Šta je novo?

Bioshock Infinite

Nisam presao igru do kraja (odigrao sam nekih 6 sati otprilike), nisam mogao jednostavno.
Hoces da ti kacim video gdje Booker uzima municiju iz piknik kosare! I da, Metro nema ovakvih gluposti jer su developeri vodili racuna o tome, pa otud i poredjenje. Gdje je tvoj kontra-argument!
Tebi je ovakav koncept ok. Meni je glup. Stvarno ne volim kada mi neko ovako upadne!

Heh... Nisi ni presao pola igre?! Sad mi je jasno zasto je tvoj hejt neosnovan. Ja koji sam veliki ljubitelj i postovaoc svih Looking Glass i Irrational Games igara, za Infinite smatram da je vrlo dobra igra, nije najbolja svih vremena kao sto je novinari zele predstaviti, ali da je dobra jeste! To me u stvari najvise nervira, taj nepotrebni hajp.
Pored svih mana, ja sam je, iz cistog postovanja prema serijalu, odigrao do kraja i najvise zbog price. Jer pricaj je uvijek bila na prvom mjestu, makar kada je Ken Levine u pitanju. Covjek nijednom nije omanuo, pa ni ovaj put. Jeste da nije bolja prica od prvog BS-a, ali je daleko bolja od bilo koje pricu u bilo kojem FPS-u koji je izasao u proteklih nekoliko godina. Ne moze se reci da je taj dio igre ******!

Gameplay i sitnice koje ti navodis, jedenje iz smeca i slicno, ne mogu da naruse sveukupni dozivljaj. Jeste da je to nelogicno, ali nisam tolika cepidlaka, pa da zbog toga ne predjem igru do kraja, ili da pljujem po citavom serijalu.

Igra moze da ti se ne svidi i to je to. Nije isto kada ti neko isprica sta se desava na kraju neke knjige, ili filma koji ti se nije svidio u pocetnih 15 minuta, pa na osnovu toga da donosis nekakve zakljucke. Mislim, nisu milioni igraca svi do jednog blesavi i retardirani, novinari znaju da preuvelicaju to stoji.

Kada vec toliko mrzis ovu igru, ja ne vidim nikakvu poentu da bilo sta pises o ovoj njoj u ovoj ili bilo kojoj drugoj temi?! Nema logike, druze. Napravi posebno temu, "Zasto mrzim Bioshock" pa tu se iskaljuj do mile volje. ;)
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo da se mesam u ovu temu zato sto nisam presao LL pa ne mogu da dajem stav po tom pitanju. Ali - na ovakve ispade moram da odgovorim. Pogledaj ko je Comstock i kako je postao to sto jeste i bice ti jasnije to za Slate-a (sto je inace trebalo da bude u spoiler-u, mozda si nekome pokvario igru). A za baptizam, sta je tu smesno? Hoces li mi reci da ne postoje religijski fanatici? Povodom municije, kako ti mozes da zakljucis da u stanju opsteg rasula neki vojnik ili covek nije zakljucio da je to dobro mesto za skrivanje municije koja mu je visak? Nemoj da kritikujes moje kontra-argumente, tvoji su sami po sebi slabi, zato i dobijaju ovakav odgovor (na glupo pitanje daje se glup odgovor). U redu je sto je to tebi glupo, ali mislim da je dosta vise ove nekonstruktivne rasprave. Neko vise voli LL, neko BI. Kraj price.


Sto se tice snimka - slazem se sa njim, ali ne vidim povezanost sa igrom? Ako si mislio populacija prema populaciji, gde to ovi nasi propituju autoritete?

Je li ti ovo ozbiljno!?

Tu se radi o onom starom dizajnu gdje se health packovi i municija razbaca svugdje, gdje ima i nema smisla. Isti problem recimo ima i Crysis 2/3 sa municijom i oruzjem.

Video > George Carlin > logika. I rekoh da se video indirektno moze povezati.

Kada vec toliko mrzis ovu igru, ja ne vidim nikakvu poentu da bilo sta pises o ovoj njoj u ovoj ili bilo kojoj drugoj temi?! Nema logike, druze. Napravi posebno temu, "Zasto mrzim Bioshock" pa tu se iskaljuj do mile volje.

Nije u pitanju mrznja vec obzervacija, konststacija, analiza, misljenje, zakljucak...

I druze nismo u tvojoj kuci vec na javnom forumu gdje pricamo o igrama u ovom slucaju. Bitno je da se drzimo teme i da nema bilo kakvih incidenata.

Ovo ljudima moram uvijek ponavljati.
 
Ja bih voleo da se vise posvetis sledecoj recenici, za razliku od boldovane..;) A nisam igrao LL, sta, tamo ne mozes da pretrazujes korpe za piknik? :)

A i nemoj covece vise obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati... bez uvrede ali pravis struje BI i LL bez ikakvog razloga, stvaras neprijateljstva izmedju ljudi gde to uopste nije potrebno. LL je po tvom misljenju bolja igra, i to si rekao vise nego dovoljno puta. Ako bi nastavio dalje, po meni bi to bio flejm...
 
Ne bih mogao sebe da zamislim da bilo sta postujem u Black Ops 2, Battlefield i temama vezanim za igre koje mi se nisu svidjele, a pritom ih nisam ni odigrao. Jednostavno mi se taj serijala ne svidja, i ne posjecujem uopste te teme, iako milioni ljudi igraju i misle da su to najbolje pucacine ikad napravljene.

Za pljuvanje jedne igre, po nekom pravilu, treba biti okoreli fan koji je razocaran u neki nastavak... Ja najvise pljujem tako po nastavcima koji me bas razocaraju. Ali ako jedan serijal ne volim, stvarno me ne interesuje kakvi ce nastavci biti niti se mogu razocarati. Tako da ne vidim uopste logiku da neko kome se BS serijal ne svidja, moze biti razocaran Infinite-om?!
 
Poslednja izmena:
Ja bih voleo da se vise posvetis sledecoj recenici, za razliku od boldovane..;) A nisam igrao LL, sta, tamo ne mozes da pretrazujes korpe za piknik? :)

A i nemoj covece vise obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati... bez uvrede ali pravis struje BI i LL bez ikakvog razloga, stvaras neprijateljstva izmedju ljudi gde to uopste nije potrebno. LL je po tvom misljenju bolja igra, i to si rekao vise nego dovoljno puta. Ako bi nastavio dalje, po meni bi to bio flejm...

A gde će drugo obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati ako ne na forumu?
Problem je u tome što čovek ne može obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati na miru a da ga neko ne zaskoči time da on kritkuje,.
"Što si dolazio na temu ako ti se ne sviđa igra" - rećiće isti ti.
Pa ne otvaraju se teme da se devojčice druže i da dele ljubav prema J. Biberu.
Teme se otvaraju da bi se diskutovalo argumentima.
 
Poslednja izmena:
Ne bih mogao sebe da zamislim da bilo sta postujem u Black Ops 2, Battlefield i temama vezanim za igre koje mi se nisu svidjele, a pritom ih nisam ni odigrao. Jednostavno mi se taj serijala ne svidja, i ne posjecujem uopste te teme, iako milioni ljudi igraju i misle da su to najbolje pucacine ikad napravljene.

Za pljuvanje jedne igre, po nekom pravilu, treba biti okoreli fan koji je razocaran u neki nastavak... Ja najvise pljujem tako po nastavcima koji me bas razocaraju. Ali ako jedan serijal ne volim, stvarno me ne interesuje kakvi ce nastavci biti niti se mogu razocarati. Tako da ne vidim uopste logiku da neko kome se BS serijal ne svidja, moze biti razocaran Infinite-om?!

Upravo.
 
I ja se slažem, doduše posetim redovno CoD temu jednom kada ga najave da opljunem jednom i više je ne otvaram :)
 
A gde će drugo obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati ako ne na forumu?
Problem je u tome što čovek ne može obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati na miru a da ga neko ne zaskoči time da on kritkuje,.
"Što si dolazio na temu ako ti se ne sviđa igra" - rećiće isti ti.
Pa ne otvaraju se teme da se devojčice druže i da dele ljubav prema J. Biberu.
Teme se otvaraju da bi se diskutovalo argumentima.


Ja se apsolutno slazem sa svime sto je ovde receno, ali konstanto negodovanje i, mogu reci, ponizavanje neke igre (ili bilo cega drugog) postaje suvisno nakon nekog vremena. U redu je izneti svoj stav o necemu, i diskutovati argumentovano - ali to se u ovoj temi vise ne cini. Ovde je doslo do stvaranja struje LL i BI i vise niko ne posmatra situaciju objektivno (cast izuzecima) - zato mislim da je ovo preraslo u pricu tipa "ko vozi bolja kola" izmedju ferarija i lamburdzinija, a to se prosto ne poredi. Covek ima svoj ukus i pravo na njega, ali ruzno je otici u temu igre i samo je pljuvati. Mislim da smo preterali i da ova prica treba da se zavrsi na ovome.

Ja se licno u ovoj temi povodom ovoga vise necu oglasavati. Zasto? Zato sto nije konstruktivno.

