Šta je novo?

Apple TV+

Pozdrav,

Kratko pitanje. Uzeo sam novi TCL televizor, i napravio GoogleTV nalog, podesio aplikacije za sve streaming servise koristim osim AppleTV+. Imam pretplatu, duze vremena koristim Mac, ali ne mogu da pronadjem nigde applikaciju za Apple TV+? Nema je u storeu. Da li je neko imao slican problem ili zna kako da resim ovo? Hvala
Ja sam na LG morao da promenim region da bi mi se pojavila Apple aplikacija, probaj to.
 
Pozdrav,

Kratko pitanje. Uzeo sam novi TCL televizor, i napravio GoogleTV nalog, podesio aplikacije za sve streaming servise koristim osim AppleTV+. Imam pretplatu, duze vremena koristim Mac, ali ne mogu da pronadjem nigde applikaciju za Apple TV+? Nema je u storeu. Da li je neko imao slican problem ili zna kako da resim ovo? Hvala
Kolege su dale valjane predloge što se tiče regiona, ali iz mog iskustva to nije moguće na Google TV sistemu pošto on region vezuje za region prijavljenog Google naloga, a nema opcije za promenu regiona TV-a. Ja sam čak probao da sajdloudujem Apple TV+ aplikaciju i tako se pojavi, ali posle prvog pokretanja i zatvaranja nestane, a svakako mi nije ni dozvolila da se prijavim na Apple ID (Indija) na kojem mi je Apple TV+ pretplata.
 
Jedino da skines .apk fajl pa sa flesa
 
Kako uopste promeniti region? Pretpostavljam da moram da odradim factory reset i sl. da bih odabrao drugi region, jer ne mogu da pronadjem u meniju. Ono sto me brine je da ako promenim region na North America ili sta god, da onda necu moci neke druge streaming servise da koristim, cak i da opravim Apple TV+ :D
Primer:
  • Imam HBO Max preko Yettela, ali nazalost ta aplikacija nije dostupna u USA, vec je samo Max skoro rebrandiran i nemaju cak ni isti sadrzaj potpuno
  • Imam EON TV koji koristim za SK za Evroligu i F1 i sl. Neki stari cloud sportski paket i sl.
Plasim se da ako promenim region da onda ove dve aplikacije nece da sljakaju.
Hvala svima na pomoci
 
Kako uopste promeniti region? Pretpostavljam da moram da odradim factory reset i sl. da bih odabrao drugi region, jer ne mogu da pronadjem u meniju. Ono sto me brine je da ako promenim region na North America ili sta god, da onda necu moci neke druge streaming servise da koristim, cak i da opravim Apple TV+ :D
Primer:
  • Imam HBO Max preko Yettela, ali nazalost ta aplikacija nije dostupna u USA, vec je samo Max skoro rebrandiran i nemaju cak ni isti sadrzaj potpuno
  • Imam EON TV koji koristim za SK za Evroligu i F1 i sl. Neki stari cloud sportski paket i sl.
Plasim se da ako promenim region da onda ove dve aplikacije nece da sljakaju.
Hvala svima na pomoci
Sve navedene aplikacije (EON, HBO Max, Apple TV+, SkyShowtime i dr) su dostupne u Sloveniji pa bi Slovenija bila najbolji izbor za region TV-a u tvom slučaju.
 
Uključiš neki besplatni VPN, podesiš na USA, instaliraš Apple tv +, posle toga isključiš VPN, i aplikacija će ti ostati na Google TV, čak i ako je obrišeš uvek ćeš je naći u "moje aplikacije".
 
Uključiš neki besplatni VPN, podesiš na USA, instaliraš Apple tv +, posle toga isključiš VPN, i aplikacija će ti ostati na Google TV, čak i ako je obrišeš uvek ćeš je naći u "moje aplikacije".
Kolega, hvala puno za ovaj predlog, probao sam popodne da odradim ovako i izgleda da sam uspeo, mada može da se desi da mi Apple TV+ aplikacija opet samo nestane, ali za sada je tu :)

Nije prošlo glatko. U pitanju je Google TV na Sony televizoru. Instalirao sam prvo CyberGhost VPN i pokrenuo besplatan probni period. Onda sam se povezao na server u SAD i probao da nađem ATV+ aplikaciju na Google Play prodavnici, ali bezuspešno (opet javlja da aplikacija nije dostupna zbog regiona jer Google TV gleda region Google naloga). Onda sam se povezao na Indiju (pošto mi je ATV+ pretplata na Indiju) i probao da sideload-ujem ATV+ aplikaciju. Pojavila se i uspeo sam da se prijavim na nalog i da isprobam gledanje, ali čim sam je zatvorio opet je nestala. Zatim sam se povezao na neki striming VPN server u SAD i probao opet da sideload-ujem aplikaciju. Tada se ponovo pojavila i za sada ostala na početnom ekranu (da napomenem da mi je uključen App Only režim na Google TV-u).
 
