Šta je novo?

Atomic Heart

Ima li fora za podesavanje FOV-a kroz config (da se ne mora koristiti Flawless Widescreen)? Neda mi se igrati sa fixnim.
 
Sto bi koristio vsync kad moze da se ogranici sa rtss ili preko drajvera..
 
Ova igra me oduševljava. Pogledao sam par recenzija i stvarno deluje super. Valjda je na Game Pass-u, ako je probaću je.
Mislio sam da nije open wold - kad ono jeste, ali u nekom posebnom smislu, ne klasičnom sa milion "?" na mapi.
Bravo braćiški!
 
Sto bi koristio vsync kad moze da se ogranici sa rtss ili preko drajvera..
Ako imas g-sync monitor, standardna konfiguracija je vsync + fps cap na 3 frejma manje od frekvencije osvezavanja monitora. Bez vsync-a se ekran cepa bez obzira na fps cap.
 
Ova igra me oduševljava. Pogledao sam par recenzija i stvarno deluje super. Valjda je na Game Pass-u, ako je probaću je.
Mislio sam da nije open wold - kad ono jeste, ali u nekom posebnom smislu, ne klasičnom sa milion "?" na mapi.
Bravo braćiški!
Igram je par sati i za sada ocena 74 (OpenCritic) mi se nikako ne uklapa...Po do sada vidjenom, ispod 80 nije... Videćemo!
Kao da 'miniraju' igru iz nekog razloga... :rolleyes:
 
Nije toliko strašno koliko sam mislio da će biti. Ipak je ovo Ruska igra sa radnjom u Rusiji i sa dosta ćirilice :)
Igara ima svojih mana. Voice acting, scenario, melee borba. Pored svega toga nije mi skoro neka igra ovog žanra držala pažnju još od Bioshocka.
 
Nisam igrao, niti cu u skorije vreme, ali po onom sto sam video deluje i vise nego impresovno za prvi naslov bilo kog studija.
 
Meni je neverovatno da neko u 2023. godini ne stavi podesavanje za velicinu titlova.
Sama igra mi je za sada zanimljiva, steta samo sto nema ni hdr ni RT podrsku, pa ne izgleda impresivno.
 
Meni je neverovatno da neko u 2023. godini ne stavi podesavanje za velicinu titlova.
Sama igra mi je za sada zanimljiva, steta samo sto nema ni hdr ni RT podrsku, pa ne izgleda impresivno.
Ima dosta stvari koje moraju da se pokrpe i koje nije teško ispraviti. Mislim da namerno nisu ubacili RT na startu da se ljudi ne bi žalili na performanse jer igra na prvu loptu radi odlično.
 
Ja kupio, igra je vrh i dosta je luda...samo napucavanje je super odradjeno i fight :D
 
Ja kupio, igra je vrh i dosta je luda...samo napucavanje je super odradjeno i fight :D
Mogo si je uzeti na gamepass za 2 evra. Ja je uzeo tako preko xbox-a, doduse kolega mi odradio gamepass na svojoj konzoli platili i sve ok.

Inace sada sam igrao misiju kada treba vozom da odem iz grada i ono je neverovatno kakvi su to dijalozi, ne moze da krene voz ako nemas kartu ili nisi trudan ili bolesant, onda ides trazis kartu pa nadjes kartu a ona istekla pa trazi drugu da bi ti onaj pajac reko da u vanderdnim okolnostima ti ne treba karta.
 
Pošto je igra na Game Pass-u od studija koji nije pod palicom Microsofta šta mislite koliko će tu ostati?
Neke nezavisne igre tamo su već mesecima. Može li se očekivati slično za ovo čudo?
Da ne bude zabune ovo pitam jer trenutno igram nešto drugo pa da grabim ako je vreme ostanka na GP-u u pitanju. Svakako bi bilo super kad dođe koji peč.
 
Ja cu je svakako preci za koji dan, igram je trenutno jer mi je zanimljiva a i hocu da je predjem sto pre jer vec pocetkom Marta izlazi Wo Long i necu da mesam igre nego jedno pa drugo prelazim.

Sto se tice koliko ce da ostane Atomic na GP pa sigurno ce bude 3 meseca ako ne i vise. Ne znam koliko obicno igre provedu na istome posto je ovo prvi put da sam platio isti i da se igram preko njega.
 
Neverovatno je sta su se oni setili da ubace na televizor da ide. Ovo je inace njihov ruski crtic i zove se Ну погоди! ili po naski Nu Pogodi.

A ubacili su i legendarnu zimijcu koju morate da odigrate da bi ste zavrsili zadatak..


Screenshot (99).pngScreenshot (100).png

 
Nije toliko strašno koliko sam mislio da će biti. Ipak je ovo Ruska igra sa radnjom u Rusiji i sa dosta ćirilice :)
Igara ima svojih mana. Voice acting, scenario, melee borba. Pored svega toga nije mi skoro neka igra ovog žanra držala pažnju još od Bioshocka.
I ja sam počeo da igram.
Utisci su mahom pozitivni.
Grafika, dizajn zvuk, muzika.
Za sad ni opšti koncept i ideja nisu loši, ali na početku sam tek...
Voice acting je komedija.
Još zabavnije je kad se uključi na ruskom sa engleskim titlovima, ali tu je stvarno problem veličina fonta i gomila teksta koja odvraća pažnju.

