Šta je novo?

Bioshock Infinite

edit:

Uporedi igru sa SS2, Deus Ex-om, pa onda razmisli.;) Kakav mehanizam nadogradnje?! Kakvo mnostvo oruzja i vigora?! O cemu ti to?! Igra ti nudi 8 (OSAM) vigora, dozvoljava samo da nosis 2 u isto vrijeme, isto vazi i za oruzje. I to je mnostvo?!
Ovo je najobicnija skriptovana pucacina, zarazena konzolitisom, bez imalo slobode! Igrac nema nikakav uticaj na pricu niti na svijet oko njega. Iterakcija nula prekrizena. Jedina interakcija je da napunis glupavi Ai olovom i da na odredjenim mjestima pritisnes dugme da se pokerene skriptovana scena. Vau, bas je ono nevidjeno - next gen. Heh...

Sto se price tice, ona je ok. ali nije nevjerovatna niti nepredvidiva. Mozda za nekog neiskusnog igraca, koji nije pogledao dva tri filma slicne tematike, ili nekog ko nije procitao dvije knjige u zivotu. Eto, znam dosta igraca, ukljucujuci tu i mene, koji su provalili ili mogli da predpostave sta ce na kraju da se desi. Nista toliko originalno i epohalno koliko svi zele da predstave. Sta vise, prica nije ni do koljena originalnom Bioshocku!

Odavno nisam vidio da se toliko svi trude, iz petnih zila, da igru predstave kao neko cudo nevidjeno. Cak mi pojedini djeluju da su na to prisiljeni, jer ako bi napisali nesto drugacije izblamirali bi se. Ma 'ebes svoje misljenje, bitno je da ti se poklapa sa IGN-om, Game Trailers-ima.... Jer, oni su cool i sve znaju. :d

PS.
A znate li kako gledam na ove ocjene sto se dodjeljuju? Dozivljavam to kao da ocjenjujete svoj tekst i time ga pravdate, ne ocjenjujete vi igru kao igru, vec svoje misljenje. Nije ovo sport, pa da se dodjeljuju ocjene ko je napravio bolji skok u vodu, nego se opisuju igre. Ne vidim onda poentu pisanja tolike kolicine teksta, kada se na kraju stavlja nekakva cifra koja ima ulogu da zamijeni citav tekst - pravila. Da pokaze da je taj skok u vodu, po nekim pravilima, dobio toliko i toliko bodova od maksimalnog iznosa.

Uostalom, kakva pravila tu treba da se postuju?! Ko ih odredjuje i kako znamo da ih se neko pridrzava?! Na primjer, koliko nosi bodova realisticna grafika a koliko stilizovana?! Koliko bodova nosi grafika u stilu Diznija, a koliko u nekom anime stilu ili u nekom drugom?! Koliko nosi bodova potezno takticka borba a koliko akcija u stvarnom vremenu... Gejmerski olimpijski savez, na sva pitanja i nedoumice mozete se njima obratiti. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Dobro, nije baš toliko loše... Slažem se da možda i nije toliko epohalan koliko ga dižu u zvezde, ali različiti Vigori potpuno menjaju način na koji se akcija odvija. Ujedno se svi mogu i nadograditi, kao i oružje... Sve je u funkciji priče i igra i jeste linearna da bi se priča ispričala na određen način i određenim tokom, a pucnjava je sasvim ok i ne zamara. Mislim da ga vredi odigrati, sve u svemu.
 
bad-box-17.jpg

:zgran:
Izgleda poznato?
 
