakonito delo (bilo krivično ili druge vrste - nezakonito delo). Ukoliko garancija, kao termin, nije pravno uređena kada se radi o fizičkim licima i transakcijama između njih - onda ste samom kupovinom na sajtu za oglašavanje i prodaju - Vi pristajete na "ugovorne obaveze" koje je postavio ponuđač, jer "garancija od strane fizičkog lica" nije definisana (ako nije - naglašavam, ne znam da li je) niti vremenskim okvirom, niti kao nezakonito delo.

Sad...ako se to kosi sa nekim drugim pravilom u pravnoj praksi...rupe u zakonu nisu ništa čudno.
 
Imam jedan od onih kompleta Sanyo punjac + eneloop baterije.
Juce stavim 2 prazne baterije da se pune, cim sam ustekao u struju upalile su se zelene lampice na punjacu i evo skoro nakon 24H, one i dalje gore.
Ako se dobro secam, kad se stave prazne baterije treba da gori crvena lampica sve dok se baterije ne napune kada se upali zelena?

Koji konkretno punjac? Ja imam MNQ04 (cini mi se da to bese oznaka, nisam tacno siguran, ali 04 je garant). Samo se zelene lampice pale, i ponekad se stvarno ne gase 24h. Sad si me podsetio da on treba prvo da isprazni bateriju pa da je napuni, a tada mozda traje duze od 16h?
Meni baterije nikada nisu skroz prazne, nego su dovoljno slabe da ne mogu mis i neki jaci uredjaji da ih koriste.
 
Ja pre godinu dana uzeo BC1000 , ali po onome što sam pročitao (kasnije naravno), trebalo je da uzmem Mahu C9000. Dobio uz njega 4 AA i 4AAA i one plastične adaptere da od AAA možeš da napraviš one debele baterije. Baterije kao 2600mah ali su generalno bezveznjikave, ali klincu za džojstik i daljinske skroz ok.
Uzimao ga preko Amazona kod drugara koji je tamo bio na nekom seminaru pa su cene bile neuporedivo bolje u odnosu na ponudu ovde...

Ono što je smor kod Mahe u odnosu na La Crosse je sjeban interfejs odnosno setovanje struje punjenja jer da bi setovao 4 baterije na neku struju koja nije difoltna treba da klikneš 30 gumbova. Tipa selektuješ slot, pa onda selektuješ tip punjenja/pražnjenja, pa onda setuješ struju u koracima od po picine dlake... Ali stvarno možeš da ga podesiš na onu struju koju ti hoćeš, jer na BC1000 imaš 200, 500, 700 i 1000 za 4 slota, plus 2 dodatne opcije od 1500 i 1800ma kada puniš samo 2 slota.
Inače ovaj BC1000 mi je skroz dobar, puni, prazni, testira, vodi decu u školu itd. Sada kada bi imao istu priču uzeo bih C9000 jer ovaj BC izgleda poprilično loše plastično... Mislim radi sve, nema greške, ali je onako baš plastikanac, što se na slikama ne vidi...
Na oba linka je tip pravio neki mini review oba ova punjača pa možete tamo pročitati u slučaju da se dvoumite između ova dva modela.

Realno, BC1000 mi radi posao korektno, i verovatno je to moj OCP da ima što više podešavanja i setovanja (koje verovanto nikada neću ni koristiti) učinio da sam "zažalio" što nisam uzeo C9000.
 
Poslednja izmena:
ne znam kako vama, ali meni skoro svaki punjač mnogo lako prijavljuje defektne baterije ( navodno defektne, jer su ipak sasvim ok)...imam dva komada trenutno voltcraft bc-500 i ansmann photocam 4...vrlo često mi se dešava da završe punjenje i prijave da su dve defektne...kad ih izvadim i ponovo vratim onda pokažu da su pune? nikad ne znam na čemu sam sa baterijama, jer je previše lažnih uzbuna...sad se pitam šta da kupim ako već te brand marke tako drljavo rade...sve je to neki chinese shit koji nam prodaju kao neki bajagi kvalitet...ovaj gore pomenuti bc-1000 se pojavljuje u nekoliko varijanti, tu je la crosse a postoji isti takav voltcraft, a ima ga i pod drugim imenima...neko to negde štanca u kini a onda se samo lepe različite etikete...mislim da to važi i za pomenuti maha punjač, i to je izgleda nešto što se pravi na veliko a ti samo biraš kako će da se zove...
 
