Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@psaras Hvala na velikodusnosti, ali pomogao si mi da se ne zamlacujem. Ako ti nisi uspeo, necu ni ja, nisam alhemicar :)

Edit: @offline71 znam za to, ali nije vise ni stvar u tome. Prosto je uredjaj u srzi sakat. Mislim, radi, ali radi kilavo. Psaras je pokusavao pre tipa dve godine da napravi nesto od njega, ali ocigledno da je sve ostalo isto. Nije vredno truda.
 
Poslednja izmena:
Ima oko mesec dana kako koristim chromecast google tv 4K zahvaljujući vašim preporukama i uređaj kida kako dobro/brzo radi !
Tivimate radi bez greške,štucanja,ma za ne poverovati koja razlika između fluidnosti u tivimate appu u osnovu na stari belink GT1 box .
hvala jos jednom na preporukama 🍻
 
Тивимејт је апликација за ИПТВ. У њу убацујеш листе било од свог регуларног ИПТВ провајдера, било купљене ИПТВ листе. Под регуларним сматрам некадашњи exe.net од српских, као и словеначке SIOL и T2. Било је ту и мањих, локалних провајдера кабловске и нета, који су давали m3u листе, махом на udp. Само ме немој сада питати шта је m3u листа, шта је udp 😁
Гугл хромкаст (Chromecast) је андроид ТВ уређај. Користи се као и остали андроид боксеви да се "опамети" ТВ. Наравно, може да се користи и на LG и самсунг паметним телевизорима да постану још паметнији. ;)
 
Ima li neki bolji air mouse za ovaj novac?
Vec sam uzimao G10,medjutim stigao mi je falican i zavrsio u djubretu.:cry:
Pre njega imao onaj mx3 ali previse tastera,tj tastatura je bas bila nepotrebna pa je prodat.

G7BTS ili G7V Pro. Zavisi da li hoćeš BT ili WiFi daljinac. Ako ti ne treba tastatura, onda G20S Pro (ima u sebi i BT i WiFi). Probao sam razne varijante ovih "uređaja", ali sam se zadržao na ova tri.
 
Тивимејт је апликација за ИПТВ. У њу убацујеш листе било од свог регуларног ИПТВ провајдера, било купљене ИПТВ листе. Под регуларним сматрам некадашњи exe.net од српских, као и словеначке SIOL и T2. Било је ту и мањих, локалних провајдера кабловске и нета, који су давали m3u листе, махом на udp. Само ме немој сада питати шта је m3u листа, шта је udp 😁
Гугл хромкаст (Chromecast) је андроид ТВ уређај. Користи се као и остали андроид боксеви да се "опамети" ТВ. Наравно, може да се користи и на LG и самсунг паметним телевизорима да постану још паметнији. ;)
Znaci, na google chromecast moze da se instalira i neka aplikacija? Ja bih instalirao Kodi
 
G7V Pro ako troši baterije kao MX3 bolje izbegnite, ili se pripremite da punite baterije svaki tri do 5 dana.
G20S pro je odličan, nema tastaturu ali ima sve ostalo potrebnoa i ne treba mi, lepo leži u ruci a i punjenje baterija za njega je jedan do dva puta za 40-50 dana.
 

Prilozi

  • G7V G7R PRO.jpg
    G7V G7R PRO.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 31
  • MX3.jpg
    MX3.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 33
  • g20s pro -2.jpg
    g20s pro -2.jpg
    171.4 KB · Pregleda: 32
G7 daljince punim na 7 do 10 dana vrlo intenzivnog, celodnevnog korišćenja. Nekad i ređe. Non-stop je uključeno i pozadinsko svetlo. Treba im oko sat vremena da se napune kroz Micro USB. Baterija je verovatno NiMH (možda i Li-Ion) i nije izmenjiva. Posle skoro 3 godine korišćenja vrlo sam zadovoljan.
G20S Pro "guta" 2xAAA. Koristi se značajno manje nego G7, ali sam za skoro 2 godine korišćenja, baterije promenio samo jednom. Isto vrlo zadovoljan.
Napominjem, ovo su samo moja lična iskustva i nemam nikakav interes da reklamiram bilo kakav proizvod. Po meni - dobra kupovina, zavisi šta ko voli i kome šta treba.
 
