Šta je novo?

Atomic Heart

Po onome što sam čitao, rešen je problem ako počneš novu igru, dakle nisam siguran da li će rešiti za sve ostale kojima već lebde neuromoduli :/
Nisam skontao, da li ću imati ovaj problem ako sam počeo da igram prekjuče?
Da li je tada već ispravljeno, ili svakako moram da počnem new game.

Pitam, da ne igram dalje (svakako nisam puno ni igrao) ako me čeka ovako velik bug.
 
Ako znaš na kojoj verziji si pokrenuo igru to bi značilo da skapiramo da li si okej :D
Nisam siguran da li je juče ili prekjuče izašao patch za GP, hmm. Mislim, jedini način je da nastaviš i vidiš kad dođeš do prvog glavnog bossa. Ako nisi previše odmakao, onda kreni ponovo za svaki slučaj.
 
Ako znaš na kojoj verziji si pokrenuo igru to bi značilo da skapiramo da li si okej :D
Nisam siguran da li je juče ili prekjuče izašao patch za GP, hmm. Mislim, jedini način je da nastaviš i vidiš kad dođeš do prvog glavnog bossa. Ako nisi previše odmakao, onda kreni ponovo za svaki slučaj.
Stvarno ne znam koja je verzija igre. Ajd' videću kad dođem kući...

Ma nisam daleko odmakao tek nešto malo posle one bakute kad uđeš u prvi bunker... Ali mi se ni ne igra dalje ako ima takav bug.
 
Šta je to, pola sata :D Kreni ponovo, sad ćeš i brže jer ne moraš da razgledaš okolo.
 
Ma da.
Sad vidim da su na nexusu izbacili i mod za veće titlove i FOV korekciju. Još neko da uradi dodge na dvoklik A ili D, pa da pevam...
 
krastavac za dodge nema problema kad igraš s kontrolerom :D
Inače, skoro se dev tim oglasio sa zvaničnog reddit accounta vezano za gorepomenuti bag, dakle stoji kao što sam rekao:
Sad part is neuromode drops for xbox/gamepass pc players: it was fixed for "new game" mode, but not affecting old saves FOR NOW, we are fixing it, should be patched soon.
 
Mislim da neuromode nije toliko presudan. Upgrade-ova sam maskimalno sačamaru, kalaš i neku sekiru. Mislim da mi ništa više neće trebati do kraja. Odlična je borba sa kombinacijama ketridža i moćima. Sad je već pesma u odnosu na početak.
 
Fun fact: Anita Pudikova ballerina of the Bolshoi theater, who played the twins in Atomic heart

f3zh2ip09uka1.jpg
 
Crispy critters zavših igru posle 17 sati. Koncentrisao sam se na glavnu priču i nisam išao po onim objektima da bi skupljao nadogradnju za oružja. Na kraju sam sve bossove ubio Fox sekirom 💪
Čudna igra. Baš je što bi rekli "mixed bag". Neke ideje su samo nabacane neke su odlično uklopljene i orginalne. Priča na trenutke odlična na trenutke low budget akcioni film iz 80.
Sve u svemu za prvu igru odlično je ovo ispalo.
 
Meni je isto trebalo oko 17 sati da je predjem i takodje sam se fokusirao na glavnu pricu, uradio sam dva ona istrazivacka centra samo zato sto sam slucajno naleteo na njih dok sam lutao mapom.

Od oruzija sam nadogradio sacmaru do kraja, sekiru sam ona budzio ali sam zato onu macetu usavrsio do kraja, jedino na cega se nisam fokusirao su oni ketridzi jer iovako sam bio dovoljno jak.

Sve kada saberem i oduzmem ne zalim ulozenog vremena u igru.
 
Počeo sam da igram ovo, zanimljivo deluje, a svet je urađen impresivno. Igram na ruskom, pa je gluma osrednja, ali to je što je kad volim da igram uvek na jeziku mesta odvijanja radnje. :D
 
Meni je na ruskom sjajan VO, zato što je u poređenju engleski glas toliko loš, uz užasan prevod, da mi zvuči osvežavajuće :D
Odradih skoro sve puzzle tamnice,mnogo su mi kul ti momenti. Što se priče tiče, mislim da sam na nekih 60%, za sad je sve zadovoljavajuće. Najpre bih poredio sa Bioshock Infinite igrom, i u poređenju s njom ovde je sve daleko bolje. Infinite pati od dosta problema jer Levine hoće da zagrize više no što može da proguta, i na kraju skrate sav sadržaj. Ovde ima nabacanog sadržaja, al makar je prisutan, i suštinski, ima smisla, i može biti zabavan.
 
a cekaj, jel uspevate da napravite ruski audio, a subtitle na engleskom?
 
