Šta je novo?

Asus ROG Laptopovi (STRIX, Zephyrus, Duo)

Učlanjen(a)
19.07.2020
Poruke
1,391
Poena
515
Moja oprema  
Laptop
Asus zephyrus g14
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT3 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Не могу да пронађем нигде тему везану за овај лап топ, нити коментаре, планирам да пазарим на јесен, у нади да ће му у међуврему мало спласнути цена😀

AMD Ryzen 7 5800H 3.0GHz
NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB
16GB DDR4-3200 SO-DIMM x 2
1TB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD
15.6-inch FHD (1920 x 1080) 16:9, 144hz
Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.1
56WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
35.4 x 25.9 x 2.26 ~ 2.72 cm
2.10 kg
 
Što ne ideš na G15 od Asusa...iste spec i jača baterija. Vidiš da ga Dave2D nahvalio do maksimuma
 
Pa to, samo isto sa 3070, 5800H i 16gb npr...nisi odma morao baš za najjaču verziju da se uhvatiš 🤭😇
 
Pa to, samo isto sa 3070, 5800H i 16gb npr...nisi odma morao baš za najjaču verziju da se uhvatiš 🤭😇
Добро чисто за разматрање, нисам баш при 2к евра тренутно, али планирам негде на јесен да узмем ако буде добрих понуда..
Kakva masinerija qq... 2.5k po meni nije mnogo za ovo..
Вреди свакако, али озбиљан новац је у питању
 
Pa nije baš ni strix što si pominjao drastično jeftiniji a kad već daješ pare reko da posavetujem ;)
 
Nema još uvek mnogo modela za izabrati sa 3xxxx serijom. Trebalo bi da većina bude dostupna do leta.
Ali naravno kome treba laptop odmah uzeti šta je dostupno. Samo je bitno izabrati da li ćete tanji laptop sa karticom koja ima manji tdp ili klasičan debeljko.
 
Uzeo sam ovaj G513 QR model (300 HZ i 90 baterija, serbian latin tastatura), naručio sam sa domaćeg ASUS-ovog sajta, oni uputili na e-kupi koji su isporucili, dosao za 2 dana.
Juče sam završio instalaciju WIn10...preko MyAsus aplikacije atomatski pokupio sve najnovije drivere, BIOS update...(samo sam ručno update-ovao WHQL za Nvidia-u jer imaju 461 a na MyA su bili 457) i to je to...bez ikakavih problema prošla registracija itd.
Testirao sam malo Cyberpunk 2077, jedno 2-3 sata, sve na ultra, u proseku: CPU-80-85 C, GPU 75-80 C, Fan CPU i GPU max oko 3300rpm, noice max 34 dB što je po meni odličan rezultat jer može da se igra bez slušalica bez problema ako je laptop 1m od tebe 33dB samo tiho šušti...
U idle i za WIn, surf, Office... na performance modu (podesenog u Armory Crate), CPU 40-45 C, GPU (power saving, 0 C), fan 0 rpm, noice 19 dB.
Inače je stavljen na Ergostand III postolje koje se bukvalno ne čuje i ima 4 usb-a (hub) sto mi je bilo potrebno za periferije je na njemu ima samo 3 USB ulaza, postolje je vrhunsko.
Bez postolja i na ravnom, prosećne temperature za idle su bile 5-10 stepeni veće tako da podizanje i samo postolje mnogo znače, dok su CPU i GPU na max loadu ostajale iste i sa postoljem i bez njega, dakle oko 85 za CPU i 80 GPU.
Za sada deluje izuzetno, kvalitet izrade, aluminijum sve to izgleda izuzetno na pogle4d i pod ruku, displey je sjajan zaista bolji nisam video, jedino je okvir displeya onako za pod ruku kao da deluje savitljiv ali...to su već neke stnice...i da, nema web kameru pa kome treba...videćemo na duže staze...inače se boot-uje sistem za tipa10 sec.
 
Lep izbor...uzeo si izgleda jedini komad koji je došao u Srbiju! Jedino što mi se ne sviđa u priči su temperature, to mi baš visoko dođe, posebno obzirom da je uređaj skroz nov.

U svakom slučaju da te služi!
 