… bez promene regiona, bar na AppleTV uredjaju nema AppleTV+ aplikacije… zato imam par naloga sa različitim regionima… da li na ATVimaš istu takvu mogućnost, da menjaš profile običnom klikom na neki izbor profila…?!
 
Imam i ja nekoliko Apple ID naloga na različitim regionima, ali je ovde problem u tome što je ovo Google TV, a ne Android TV. Iako je logično da je to isti sistem, to nije slučaj, tj. možda mu je ista osnova, ali se interfejs i način podešavanja razlikuju. Govorim to iz iskustva, pošto imam prilike da koristim i Android TV i na njemu pri početnom podešavanju može da se izabere region, a kod Google TV-a toga nema, već je region zaključan na region Google naloga koji je prijavljen na Google TV.

Problem bi najverovatnije rešilo to da se prijavim na Google TV pomoću Google naloga koji je napravljen sa podržanim regionom, ali to nemam i iskreno ni ne znam koliko je to komplikovano napraviti?
 
… upravo to i rekoh, ne zam kako je to na Android sistemu…
p.s. izgleda da ima problema na tu temu, možda i rešenja:

 
Problem bi najverovatnije rešilo to da se prijavim na Google TV pomoću Google naloga koji je napravljen sa podržanim regionom
Probao sam i ovo :) Napravio sam novi Google nalog sa uključenim VPN-om na SAD (pošto sam pročitao u njihovom FAQ da se region Google naloga određuje prema tome odakle je napravljen, mada uz napomenu da se nakon godinu dana prebacuje na region gde se najviše koristi).

Dodao sam zatim taj nalog na Google TV i probao da pronađem Apple TV aplikaciju u Google Play prodavnici, ali bezuspešno, opet poruka da nije dostupna aplikacija na uređaju. Pošto imam još dva dana besplatne probe za CyberGhost VPN, pokrenuo sam ga na tom novom nalogu i opet sideload-ovao Apple TV aplikaciju koja se sada pojavila i može da se koristi. Dokle, videćemo :)
 
Takođe imam Sony sa Google TV, Google nalog na Srbiji, probao sve navedeno i ništa nije uspelo da Apple TV aplikacija ostane vidljiva / aktivna. Na kraju sam prešao na Airplay sa telefona / ipada na tv. Meni dovoljno, pošto daje 4k / HDR i tako, a radi i daljinski upravljač. Mana brže trošenje baterije, ali to mi ne smeta.
 
Da potvrdim samo da ipak nije ni meni uspelo. Posle par sati aplikacija je ponovo nestala :(

Na kraju sam prešao na Airplay sa telefona / ipada na tv.
Vraćam se ovome, Airplay zaista odlično funkcioniše (mada aplikacija direktno na TV-u jeste malo bolje rešenje), daje bez problema 4K i DV, čak i kada Airplay radim sa starog iPhone-a 6, a definitivno jeste + to što može da se upravlja daljinskim od TV-a kada se pokrene Airplay.
 
Nije mi jasno kako ti nestaje aplikacija. Ja imam google tv chromecast, instalirao sam apple tv+ pre dve godine i još uvek je tu i radi normalno. Prvo sam skinuo i uključio Proton VPN besplatni, prebacio na U.S, u google tv podešavanjima isključio lokaciju svuda gde je uključena i onda sam mogao da skinem Apple tv+. Nakon toga isključio VPN, ponovo aktivirao lokaciju i evo Apple tv radi normalno. Čak i posle hard reseta apple tv ostaje u “moje aplikacije”.
 
Aplikacija jednostavno nestane, nigde nije vidljiva zbog lokacije, iako je instalirana na TV-u. Mora da je u pitanju neka kombinacija faktora. Apple TV aplikacija je od početka na TV-u, tj. u pitanju je fabrički instalirana aplikacija. Kada radim sideload, on me pita da li želim da ažuriram tu fabrički instaliranu aplikaciju. Imam još danas probu za taj CyberGhost VPN, pa probam i sa podešavanjem lokacije, mada išao sam kroz podešavanja i nisam nigde video neke postavke za lokaciju. Možda na samom Google nalogu?
 
u google tv podešavanjima isključio lokaciju svuda gde je uključena i onda sam mogao da skinem Apple tv+
Mogu li da zamolim da mi kažeš koja su to podešavanja ili još bolje neku sliku ekrana, probah da prođem još jednom kroz podešavanja i sve što sam našao u vezi sa lokacijom je isključeno.
 
… ako po onim reddit temama postoji mogućnost da se menja profil, napravi samo za to google nalog na npr. Sloveniju…
 
Postoji mogućnost da se menja profil, napravio sam nalog na SAD juče i na određeno vreme mi se pojavila aplikacija opet, ali je nestala.
 
