Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Stvarno u cemu je ovde fora?
Pa tamo nema znaka za zabranu saobracaja, a jos veca ******stina je da je saobracaj u jednom pravcu dozvoljen.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Da li je moguce? Daj da skupimo pare za coveka da ide na sud ukoliko nije prekrsio zakon!
Sva ova ujdurma postaje jako iritantna. Nije taj policajac dosao tu svojevoljno nego mu je neko potpisao nalog.
 
Ja ne verujem....
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
prodje covek automobilom i pub ga kao ne vidi.

i plus mu brisali klip sa fejsa i blokirali stranicu.
 
Poslednja izmena:
Kako moze neko da mu obrise klip sa njegovog profila?
Mi ne znamo gde je on to okacio.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
IT SS jedinice

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Osetljiv materijal u spoileru:

Kada je mala Tijana J. nestala, inspektori iz Subotice nisu znali kako da pristupe njenom profilu jer nemaju šifru ... Tako da za ovo brisanje baš i ne znam...eventualno ako MUP nije razvio bolju saradnju sa FB Adminima... Ne znam kako je to regulisano sada, mada ne znam da li bi se cimali oko saobraćajnog prekršaja...
Sent from Lumia 535 using Tapatalk.
 
Kako moze neko da mu obrise klip sa njegovog profila?
Mi ne znamo gde je on to okacio.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


On je napisao da mu je izbrisan, da ne moze da prestupi profilu gde je prvi put okacio. Moze da se vidi u komentarima ili u naslovu, ne znam sad tacno.

Da me ovako zaustavi, vozio bi hronometar zivota :d

Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
 
Kako moze neko da mu obrise klip sa njegovog profila?
Mi ne znamo gde je on to okacio.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

kako neko moze da rusi kuce u sred Beograda kao i ubice iz nato ?
i da policija i niko nezna ko su ti razbojnici ?

siljem sa mog starog pc toshiba, brez tatapalk!
 
Narucivao neko lance sa Aliexpressa? Bezveze bacih pogled i nadjoh ovaj skoro pa dzabe uzevsi u obzir da je 9-faz... E sad, imao sam HG73 ranije na mtb ali ovde me buni sto na kutiji pise "fits for 105". Jel ovo mtb ili road lanac? Ili mozda ono "fits for 105" znaci da je mtb lanac ali pasuje i za 105 grupu?

http://s.aliexpress.com/eIr6VBnU
 
Narucivao neko lance sa Aliexpressa? Bezveze bacih pogled i nadjoh ovaj skoro pa dzabe uzevsi u obzir da je 9-faz... E sad, imao sam HG73 ranije na mtb ali ovde me buni sto na kutiji pise "fits for 105". Jel ovo mtb ili road lanac? Ili mozda ono "fits for 105" znaci da je mtb lanac ali pasuje i za 105 grupu?

http://s.aliexpress.com/eIr6VBnU
Bolje kupi kod nas SRAM PC-951 (1600 din). Ja sam kupio prošle godine i dobar je.
 
Narucivao neko lance sa Aliexpressa? Bezveze bacih pogled i nadjoh ovaj skoro pa dzabe uzevsi u obzir da je 9-faz... E sad, imao sam HG73 ranije na mtb ali ovde me buni sto na kutiji pise "fits for 105". Jel ovo mtb ili road lanac? Ili mozda ono "fits for 105" znaci da je mtb lanac ali pasuje i za 105 grupu?

http://s.aliexpress.com/eIr6VBnU
Zbog cega bi narucio no name lanac od kineza, kad krsten lanac kosta 500 din vise?
 
Nisam siguran da li je no name ili zaista Shimano... Cena jeste niska, pretpostavljam zato sto se na slikama vide tregovi rdje, verovatno lose skladisteno. A HG73 ovde kod mene kosta 2200. Cak iako racunamo onaj SRAM ( nisam skontao da ima za 1600 kod nas) dok platim postarinu cena se penje na 1800, te nije 500 vec nekih 1000 dinara razlika u ceni. Nekima to deluje kao smesna razlika u ceni, ali meni za 22 do 24k platom bas i ne:)
 
Ja sam naučio da je jeftinije u stvari skuplje...
Imaš radnje koje već za 1000-2000 din šalju besplatno. Bolje dodaj još nešto što može da ti zatreba (unutrašnja guma, pumpa, bidon itd.) i miran si.

