Šta je novo?

Biggest gaming disappointments of 2011.

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Imamo listu najboljih igara po zanrovima za 2011. no svakako je red pomenuti i one naslove koji su nam ostavili gorak ukus u ustima. Pritom bih voleo da ova lista ne sadrzi neka leva imena i Android/iOS gluposti, vec iskljucivo AAA naslove, koji su bili zesce hypovani i na kraju mizerno failovali. Naravno, imena koja ce se naci na listi prvenstveno zavise od pojedinacnih ukusa forumasa, tako da bi malo obrazlozenje uz odredjenu igru bilo dobrodoslo. :)

Pre nego sto krenem da nabrajam, voleo bih da napomenem da su mi neke od igara, koje su se pojavile ove godine, bile toliko suvoparne, nezanimljive i dosadne jos iz trailera i najava, da nisam hteo ni da ih probam (Brink, Duke Nukem Forever, BF3, CoD: MW658 i sl...) Dakle, ovo sto sledi nije apsolutna "worst off" lista, vec igre od kojih sam nesto ocekivao i debelo su me razocarale...

Dragon Age 2 - Ovo sasvim logicno zauzima prvo mesto na listi, jer je Bioware, posle vrhunskog prvog dela, sa dvojkom uspeo da podbaci na apsolutno svim poljima. Jos od prvih vesti je bilo jasno da to nece biti to, a Muzykine najave da ce igra daleko vise pucati na konzolasku publiku, uz gameplay koji ce vise odgovarati fotelji i dzojstiku, su nas debelo pokopale jos i pre release date-a. Ipak, slabo je ko ocekivao onoliko rasulo i raspad koji je bio DA2... Dosadna i jednolicna prica, nezanimljivi likovi, glupi i repetitivni dijalozi (najgori ikada dialogue based sistem), hack & slash kombat mehanika, kao i jeziva cinjenica da se cela igra, od svojih 50+ sati odvija u jednom jedinom gradu. Trebali jos i da pomenem preterano i krajnje nepotrebno forsiranje seksa na svakom koraku?... Covek bi pomislio da Bioware-ovi programeri i dizajneri svaki slobodan momenat provode uz xhamster... :d

WoW: Cataclysm - Da, da, znam da se igra pojavila u decembru 2010. i da je, tehnicki gledano, ekspanzija. No, end game sadrzaj i prve major content patcheve (sto je, uostalom, i najbitnije za MMO zanr) smo imali prilike da isprobamo tek u 2011. godini. Butcherovanje aposolutne svake klase, uzasne difficulty razlike izmedju dungeona, bossova u raidovima i neadekvatno rasporedjen loot, kao i katastrofalan debalans svega zivog, koji je usledio kao posledica tog neuspelog eksperimenta, je doveo do toga da posle visegodisnjeg druzenja zauvek napustim Azeroth. I ne samo ja... Masovan exodus igraca iz WoW-a je krenuo negde na prolece ove godine, a nastavlja se i dan danas (1.2 miliona ukupno). Sve ovo je otvorilo vrata novodolozecim AAA MMO-ovima poput ToR-a, ili GW2, da mu konacno preotmu presto i donesu preko potrebnu svezinu u ovaj stagnirajuci zanr. Doduse, eventualnog "novog kralja" mozemo ocekivati tek u toku 2012. ili pak 2013. godine, ali 2011. ce svakako ostati upamcena kao pocetak kraja za WoW...

Rage - Auh, ovde prosto ne znam odakle da pocnem... Prosto ne mogu da verujem da je ista ona kompanija koja je daleke 1999. izbacila magicni Quake 3, sada trzistu ponudila ovo!!? Repetitivan i jednolican gameplay sa neubedljivim i dosadnim likovima, nezanimljiv i 100X vidjen world dizajn sa questovima koji su do te mere smarajuci i ponavljajuci, da su ubili zelju za igranjem cak i najzagrizenijim fanovima. Na sve ovo, igra je toliko nestabilna i bagovita, da cak i oni koji su imali dovoljno zivaca da progutaju katastrofican gameplay, nisu mogli da igraju igru zbog stalnih crashova, popovanja i nestajana tekstura i jos trilion bagova koji su zacementirali igru kao jedan od najvecih, ako ne i najveci fail ove godine.