Pa ova igra i jeste odlično optimizovana. A Wo long developeri su poznati po tome da zaebu PC portove, makar na početku. Da ne pričam o užasnim kontrolama za tastaturu. Atomic Heart je primarno pravljen za PC pa je portovan na konzole, dok je obrnut slučaj za većinu igara danas, nažalost.

A igra izgleda bolje i radi bolje od mnogo drugih vizuelno siromašnijih naslova.
 
Meni ovo bolje radi od WO LONG?! :oops:
Sto se tice Atomic Heart on je bas dobro optimizovan pa sam mogo sve na ulutra da igram a ne mogu da se zalim ni na Wo Long koji mi isto radi savrseno, osim toga da igra nije bas za svakoga i da treba da imate stvarno strpljenja za boss bitke. Ja sam trenutno u Wo Long 40 lvl i jos uvek najobicniji kripovi mogu da mi dodju glave ako ne pazim u borbi.

Verovatno cu posle Wo Long da obrnem jos jedared Atomic Heart.
 
Atomic Heart je primarno pravljen za PC pa je portovan na konzole, dok je obrnut slučaj za većinu igara danas, nažalost.
Ne slazem se, nekad je to mozda vazilo - ali ne i danas! Pogledaj samo sta je stiglo od PS ekskluziva...Pa skoro svaka je bilo sjajno portovana (optimizovana) za PC
 
To je druga stvar, i jeste pomalo tragikomično da Playstation ima najbolje PC portove :D Ali oni se trude da obuhvate i taj deo tržišta, a pošto su novi u igri, žele da u tom pogledu prevaziđu konkurenciju nudeći PC igračima ono što najviše žele - dosta opcija, i dobru optimizaciju. Pritom, imaju zasebne studije koji su posvećeni samo portovanju, dok njihovi studiji rade na drugim igrama.
 
Sinoć konačno našao malo vremena, pa opikao nekih sat i po, još sam u onom prvom bunkeru gde upadneš kad sretneš onu babu Kuranu...

Elem, osim grafike i sveopšteg dizajna, za sada je loše ovo...

Razumem da ovo nije akcioni FPS kao Halo (pod čijim sam utiskom jer sam u poslednje vreme samo Halo igrao), da je više na fazom RE:7, bar meni (gegavo sporo kretanje, nedostatak municije, kilavo napucavanje), ali za razliku od RE:7 gde je borba bila loša do prosečna ovde je meni borba baš baš preloša.
Utisak kao da nemaš nikakvu interakciju sa protivnicima, dodge je očajan jer se stalno gubi protivnik iz vidnog polja (nema lockovanja), pa je nakon uspešnog dodge u levo ili desno nemoguće uputiti udarac, a kada se dodguje u nazad, sa svojim nogicama si prespor da dođeš do protivnika dok je on još umoran od udarca koji je pokušao zadati...

Takođe, krafting element je sulud, za sada uopšte nema potrebe za racionalizacijom šta ćeš pokupiti od materijala (kao što imaš u RE zbog ograničene veličine inventara), jednostavno paješ sve jer materijali ne opterećuju inventar...

Na stranu to što glavni protagonista uopšte ne izgleda kao odlikovani veteran Drugog svetskog rata već kao hipsterčić, napuderisane bradice, ošišan na majmunaru (nadam se modu da promenim to u nekog brku Staljina, ali za sada će biti dobar i postojeći mod da mu skine tu bradetinu)...

Svet je zanimljiv ima mnogo lore, ali shvatio sam da mi jako smeta ruski jezik (iako daje na autentičnosti) jer ne mogu da igram i istovremeno čitam brdo teksta koji se izgovara a koji ne mogu da razumem slušanjem, pa i radnju pohvatam tek fragmentalno, jer bacim oko da pročitam svaki peti dijalog. Zbog toga sam blizu odluke da prebacim audio jezik na engleski jer ću tu slušanjem razumeti šta se dešava i ne moram da se opterećujem čitanjem "zidova" teksta...
 