Regards,
korisnik2007a
 
Jao brate sto ste smorili. Prozivate ljude da su ekipa pljuvaca a jedan je emotivno potresen jer je neko o nekoj video igri rekao nesto loshe, ti pricas o ponizavanju video igara, ronin poshtuje Looking Glass igre itd. (ljude mozes postovati a ne igre jer su ljudi ti koji prave video igre).

Sad cemo idolopoklonstvo i na video igre da prenosimo i da se oko toga vredjamo kao sto smo vec uradili sa mobilnima, automobilima, kucama, televizorima, friziderima itd. I sam sebe uhvatim kako pricam da volim neku igru ili kada izgovaram neke tako besmislene recenice. Igre, uredjaji, zemlja po kojoj hodate se ne voli jer ne moze uzvratiti ljubav. Moze da vam se dopada, da vam odgovara itd. ali manite se emotivnog vezivanja za stvari za koje se nema smisla emotivno vezivati.

Ovo gore nisam ni hteo da napisem ali jbga desilo se. Hteo sam da pitam, posto je proslo dovoljno vremena, koja vam se igra vise dopada (dopala). Bioshock Infinite ili Dishonored? Bas me zanima a mislim da se igre mogu i trebaju porediti.
 
Ovdje pojedini bas ne shvataju cemu sluzi forum.

Ja sam iznio svoje misljenje o igri ne citirajuci nikoga. Imam pravo na to. Nisam nikome rekao; ej ti si budala sto ovo igras! Post nije bio namijenjen direktno nikome. Ok.
Moja kritka je trebala ostati na tom jednom postu. Rasprava se dalje nastavila samo zato sto nekima ne pase moj post. Tvoj problem care. Meni ovdje takodjer su smijesni mnogi komentari, pa opet ih zanemarim.

I kada se nema ili ne zeli nesto konretno za reci, ide se na kartu; hejter, flejmer... To je postalo tako ofucano i ja to ne pusim. Ja sam zadnja osoba na ovom forumu koja ce tako nesto napraviti.

Ja bih voleo da se vise posvetis sledecoj recenici, za razliku od boldovane..;) A nisam igrao LL, sta, tamo ne mozes da pretrazujes korpe za piknik? :)

A i nemoj covece vise obzervirati, konstatirati, analizirati, misliti i zakljucivati... bez uvrede ali pravis struje BI i LL bez ikakvog razloga, stvaras neprijateljstva izmedju ljudi gde to uopste nije potrebno. LL je po tvom misljenju bolja igra, i to si rekao vise nego dovoljno puta. Ako bi nastavio dalje, po meni bi to bio flejm...

Ja nisam idi*t, kret*n, glup, itd. Ovako sa mnom ne mozes komunicirati. I ubuduce malo razmisli prije nego sto napises.
Neprijateljstva i flejm si ti sam stvorio u svojoj glavi. Ne ja.
Nhf.

Ovakve postove cu dalje brisati.
 
Poslednja izmena:
Jao brate sto ste smorili. Prozivate ljude da su ekipa pljuvaca a jedan je emotivno potresen jer je neko o nekoj video igri rekao nesto loshe, ti pricas o ponizavanju video igara, ronin poshtuje Looking Glass igre itd. (ljude mozes postovati a ne igre jer su ljudi ti koji prave video igre).

Sad cemo idolopoklonstvo i na video igre da prenosimo i da se oko toga vredjamo kao sto smo vec uradili sa mobilnima, automobilima, kucama, televizorima, friziderima itd. I sam sebe uhvatim kako pricam da volim neku igru ili kada izgovaram neke tako besmislene recenice. Igre, uredjaji, zemlja po kojoj hodate se ne voli jer ne moze uzvratiti ljubav. Moze da vam se dopada, da vam odgovara itd. ali manite se emotivnog vezivanja za stvari za koje se nema smisla emotivno vezivati.

Ovo gore nisam ni hteo da napisem ali jbga desilo se. Hteo sam da pitam, posto je proslo dovoljno vremena, koja vam se igra vise dopada (dopala). Bioshock Infinite ili Dishonored? Bas me zanima a mislim da se igre mogu i trebaju porediti.

Da tu si potpuno u pravu, ove dve igre imaju dosta slicnosti. Meni je vise legao dishonored, najvise zbog fleksibilnosti u resavanju questova cega nema u bishocku...pored toga sto su likovi po malo karikaturisani u obe igre opet mi je imerzivnost na dishonored-u bila daleko veca i drzala me vise.
 
Ovo gore nisam ni hteo da napisem ali jbga desilo se. Hteo sam da pitam, posto je proslo dovoljno vremena, koja vam se igra vise dopada (dopala). Bioshock Infinite ili Dishonored? Bas me zanima a mislim da se igre mogu i trebaju porediti.