… nisi menjao na drugi profil u medjuvremenu..?! Šta se desi kada promeniš na neki gde je region gde nema ATV+ app i vratiš gde ga ima…?! Na apple TV uredjaju nestane aplikacija na našem regionu, pojavi se na drugom profili gde je turski… ali, tu je vezano za Apple ID region…
 
 
Mogu li da zamolim da mi kažeš koja su to podešavanja ili još bolje neku sliku ekrana, probah da prođem još jednom kroz podešavanja i sve što sam našao u vezi sa lokacijom je isključeno.
Evo slikao sam ekran, odnosno sve korake za isključivanje lokacije. Ne znam da li je na Sony Tv isto ali kod mene je ovako. U podešavanjima nađeš Privatnost, klikneš na Lokaciju, prvo isključiš mogućnost da wifi određuje lokaciju, vratiš se na Google, klikneš na dozvole pa lokaciju, i označiš ne dozvoli.
Takođe, nekada aplikacije nisu sve vidljive na glavnom ekranu Google Tv, nego uđi u Podešavanja nađi Aplikacije i proveri da li je tu. Meni neke aplikacije koje sam sideload neće da se prikažu dok ih ne nađem u Podešavanjima.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    171.3 KB · Pregleda: 39
  • 2.jpg
    2.jpg
    153.2 KB · Pregleda: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    194.3 KB · Pregleda: 20
  • 4.jpg
    4.jpg
    180.7 KB · Pregleda: 16
  • 5.jpg
    5.jpg
    166.5 KB · Pregleda: 19
  • 6.jpg
    6.jpg
    152.5 KB · Pregleda: 25
  • 7.jpg
    7.jpg
    215.6 KB · Pregleda: 24
  • 8.jpg
    8.jpg
    175.2 KB · Pregleda: 37
Instalirao sam ponovo Apple tv, kada se otvori aplikacija piše unsupported region ali klikneš na sign in uneseš oidatke i odmah počne da radi. Evo slike.
 

Prilozi

  • 1709144768814.jpg
    1709144768814.jpg
    249.5 KB · Pregleda: 33
  • 1709144678170.jpg
    1709144678170.jpg
    238.4 KB · Pregleda: 36
  • 1709145137484.jpg
    1709145137484.jpg
    235.3 KB · Pregleda: 35
@zojape Bravo kolega, hvala puno na iscrpnom objašnjenju! Uradio sam ovako kako si naveo za podešavanja, ali mi i dalje nije bila vidljiva nigde Apple TV aplikacija, svuda sam je tražio. Onda sam isključio Apps Only režim i sa uključenim VPN-om mi je da gomilu predloga za sadržaj, između ostalog za Constellation sa ATV+ i kada sam na to kliknuo, pojavila se dole levo opcija Subscribe. Nakon klika na tu opciju mi se konačno otvorila Play Store stranica za Apple TV aplikaciju, gde je stajalo dugme Enable (što će reći da je aplikacija bila "Disabled" zbog regiona) i ispod njega "This app is not supported in your country", ali mi je dao da kliknem na Enable zbog VPN-a i nakon toga se pojavila aplikacija na početnom ekranu. Opet sam uključio Apps Only režim i sad mi ostaje da ponovo uključim opcije za Lokaciju koje sam isključio, pa da vidim šta će biti :)
 
Pitanje, pošto imam Google us nalog, instalirao Apple tv+, medjutim u meniju nemam store, imam filmove koje sam rentiro, zasto, ili moram preko I tunes
 
Pozdrav svima. Hoću da utmem TV+ i Music preko Indije. Ako sam dobro shvatio treba da napravim nalog sa regionom Indija za početak. Imam par pitanja:
  • Gde kupujete gift cards za Indiju?
  • Da li postoje godišnje pretplate za TV+ i Music i gde ste ih pronašli?
  • Uzeo bih Apple One, ali ne postoji godišnja pretplata a cimanje mi je da se svaki mesec bakćem sa GC
 
Pozdrav svima. Hoću da utmem TV+ i Music preko Indije. Ako sam dobro shvatio treba da napravim nalog sa regionom Indija za početak. Imam par pitanja:
  • Gde kupujete gift cards za Indiju?
  • Da li postoje godišnje pretplate za TV+ i Music i gde ste ih pronašli?
  • Uzeo bih Apple One, ali ne postoji godišnja pretplata a cimanje mi je da se svaki mesec bakćem sa GC
1. Eneba i G2A
2. Postoje. Ako imaš Apple uređaj, prvo uzmeš mesecnu pretplatu (prvi mesec je svakako besplatan) i onda odmah ideš settings > profil na vrhu > subscriptions > Apple Music ili TV+ > See All Plans > Yearly
3. Ne postoji godišnja pretplata za Apple One. Međutim, ne moraš se bakćati svaki mesec s GC, odjednom kupis GC u iznosu za celu godinu i automatski će ti mesecno skidati sa tog balansa. (2340 rupija bi u tom slučaju trebao uplatiti, 12 x 195 INR).
Apple One ti ne treba ako ne želiš Apple Arcarde i iCloud memoriju, to jest ako želiš samo Music i TV.
 
Nazad
Vrh Dno