Crysis 2 - Ovu igru sam probao samo da bih testirao novi hardver, inace bi se definitivno nasla u onoj "ne instalirati ni u ludilu" listi sa pocetka posta. :d Avaj, jesam je instalirao i ono sto me je docekalo bilo je zaista mindblowing (u negativnom smislu). Nisam bio nesto preterano lud ni za prvim delom igre, ali, tehnicki gledano, on jeste bio remek delo kada se pojavio i postavio je mnoge standarde, sto po pitanju grafike, sto po pitanju fizike, koji ni dan danas nisu prevazidjeni. U dvojci, umesto ogromne tropske sume, docekao me je ultra linearni "hodnik" shooter, smesten u New York, koji je i pored svih mogucih "PC only" upgrade-a (Patch 1.9 + DX11, ultra level od detail i high texture pack) opet upeva da izgleda dosta losije od skoro 4 godine starog Warheada. Slag na tortu su imbecilan AI neprijatelja, gde mi se cesto desavalo da mi nekoliko NPC-eva bukvalno u "vozic" koloni izadje pred nisan, kao i storyline, za koji bi i deca od 7 godina rekla da je glup. Ova igra je fenomenalan primer koliko su multiplatforming i forsiranje konzola unazadili PC kao platformu, a i gaming tehnologiju u globalu...

Voleo bih jos da dodam da su se Witcher 2 i Heroes VI zamalo izvukli da se ne nadju na ovoj listi, a u tome im je pomogla odlicna muzika, atmosfera, dijalozi i solidna prica, nasuprot nerazumljivom menjanju proverenih gameplay aduta iz prethodnih delova...

E sad, posto sam vas ovako lepo udavio, 'de da cujem vasa misljenja. :p Ako bude bilo zanimljivo raji, mozemo napraviti i anketicu. :)
 
Duke Nuke Forever bez ikakvog premca... mada kada bolje razmislim od njega nisam ni nesto ocekivao, onda definitivno Rage kao najveca "prevara". :D
 
Rage, toliko je hajpovan, do neba prakticno, kad ono truba od igre :)
 
Можда Вичер 2?
 
Rage
Dragon age 2
Duke Nukem Forever
Killzone 3

To od igara a što se tiče negativnih događaja koji su obeležili 2011. godinu:

1) Ljudi i dalje manijakalno igraju i kupuju WoW i CoD igre
2) Konzolaši koji i dalje misle kako je hardver u njihovoj konzoli aktuelan i kako se može izvući još "naprednija" grafika iz "vojne" tehnologije...
3) PC igrači koji i dalje daju samo na graf. karticu više nego što košta cela konzola pa se onda teše kako je 2560x1600 uz 32AA i 16AF neverovatno bolja grafika od konzolne
4) Ubisoft i njihova politika
5) EA Origin i njihova politika kao i superiritantna uloga druge violine koja se ubi da postane prva
6) Sony i Steam credit card fail (sa akcentom na Sony fail koji je bio urnebesan)
7) Tragičan nedostatak kreativnosti kod velikih studija i prepakivanje prepotopskih (legendarnih) igara u novo šajni pakovanje koje se reklamira, prodaje i doživljava kao nešto genijalno i neviđeno... (Deus Ex, Skyrim)
8) Polako odumiranje (činilo se) perspektivne istočne gejming scene i pokušaj CD Projekta a da glupavi sharpening filter proda kao najbolju stvar u istoriji PC grafike...
9) Činjenica da prenosni multimedijalni uređaji ubrzano dostižu kvalitet grafičkog prikaza velikih sistema kao i to da ljudi u amaterskoj izvedbi, koristeći besplatne alata kreiraju igre sa grafikom uporedivom sa AAA naslovima...
10) Novi neuspeli pokušaj da se progura 3D prikaz kao sveti gral igranja kao i situacija sa Physx-om koji nije napredovao u fundamentalnom smislu od kako je nV kupila Ageia...
 
