Šta je novo?

Biggest gaming disappointments of 2011.

Dirt nizbrdo a :d Dirt1 je mozda bio na pola brda dirt2 je bio dno, djubre najvece a ova trojka je nesto kao malo bolja, kao.
 
Pričaj šta hoćeš ali Dirt 3 je sportska igra 2011. godine po izboru benchforumaša :d
 
Stronghold 3,da ne nabrajam razloge.Veliki sam fan serijala,toliko dugo cekao na trojku i pored sve tolerancije i dobre volje ostao sam razocaran.
Ovi izdavaci mnogo srozavaju fransize samo da namaknu koju kintu preko,ko da im nije dosta Audija,Bemvejaca i jahti
 
Ovi redosledom

1. Crysis 2
2. COD MW3
3. Battlefield 3

sve tri presao i ostavile su smoran utisak na mene
 
poenta BF3 nije singleplayer , svima koje je bf3 razocarao :p

mozda kada bi ste kupili po koji original...
 
Stoji to sto kazes ali iz principa ne bih kupovao nista od BF ili COD fransize (koja iovako zaradjuje vec milione) vec bih podrzao stvarno kvalitetne i retke naslove poput Skyrim-a, Trine, Hard Reset i ne mogu da se setim jos sta me je stvarno odusevilo ove godine.
 
1. The Witcher 2 ...
2. Rage
3. Dragon age 2
4. BF3 (singleplayer)
5. DNF
6. FEAR 3

Od igara za koje sam ocekivao da ce biti krsh, i na kraju jesu (mi) krsh - Homefront, MW3, Brink, Dead Island, CoJ Cartel ...

Zaboravio si Krizu 2 staviti :D
 
Ne, ja mislim da bi najvece razocarenje bilo to da ti Kriza 2 nije promasaj godine, ali avaj...
 
Dead Island, igra mrtva poput naslova :)
 
Witcher 2... nije samo zato sto sam puno ocekivao, a to zbog njihovih najava, da ce biti pravi RPG sa c&c gemplejem, sa puno izbora, taktiziranja i nacina igranja, nego sam se najvise razocarao sto su uprostili onaj sistem iz prethodnika...
Bilo mi je zanimljivo prvih pola sata, posle se igra pretvorila u kotrljanje i tako do kraja...
 
Deus Ex: toliko iscekivana i hypovana, a dobili igru sa izvodjenjem i grafikom koje zaostaju godinama za aktuelnim AAA naslovima.
 
Pa rekao bih da ste prerasli igrice.

Sto je i sa mnom slucaj. Ne moze se covek od 27-30 godina uzivljavati u isti tip igara kao kada je imao 13.

Evo instalirao sam mortal kombat 3 pre par meseci na komp i igrao sam ga 40 sati. Ne secam se da sam skorije i jednu sto vi kazete hajpovanu AAA igricu igrao vise od 10 sati i to oko 8. vec sam smoren kao bulja.

Najveci fejl su mi sve igre iz 2011. Jednostavno ni jedna me nije zabavila ni malo. Ali kao sto rekoh to je i pitanje godina a i zainteresovanosti. Jednostavno me boli q... da li cu ubiti vracha iz pecine iz Skryma ili necu dobiti crveni karton cele sezone u PESu.

Zato i volim MK, za 15 sekundi pocinje peglacina i akcija. Ove sajber nove igre prodje 5 minuta dok je pokrenes, a tek za 10 pocinje neka kvazi zabava.

Masovna kultura je kao sto i rekose Adorno i mislioci obicno reciklirano djubre iznova i iznova, bilo da se radi o filmovima tipa Inception, Batman, Superman, Avatar ili Hari je*** Poter. Preko knjiga, onaj Orhan Pamuk je smorio i boga i naroda a o Stivenu Kingu da ne pricam kada iza njega i ostalih sto shtancuju godisnje 3 knjige stoji fabrika pisaca koji koriste njegovo ime. Pa onda muzike treba li spomenuti isforsiranog omrazenog u celom svetu Bibera ili Lady Gagu koja je ruzna kopija Madone.

A serije da ne pocinjem, Americki sitkomi ako si video jedan video si sve, da ne nabrajam stereotipnost i ubistveno ponavaljanje i prolongiranje neizbezne smrti humora. POgledajte Bewitched sitcom od pre 60 godina pa cete videti da danasnji 2.5 men ili Hot in Clevelend se razlikuju samo po aspect ratio-u slike.

ISto se to i desava i sa igricama i hardverom, velika para se okupila oko par ljudi i oni nece ni da rizikuju ni da menjaju ustaljeno djubre koje prave jer zasto bi kada i od ovoga zaradjuju milijarde.

KOliko novih IT kompanija je nastalo 2011 godine kao sto su zapoceli u svojim garazama HP, Microsoft ,Apple,Dell ili cak onaj CIA klinac Zuckerberk? http://www.businesspundit.com/fortune-500-rags-to-riches/

Tako i domaci preprodavci, pogledajte cene tehnike u prestiznom http://www.costco.com/ i kod nasih preprodavaca, pa kod nas su cene od 20% do 300% vece nego u Americi, a kada bi se uporedila kupovna moc i standard razlika bi bila na desetine puta veca. Tipa TV LC-60LE633U 60" kosta kod njih 1000 evra a kod nas 3000 evra. A uporedna kupovna moc je neuporediva. Kod nas bi taj TV trebao da kosta 200 eura sudeci po plati kod nas.