Meni je isto jako losa igra, batalio sam je nakon 2-3h, ocekivao sam bioshock ali ga nije bilo. Soundtrack je barem odlican, ali sve ostalo je meh.
 
Meni je isto jako losa igra, batalio sam je nakon 2-3h, ocekivao sam bioshock ali ga nije bilo. Soundtrack je barem odlican, ali sve ostalo je meh.
Sinoć sam ponovo odigrao sat, sat i po...

Iskreno igra postaje sve bolja i bolja.
Grafika i muzika i dalje briljiraju, izrežirane sekvence su sve bolje, logičke igrice su ok (mnogo bolje nego u nekim drugim naslovima ovog tipa kao npr. RE), čak ni questovi nisu truba.
Borba se isto znatno popravlja tj. postaje zabavnija kako "otključavaš" nove moći i unapređuješ oružje...
Trenutno se zabavljam sa shock i frost moćima, mada vidim da ima i telekineza koja mi deluje prezabavno...
Malo se mučim sa resursima tj. nikad ih nema dovoljno da unapredim sve što bih hteo. :)

Moguće da je deo ovog pozitivnog utiska i do navikavanja na igru, ali fakat je da igračko iskustvo postaje sve bolje...
 
One testing fascilities su sjajne, to ne propuštajte. Jes' da sam za neke morao po netu da gledam kako da ih otključam, al tamo skupljate dosta resursa i važne apgrejdove!
I igrajte sa ruskim VO-om, obavezno :)
 
Ja zadnja 3 dana nastavio tamo gde sam poceo kad je igra izasla, znaci maltene od pocetka, meni je bas bas legla, i sve mi se vise igra, i plus sto radi k'o djavo :D
za sada, vrlo pozitivni utisci , i naravno, audio na ruskom, mnooooogo bolji utisak nego na engleskom :)
 
Pitanje za one koji su prešli, iz domena mehanike igre, ali za svaki slučaj staviću u spojler...
Primerio sam da u onom delu bunkera kad se prvi put srećeš sa pesticidom i mutantima koje on stvara, tačnije to čine oni leteći leptiri ulaskom u tela umrlih vojnika, stvaranje mutanata možeš preduprediti ako sekirom iseckaš tela umrlih vojnika pre nego što ga leprir pretvori u mutanta. Da li sam u pravu?
 
Pitanje za one koji su prešli, iz domena mehanike igre, ali za svaki slučaj staviću u spojler...
Primerio sam da u onom delu bunkera kad se prvi put srećeš sa pesticidom i mutantima koje on stvara, tačnije to čine oni leteći leptiri ulaskom u tela umrlih vojnika, stvaranje mutanata možeš preduprediti ako sekirom iseckaš tela umrlih vojnika pre nego što ga leprir pretvori u mutanta. Da li sam u pravu?
Dobro zapazanje, ali nisam obratio paznju na to. nocas sam presao insekticide, bogami, morao sam dobro da napregnem mozdane vijuge da izresavam putanju kontejnera.....
igra mi je sve bolja i bolja, nekako je vidim kao mix bioshock, doom, wolfenstein, resident evil, dead space..... pretera ga malo, ali meni je stvarno bas bas odlicna :)
 
Pitanje za one koji su prešli, iz domena mehanike igre, ali za svaki slučaj staviću u spojler...
Primerio sam da u onom delu bunkera kad se prvi put srećeš sa pesticidom i mutantima koje on stvara, tačnije to čine oni leteći leptiri ulaskom u tela umrlih vojnika, stvaranje mutanata možeš preduprediti ako sekirom iseckaš tela umrlih vojnika pre nego što ga leprir pretvori u mutanta. Da li sam u pravu?
Gde se seti toga? :) Nikad mi nije palo na pamet. Ja sam uvek jurio da uništim izvor insekata (oni podovi na zidovima)
 
Gde se seti toga? :) Nikad mi nije palo na pamet. Ja sam uvek jurio da uništim izvor insekata (oni podovi na zidovima)
Ima mesta gde ti insekt leprtiri izlaze sa svih strana, neovisno od gnezda. Npr. u onoj prostoriji kao botanička bašta gde pokupiš zeleni cilindar. Pošto ima deswtina leševa na sve strane lako te mogu preplaviti. Mene nisu jer sam kasapio leševe.
 
Nazad
Vrh Dno