Hvala. Ne znam za temp ali meni deuje da je to posle 2-3 sata C2077 tu negde...na gornjoj granici? Milsiš da bi trebalo da bude manje i za koliko? Igranje je na monitoru 24 u 1080p možda zato malo diže temp?
 
Hvala. Ne znam za temp ali meni deuje da je to posle 2-3 sata C2077 tu negde...na gornjoj granici? Milsiš da bi trebalo da bude manje i za koliko? Igranje je na monitoru 24 u 1080p možda zato malo diže temp?
Рекоше на једној од рецензија на нету пошто нема balanced mode негде између, да може ручно да се подешавају перформансе како теби одговара па би тако могао да регулишеш како температуру тако и потрошњу(има слајдер), нзм шта је истина јер нисам имао част да пробам овакве машине још увек😀
 
Иначе температуре делују ок с'обзиром на оптерећење, пробај и без качења на екстерни монитор како шљака
 
Рекоше на једној од рецензија на нету пошто нема balanced mode негде између, да може ручно да се подешавају перформансе како теби одговара па би тако могао да регулишеш како температуру тако и потрошњу(има слајдер), нзм шта је истина јер нисам имао част да пробам овакве машине још увек😀
Da, Armory Crate to ima, podešava se jednostavno, grafički chart postoji pa može lagano da se namesti da ventilatore vrti na još jače, mislim da je 4000+ rpm neki maksimum (ima i WIN, Silent, Perfomance i Turbo koji su predefinisani modovi i Custom mod ). Sada se sećam da je MyAsus inicijalno instalirao neke "balanced" drivere ali mislim da se to odnosilo na GPU...
Meni se generalno pokazalo da mašine koje puno rade, tipa 6-8 sati dnevno/365 dana a na optimalnim temepraturama da su najdugotrajnije...zato mislim da je dobar cooler stand must have jer cene su smešne a benefiti ogromni.
 
Поручио сам Zephyrus G14, пошто видим да је обрисана тема да поставим овде, хвала свима на саветима, стиже у мају из US
 
lomim glavu vec 10 dana da li isti taj laptop uzimam sa ryzenom 5900 i rtx3060. Izuzetno me nervira sto je plastika oko tastature i sama tastatura na relativno niskom nivou za ovu klasu. A alternativa bas i nema.
 
lomim glavu vec 10 dana da li isti taj laptop uzimam sa ryzenom 5900 i rtx3060. Izuzetno me nervira sto je plastika oko tastature i sama tastatura na relativno niskom nivou za ovu klasu. A alternativa bas i nema.
Кажу за тастатуру да је једна од бољих, сад док не проверим не верујем, ово је тај 5900,3060...
 
Поручио сам Zephyrus G14, пошто видим да је обрисана тема да поставим овде, хвала свима на саветима, стиже у мају из US
E pa nek si prelomio...čestitam i da ga dočekaš u veselju 😇 Čekam impresije (mada već sve znam) 🤭
lomim glavu vec 10 dana da li isti taj laptop uzimam sa ryzenom 5900 i rtx3060. Izuzetno me nervira sto je plastika oko tastature i sama tastatura na relativno niskom nivou za ovu klasu. A alternativa bas i nema.
Meni je mnogo bitniji sam fizički osećaj dok koristim tastaturu, a ista je jedna od boljih po tom pitanju (jedino što mogu da kažem je da je svetlo očajno, na belom modelu posebno). Ne sporim da mi je predhodni razer daleko ozbiljnije i kvalitetnije u celosti delovao, ali ovaj G14 me svaki put iznova impresionira kad vidim šta izvlači iz tako malog pakovanja! I naravno, savršenog nema.
 
@Proday хвала, треба сачекати месец дана😀
 
E pa nek si prelomio...čestitam i da ga dočekaš u veselju 😇 Čekam impresije (mada već sve znam) 🤭

Meni je mnogo bitniji sam fizički osećaj dok koristim tastaturu, a ista je jedna od boljih po tom pitanju (jedino što mogu da kažem je da je svetlo očajno, na belom modelu posebno). Ne sporim da mi je predhodni razer daleko ozbiljnije i kvalitetnije u celosti delovao, ali ovaj G14 me svaki put iznova impresionira kad vidim šta izvlači iz tako malog pakovanja! I naravno, savršenog nema.
A kakav je po pitanju buke i zagrevanja kad se pustaju nezahtevne stvari tipa filmovi ili rad u office programima? Da li je necujan i hladan kao top modeli biznis klase ili se ipak oseti da se greje ispod tastature i cuju ventovi?
 
Iskreno da ti kažem, nisam ni obratio pažnju na pomenuto...doduše i pogledao sam samo jedan film ovih par dana koliko ga imam, većinom samo cyberpunk igram i tu je topao poprilično. Ja sam odma otkljičao registry i ugasio boost za cpy, time se temp smanjuje 10+ stepeni, a performanse 16 jezgara i dalje sasvim dobre
 
Можда ће ти помоћи неке од ових рецензија:



Мени јесу свакако
 
Koja postolja preporucujete za laptopove ovog tipa? Imam neko postolje iz Ikee ne znam jel to ok ili da idem na neko ozbiljnije. Ako je potrebno ozbiljnije postolje preporucite neko, gledao sam review za CM ergostand IV ne izgleda lose.
Porucen je Zephyrus g14 2021 stize za 10ak dana pa javljam utiske.
 
Koja postolja preporucujete za laptopove ovog tipa? Imam neko postolje iz Ikee ne znam jel to ok ili da idem na neko ozbiljnije. Ako je potrebno ozbiljnije postolje preporucite neko, gledao sam review za CM ergostand IV ne izgleda lose.
Porucen je Zephyrus g14 2021 stize za 10ak dana pa javljam utiske.
Hajde napisi utiske kada stigne. Ja moju G15ticu HiDevolution cekam. Treba da stigne u maju.
 
Uz malo sreće, meni stiže novi G14 u Nedelju
 
Hocu i ja sam razmisljao da uzmem 15icu sa 3070 ali sam se plasio da ce vise da se greje i da ce biti bucniji. A posto ce mi laptop 80 posto vremena biti povezan na monitor 34" dijagonala mi nije bila bitna.
 
Ja ne znam gde vi uspevate naći G15 novi?...svuda out if stock; ja bi ga bez razmišljanja uzeo pre G14 (ipak je grafika 20-25% brža). Greota samo što ni jedan nema nvidia optimus, ali vidim da novi G14 ima i Armory crate neku opciju za iGpu mode (ali nisam skontao šta je tačno; možda dedicated da se ugasi skroz i produži battery life)?
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam gde vi uspevate naći G15 novi?...svuda out if stock; ja bi ga bez razmišljanja uzeo pre G14 (ipak je grafika 20-25% brža). Greota samo što ni jedan nema nvidia optimus, ali vidim da novi G14 ima i Armory crate neku opciju za iGpu mode (ali nisam skontao šta je tačno; možda dedicated da se ugasi skroz i produži battery life)?
U usa se moze naci. Samo ako imas nekog da ti donese. Bas sam se lomio izmedju g14 sa 3060 i g15 sa 3070 nije ni neka mnogo velika razlika u ceni ali kao sto rekoh plasio sam se visokih temperatura i buke. Mogli su lagano bar u g14 da ture ryzena 5800 umesto 5900hs. I nije mi jasno zasto je garancija samo 1 god. Nema ni opcija da se produzi obicna garancija, samo ona no meter what ako razlupas laptop i sl ali je to preskupo oko 410 usd za 3 god ako sam dobro video, za 1 god je 225 usd.
 
@picasso brat dolazi za 3 dana iz Usa zato i kažem da se nadam novom G14; novog G15 nigde nema (bestbuy, amazon...). Ima samo open box varijanta ali ni to nema u blizini nigde gde je on.

Nemam ja ništa ni protiv 5900 samo ako budem mogao da ga zaključam na 3ghz kao ovaj 4900hs što mogu sada na G14 2020

Inače u usa je na sve garancija godinu dana osim ako ne platiš dodatno.
 
malo bezveze sto se garancije tice. Sta da radis sa njim ako zvekne nesto nakon god dana tipa grafika. Nije ovo laptop sa integrisanom grafikom pa da su nikakve sanse da crkne nesto.
Sto se g15 2021 modela tice oko 19 aprila mogu da se kupe, moja greska sto nisam napomenuo. Tada stizu na amazon.
 
Nazad
Vrh Dno