Ali otisao sam predaleko, igrice i hardware su preskupi kod nas i da mogu ukrao bih i komp a o igricama da ne pricam jer sustinski i oni nas kradu samo sto je njihova kradja "legalizovana".
 
Poslednja izmena:
^To je istina^
Radije bi igrao HL nego ove krševe iz 2011, a već igram MGS ovih dana:)

Kriza 2...šte li je Ćevap mislio?
 
Poslednja izmena:
@Lets_dance
Komentar ti je mega fail. Nisam mogao da odolim, a da ne otkucam to. Sa druge strane, ne trazi argumente, jer si i sam otisao predaleko sa komentarom, kome nije mesto ovde. Na "tvoju" temu se moze polemisati na nekom drugom forumu.

Elem, najvece razocarenje mi je svakako Dragon Age 2. Koliko sam bio odusevljen prvim delom....prva (single player) igra za koju sam dao kes da bih je kupio, toliko sam se nadao i ocekivao da ce drugi deo da me zaokupi jos vise. Ignorisao sam kritike upucene igi u pripremnom periodu (ako nista drugo, na benchu je bilo mnogo komentara i linkovanih vesti i trejlera) verujuci da ce igra biti eXtra, ali sam na kraju bio razocaran kako nisam NIKAD bio razocaran kada je neka igra u pitanju. Smece.

PES 2012 je na drugom mestu. 5 godina igram isti, iz godine u godinu su sve losiji. Bio sam siguran da ce napraviti nesto za ovu godinu....ali ja i moja sigurnost. Zaboga, pa nisu u stanju da promene komentatora...ili bar malo modifikuju istog...koliko dugo unazad? FIFA mi je bila njesra zadnjih 10god (2001 je zadnje sto sam iole igrao), ali ovogodisnja FIFA je, i pored brojnih mana, odlicna i miljama ispred PES-a.

Dead Island jeste smece, ali kao i za Duke Nukem-a, nisam nista ni ocekivao od te igre, pa tesko da moze i da upadne u kategoriju razocarenja.

Razocaran sam sto nema bar najava za Company of Heroes 2...mada, imajuci u vidu koliko sam zaljubljen u igru (ovde nije u pitanju single player, vec multi), mozda je i bolje da ne izlazi drugi deo, ukoliko bi je upropastili kao gore navedeni DA2.
 
Lets_dance je pogodio sustinu danasnjeg kvaliteta proizvoda , ne samo sto se igara tice , vec se slazem sa njim i o filmovima , serijama , muzici...

Izem ti vreme u kom pored svake zgrade koje sam prosao (dok sam odlazio na docek nove god.) odzvanja "..I`m sexy and I know it!.." sa sve propratnim zvukom hifti busilice. :p
 
[offtopic] Cekaj...isao si na docek Nove godine? [/offtopic]

ko razume - shvatice ;)
 
A za kojim to AAA naslovima zaostaje Deus Ex?

Govorimo o grafici i izvodjenju: Battlefield 3, Uncharted 3, Killzone 2, Bioshock, Fear... Za svim dobrim igrama u tom zanru u poslednjih x godina. Mislim, neproporcionalni likovi, copy/paste grafika, nikakav osecaj pri kretanju i napucavanju, kao da je u pitanju neka indie igra iz 2004.
 
Stavljas battlefield 3 i kllzone 3 i uncharted 3 u isti zanr kao i deus ex?

I deus ex uporedio sa skrnavim bioshockom?

Dobro :)....
 
Govorimo o grafici i izvodjenju: Battlefield 3, Uncharted 3, Killzone 2, Bioshock, Fear... Za svim dobrim igrama u tom zanru u poslednjih x godina. Mislim, neproporcionalni likovi, copy/paste grafika, nikakav osecaj pri kretanju i napucavanju, kao da je u pitanju neka indie igra iz 2004.

Poredis totalno drugacije koncipirane igre (da ne kazem babe i zabe), kod kojih su bitne razlicite stvari. Stoji da grafika u Deus Ex-u nije na nivou (ne govorim o dizajnu i vizuelnom stilu koji su odlicni i koji poprilicno vade stvari). Likovi su s razlogom neproporcionalni. Ako te zanima razlog, mozes ga cuti od developera u "Making of" videu (28:10).

[YOUTUBE]qNC8cW-8qCY[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Jovo, ne vredi :D
 
I'll never stop trying. ,) :D
 
[offtopic] Cekaj...isao si na docek Nove godine? [/offtopic]

ko razume - shvatice ;)

off - Ti onda ili nisi razumeo ili se pravis, a ni u jednom slucaju ti odgovor ne ide u prilog jer nije neka fora. :p

ontopic. e sad je dosta , instaliram taj famozni Deus Ex pa kud puklo :p
 
Poslednja izmena:
Govorimo o grafici i izvodjenju: Battlefield 3, Uncharted 3, Killzone 2, Bioshock, Fear... Za svim dobrim igrama u tom zanru u poslednjih x godina. Mislim, neproporcionalni likovi, copy/paste grafika, nikakav osecaj pri kretanju i napucavanju, kao da je u pitanju neka indie igra iz 2004.

U pravu si skroz. Svidja mi se kako razmisljas. :Klanjanje


:d
 
Poslednja izmena:
Ma da, indie igre su krš. Zato pola moje steam friends liste danas igra Terrariju pored silnih igara koje imaju na nalogu a nekoliko njih Super Meat Boy (koji mi se ne dopada btw) i SPAZ .
 
Nazad
Vrh Dno