Poslednja izmena:
mislim da moja komsinica ima slicnu bebu
 
Jedared lik... dobro me nasmejao u par navrata, takođe i podsetio na apsolutno sve one glupave razloge zbog kojih sam odustao od igram Bioshock! :d

[youtube]WPvUWCs0vHo[/youtube]
 
Nije mi jasno zasto mu toliko smetaju vitachambers u prvom dijelu?! To moze da izgasi u opcijama, i ako mu je lagana igra, pored gasenja vitachambersa moze da stavi na hard, pa da vidimo hoce li mu tada biti izazovna. I kaze kako mu je glupo to jer svi mogu da budu klonirani putem vitachambers, a ne shvata da tu spravu samo moze da koristi onaj ko ima odgovarajuci genetski kod. Eto, i u SS2 postoji ista mehanika, ali mu tu ne smeta?! :D

Sto se Infinitea tice sve je u pravu. Iskidao sam se od smijeha kada je poceo da opisuje Bukera kako dolazi u grad gdje pocinje da rovari i jede po smecu. Sve je u pravu sto se gameplay-a tice.
Ali mi nije jasno kako je previdio zastrasivanje sa "boys of silence"?! Do tada nije bilo takvih fora, zato je efekat bio pravi, makar meni. Bas sam se prestravio tu. Mozda mu je neko u tom trenutku bio u sobi dok je igrao, pa ga je omeo ili nesto slicno?! To je za mene najupecatljiviji moment u igri.
 
Poslednja izmena:
 
Umobolno. Ali tačno sam znao da će pre ili kasnije ovako neku bljuvotinu da naprave.
 
Prekinuh danas negde na 60% igre...posle pocetnog utiska da i nije tako lose sto je igra malo svetlija u odnosu na prethodnike smorih se...ipak je ovo limitirana fransiza, prilicno povrsna. Malo sta mi se svidelo u ovoj igri, recimo detalji koji su lepo odradjeni, filmici.... Ono sto me jako iritira je taj alternativni svet u duhu alternativnog (americkog) patriotizma smeka ili sta vec...Na kraju sam odustao, ipak je prvi deo najbolji od sva tri iako ni on nije nesto posebno. Ova dva druga dela dosta losija. Igra je namenjena ciljnoj grupi do 16 godina iz ruralnog dela Amerike...
 
Poslednja izmena:
Nije toliki problem ni kliseizirana prica, pa ni kako je prezentirana. Ima tu stila, ali ima i igara koje to puno bolje rade.

Najveci problem za mene je glupi gameplay. Wending upgrade masine razbacane posvuda samo za Bookera? Pristaje li to uopce ovoj igri!
Kopanje po smecu za hranom sto lijeci? Municija u piknik-korpama? Mislim stvarno!?

Ovakve gluposti treba izbaciti iz igara, pogotovo onih koje se bave ozbiljnim temama. Ovo treba da smo vec davno prerasli. U Metrou ovoga nema.

I da, napucavanje je lose, AI jos gori.
 
Nije toliki problem ni kliseizirana prica, pa ni kako je prezentirana. Ima tu stila, ali ima i igara koje to puno bolje rade.

Najveci problem za mene je glupi gameplay. Wending upgrade masine razbacane posvuda samo za Bookera? Pristaje li to uopce ovoj igri!
Kopanje po smecu za hranom sto lijeci? Municija u piknik-korpama? Mislim stvarno!?

Ovakve gluposti treba izbaciti iz igara, pogotovo onih koje se bave ozbiljnim temama. Ovo treba da smo vec davno prerasli. U Metrou ovoga nema.

I da, napucavanje je lose, AI jos gori.

Bioshock nije ozbiljna igra vec visokobudzetna arkada. Sve je u nekom poluzezatorskom hororu, sareno i kao sto rekoh arkadno...otuda svega ima na svakom mestu...Metro je daleko ozbiljnija igra nije to uopste za porediti.
 
ono sto sam skontao u poslednje vreme barem na ovom podforumu, kako koji thread da otvorim tako je pljuvacka ekipa ista. jbte ovde sve dobre igre deluju kao djubre nevidjeno posle par 'profi' analiza.
ne secam se ko bese, ali sam bio emotivno uzdrman kada je neko pre par meseci ovde rekao da je HL2 neki dosadni hajpovani hodnik fps. dokle bre vise :mad:
 
Ne razumem cemu poredjenje ove dve igre kada nemaju veze jedna sa drugom. Ako cemo o downgrade-u, i jedna i druga pate, Bioshock od gameplaya koji ne prilici svetu i svodi se na tumaranje od zida do zida u potrazi za loot-om koji u vecini slucajeva nema smisla, dok kod druge sve je "arkadizovano" (iako ova rec nema nikakvog smisla, ali ajd), mehanika i napucavanje dosta uprosceno i lako u odnosu na prethodni deo. Prica je vec sasvim druga stvar, a i sama atmosfera, ali svejedno obe su ok igre, mada realno nisam nesto odusevljen Bioshockom, moglo je to daleko bolje da su izbegli ovaj run and gun kill everything that moves fest.

@exste, ako si bar presao vise od pola, mozes da nastavis barem zbog price...
 
Stvar je u tome sto je ovo najbolje ocjenjena igra ikada nuts.gif

Objektivno i realno gledajuci, bez mrznje i subjektivizma, napucavanje uopste nije lose, sta vise odlicno je uradjeno, a Ai nije nimalo losiji od onog u Metro LL.

Ma mozes misliti!

ono sto sam skontao u poslednje vreme barem na ovom podforumu, kako koji thread da otvorim tako je pljuvacka ekipa ista. jbte ovde sve dobre igre deluju kao djubre nevidjeno posle par 'profi' analiza.
ne secam se ko bese, ali sam bio emotivno uzdrman kada je neko pre par meseci ovde rekao da je HL2 neki dosadni hajpovani hodnik fps. dokle bre vise

Pa sta bi trebali, hajpovati svaku glupost!

A to za HL2 sam vjerovatno bio ja!
 
Ma mozes misliti!

Bolje je od Stalkera milion puta.:-devil-: Ne, ozbiljno, ne vidim nista lose u tom segmentu. Osjecaj napucavanja i same animacije su odlicne, druga je stvar to sto nema puno vrsta oruzja... Previse hejtujes, je li to trenutno neko stanje, ili si uvijek tako namcorast?
 
Poslednja izmena:
Ma oni se zezaju sa nama, vish da nas prze :) Obozavaju oni Bioshock samo nece da priznaju... Meni je prvi deo zakon!
 
ono sto sam skontao u poslednje vreme barem na ovom podforumu, kako koji thread da otvorim tako je pljuvacka ekipa ista. jbte ovde sve dobre igre deluju kao djubre nevidjeno posle par 'profi' analiza.
ne secam se ko bese, ali sam bio emotivno uzdrman kada je neko pre par meseci ovde rekao da je HL2 neki dosadni hajpovani hodnik fps. dokle bre vise :mad:

I mene je nekad to nerviralo, danas kad (jos uvek s mukom doduse) nateram sebe da procitam tih par redaka izlucevina pljuvacnih zlezdi ove postave, posmatram to kao neku vrstu fenomenologije. Klasicna balkanska inferiornost i pripadajuca zavist spram svega sto je kvalitetno i bolno "iznad", pa eto, za neverovati ali-cak i u Bioshock pdf-u.. Argumentacija je tek da se zaplaces, par opstih, nicim iz same igre potvrdjenih mesta i samo hejt, hejt, hejt. Otuda i konstantna potreba da se u pricu ubaci Metro i kroz neko kvaziporedjenje neceg sto se po definiciji ne moze porediti na taj nacin, da neka ozbiljnost svojoj "kritici", kao da ce sama pljuvacina po konceptu Bioshock-a izgledati manje infantilna i fejk ako se uhvate za nogu Metro-u koji je tu obicni kolateral, i onda ospe paljba. Gejmerski provincijalizam, nova kategorija.:d

I nema tu niceg za cudenje, kao sto je davno konstatovano, sto kvalitetniji i bolji naslov se pojavi, to ce i ovakvih "profi" promisljanja biti vise, ono sto jos jedino cudi jeste to sa kakvom ozbiljnoscu ova ekipa sebe i svoje pisanije shvata.
 