Igra kao igra, Dishonored je bolji. Ocekivao sam da ce Infinite biti prepun nekih svjezih ideja, ali to se nije desilo. Iako je prica mnogo bolja, gameplay je dosta raznovrsniji u Dishonoredu, nelinearniji je, nije kao Infinite gdje je cilj poubijati sve sto se mrda, ne mozes da zaobidjes ni jednu borbu.

Obje igre su me malo smorile u odredjeno vrijeme, mozda negdje na sredini i pri pocetku kraja. Dishonored pred izdaju, a Infinite prije nego sto udjem u onu "ludnicu". Iako Inifinite u zadnjem tom dijelu briljira, nezaboravni bliski susret sa "decakom tisine" - inace najbolji moment u cijeloj igri, i pored toga gledam cisto igrivost, gdje Dishonored odnosi pobjedu.

Infinite boluje od popularnog "konzolitisa", pa onda "stuttering"-sjeckanje, nekako je sa te tehnicke strane sav kilav, dok je Dishonored pravo pravcati "silky smooth"!:) Prekratka ucitavanja, nigdje da sjecne, sve funkcionise savrseno.

Cak je i graficki stil, grafika, mnogo ljepsa i originalnija u Dishonored-u. Muzika i zvuk su bolji u Infiniteu, zastitni znak Irrational Games-a, neprevazidjeni su uvijek bili po tom pitanju. Od Thiefa, System Shocka pa do BS serijala.
 
Poslednja izmena:
Pitam bas iz razloga sto su igre jako povezane. Arkane je radio dizajn za Bioshock 2 (2K ih je angazovao) a takodje su radili i na Bioshock Infinite. Zbog toga igre imaju slican fazon a donekle su i odredjene gameplay ideje prisutne u obe igre.

Pored toga Dishonored je izasao ranije (mada je pitanje ko je prvi poceo sa razvojem) a zna se je Harvey Smith radio u Originu (izdavac prvog System Shocka) pa u ION Storm kao glavni dizajner Deus Ex-a.
 
Meni je Dishonored bio super, sa tim da mi je nedostatak emocija u glasovnoj glumi malo pokvario dozivljaj.
Bioshock sa druge strane je imao interesantnu, komplikovanu pricu koja je bila odvojena i povezana sa predjasnjim igrama. Zaista mi je cudno da se neko zali da je nasao municiju u korpi, pa to su konvencije standardne za zanr, stvari koje se zanemare kao normalne za igru.
 
Bioshock story-based DLC u dve epizode stiže ove godine pod nazivom Burial at Sea. Radnja smešten u Rapture :banana:

[YOUTUBE]xpdgtlHuKpw[/YOUTUBE]

Chaos and horror haven’t yet descended on Rapture, but it’s unlikely that things will stay that way for long: Booker’s narration in the trailer says darkly, “We were all buried at sea – we just didn’t know it yet.” Along with a shiny, pre-apocalyptic Rapture, Irrational says Burial at Sea gameplay “has been modified to give the player an original BioShock combat experience that merges the best parts of BioShock and BioShock Infinite: new weapons, new Plasmids/Vigors, Tears, Sky-Lines, and Big Daddies.”
Levine promised that you'll be seeing some familiar faces from the underwater city's tortured history. You can see glimpses of Booker and Elizabeth in Rapture in the teaser above. Levine said that making Elizabeth a playable character was another example of giving fans what they wanted
 
>muh nostalgia
Ovo je takva mamipara na staru slavu..
Ali ipak ce se 'kupiti'..
 
Poslednja izmena:

niko nje postavio video... Inace poceli su Valveovim stopama...
 
WALLPAPER_wide_DLCC.jpg
 
Ako je standalone igracu ga, u suprotnom - ko da skida ponovo 15gb?
 
I to sto kazes... Ja se nadam da je standalone...
 
Prešao na Hard, koja tripoza od priče na kraju. Prilično sati sam spucao jer sa zavirivao u svaki ćošak i trudio se da skupim svaki novčić, završio sa upg. 9 za HP, 9 za Armor i 6 za Salt. Od oružija glavno sniper i repeater a po potrebi RPG ili Voley gun.

Preporuka za jedan prelaz, ako i one odluke prave neku razliku mislim da nije vredno ponovo prelaziti igru. Ja bar neću u nekom doglednom vremenu.
 
Nažalost, ne prave razliku.
 
Pojavila se BioShock.Infinite.Burial.at.Sea.Episode.1 ~ 11gb.

 
Sta ni na kraju ? Standalone ili mora da se instalira bioshock infinite, kao podloga ?
 
Mora Infinitive kao podloga, ovo je DLC...
 
Ja tek sad nista ne razumem... Presao za sat ipo, jos sam zavirivao u svaki cosak i slusao NPC-ove sta pricaju itd...
Golupcici :D
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno