Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

ASSET_MMS_136228921

ASSET_MMS_136228920



3500€ za 16 cola, 4080, 32GB i 1TB :)
 
Ja ne znam da li sam za tri godine 2x pogledao koje su cene laptopova u USA. Apsolutno nema svrhe ako nemas sigurnu kombinaciju da ih doneses. Ali opet, garancija je kraca i mozda ne moze da se prizna ovde, a cak i kada se priznaje, kao sto je slucaj sa HPom, delovi su drugaciji za US verziju i moze se cekati jako dugo na popravku. Sve ima svoju cenu. Plus da ne pominjem koliko Legion ima fabrickih felera, to je haos. Mislim da su najgori po tom pitanju. HP i Asus se posle bore za drugo mesto.
 
Ja ne znam da li sam za tri godine 2x pogledao koje su cene laptopova u USA. Apsolutno nema svrhe ako nemas sigurnu kombinaciju da ih doneses. Ali opet, garancija je kraca i mozda ne moze da se prizna ovde, a cak i kada se priznaje, kao sto je slucaj sa HPom, delovi su drugaciji za US verziju i moze se cekati jako dugo na popravku. Sve ima svoju cenu. Plus da ne pominjem koliko Legion ima fabrickih felera, to je haos. Mislim da su najgori po tom pitanju. HP i Asus se posle bore za drugo mesto.
Mislim da ipak ASUS prednjači po kontroli kvaliteta koja je nepostojeća, ako je verovati hordi nesrećnih kupaca na ROG i G14 subredditima.
 
Sve je to istina ali razlika u odnosu na kupovinu ovde je skoro 1000,1500e.. za toliko nizu cenu sam spreman da se odreknem domaće garancije.
Što se tiče sigurne kupovina laptopovi iz USA, tu ne postoji ništa sigurnije od kolege ovde sa foruma koji se profesionalno bavi time :) sigurniji je on nego npr isporuka iz Gigatrona
 
Mislim da ipak ASUS prednjači po kontroli kvaliteta koja je nepostojeća, ako je verovati hordi nesrećnih kupaca na ROG i G14 subredditima.
Mogao bih da se slozim sa ovime sto se tice poslednjih godinu dana. Bas je mrtva trka za najvise mesto na podijumu. Generalno je tehnika jako oslabila sa kvalitetom. Najvise problema sam imao kada kupujem nove stvari. Polovno kad uzimam bar mogu da isprobam. Nekad mi je bilo novo je novo, a sada suprotno.. Ako radio X meseci, godinu dana, radice jos toliko, bar mogu sve da probam, a iz radnje mi malo zeznuto da vratim, svakako salju u servis na proveru pre bilo koje refundacije. Sve u svemu, kupujte, uzivajte, sve je to prolazno :D

@fkloznica - sve zavisi koliko para das i koliko si spreman da dobijes felerican primerak. Nisam cuo za kolegu sa foruma koji se time bavi. Koliko je recimo provizija na laptop od 2000e? Da bude u srbiji, i dal je bez ili sa kutijom?
 
Poslednja izmena:
Tehnički nisu uopšte poskupeli (tj bar ne modeli do 4070), veći problem su performanse...napumpali su snagu na cpu, umesto da su digli gpu do nekih 105w. Jedino dobro u celoj priči je da su sa šasijom napredovali pa će za godinu dve konačno da bude dobra sprava!

@fkloznica ne govorim stalno da je povoljnije uzeti povratnu do NY, otići tamo i kupiti...nego u Evropi (posebno Srbiji).
 
I kad treba da reklamiraš opet kupiš kartu i odneseš u USA :)

Evropa auto/bus/low-cost letovi - za par dana završena eventualna reklamacija :)

Inače ovi Zephyrus G16 sa 4080/4090 grafikom idu maksimalno 115W TGP, dok punokrvni gaming laptopovi iz Asus Strix SCAR serije mogu da povuku i 175W!
 
Poslednja izmena:
Jeste, malo su ga utegli jer ovo više nisu prave gaming mašine. Više su kao sto oni nazivaju fensi creator laptopovi.
 
Ovo je nešto između - laptop za sve :)
Samo ko hoće max grafiku moraće da gleda Asus ROG Strix/Scar ili Lenovo Legion seriju laptopova...
 