I mene je nekad to nerviralo, danas kad (jos uvek s mukom doduse) nateram sebe da procitam tih par redaka izlucevina pljuvacnih zlezdi ove postave, posmatram to kao neku vrstu fenomenologije. Klasicna balkanska inferiornost i pripadajuca zavist spram svega sto je kvalitetno i bolno "iznad", pa eto, za neverovati ali-cak i u Bioshock pdf-u.. Argumentacija je tek da se zaplaces, par opstih, nicim iz same igre potvrdjenih mesta i samo hejt, hejt, hejt. Otuda i konstantna potreba da se u pricu ubaci Metro i kroz neko kvaziporedjenje neceg sto se po definiciji ne moze porediti na taj nacin, da neka ozbiljnost svojoj "kritici", kao da ce sama pljuvacina po konceptu Bioshock-a izgledati manje infantilna i fejk ako se uhvate za nogu Metro-u koji je tu obicni kolateral, i onda ospe paljba. Gejmerski provincijalizam, nova kategorija.:d

I nema tu niceg za cudenje, kao sto je davno konstatovano, sto kvalitetniji i bolji naslov se pojavi, to ce i ovakvih "profi" promisljanja biti vise, ono sto jos jedino cudi jeste to sa kakvom ozbiljnoscu ova ekipa sebe i svoje pisanije shvata.

Bravo.
+1

Svaka ti je mudra, ko u Njegosa.
 
@exste, ako si bar presao vise od pola, mozes da nastavis barem zbog price...

ma jednostavno - nije mi se dopalo...prica i nekako ali taj amricki altpatriotizam u koji je smestena prica me odbio, jednostavno prica je smestena u seting koji nije po mom ukusu i pade deinstal pre vremena..., presao sam na starcraft II :p da odmorim glavu od pucanja :d

Nije mi jasno što se strasti uzburkavaju, nekome se svidja nekome ne, svako ima pravo na svoje mišljenje. Nečije je površno, nečije je složeno i potkovano ali svako ima svoje.
Jedino argumenti, ma kakvi bili, treba da postoje a ne da se pljuje pljuvanja radi.
Suprostavljanje mišljenja je odlična stvar iz koje dosta korisnih informacija ispada, samo malo više kulture i živaca i sve ok!

Kako god bilo jako malo kavlitetnih naslova i ispada omasovljenjem gaminga uvođenjem konzola pa i mobilnog igranja, prvenstveno mislim autentičnih i imerzivnih a ne tehnički i grafički, zato i ima više kritike pogotovo od onih koji se igraju vec 20+ godina pa su bili svedoci evolucije gaminga...Onda na jednoj temi imate komentare nekog od 20 godina nekog od 40 godina gde je jedan oduševljene a drugi u smoren...sve to treba da uzmete u obzir i da poštujete svačiji stav a da se nadmećete argumentima a ne sočnim pridevima :smash:
 
ali sam bio emotivno uzdrman kada je neko pre par meseci ovde rekao da je HL2 neki dosadni hajpovani hodnik fps. dokle bre vise :mad:

Nije hodnik pucacina, ali da je dosadan i izhajpovan to stoji.:) Slican hajp vlada i oko Infinitea, pretjerivanje u ocjenama, "najbolja igra ikada napravljena", titula ova, titula ona, sve naj i naj... Isto kao sa blokbaster filmovima, napucaju ocjene, a ja se primim kao mali majmun, odem u bioskop i posle 15min gledanja dobijem zelju da napustim salu... Da nisam veliki ljubitelj System Shocka2, i prvog Bioshocka, nisam siguran da li bih mogao do kraja odigrati Infinite.
 
Poslednja izmena:
Nisam presao igru do kraja (odigrao sam nekih 6 sati otprilike), nisam mogao jednostavno. No ljudi koji jesu mi kazu da je i prica puna rupa:

Secondly, the whole idea that Booker gets baptized so he becomes a genocidal cult leader is laughable. The central event the entire game hangs upon makes no sense. It is a non sequitur.

Thirdly, Slate not knowing who Comstock was makes no sense and really destroys the believability of the story. Slate was a Founder so he knew Comstock before Comstock aged. Hence, Slate's raging about Comstock not being a real war hero makes no sense. Bad game!

Je li moguce da ovo niko nije primjetio?

I mene je nekad to nerviralo, danas kad (jos uvek s mukom doduse) nateram sebe da procitam tih par redaka izlucevina pljuvacnih zlezdi ove postave, posmatram to kao neku vrstu fenomenologije. Klasicna balkanska inferiornost i pripadajuca zavist spram svega sto je kvalitetno i bolno "iznad", pa eto, za neverovati ali-cak i u Bioshock pdf-u.. Argumentacija je tek da se zaplaces, par opstih, nicim iz same igre potvrdjenih mesta i samo hejt, hejt, hejt. Otuda i konstantna potreba da se u pricu ubaci Metro i kroz neko kvaziporedjenje neceg sto se po definiciji ne moze porediti na taj nacin, da neka ozbiljnost svojoj "kritici", kao da ce sama pljuvacina po konceptu Bioshock-a izgledati manje infantilna i fejk ako se uhvate za nogu Metro-u koji je tu obicni kolateral, i onda ospe paljba. Gejmerski provincijalizam, nova kategorija.:d

I nema tu niceg za cudenje, kao sto je davno konstatovano, sto kvalitetniji i bolji naslov se pojavi, to ce i ovakvih "profi" promisljanja biti vise, ono sto jos jedino cudi jeste to sa kakvom ozbiljnoscu ova ekipa sebe i svoje pisanije shvata.

Hoces da ti kacim video gdje Booker uzima municiju iz piknik kosare! I da, Metro nema ovakvih gluposti jer su developeri vodili racuna o tome, pa otud i poredjenje. Gdje je tvoj kontra-argument!
Tebi je ovakav koncept ok. Meni je glup. Stvarno ne volim kada mi neko ovako upadne!

Ja sam osoba koja kriticki razmislja o svemu. Nisam do mase. Ovako ja razmisljam:

[YOUTUBE]-OnWnwwxNPA&feature[/YOUTUBE]

Inace video se indirektno moze povezati sa ovom igrom.
 
Nisam hteo da se mesam u ovu temu zato sto nisam presao LL pa ne mogu da dajem stav po tom pitanju. Ali - na ovakve ispade moram da odgovorim. Pogledaj ko je Comstock i kako je postao to sto jeste i bice ti jasnije to za Slate-a (sto je inace trebalo da bude u spoiler-u, mozda si nekome pokvario igru). A za baptizam, sta je tu smesno? Hoces li mi reci da ne postoje religijski fanatici? Povodom municije, kako ti mozes da zakljucis da u stanju opsteg rasula neki vojnik ili covek nije zakljucio da je to dobro mesto za skrivanje municije koja mu je visak? Nemoj da kritikujes moje kontra-argumente, tvoji su sami po sebi slabi, zato i dobijaju ovakav odgovor (na glupo pitanje daje se glup odgovor). U redu je sto je to tebi glupo, ali mislim da je dosta vise ove nekonstruktivne rasprave. Neko vise voli LL, neko BI. Kraj price.


Sto se tice snimka - slazem se sa njim, ali ne vidim povezanost sa igrom? Ako si mislio populacija prema populaciji, gde to ovi nasi propituju autoritete?
 
Stvar je u tome sto je ovo najbolje ocjenjena igra ikada

Od strane "kritike" tj. gejming sajtova.

Ko hoce da zna koliko je koja igra zaista dobra neka ode na Metacritic i pogleda odnos ocene koju su dali kriticari sa ocenom igracke publike. Svaka izuzetna igra je ili tu negde ili je prevaga na strani igracke ocene (u nekim slucajevima drasticno).

Bioshock Infinite za PC je od kritike dobio "placenih" 94 (prosecna ocena) a od igraca realnih 86.
 
Metacritic za user skor nije relevantan zato što ima previše dečurlije koji daju ocene od reda 0-4 za dobre i odlične igre. A još kada se poklope hejteri koji hejtaju određene kompanije i lupaju 0 na svaku igru od te kompanije to je tek smejurija, što se recimo dešava EA ili Ubisoftu. Uopšte metacritic nije relevantan ni user skore, ni skor kritičara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno