Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Za vas što vam zeza sleep probajte u BIOS da upalite S3 sleep.
 
Ne postoji takva opcija...
 
Scar 17. Nije vezano za model već za sam Asus. Oni potenciraju S0 za standby i to je to.
 
Pa hajde probaj ovako
powercfg /a
Pa onda
powercfg /requests
powercfg /setACvalueindex scheme_current SUB_SLEEP ALLOWSTANDBY 1
 

Prilozi

  • 9dxtvsp4ipi61.png
    9dxtvsp4ipi61.png
    21.4 KB · Pregleda: 76
Ne vidim svrhu ovih modela kad stiže narednog meseca najnovija generacija sa RTX 40xx grafikama.
 
Jel' izbacio ikad Asus uopšte neki gaming model sa mehaničkom tastaturom?
 
Jel' izbacio ikad Asus uopšte neki gaming model sa mehaničkom tastaturom?
Asus, ne da se ja secam.
Imao je Dell/Alienware M17 valjda pre neku godinu s Cherry MX laptop izvedbom tipki; i Aorus 15 ili Aero 15 od Gigabyte-a.
 
Izgleda su izbacili OLED ekrane iz nove serije ?!
Da li to znači da su se mnogo kvarili ili slabo prodavali ?!?
 
Колико знам у гејминг серијама(zephyrus, strix, scar) нису ни убацивали Oled екране, то је ишло у Vivo Book-ове, можда су се плашили потенцијалног Burn - ina, или су једноставно алави, што је сигурно 😀
 
Potencijalan faktor kog ne treba olako zanemariti (iako su alavi ko hijene ali digresiram) je potrosnja baterije koju implicira prisustvo OLED ili mLED ekrana.
Ubaciti to u gaming laptop je po meni neintuitivno, neki brzi IPS s sto vise Hz i sto manje ms osvezenja je najbolja prica (e.g. 240Hz, 1080p ili 1440p, sa 1-2ms). OLED je vrh za kreativce i za stvaranje sadrzaja za konzumiranje, za gaming idk.
 
Ne znam još uvek sve o OLED ekranima, čekam izveštaje detaljnih "ispitivača", ali mi ovi 120Hz 3,2K / 240Hz 1440p OLED paneli deluju skoro super za igre !
Ekrani sa najviše boja sa malim input lagom, sa pravim HDR prikazom,...

Zanima me kako se ponašaju kada grafička ne može da isporuči maks FPS, koliko im opadaju ti bitni parametri za online pucačine !

A mislim da skoro svi jači modeli laptopova za igranje pun potencijal pokažu kada se prikače na punjač, a bez njega rade u nekom slabijem modu...
 
Drugari, samo da se pohvalim i zahvalim svima koji su me savetovali (narocito @shatroghistro i @Martin Mystere ) kupljen danas lapic, malopre sam ga raspakovao.
Bukvalno je kao nov, nema tacku, stajao kao izlozbeni u radnji 3 nedelje ali ciste lager pa spustili cenu na stare modele..
Dobio 3 god garancije na sve, gratis torbu i instaliran Windows - 1504e me izasao sveukupno. Jedino sto je stvarno pretezak, otpade ruka dok sam stigso u stan.
E sad sam jedino zaboravio da pitam za taj Windows, kad ga budem sam reinstalirao, nisam dobio password za njega, jel to znaci da necu moci sam da ga instaliram kad budem hteo?
Evo i slike i specifikacije, sad cu i gamepass da ubacim pa da vidim kako sljaka 😊
 

Prilozi

  • IMG_20230114_153043.jpg
    IMG_20230114_153043.jpg
    114.9 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20230114_153024.jpg
    IMG_20230114_153024.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 68
  • Screenshot_2023-01-14-13-57-16-956-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-14-13-57-16-956-edit_com.android.chrome.jpg
    124.5 KB · Pregleda: 67
Drugari, samo da se pohvalim i zahvalim svima koji su me savetovali (narocito @shatroghistro i @Martin Mystere ) kupljen danas lapic, malopre sam ga raspakovao.
Bukvalno je kao nov, nema tacku, stajao kao izlozbeni u radnji 3 nedelje ali ciste lager pa spustili cenu na stare modele..
Dobio 3 god garancije na sve, gratis torbu i instaliran Windows - 1504e me izasao sveukupno. Jedino sto je stvarno pretezak, otpade ruka dok sam stigso u stan.
E sad sam jedino zaboravio da pitam za taj Windows, kad ga budem sam reinstalirao, nisam dobio password za njega, jel to znaci da necu moci sam da ga instaliram kad budem hteo?
Evo i slike i specifikacije, sad cu i gamepass da ubacim pa da vidim kako sljaka 😊
Ne postoji ni polovan na oglasima za ove pare. Tj, ja bih olatio toliko korišćen. Nek te lepo služi.

Window 10 i 11 mozes kad god da reinstaliras, aktivira se sam uz pomoc digitalne licence. Jedino kucas kod ako hoces upgrade na pro, ali ne treba ti.

Idi u settings about i pisace ti Activated with a digital licence, ili sta god na nemačkom.
 
Izgleda su izbacili OLED ekrane iz nove serije ?!
Da li to znači da su se mnogo kvarili ili slabo prodavali ?!?
Типујем да су на лошем гласу због другачије технологије. Па да се нису продавали како је Асус замислио. А иначе чујем да се жале много на квалитет Асуса (не мислим на екран већ укупно), тако да ће им требати много да поврате поверење купаца.
E sad sam jedino zaboravio da pitam za taj Windows, kad ga budem sam reinstalirao, nisam dobio password za njega, jel to znaci da necu moci sam da ga instaliram kad budem hteo?
Урезано ти је на сам хардвер, не бригај око реинсталације.
 
Типујем да су на лошем гласу због другачије технологије. Па да се нису продавали како је Асус замислио. А иначе чујем да се жале много на квалитет Асуса (не мислим на екран већ укупно), тако да ће им требати много да поврате поверење купаца.
Gde se žale na Asus i na šta konkretno? Ja ih imao 4 za godinu dana, osim bagovanja touchpad softvera, nema na sta da se žali čovek. Recimo, Lenovo svi dizu u nebesa a ogromne probleme imaju sa kontrolom kvaliteta. Lično video da na novom touchpad malo ulegao, da neko slovo ne reaguje isto kao drugo, ili da kućište na jednoj strani malo škripi.

Toga ima svuda, samo je pitanje sta si ti gledao.
 
Gde se žale na Asus i na šta konkretno? Ja ih imao 4 za godinu dana, osim bagovanja touchpad softvera, nema na sta da se žali čovek. Recimo, Lenovo svi dizu u nebesa a ogromne probleme imaju sa kontrolom kvaliteta. Lično video da na novom touchpad malo ulegao, da neko slovo ne reaguje isto kao drugo, ili da kućište na jednoj strani malo škripi.

Toga ima svuda, samo je pitanje sta si ti gledao.
Видим на више форума људи који су поправљали Асус се жале на неквалитет. Асус није ни међу прве три фирме по продаји лаптопова, не без разлога.
Пре неки дан је неко од форумаша помињао проблеме са више модела Асуса.
Lično video da na novom touchpad malo ulegao, da neko slovo ne reaguje isto kao drugo, ili da kućište na jednoj strani malo škripi.
Мислиш да нема овог на Асусу ?




This device would not charge after 3 days of usage. It was a Christmas present...you get what pay for.
 
Poslednja izmena:
Sta da radi sa tim n4020 i 4gb?da place?To se vuce kao rezanac.Jedino 11,6 ekran prenosiv.
 
Svi proizvođači imaju problema sa kontrolom kvaliteta. Ako je Dell mogao da prodaje premium XPS modele sa ulegnutim touchpad-om koji klikće više puta nego što treba šta reći.
 
Pozdrav svima!

Uzeo sam pre neki dan Zephyrus G14 2023 (GA402X), laptop super, sve to ok. Ali ima problem. Prvo mali uvod, zadnjih 5 godina, uvek kloniram svoj sistem zbog nekih par programa koje jednostavno ne mogu da instaliram opet, tako da je to windows 11 koji je upgrade sa windows 10, i kao 11 je prosao brdo laptopova i kompova, i zadnjih 5 godina prakticno imam jedan isti windows. Uvek je sve radilo bez greske, ja eventualno pobrisem viskove drivera itd. Sve u svemu zadnjih par je bilo sa Strix G15 na Zenbook 14X i sad na Zephyrus G14. Ovo je prvi put da imam problem.

Problem je sto ne radi njegova tastatura. Znaci druge rade na usb, ali njegova ne radi. Deluje mi da instalira drivere, brisao i instalirao vise puta. Sve pregledao i poredio registre i drivere sa normalnom svezom instalacijom. Znaci na svezoj instalaciji radi tastatura najnormalnije, na mom klonu ne radi.

Ima li neko jos neku ideju kako da probam da namestim?
 
Namestio, hardware ID od tastature na zephyrusu se poklapa sa hardware ID nečega sa strixa pa win smatrao da ne treba da dira driver.
 
Pitanje za korisnike Zephyrus uredjaja, pogotovo model G14. Da li imate problem sa konekcijom HDMI na TV? Upaljen je dGPU sve normalno. Npr. na nekim monitorima mi radi, cak i na televizoru na poslu, ali kod kuce (LG C2) uopste ne pušta sliku, vidi sve regularno (rezoluciju, model itd.), ali stoji kao da nije povezano. Na netu ima raznih "rešenja", jedno od njih je USB-c na HDMI, pa ako može preporuka za isti?
Hvala unapred!
 
Da li je neko probao da u novi Zephyrus g14 ugradi dodatni modul od 32gb rama?
 
U moj sam dodao na postojećih 16, još 16. Neki kingston po specifikacijama isti kao ovaj unutra, sve radi ok.
 
Cl40 ako se dobro sećam.
 
Nazad
Vrh Dno