11) arrow in the knee

On topic:D. Rage je stvarno razocarao i mislim da on treba da ponese titulu najveceg razocarenja s obzirom kako je najavljivan.
 
Mene Rage nije toliko razočarao kao igra jer sam znao da id ne zna drugačiju igru da napravi.

Ali da Džon Karmak u 2011. godini potpiše onaj smehotres od "naprednog" 3D endžina, to stvarno nisam očekivao.

Mada, bitno je da radi na iPhone 4...
 
Duke Nuke Forever
Rage
The Witcher 2
Homefront :D
 
meni Cod MW3

grafika skoro ista kao u MW1, priča je obična ekspanzija, multi koji će u DLC-ovima dobiti mape iz prethodnih delova.
 
Najvece gejming razocaranje u 2011. mi je sto Diablo 3 nije izasao u 2011.
 
Nije ni mass effect 3
+1 glas za duke-a
 
Stronghold 3 naravno, 10 godina ne mogu da naprave bolju igru od prvog dela...

Naravno tu je i novi CoD :p
 
TDU 2, kolko je realno ocekivano od igre, ispala je faail na kub.
 
1. Rage - Za mene licno najvece razocarenje godine, kao i mnogima. Krs, fail, flop... nemam sta da dodam.

2. Dead Island - Budjava "igra" od koje se takodje mnogo ocekivalo, ja licno ne, tako da nisam ni razocaran previse ali ovo je krs u svakom mogucem segmentu.

3. Crysis 2 - Nisam ga ni zavrsio, nisam uspeo i pored svog ulozenog truda, boring, boring, boring...
 
1. The Witcher 2 ...
2. Rage
3. Dragon age 2
4. BF3 (singleplayer)
5. DNF
6. FEAR 3

Od igara za koje sam ocekivao da ce biti krsh, i na kraju jesu (mi) krsh - Homefront, MW3, Brink, Dead Island, CoJ Cartel ...
 
Poslednja izmena:
Ubedljivo najgore djubre koje sam probao u 2011. je Homefront. Posle njega COJ Cartel, Rage, Brink, pa u neku ruku i Fear3...
 
Duke Nukem FN.
CoJ.
 
1. Homefront - ovo je krsh nad krshom oni modeli kao da su iz 2004.
2. Crysis 2 - prica mega smor, vec videni nivoi, mega iritantan blur
3. Duke Nukem Forever - nema reci

I zasto Witcher 2 los, igra je dobra samo malo kraj zbrzan.
 
Crysis 2 - mozda je ispunio svrhu kao benchmark za jake masine , ali je kao igra nevidjeno g.o.v.n.o.

Ne bih da smaram razlozima i detaljima zbog cega je ova igra nakon 5 nivoa (zesceg strpljenja) ostavila na mene ovakav utisak.

inace...

To od igara a što se tiče negativnih događaja koji su obeležili 2011. godinu:

1) Ljudi i dalje manijakalno igraju i kupuju WoW i CoD igre
2) Konzolaši koji i dalje misle kako je hardver u njihovoj konzoli aktuelan i kako se može izvući još "naprednija" grafika iz "vojne" tehnologije...
3) PC igrači koji i dalje daju samo na graf. karticu više nego što košta cela konzola pa se onda teše kako je 2560x1600 uz 32AA i 16AF neverovatno bolja grafika od konzolne
4) Ubisoft i njihova politika
5) EA Origin i njihova politika kao i superiritantna uloga druge violine koja se ubi da postane prva
6) Sony i Steam credit card fail (sa akcentom na Sony fail koji je bio urnebesan)
7) Tragičan nedostatak kreativnosti kod velikih studija i prepakivanje prepotopskih (legendarnih) igara u novo šajni pakovanje koje se reklamira, prodaje i doživljava kao nešto genijalno i neviđeno... (Deus Ex, Skyrim)
8) Polako odumiranje (činilo se) perspektivne istočne gejming scene i pokušaj CD Projekta a da glupavi sharpening filter proda kao najbolju stvar u istoriji PC grafike...
9) Činjenica da prenosni multimedijalni uređaji ubrzano dostižu kvalitet grafičkog prikaza velikih sistema kao i to da ljudi u amaterskoj izvedbi, koristeći besplatne alata kreiraju igre sa grafikom uporedivom sa AAA naslovima...
10) Novi neuspeli pokušaj da se progura 3D prikaz kao sveti gral igranja kao i situacija sa Physx-om koji nije napredovao u fundamentalnom smislu od kako je nV kupila Ageia...

ogromna vecina ovih tacaka bi vazila i za prethodne godine , ne samo za 2011 :)
 
Poslednja izmena:
Da bi me igra razocarala, moram da dosta ocekujem od nje. Zato DA2 ili Skyrim ne mogu da pomenem.

Witcher 2 - svidela mi se igra, i mislim da je posle DE druga najbolja ove godine, ali sam ocekivao da bude legendarna, a nije ni blizu.
PES 2012 - iako me ljudi uveravaju da je igra unapredjena u odnosu na proslu godinu, ja nisam u stanju to da vidim
 
Meni je Dead Island, vece djubre skoro nisam probao.
A Crysis 2, na extreme, sa dx11 i haj rezolucijama uopste, ama uopste ne izgleda toliko losije od Warhead-a, cak je i sve prirodnije- osvetljenje, voda npr.
 
Ne pricamo o tome da li losije izgleda , vec koliko je razocarenje kao igra.
 
Samo sam dodao to za grafiku. A i kao igra, nije uopste toliko djubre kao sto se prica, ovih dana sam poceo opet sa dx11 i sinoc zavrsio igru na phw tezini, ai ume da brljavi ali nije nista bolji ni u mw3. I ja hejtujem NY kao lokaciju ali sam bar mogao da se krecem slobodnije nego u mw3 i bf3, pa i po vetikali, koristim razna oruzja, malo improvizujem.. zvuk je odlican, napucavanje prihvatljivo, price kao neke bar ima za razliku od one iz prvih kriza :d Sve u svemu ok igra za 1-2 prelazenja zbog dx11 peca itd. A i dobar osecaj je igrati igru sa prosekom 60 fps a da ovako izgleda na extreme.
 
Nije mi jasno kako Dead Island moze da bude razocarenje, nista losija, cak i bolja igra nego Borderlands koji je inace bio dobar, ali ok, svako ima pravo na glas i svoja ocekivanja...

I da, neko dodade novi CoJ, to je i meni jedno od teskih razocarenja...
 
Poslednja izmena:
Rage i Crysis 2.
Tolko su dramili za te dve igre a dobili smo konzolaske bljuvotine.
 
The Witcher 2 i BF3.

Toliko sam ocekivao od tih igara da bih se razocarao samo, prvu sam odigrao do one hobotnice a drugu s vremena na vreme pokrenem uz drustvo.
Jednostavno mi nisu legle kako treba.
Za ostale navedene u temi nisam bio zainteresovan pa ih nisam ni igrao tako da ne mogu suditi o njima.
Trenutno najvise vremena provodim uz Skyrim i WoT.
 
Neke igre iz vaših postova nisam ni probao (nisu ni instalacije vredne). Dovoljno je pročitati neke utiske da se igra preskoči. Vidim da je dosta vas navelo Witcher 2. I mene je donekle razočarao ali ne bih ga svrstao u kategoriju velikih razočarenje kojom suvereno vlada Dragon Age 2.

Dragon Age 2: Iako se znalo da od toga neće biti neke vajde ispalo je duplo gore. Ne znam da li se neki nastavak igre toliko može srozati kao što je to bio slučaj sa DA2.

Rage: O Rage ne treba ni trošiti mnogo reči. Na stranu svi tehnički problemi koje je igra imala, to se može i pregurati. Ali onakav gameplay ne pije vodu. Šta su sve obećali i koliko su hype-ovali igru. Žalim onoga ko je kupio tj. ko se sapleo na marketinški trik.

Naravno na neke naslove više i ne obraćam pažjnu kao što su CoD i NFS serijali a od skoro je izleda i Dirt franšiza krenula nizbrdo.
 
Nazad
Vrh Dno