Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

koristim ja iz neispravnih tj iz baterije od laptopa sto je crkao jednom prijatelju i on mi je dao da izvadim i izvadio 5 baterija ispravnih i 2 izgubim 1 sa powerbank i 1 sa lampom al nije bitno imam jos baterija od lampi sto su crkle pa se nakupilo 7 komada a punim sa d2 sto sam dobio od drugara sto je nekome radio recezenciju i dobio 2 punjaca dzabe i dao mi 1
 
Gde ima jeftinije da se kupi onaj Eneloop punjac sto se gasi kada napuni baterije (pametni or what?)

I da li postoji varijanta tog punjaca koja sporije puni? (sa manjom amperazom od ovog osnovnog pametnog)
 
To mi dodje skupa varijanta, pogotovu ovo sa baterijama, jer ih imam vec 20, ako ne i 24 :)
 
Imas PM.
 
Nece crci za mesec dana ali hoce za 15! :d
Ne glupirajte se sa tim jeftinim i neproverenim baterijama, ne razumem poentu napajanja skupe i osetljive elektronike sa djubretom.
Eneloop je sve sto ti treba!
 
pa vidim i ja da ce eneloop da padne. treba mi za jedan fotoaparat, nije sad bas da je skup, al ono...
 
pa vidim i ja da ce eneloop da padne. treba mi za jedan fotoaparat, nije sad bas da je skup, al ono...
Pogotovo za fotoaparat ne uzimaj jeftine baterije. Oni vuku dosta struje u impulsima, što za blic, što za elektroniku u globalu. Jedino sa Enelupom ćeš biti siguran da im neće padati napon u tim trenucima.

Naš čovek uvek gleda da uštedi u startu ali to je jako loš potez. Evo baš priče za fotoaparat iz prve ruke.
Dolazi brat kod mene i kaže ne radi mu fotoaparat. Znajući ga, ja mu kažem da je garant stavio neko đubre od baterija u njega. Rade mu u lampi ali odmah pomislim - kada se aparat uključuje i cimne struju, one ne mogu da isporuče i aparat se gasi.
"Ma", kaže, "Punio sam ih malopre." I naravno, dam mu alkalne "Varta High Energy" za prvu pomoć i aparat mu naglo "proradi". Baterije u aparatu su bile đubre Camelion. Nije hteo dečko da plati, skupo mu. Za kladionicu uvek ima, to je bitno.

Ova priča, nema veze s tobom naravno, samo sam hteo da podelim kako rezonuju ljudi.
Sve te baterije od 600 - 800 dinara za 4 komada su teško đubre koje samo malo radi u početku a posle propadaju čak iako se ne koriste. Sa druge strane, Enelup godinama može da stoji u fioci, posle jednog pražnjenja radi ko nov. Za fotoaparat samo Enelup koristi.
 
Može neka preporuka gde online kupiti Eneloop povoljno?

I imam neki Vartin punjač za dve baterije, da li je on "bezbedan" da se koristi za Eneloop baterije?
 
Ako je u pitanju neki punjač, onda je sve jasno :). Napiši koji je model. Potrebno je da ima mikroprocesorsku kontrolu i da može da detektuje kada je baterija puna. Oni sa tajmerom nisu dobri.
 
Nije neki, nego "neki Vartin" :D

evo šta piše na njemu:
Type 57666 (ovo nisam ni video do jaja :d)
for 2 AA/AAA Batt (Ni-MH)
Input 220-230V ~50/60Hz 5W
Output Voltage 2.8V
2 AA 135-155mA
2 AAA 60-70mA
 
Ja uzeo neke vipow baterije, 2x AA 1.2V 500 kinti pise na njima 2.500mAh, za sad ih koristim u aparatu, do sad sam koristio ansman punjive, crkle posle 3god, sad su u bezicnoj tastaturi, kad crknu tu idu u kantu
 
@wladymeer Mislim da je ovo običan tajmerski punjač. Ja bih koristio neki bolji.
Recimo ovaj je dobar. Isti je i ovaj. Ako je inostranstvo problem, imaš kod nas malo slabiji.
 
Poslednja izmena:
Tajmerski 100% + prespor.

BQ-CC17 sa 4 baterije za ~2700 din je dobra opcija u E.
 
Poslednja izmena:
Gde kod nas ima najpovoljnije da se uzme crni Eneloop ? Treba mi za led torch. Kazu da crni Eneloop duze drzi napon i onda pred kraj naglo opadne, dok beli postepeno obara napon i tako traje nacelno duze, ali po cenu intenziteta svetla kad potrosi odredjeni procenat. Crni preporuciju takodje za blic.
 
Opus BT-C700 Intelligent Battery Charger
The product is intended to charge and discharge NiCd or NiMH rechargeable batteries. It provides four independent charging slots for AA / AAA rechargeable batteries. The charger can also optimize and test the maximum capacity ( the max. charging capacity is up to 20000mAh ) of the rechargeable batteries. Each charging slot has its own display to show various information, such as charging current, battery voltage, charged capacity, battery internal resistance and elapsed charging time.


ovaj ima i za liion baterije, nego koja je razlika izmedju ovog sto si okacio
http://www.ebay.com/itm/NEW-2015-VE...08d126f&pid=100005&rk=3&rkt=6&sd=252208063830


i ovog sto sam ja okacio osim sto je ovde free shiping
http://www.ebay.com/itm/252208063830


mada mozda uzmem ovaj jer mi zadovoljava potrebe
http://www.ebay.com/itm/252208083668
posto je isto samo punim 2 baterije odjednom
 
nema nitecore discharge tacno ja ga koristim za police lampe a dao mi drugar sto je dobio 2 komada za recenzije neke d2 i d4 pa mi dao d2 puni extra uredjaj a voleo bi da i on ima
Pozdrav
 
Malo je čudno da nema discharge pored tolikih opcija. Onda Opus BTC-700.
 
Da li ovi standardni Eneloop punjaci od ~25eur imaju discharge?
 

Prilozi

  • sanyo-eneloop-charger-001.jpg
    sanyo-eneloop-charger-001.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena:
Da li ovi standardni Eneloop punjaci od ~25eur imaju discharge?

disharge nekako mora da se aktivira, bilo kroz menije bilo putem nekog prekidača, a ovaj kao što vidiš nema ništa od toga...ne može punjač tek tako da ukapira da hoćeš da uradiš discharge...
 
Mozda ima dugmence bocno ili odozgo. Zato i pitam nekoga ko zna, hvala za info :)
 
Obelezeno je uglavnom kao discharge ili refresh.
 
taj nema a i to je stari model znam jer ga imam posto punim i sa d2 i sa njim i sa jos nekim baterije za sve i svasta a za aaa ja praznim preko led lampe ubacim u adapter baterije i pici
pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno