Šta je novo?

BlackBerry 10 OS [Zvanicna tema]

Ali ne razumem ako ja mogu da ga procitam kako drugi ne mogu to meni nije jasno jedino ako treba svaki red da odvojim pa da bude citkije. Ja mogu da postujem tacku al zarez ne mogu jer znam samo da treba da se stavi kada se nesto nabraja ili ispred slova 'a' i to je to... Ja iz srpskog sto se gramatike tice nikada nisam bio dobar ucenik jedva sam imao dva tako da ono nisam sampion u pravopisu, a za pismeni skidam sastave sa neta jer profesor daje teme nedelju dana unapred i to je to. Ja znam da neko ne moze da procita neciji "zivi rukopis" al da ne moze da procita stampana slova na kompjuteru e to jos nisam video. Ja razumem da stariji ljudi slabije vide pa im se sve pogubi dok citaju ali onda treba da stave naocare pa polako idemo dalje... I jeste eh te nove generacije ali sta da se radi vi ste odrastali uz igracke i sa raznim drugim decijim stvarima a sada deca od 8,9 godina imaju IPhone pa mislim to je jos gore od moje 96' generacije koja je bar malo imala pravo detinjstvo :) I ja mislim da je vreme da se mi vratimo BB-u, a sta kazete draga gospodo forumasi :D
 
Ovo ne vredi ni čitati. Nauči da pišeš pasuse, kad već pišeš kilometarske postove, da čovek može da pohvata šta i kako, pa onda i zareze i ostale interpunkcijske znakove.

Mogu da ti dam časove po povoljnoj ceni pošto si član foruma :)
 
@ Marko 1996
Imaš temu o pravopisu, dovoljno je da pročitaš prvi post. :D
 
Ovo ne vredi ni čitati. Nauči da pišeš pasuse, kad već pišeš kilometarske postove, da čovek može da pohvata šta i kako, pa onda i zareze i ostale interpunkcijske znakove.

Mogu da ti dam časove po povoljnoj ceni pošto si član foruma :)

Neka neka u srednjoj ne ucimo gramatiku i ne treba, ionako vec imam privatne iz mate jer imam keca na polugodju xD Oke onda cu pisati na drugi nacin ali da svi procitaju, nece biti previse tacno al bice citko ;) :D
 
^Valjda je RIM poprilicno radio na razvoju svoje android virtualne masine, koja ce moci u potpunosti da pokrece Android (ne nativne) aplikacije - zadnji put kada sam se malo vise interesovao bilo je "kao" moguce pokretati Android 2.3 alikacije bez ikakvih problema (sada da li su odradili za ICS/JB nemam pojma)

edit: evo kako napreduje ovaj projekat http://developer.blackberry.com/android/apisupport/ nadam se da ce nastaviti ovo da razvijaju i dobice ogromnu bazu aplikacija
 
Poslednja izmena:

Ne znam za vas ali mene je ovaj sistem odusevio. Znaci od lock screen-a, pa do svega ostalog, totalno nesto novo mislim u sminkerskom smislu, tako da ono cim skupim novac ili vi odlucite da skupite novac za mene, kao jednom od najmladjih clanova haha i kupujem ga obavezno :D Profesore @Djilkosh_Ns jel moze sada da se procita hahaha :d
 
Iza "ali" ti fali zarez i apozocija "kao jednom od najmladjih clanova" zarez ;)
 
Iza "ali" ti fali zarez i apozocija "kao jednom od najmladjih clanova" zarez ;)

Pa profesore jel moze bar trojka, imam samo dve greske, hahaha ?? :d
Salim se malo, ali uglavnom, ovaj BB OS10 me je ocarao tako da ono.
Ali ipak sam medju najmladjima, pa ono mogli bi da organizujemo humanitarnu akciju "Prikupljanje novca za mladu nadu Benchmark foruma Marka Milosevica da bi mogao da kupi BB" haha, dobro zvuci ali koliko je realno to je pitanje xD :D
 
Vec imas 17godina, tako da se ne racunas :p radno si sposoban ;)
 
Vec imas 17godina, tako da se ne racunas :p radno si sposoban ;)

A nemam jos, tek u novembru punim :d A ni skolu nisam jos zavrsio, tako da ono ne mogu naci neki dostojan posao :p Iskreno, ne radi mi se na gradjevini ili u Gradskoj cistoci :D
Da ne idemo sada toliko u off, naljutice se neki moderator, mislim mozda bude popio malo vise pa pocne redom da brise, sve sto je off :d
Evo pitanja za sve vas. Da li bi ste vi kupili neki BB telefon sa OS10 ?? Naravno pod uslovom, da izadju i neke nase aplikacije(Blic, B92, i sta ja znam) i naravno da se popuni njihov market, koji trenutno broji oko 90-95 000 aplikacija, mada mi se ne svidja sto dosta free aplikacija imaju velika ogranicenja, mislim "Shazam" je cist primer tj free verzija, moze samo 5 pesama da ti pronadje, dok full verzija koja se nazalost placa(ni ja ne znam zbog cega kada je svugde free cak i na AppStore) moze sve sto i Android,IOS i WP verzija i to vazi i za mnoge druge aplikacije :p Glupost cista...
 
Da li su BIS I BES i dalje neophodni da se u potpunosti iskoriste mogucnosti telefona?
Imao sam Torch i zbog toga sam ga i prodao, iako vise nego solidan telefon...
 
Da li su BIS I BES i dalje neophodni da se u potpunosti iskoriste mogucnosti telefona?
Imao sam Torch i zbog toga sam ga i prodao, iako vise nego solidan telefon...

Mislim da ce se i dalje razvijati neka vrsta Enterprise servisa, jer je to ono po cemu su najpoznatiji (BES)... Za BIS nisam siguran
 
Ja samo znam, da na AppWorld-u nema nijedne email aplikacije, koja dozvoljava pregled email-ova, a da je besplatna ili sam ja glup pa ne mogu da nadjem. Ako vi znate recite mi :D
 
Citiram recenicu iz vesti " Nova akcija je bila još uspešnija, jer je priloženo 19.071 aplikacija za 36 sati, što je približilo RIM željenoj cifri od 70.000 aplikacija za predstavljanje nove platforme". Znaci do pojave platforme tj do 30-tog Januara, treba ocekivati oko 70000 aplikacija na pocetku i naravno jos mnogo vise kroz par meseci :)
 
Samo što će i ovde situacja biti kao sa win phone i android marketima u početku. 70% aplikacija je smeće, ili suskinovi za tastaturu.
 
android je ubio simbijan,windows mobile, applu je pomrsio konce...ja volim volim bb i njihove modele ali se plasim da ne prodje kao wp...android je mnogo otisao i razvio se...daj boze da se vrati rim i bb os...
 
Mene je odusevio BB OS 10 - svidja mi se sto nisu kopirali postojeca resenja i sto su uspeli da stvore originalan proizvod, koji radi odlicno sudeci po prvim utiscima. Mali problem je cena :( nadam se da ce skoro nekad i kod nas
 
Nazad
Vrh Dno