Poslednja izmena:
^^ A kakve baterije imaš? I kako ih koristiš?

Imam ukupno 12 kom Enellop-ki (8 komada AA, 4 komada AAA i dve Lite) kupljenih na raznim mestima, u različito vreme, najstarije su stare oko 5-6 god, i ni jednu do sada nije prijavio kao defektnu.
Imam i 4 komada deset godina starih GP (za dva bežična miša, još uvek rade). Njanjave su, ali u mišu guraju po mesec-dva i punjač ih regularno puni.

Punjač je Voltcraft 1PC-1L, i ni jednu od spomenutih ne prijavljuje kao defektnu.
 
Poslednja izmena:
Ni meni ovaj moj nije prikazao do sada ni jednu defektnu... Mada sam ove njegove par puta puštao na taj neki njegov ciklus osvežavanja, jer su očajno kratko trajale, koji traje vek i po, puni ih i prazni valjda u nekoliko ciklusa, ali ni jednu nije označio kao "null"... Mada ima neka fora kod njega (bc-1000) ako padne baterija na ne znam šta ispod normale kada je prazna neće da počne da je puni uopšte, pa onda to premostiš sa nekom zdravom baterijom i spajalicom da može da počne da je puni... mada kada bi mi se to desilo, verovatno bi baterija bila propisno odložena i reciklirana negde...
 
baterije su mi sve eneloop, varta ready2use i panasonic infinium...neke sam bas skoro nabavio, a i ove druge imaju malo ciklusa iza sebe...malo malo pa prijavi defect na voltcraftu, a na ansmannu terepere prazne baterije na displeju...kad ih izvadim pa vratim onda kaze da su full? koristim ih svuda, misevi, tastature, audio snimac, itd...cak ih propisno cuvam u plasticnim kutijicama...za snimac ih samo punim pre nego sto se skroz isprazne jer ne smem da rizikjjem, a za ovo drugo kad se isprazne u misu, tastaturi, itd...imam sigurno 40-50 tih baterija sa malim samopraznjenjem, i uglavnom ih vrtim u krug, nikad se neki komplet od 2 ili 4 ne koristi non stop...

mozda nisam najbolje objasnio,,dakle kad ih stavim u punjac on ih regularno puni, pokazuje napredak u procentima, ali kad zavrsi umesto full za dve recimo ispise defect...ja ih izvadim i vratim a onda kaze full! isto i na ansmannu, puni ih ok, a onda na kraju umesto onog znaka punih baterija na displeju trepere prazne baterije? ista prica, izvadim ih i vratim, i onda pokaze full...
 
Poslednja izmena:
Biće da ti je to problem. Već je više puta rečeno pa da ponovimo:
PUNJIVE BATERIJE NISU POGODNE ZA KORIŠĆENJE U MALIM POTROŠAČIMA ...tipa satovi, bežični miševi, tastature. Pogotovo ako ste sa njima fabrički dobili alkalnu bateriju.

Ovakvi potrošači su predviđeni da cede baterije do maksimuma. Pošto im treba veoma malo struje da se pokrenu, mogu dugo da rade sa praktično ispražnjenim baterijama. Takvi potrošači podprazne bateriju ispod dozvoljene granice i svakim takvim ciklusom baterija bude malo po malo oštećena. NiMh je osetljiv na podpražnjenje koliko i na prepunjavanje.

Za takve potrošače, Sanyo je napravio ovaj Enellop Lite: http://www.eneloop.info/eneloop-products/eneloop-batteries/eneloop-lite.html

Neki uređaji što sam ih viđao (recimo Garmin ručne planinarsko-pešačke navigacije) imaju opciju u meniju da čekirate da li koristite alkalne ili NiMh baterije. Ako čekirate NiMh, uređaj ne cedi bateriju ispod dozvoljene vrednosti. A ako je alkalna, cedi je dokle god ima trunke energije u njoj.

Inteligentni punjač bateriju prvo optereti veoma malom strujom i izmeri napon tako opterećene baterije. Ukoliko je iznad neke vrednosti, baterija se smatra punom. Ukoliko je ispod neke vrednosti, baterija se smatra praznom. Ukoliko je ta vrednost još niža, ispod neke minimalno dozvoljene, baterija se smatra neispravnom.

Ove Voltcraft, Maha i slične punjače, hard-core useri (recimo fotografi sa blicevima) koriste godinama bez problema.

BTW, Varta i Panasonic nisu Enellop. Ali ne kažem da su loše.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno