Šta je novo?

Assetto Corsa , by Kunos Simulazioni

^Super dodatak za volan :) ubija dosadni obruč i monotoniju hehe.
Nego kad bi imao živaca da dodaš ovo bio bi kompletan užitak (;
https://youtu.be/5B-pVSwh_YM

hehe dobra fora ali nisam ja za takve stvari :D to ja da uradim idi bre :D nego opet navikavanje na volan, project cars ima load za ovaj f1 whell i nemam nikavih problema radi savrseno ali AC imam mnogo muke ne znam odakle da krenem, ne radi kako treba...
 
Stavi u podesavanjima 900 s. a kad si u nekoj voznji menjaj broj stepeni tako sto ces istovremeno pritisnuti mode dugme na bazi i strelicu u levo na volanu, znaci u isto vreme i jedno i drugo pa pustis i mode dugme svetli kad se menja tako.Za F1 ti treba 2x da pritisnes mislim, probaj to zato i sluzi da ne bi stalno menjao u softveru :) i kada izadjes iz voznje ono se uvek vrati na default 900...
 
planiram da uzmem sutra igru dok je na snizenju, nisam je nikad igrao a gotivim dobre voznje. igrao sam gran turismo 5 i 6 a uzecu ga i za ps4 kad izadje.
zanima me da li je bolje uzeti ovu igru ili project cars?
koliko sam citao ac ima bolju fiziku, podesavanje kola, gomilu modova dok pcars ima bolju grafiku...
sry na noob pitanjima...
 
AC je dominantan potpuno u odnosu na PCars kada je fizika u pitanju, tu nema diskusije, PCars mnogi simeri ne uzimaju za ozblijnu simulaciju. Assetto je dosta sirov, po mom misljenju prilicno nedovrsen proizvod, ali sa izuzetno precizno reprodukovanim stazama i automobilima. Generalno, ako hoces da posvetis vreme i spreman si da ucis (i da se nerviras), Assetto je pravi izbor. Ako hoces nesto slicno Gran Turismu, nesto gde je zabava prioritet a ne simulacija, PCars bi mozda bio bolji izbor.
 
AC je dominantan potpuno u odnosu na PCars kada je fizika u pitanju, tu nema diskusije, PCars mnogi simeri ne uzimaju za ozblijnu simulaciju. Assetto je dosta sirov, po mom misljenju prilicno nedovrsen proizvod, ali sa izuzetno precizno reprodukovanim stazama i automobilima. Generalno, ako hoces da posvetis vreme i spreman si da ucis (i da se nerviras), Assetto je pravi izbor. Ako hoces nesto slicno Gran Turismu, nesto gde je zabava prioritet a ne simulacija, PCars bi mozda bio bolji izbor.

sve ti je rekao topuz, AC je jedini pravi simulator...
 
pa vise i naginjem ac-u jer bih uzeo tako nesto sirovo posto gt vec imam...
hvala na brzom odgovoru, pazaricu ga sutra.
jos samo jedno pitanje, smem li da dodajem modove sa sajtova, tj. da li steam to dozvoljava ili smem samo ove dlc-ove?
 
Naravno da smes, igra otvoreno i zvanicno podrzava modove (doduse sad su zatvorili mod sekciju na zvanicnom forumu iz po malo glupog razloga, nemaju vise vremena da proveravaju jesu modovi 'legalni' ili ne).
Race Department ti je mesto za modove.
 
zahvaljujem, nisam redovno pratio temu pa rekoh da se informisem na vreme da ne popijem neki ban na steamu...
 
Samo nemoj se upuštati u ovu priču ako nemaš neki iole malo ozbiljniji volan.
 
nemam, tek zavrsavam sklapanje novog pc-ja... ostala mi je jos grafika koju uskoro uzimam...
jel bas nemoguce igrati na tastaturi ili je to vise skrnavljenje igre i dozivljaja?

koji volan biste preporucili da razmotrim i to?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je ocigledan odgovor da li je skrnavljenje :) A volan driving force gt, nista ispod njega.