Imaš jedan komentar za taj lanac na aliju, em je rdjav lanac, em je već istegnut, upada ili mu malo treba do 0.75. Ja to ne bih kupio.

U svakom slučaju, tvoja stvar. Vidi šta ti se najviše isplati.
 
Nisam siguran da li je no name ili zaista Shimano...
Kako mislis "da li je shimano"?

Pa nigde nije napisano da jeste, a da stvarno jeste shimano, veruj mi da bi kinez to napisao jako krupnim slovima :)

To je fake lanac, kao i mnogo druge robe sa aliexpresa.
 
Na kraju odustao jer prodavac dva dana ne odgovara na moje pitanje o istegnutosti lanca ( videh i ja komentar onog lika iz Ukrajne ) , rdja nije problem za te pare ali ovo jeste. Preporuka jeftine kasete za uparivanje sa onim SRAM lancem, eventualno onim KMC ? Takodje ce mi verovatno trebati i srednji zupcanik na prednjem pogonu, videcemo koliko sam sta naceo vozeci ovaj potrosen lanac tek kada montiram novi. Plasim se da ce morati da se menja i kaseta i srednji zupcanik na na pogonu. Kasete sam takodje vidjao na Aliju, za razliku od lanca neki njihovi brendovi i nove su. Zaobilaziti i to ili ?
 
Prvo zameni lanac, pa ces videti.

Ako si bas dugo vozio kaseta je verovatno otisla, ali kad budes zamenio lanac prvo lagano vozi bar 50tak kilometara da to sve legne jer je moguce da preskace odmah a posle legne na svoje mesto.

A celicna prednja sajbna kakve su obicno na MTB moze jako dugo da traje, mala je verovatnoca da si i nju sahranio :)

Ostavi link da vidim koju si kasetu gledao na aliju.
 
Ljudi ima li neko preporuku za sator za 4 sezone znaci dupli, za dve osobe sa predsobljem da se mogu odloziti bisage i druge stvari i da ima podlogu ispod, moze ovde, moze polovan dobro ocuvan, moze da se naruci samo da bude provereno dobar, cilj je naravno da se prodje sto jeftinije i da izadje manje nego sto se moze vec kupiti u radnji kod nas ?
 
Prvo zameni lanac, pa ces videti.

Ako si bas dugo vozio kaseta je verovatno otisla, ali kad budes zamenio lanac prvo lagano vozi bar 50tak kilometara da to sve legne jer je moguce da preskace odmah a posle legne na svoje mesto.

A celicna prednja sajbna kakve su obicno na MTB moze jako dugo da traje, mala je verovatnoca da si i nju sahranio :)

Ostavi link da vidim koju si kasetu gledao na aliju.

Ova je najjeftinija, doduse jeste mozda malo teza.

MTB Mountain Bike Bicycle 9S Cassette Freewheel 9 Speeds Flywheel 11-12-14-16-18-21-24-28-32T Teeth Crankset Bicycle Parts 372g
http://s.aliexpress.com/NnyAVBRJ
(from AliExpress Android)

Na mobilnoj aplikaciji je 11,58$ plus shiping nekih 2$.
 
Nećeš ništa da uštediš, samo ćeš da baciš pare...
Dodaj 20% na PDV i još 145 din za "pregled paketa" i ima da izadje na 2k din za kasetu sumnjivog kvaliteta. Bolje dodaj još neki dinar i kupi Alivio kasetu, koja je kudikamo kvalitetnija od te. Ako voziš više uzbrdo uzmi 11-34, ako ne onda 11-32.
 
Nece biti pdv-a ni pregleda paketa na ovu sumu.
Ali slazem se da kaseta ne uliva neko poverenje u kvalitet.
Nenade, bolje kupi ovde polovnu za iste pare.
 
Ova je najjeftinija, doduse jeste mozda malo teza.

MTB Mountain Bike Bicycle 9S Cassette Freewheel 9 Speeds Flywheel 11-12-14-16-18-21-24-28-32T Teeth Crankset Bicycle Parts 372g
http://s.aliexpress.com/NnyAVBRJ
(from AliExpress Android)

Na mobilnoj aplikaciji je 11,58$ plus shiping nekih 2$.
Nece biti PDV, ali ovo je neko gvozdeno smece od kasete.