Nije mi jasno zasto guraju ovolike rezolucije na laptopove od 16 incha stvarno besmislena stvar (na monitoru od 27 inaca ces primetiti razliku izmedju fhd i 2k i to ima nekog smisla ali ovde po meni nikako) trebaju prejake komponente da bilo sta povuku na visokim podesavanjima. Realno 4070 od 8gb na 2k rezoluciji je pitanje sta ce moci da vuce na visokim podesavanjima od novih igara verovatno u 2025 nece moci nista na max. A cene su haos po meni dati 3500€ za gejming laptop je bas bolesno.
 
Nije mi jasno zasto guraju ovolike rezolucije na laptopove od 16 incha stvarno besmislena stvar (na monitoru od 27 inaca ces primetiti razliku izmedju fhd i 2k i to ima nekog smisla ali ovde po meni nikako) trebaju prejake komponente da bilo sta povuku na visokim podesavanjima. Realno 4070 od 8gb na 2k rezoluciji je pitanje sta ce moci da vuce na visokim podesavanjima od novih igara verovatno u 2025 nece moci nista na max. A cene su haos po meni dati 3500€ za gejming laptop je bas bolesno.
Verovatno zbog dva razloga: nestandardni subpixel layout-ovi, ako nije visoka rezolucija dolazi do "text fringing-a", i očigledno još nije krenula proizvodnja OLED panela sa nižom rezolucijom jer je 99% OLED laptopova godinama već 2.8K. Skoro pa svi, ako ne i bukvalno svi, bez obzira na proizvođača.
 
Nije mi jasno zasto guraju ovolike rezolucije na laptopove od 16 incha stvarno besmislena stvar (na monitoru od 27 inaca ces primetiti razliku izmedju fhd i 2k i to ima nekog smisla ali ovde po meni nikako) trebaju prejake komponente da bilo sta povuku na visokim podesavanjima. Realno 4070 od 8gb na 2k rezoluciji je pitanje sta ce moci da vuce na visokim podesavanjima od novih igara verovatno u 2025 nece moci nista na max. A cene su haos po meni dati 3500€ za gejming laptop je bas bolesno.

Pa ono što će sigurno gurati najnovije naslove 2025 su 4080 i 4090....e sad,ne znam da li postoji adekvatna reč koja može opisati koliko su besmislene i apsurdne cene takvih laptopova.....čak i ljudi na zapadu s "krste" i pitaju ko će dati toliko para...

Pa onda 4070 deluje kao neki kompromis izmedju želja i mogućnosti (mada su i laptopovi sa takvim grafama uglavnom daleko od jeftinih)

Tačno je da je upitno smisao 1440p rezolucije na 17 inčnom laptopu,ali bar vrlo lepo izgleda :)....a i uvek se može oboriti na 1080p gde će slika bi dalje biti vrlo oštra i cool a npr 4070 (pa i 4060) grafa će davati više fps-a na toj nižoj rezolucji.....što će je činiti aktuelnom i u godinama koje dolaze :)

Btw,ja sam od nedavno vlasnik Asus Tuf-a sa 4070 i 1440 ekranom,ali nije mi ni cilj da igram najnovije igre iz 2024 i 2025 već,izmedjuostalog, najbolje igre iz zadnjih 4-5 godina na high/ultra,za šta je 4070 i više nego dovoljna 😁
 
Poslednja izmena:
Pa ono što će sigurno gurati najnovije naslove 2025 su 4080 i 4090....e sad,ne znam da li postoji adekvatna reč koja može opisati koliko su besmislene i apsurdne cene takvih laptopova.....čak i ljudi na zapadu s "krste" i pitaju ko će dati toliko para...

Tačno je da je upitno smisao 1440p rezolucije na 17 inčnom laptopu,ali bar vrlo lepo izgleda :)....a i uvek se može oboriti na 1080p gde će slika bi dalje biti vrlo oštra i cool a npr 4070 (pa i 4060) grafa će davati više fps-a na toj nižoj rezolucji.....što će je činiti aktuelnom i u godinama koje dolaze :)

Btw,ja sam od nedavno vlasnik Asus Tuf-a sa 4070 i 1440 ekranom,ali nije mi ni cilj da igram najnovije igre iz 2024 i 2025 već,izmedjuostalog, najbolje igre iz zadnjih 4-5 godina na high/ultra,za šta je 4070 i više nego dovoljna 😁
Slazem se svi mi volimo stare igre i to je neupitno ali siguran sam da ces zeleti u nekom momentu nesto novo da igras jer zasto onda kupujes jak laptop ako ces igrati igre od pre 5 godina i starije, i nekako to da spustas rezoluciju mi gubi smisao svega malo je bzvz cemu onda sve. Po meni Gigabyte radi odlican posao sa 16 incha odnos stranica 16;10, stavlja 1920x1200 rez sa 165hz u kombinaciji sa 4060 od 8 vrama je zaista i vise nego potrebno da na max tera sve staro-novo i to sa dobrom fps-om. Ali svakako postujem svacije misljenje i svako ima pravo da konzumira proizvod koji on smatra da treba.
 
Slazem se svi mi volimo stare igre i to je neupitno ali siguran sam da ces zeleti u nekom momentu nesto novo da igras jer zasto onda kupujes jak laptop ako ces igrati igre od pre 5 godina i starije, i nekako to da spustas rezoluciju mi gubi smisao svega malo je bzvz cemu onda sve. Po meni Gigabyte radi odlican posao sa 16 incha odnos stranica 16;10, stavlja 1920x1200 rez sa 165hz u kombinaciji sa 4060 od 8 vrama je zaista i vise nego potrebno da na max tera sve staro-novo i to sa dobrom fps-om. Ali svakako postujem svacije misljenje i svako ima pravo da konzumira proizvod koji on smatra da treba.

Nisam mislio da cu igrati SAMO igre stare 5 i vise godina,nego i npr igre stare 1 ili 2 godine.....a da bi njih poterao u high ili ultra sa 100+fps (a da se laptop ne cuje da radi kao usisivac i na temperaturi od 90 stepeni) svakako ti treba jak laptop i za danasnje standarde...

A sto se tice spustanja rezolucije sa 1440p na 1080p,skoro i da nema neke posebne vizuelne razlike na 17incnom ekranu,tj skoro da je svejedno i slika je u oba slucaja vrlo ostra....osim sto je 1080p rezolucija manje zahtevna za CPU i GPU....

Inace,ne volim 16 laptopove zbog toga sto npr prilikom gledanja filmova ostaju dve crne trake gore i dole.....za posao su OK,ali za multimediju bas i ne,po mom misljenju
 
Nisam mislio da cu igrati SAMO igre stare 5 i vise godina,nego i npr igre stare 1 ili 2 godine.....a da bi njih poterao u high ili ultra sa 100+fps (a da se laptop ne cuje da radi kao usisivac i na temperaturi od 90 stepeni) svakako ti treba jak laptop i za danasnje standarde...

A sto se tice spustanja rezolucije sa 1440p na 1080p,skoro i da nema neke posebne vizuelne razlike na 17incnom ekranu,tj skoro da je svejedno i slika je u oba slucaja vrlo ostra....osim sto je 1080p rezolucija manje zahtevna za CPU i GPU....

Inace,ne volim 16 laptopove zbog toga sto npr prilikom gledanja filmova ostaju dve crne trake gore i dole.....za posao su OK,ali za multimediju bas i ne,po mom misljenju
Koju god stvar koristio konkretno ovde racunar - laptop pod opterecenjem ispustace jaci zvuk i to je normalno i tu nema diskusije (npr. automobil nema isti zvuk kad ide 50km/h i 100km/h)

Ja sam o tome i pisao da je razlika na tako malim ekranima neprimetna a pri tom dalekooo vise dobijas na 1080/1200p pricam o multimediji (opet kazem svako ima pravo na svoje misljenje i volju pri kupovini)

Govorimo o gejming laptopovima koji se pretezno prave u toj 16 dijagonali jer su kako kazu "optimalni" a filmove sam podesavas kako ces da gledas tipa ceo ekran ili tako sa tim trakama ne bitno koja velicina ekrana ce biti u pitanju i na 60 incha da pustis isto ces imati "crne trake gore i dole".
 
He,ali zavisi od snage laptopa i automobila koliki će zvuk da ispušta pod nekim opterećenjem i koliko će se grejati.....npr neće isti zvuk ispuštati automobil od 1000kubika i od 2500 kubika kad ih voziš 100km/h....ovaj mnogo slabiji će se primetno više "drati",dok ovaj jači skoro da će biti nečujan,jer je ta brzina mnogo manji problem za jači motor.....da ne idemo dalje u off i prncip rada motora i automobila :)

Tako isto i laptopovi...moj prethodni laptop je imao 1060 grafiku...i da bi ona dostigla npr 80 fps-a u nekoj igri (ako uopšte i može) poprilično se naprezala,samim tim i zagrevala i ventilatori u laptopu su se propisno vrteli da je ohlade i bili dosta bučni.....a sada sa 4070 grafikom vidim da se grafika dosta manje opterećuje da bi postigla tih 70-80 fpsa jer je bar 3 puta jača.....i opet manje se greje,ventilatori manje rade i laptop je tiši......još kad ga stavim na neko OK postolje sa ventilatorom,zaista je vrlo tih
 
He,ali zavisi od snage laptopa i automobila koliki će zvuk da ispušta pod nekim opterećenjem i koliko će se grejati.....npr neće isti zvuk ispuštati automobil od 1000kubika i od 2500 kubika kad ih voziš 100km/h....ovaj mnogo slabiji će se primetno više "drati",dok ovaj jači skoro da će biti nečujan,jer je ta brzina mnogo manji problem za jači motor.....da ne idemo dalje u off i prncip rada motora i automobila
Bolje se drzite laptopova, jer ovo nema mnogo smisla oko kubikaze i dranja motora pri 100kmh :LOL: (hint: prenos)

A ovo za 16" i linije za filmove jednostavno ne mozes da podesis sam kako ces da gledas jer nije poenta da razvuces sliku jer je ovo skoro kvadrat na 16" i vece su prazne linije na njemu. Za samo gledanje filmova 16" je bezveze, ali ja se ne secam kada sam cuo da neko gleda filmove na laptopu u poslednjih bar 5 godina :)

Sto se tice rezolucije, isto se ne slazem sa konstatacijom @The Witcher ® "i nekako to da spustas rezoluciju mi gubi smisao svega malo je bzvz cemu onda sve." kao da je bitno da li ces psustiti rezoluciju u igri za koju nisi doplatio da bi je imao. U svakom drugom okruzenju ces je koristiti sem u igrama gde svakako neces primetiti razliku kada se zaigras. Drugo je da doplatis za vecu a da je smanjujes. Ovako je samo bonus.
 
Sto se tice rezolucije, isto se ne slazem sa konstatacijom @The Witcher ® "i nekako to da spustas rezoluciju mi gubi smisao svega malo je bzvz cemu onda sve." kao da je bitno da li ces psustiti rezoluciju u igri za koju nisi doplatio da bi je imao. U svakom drugom okruzenju ces je koristiti sem u igrama gde svakako neces primetiti razliku kada se zaigras. Drugo je da doplatis za vecu a da je smanjujes. Ovako je samo bonus.
Postujem svacije misljenje i opet kazem svako ima pravo i volju da radi sta zeli.
 
Jos samo jedan dokaz da je novi (precenjeni) model sa 4070 tek nešto malo (ako i to) bolji od prošlogodišnjih, duplo jeftinijih G14, Slim 14!
 
Odličan je ovaj g14 novi.. ali će biti tek ok kupovina kada budu bili popusti u USA.. 16gb verzija za oko 1100$ i 32gb za oko 1600$.
Trenutne cene su baš prejake.
 
Što kažu, nisu cene jake nego si se ti loše udao 🤣🤣

Šalim se malo, ali zaista 1100USD za te performanse je po meni jako povoljno. Pogledam koliko košta iP 15 pro koje koriste za Instagram slike i TikTok pa mi nije laptop više skup
 
Zephyrus modeli, džaba im sve ove godine pošto su ubacili treći ventilator koji konstantno zuji.. koji čudan kiks sa njihove strane. Mislim da je pametno da se skroz zaobiđe ove godine i 14 i 16
 

Prilozi

  • Screenshot_20240323-004608.png
    Screenshot_20240323-004608.png
    252.5 KB · Pregleda: 16
Skroz se slažem! I ne znam jel sam ja jedini kome su modeli iz 23 lepš!?...pri tom daleko daleko jeftiniji.
 
Evo jedan tizer, malo ima reci u nazivu, fali mi nešto pored Asus ROG Strix SCAR

SmartSelect_20240411_120257_Gallery.jpg

Baš jaka sprava, ne mogu da verujem da su strpali snagu 3090 ti u kućište laptopa
 
Uuu, ozbiljna "igračka"!! Zvizni neki mark čisto reda radi...kontam timespy preko 22k 😬☺️
 
Nazad
Vrh Dno