Sent from mTalk
 
ovaj pc nikad necu zavrsiti :)
sad sam se upecao i na volane... moram samo da vidim koliko je ovo cudo posto je sto bas mali... verovatno cu ga uzeti da bih napravio ugodjaj kako treba i uzivao...

javljam se kad dodje volan na red cisto da proverim jos jednom sta da uzmem...
 
Nemas preveliki izbor, pogotovo kad nas, bukvalno dva pristupacna volana (Logitech Driving Force GT i Thrustmaster T150). I malo skuplje varijante, T300, G29, T500 itd.. ali zaista ti ne treba bolji volan od DFGT, osim ako ti bas kinta nije problem.

Oko jeseni stize 20 Porsche automobila, koje ce i Porsche koristiti u svojim trening centrima, dobro vreme za biti 'simmer' :) Iz tog ugla kad gledas, dobijas zvanicni Porsche-ov simulator kod kuce, cena volana kao graficke srednjeg ranga je smesna :)
 
nema nesto izbora ni u madji, od logija samo G29 i G920 ali mi je to mnogo para... verovatno cu uzeti ovaj Driving Force GT ako je ok i ako moze da posluzi i za ps3/ps4. T300RS je oko 300€ sto isto probija budzet posto imam jos par precih stvari da kupim...

negde sam to za Porsche video skoro, ne secam se gde sto je svakako kul vest.

da li da uzmem i ove dream pack-ove sutra?
imam neku wishlistu ali je mozda bolje da kompletiram ceo AC kad vec uzimam...
 
Da da obavezno sve DLC-ove, svaki je vrh, sad su i na popustu ja mislim.
 
jesu, 40% snizenja. igra sa svim dlc-ovima me izadje oko 33€. ima i ovaj japanese pack za 4.99 pa cu uzeti i njega... malopre videh da ima dosta automobila a najvise sam gotivio R34 V-Spec pa cu zbog njega i uzeti...
hvala jos jednom na odgovorima, javljam se kad uzmem grafiku pa da vozimo :)
 
jesu, 40% snizenja. igra sa svim dlc-ovima me izadje oko 33€. ima i ovaj japanese pack za 4.99 pa cu uzeti i njega... malopre videh da ima dosta automobila a najvise sam gotivio R34 V-Spec pa cu zbog njega i uzeti...
hvala jos jednom na odgovorima, javljam se kad uzmem grafiku pa da vozimo :)

samo 1na1 f1 ove sporije autice ne vozim :D
 
red.jpg
 
Laburgina, nisam lud nesto za njima, al' Maserati, to je druga prica. :)
 
Ni ja, Gallardo i Huracan GT3 su mi uzas na volanu, navodno je SV totalno drugacija zver od obicnog Aventadora, videcemo..

Ali zato me ovo kupilo :D

95e3d35d0e2ddfec7ede1bb7e5334a9c.png
nxjhkp1pz841domx6217.GIF
 
opa... lepe vesti... vec sam se obradovao a nisam ni poceo da igram [emoji4]. uzima se i ovo sigurno.
samo da javim da sam usao u klub i pazario juce komplet igru sa svim dlc-ovima [emoji4]
 
Borat ima da iscuri.

 
Borat prodao grafu :d i to bas sad...

Ovo je prava stvar bilo je modova za F1 ali nikad nije to to ,dok oni ne naprave zvanicno kako treba neki auto.
 
Borat prodao grafu :d i to bas sad...

Ovo je prava stvar bilo je modova za F1 ali nikad nije to to ,dok oni ne naprave zvanicno kako treba neki auto.

strasno :D aaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaa kako je dobro pogledao sam trejler 15 puta za 15 minuta :D:D:D ja sam prso skroz :D:D:D
 
Jos jedna aplikacija za AC od mene:

aip4p7u.png

After spending a lot of time developing RaceEssentials, I wanted to try a different approach to see how it will work out. This time, I give you Sidekick, a discreet but powerful app. I've learned a lot about AC app development in the past several months and wanted to see how far I can take it. The goal was to make an app with essential data that won't be in your way, but it's still very useful, powerful and adaptable.

Download the app at RaceDepartment:
http://www.racedepartment.com/downloads/sidekick.11007/

A quick overview of how the app works and what it's capable of:

6x1tUQZ.gif

Besides the always visible stuff (gear, speed and rpm light), the app is divided into five sections, contents of which can be switched either by mouse or by keyboard (Alt + A to switch between sections, Alt + S to toggle available data in the selected section).

First section is timings. Here, you can toggle current lap time, last lap time, best lap time and personal best lap time. Of course, keeping with tradition of RaceEssentials, lap validity is monitored and personal best laps are saved accross sessions.

Second section is deltas. You're provided with advanced delta calculation using normalized spline position and interpolation, and you can toggle between delta best and delta personal best. There's also a delta pacing indicator, showing you whether you're gaining or losing time at any particular moment.

Third section is lap number and current position. Pretty simple and self-explanatory.

Fourth section is handling fuel info. You're provided with current fuel amount, and after you complete a lap, you'll be able to check consumption per lap and how many laps you'll be able to complete. If you're in a race, you'll also have info how much fuel you need to finish the race, and if you're short, how much you need to top up.

Fifth section is all about tyres. You can toggle between tyre wear, tyre temperatures and tyre pressures. The app knows ideal temperatures and pressures for all the cars currently available in Assetto Corsa and will color them accordingly.

Besides these five sections, there are also so-called "Dominant events", where all the sections will be hidden temporarily to get your maximum attention on the message. Currently, dominant events are: major FFB clipping (the app won't bother you unless it's really significant), setting a best time, setting a personal best time and "session is soon about to end" notification.

A quick FAQ (please read before posting in the support thread):

Q: How do I install this app?
A: Unpack the contents of the zip file in your AC install directory and enable it in Settings. Then, once on the track, turn it on from the vertical apps menu on the right.

Q: I've enabled the app in Settings and turned it on in the apps menu but it's not working.
A: Try one of the following:
- Disable all apps in Settings except Sidekick and see if it works (if that works, start re-enabling apps one by one to see which one was at fault)
- From Documents/Assetto Corsa/cfg folder delete python.ini file, and enable only Sidekick in settings (again, if that works, start re-enabling apps one by one to see which one was at fault)
- If none of the above worked: delete python.ini file (yes, again), delete the entire apps folder (backup it first just in case) from your AC install directory (often found in C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\assettocorsa) and run Steam integrity check. After that, reinstall Sidekick only and try if it works. If all is ok, only then start adding back one by one the apps you previously had.
- Ultimately if it's still broken, open console while in game by pressing Home key on your keyboard and paste any errors in the support thread.

Q: What can I customize?
A: If you open config.py in apps/python/Sidekick you'll find several customizable parameters including scaling, mph/kph toggle, opacity, tyre wear scale, rpm light thresholds...

Q: Roadmap for the future?
A: Bug hunting, further optimizations...

Q: My KERS value displays 100% left although the car doesn't have KERS.
A: There is a bug in AC when reporting KERS charge, I tried to work around it, but if you click the KERS button, the graph will sometimes show full charge. Otherwise it should be fine, with a minor kink that the KERS Charge is displayed only after it's been actually used.

Q: Mod cars don't have colored temperature and pressure values?
A: I have no way of knowing the ideal temperature and pressure values for non-Kunos cars. You can, however, add these yourself by editing the compounds.ini file in compounds folder, it's relatively obvious and straightforward how to add new entries.

Q: Delta is not shown?
A: You're either on an outlap, you've visited the pit in the current lap or you haven't done a valid lap yet to compare with.

Q: Does this mean RaceEssentials is dead?
A: No.

Version history:

v1.0.1
- Forgot to delete some console notifications from the development phase

v1.0
- Initial release
 
Nazad
Vrh Dno