I nemoj kupovati polovnu kasetu, bacas pare.

Kaseta i lanac su najpotrosniji deo na bajsu i nikad ih ne uzimaj polovne.
 
Odakle vam ideja da neće biti PDV i da neće da pregledaju paket? Na ovu sumu se ne plaća carina, a PDV da. Do sada sve što sam naručio, bila to neka sitnica ili ne, sve je bilo pregledano i na sve sam platio PDV i tih famoznih 145 din.
 
Ja sam recimo gomilu puta narucivao sa SDirect i dokle god je paket bio do 49.9 eur NI JEDNOM nisam platio samo PDV. Jednom sam se zeznuo pa presao 52eur, pa sam platio sve sto nisam do tada. :)
 
Drugo je narucivanje preko njih, ti paketi valjda idu preko one kurirske sluzbe i ne placa se nista do 50e. Ali zato ako se predje ta cifra idu sve dazbine plus spedicija,ukoliko se dobro secam. Preko Alija mi je stigao samo jedan, probni paket. Uzeo zadnje svetlo za bajs ( preporuka, aluminijumsko telo, kompaktno i pogodno za drumase, jedina mana je sto su baterije skuplje od svetla) , 1,45$ i proslo je bez ikakvih dazbina. Ali koliko sam skontao nema tu nikakvih pravila, ortaku stigla kaciga, platio je 8$ ( to vec ne bih rizikovao i uzimao ali njegova odluka) , carina placena 900 i kusur dinara,odrali ga onako posteno:( A neke bisage , placene oko 30$ prodjose mu bez dazbina, btw paketi su mh stigli u priblizno isto vreme.
 
Ma za sve uzimaju harac, ja za privezak za kljuceve od 0.40€ sam platio 200 dinara... Koje zadnje svetlo da se kaci za sediste?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
@pdv Pričali smo o tome puno puta. PDV od (trenutno) 20 % plaća se UVEK. Tako kaže zakon. Plaća se čak i kada nešto hoćete da poklonite (kada je besplatno, recimo donacija). Druga je stvar što ih nekada mrzi da se bave papirologijom, pa za neki paket naplate, za neki ne. Meni nisu naplatili za paket od ~25 dolara, ali jesu za paket od 7 dolara. Prema tome, može da se desi da ne naplate PDV, ali tvrditi da se ne plaća na bilo koji iznos je dezinformisanje. CARINA se ne plaća na iznos do 50 evra (ukoliko je od firme, odnosno 70 ukoliko je od fizičkih lica). Ali, Carina ima diskreciono pravo da sama utvrdi, odnosno oceni stvarnu vrednost robe. Na računu uz robu može da piše da je vrednost 1 dolar. Carina može to da prihvati, ako im deluje da je bar približno, ali može da potraži po netu (odnosno, u famoznim srpskim "katalozima") i da izvuče najveću moguću cenu. Recimo, cenu kod uvoznika te robe za Srbiju. I na to (+ poštarinu) naplate carinu, a onda na sve to ide porez i eventualno to otvaranje paketa, pa još nešto sitno i za poštu.

Btw, još jedan fijasko. Nedelju dana planirao vožnju, pregledao maltene svaki metar, ustao u cik zore, potrošio pare na gorivo i onda, pored nekoliko drugih problema, pukne i TREĆI GoPro nosač za kameru. Tu je bio kraj, jer nisam imao kod sebe još rezervnih. Ovaj je trajao manje od godinu dana, odnosno 5 ozbiljnih vožnji i možda još desetak nekih kratkih koje nisu vredne pomena. Sad ću da naručim kineske kopije. Ili će biti bolje (što očekujem) ili ću za iste pare dobiti hrpu, pa mogu da ih menjam na svaki kilometar. Koliko su GoPro kućišta neuništiva (bar ova stara) toliko su kod tog bajk nosača potpuno omanuli. Sreća je da sam barem odmah čuo i primetio, pa i pokupio kameru, ali "vožnja" je trajala možda 15 minuta. :(
 
Cane, kako ti montiras ti kameru?
Imam jedan nosac ali ja to ne mogu da namontiram na korman.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
e8863f6fb9e02d23f2d8f33f44aed283.jpg
 
Nazad
Vrh Dno