Jako mi se dopalo sto su natpise na spomenicima, plakate i sl napisali na ruskom, a kad se pribliziš i zadržiš pogled na tekstu onda ti se ispod pojavi titl na engleskom pa pročitaš šta natpis znači.

Borba hladnim oruzjem je baš traljava, pogotovo dodge, ne znam šta je bio problem da se ubaci opcija double tap A ili D za dodge, nego moram da držim 6 tastera da bih izbegao udarac... Moram dobro da razmislim kako da predefinišem komande pre nastavka igranja, jer je ovako na default mučenje.

Za sada me igra više podseća na poslednja dva RE (malo metaka, gomila itema, inventar, safe room za snimanje pozicije), nego na klasični FPS dakle pucačinu tipa Wolfenstain sa kojim vidim da se poređena.

E da ne sviđa mi se onaj indikator quest pozicije, baš "vodi za ruku", pusti me bre da njuškam malo okolo...
 
Ja sam igru zavrsio posle nekih 17 sati. Bas mi se igra svidela ali nisam istrazivao bas sve, one komplekse gde ides po specijalne materijale ili ti blueprints za nadogradnje nekog oruzija sam maxom zaobilazio jer iovako sam bio dovoljno jak da mogu da igru zavrsim.

Muzika me je isto iznenadila, od lepog plavog dunava do techno pa do kojecega nije bilo i smatram da je muzika odradjena bas u pravim momentima da malo da na adrenalinu kada krece borba.

@Čika_Kure izvini sto ti ne odgovaram na privatnu poruku ne mogu da je otvorim, napisao sam ti zasto u poruci i posle toga nista pokusavam ali izbacuje gresku. Tako da izvini jos jedared sto ti nisam mogo vise pomoci oko pitanja za GamePass.
 
Ova igra je mnogo čudna. S jedne strane me oduševi s druge razočara. Upravo sam proveo 2 sata skupljajući ruke i noge za robota. Klasično veštačko razvlačenje

Mnogo elementa je što bi rekli "all over the place". Muzika na nekim mestima kao da je nabacana. Klasična dela, tehno, metal, opera. Mislim da je bilo e mogli smo ovde da ubacimo Rigoletto :)

Kvazi open world nije zanimljiv. Neprijatelje ne možeš načisto da ubiješ, kamere su svuda, kretanje ograničeno. Stealth je tu čisto da se kaže da ga ima.

Borba je dobra kad se odmakne, može dosta da se kombinuje melee, oružja, moći.

Svakako nastavljam kako bi stekao konačan utisak.
 
Iznenadjen sam sto niko ne prica kako igra "radi" :D
Radi odlično i na slabijim konfiguracijama. Imaš na 2 strani teme tabelu specifikacija. Otprilike je to to.
Ja lično, igram na GF1660 Super, 32GB Ram i AMD 3600x, high-ultra podešavanje 1080p (probao i atomic, nisam video razliku). Stabilan je Fps, monitor može 60hz, kontam da bar toliko i baca...
 
RT je nepotreban ovde, baked-in osvetljenje radi sjajan posao, a ne ukida 50% performansi. Meni na 2070S igra tera u fluidnih 60 frejmova na ultra/high podešavanjima, 1440p uz DLSS na quality.
Doduše, imam isti bug koji imaju izgleda svi na Gamepass verziji, ne mogu da pokupim neuromodule posle boss fightova, i to me obeshrabruje za nastavak, jer su ti moduli neophodni za neka nova oružja. Postoji i hack da se izbrišu iz fajlova potrebe za time, al mrsko mi, čekam apdejt. Svakako, uporedo igram Hi-Fi Rush i Hogwarts legacy, pun tanjir trenutno :)

ps: preporuka za ruski VO, vidi se da su traljavo prevodili neke fraze na engleski i zvuči zaista komično. Sa engleskim titlom i ruskim glasom, pristojnije je. Sličan problem sam imao i sa Metro igrama, te sam i tamo isto radio. A i valja se malo naučiti ruskog kad već furam Ruskinju devojku :D
 
Doduše, imam isti bug koji imaju izgleda svi na Gamepass verziji, ne mogu da pokupim neuromodule posle boss fightova, i to me obeshrabruje za nastavak, jer su ti moduli neophodni za neka nova oružja. Postoji i hack da se izbrišu iz fajlova potrebe za time, al mrsko mi, čekam apdejt.

Javi kad izadje apdejt, ako se setis :)
 
Po onome što sam čitao, rešen je problem ako počneš novu igru, dakle nisam siguran da li će rešiti za sve ostale kojima već lebde neuromoduli :/
 
RT je nepotreban ovde, baked-in osvetljenje radi sjajan posao, a ne ukida 50% performansi.
Ne bih se slozio, igra izgleda prilicno flat bez RT i bez HDR-a.
Meni dlss3 u ovoj igri radi ocajno, tako da je pitanje da li bih mogao da izguram rt.
 
Nazad
Vrh Dno