Набавих и ја нови Хромкаст 4К, уређај као уређај ок, лепо ради, није (приметно) бржи од ФајрТВ 4К конкурента, ни нови Андроид (12) нема приметна унапређења у односу на верзију 9 на Ми Бокс.
Највеће разочарење је даљински, због заобљења лоше лежи у руци, дугмићи за појачавање/смањивање тона са стране нарочито тешко доступни и у левој и у десној руци. Тастери превелики и превише осетљиви, деси се да притиснем нешто док узимам даљински са стола. Не разумем зашто нису искористили проверен дизајн Шаомија и Амазона.
 
Meni se daljinski isto ne dopada. Jeidno mi iz leve ruke odgovaraju dugmići za volume. U desnoj nema šanse da pritisnem, a da bude udobno.
 
Uzmite drugi daljinski, ja skoro nikad ne koristim fabricki.
o baterijama sam vec sve rekao, ova prica o punjenju na 7 dana je potvrda toga sta sam pisao.

@mitar1982 posto si platio chromecast?
 
Могу да користим даљински од тв преко HDMI-CEC, али није то поента.
55 евра је коштао.
 
Nisam ga probao, plastika deluje skromno.

Ali ne mora da znaci da je los
kupi, probaj pa javi.
 
Narucio i ja BPR1S Plus,jeste manji ali nekako deluje kvalitetnije.
 
Novi sam na ovoj temi, i izvinjavam se ako ću pitati nešto što je već bilo, ali zaista ne mogu da čitam sve redom..
Imam android tv i u pokušaju da deci namestim igrice na tv, skontao sam da većina njihovih igrica sa mobilnog, ne postoji za android tv, odnosno da je play store ograničen samo sa naslovima koji su portovani i za tv. OK.razumeo.
E sad, postoji taj Sideload način, sa APKovima, ali zaista nemam vremena da se cimam sa tim, a moguće i da komande neće raditi jer su igrice za touch screen.

Da li postoji neki uređaj ili media stick, Box, nešto, da pretvara tv ili veliki monitor u da tako kažem konzolu za igrice gde je čitav Play Store podržan?
 
Postoje android boxovi sa klasicnim punokrvnim androidom, ima ih gomila sa amlogic s905x3 ili s905x4 procesorima (nemoj one jeftinije uzimati)i bar 4gb rama

Tu imas pun pristup playstoru za mobilne aplikacije bez ikakvog ogranicenja a mozes i instalirati android TV aplikacije bez ogranicenja.

Treba ti za njega airmouse obavezno, i trebace BT joypad
te igre za mobilne uredjaje su vecinom dizajnirane za upravlajnje touch screenom pa zavisi i koliko si snalzljiv da sve namestis i podesis.

Sve moze da se namesti ali nije na klik jednostavno.
Ako si mislio da samo instaliras i igras sve besplatno, to zaboravi.
 
Tu imas pun pristup playstoru za mobilne aplikacije bez ikakvog ogranicenja a mozes i instalirati android TV aplikacije bez ogranicenja.
Hvala za detaljan odgovor, molim te ako možeš samo još ovo da mi razjasniš: znači mogu da skinem i nstaliram na tako neki Box sve sa play stora, kao što to mogu i na mobilni? Samo je naravno pitanje da li će moći da se upravlja normalno igricom jer nije preko touch screena? Da li sam dobro razumeo?

Ako je tako da li bi predložio i neki konkretan model? Nema tolko veze cena, bitno je da dobro radi. Hvala unapred!
 
Imas boxeve koji su sa full Androidom. Imas boxeve (stickovi vecinom) sa Android TV (ustrojen Android prilagodjen radu na TV bez touch opcija ali sve sto radi radi bas kako treba).
Ako kupis jeftiniji Anfroid box onda nemas licence za streaming apps. ako ga koristis za narodnu varijantu onda te bas briga. Ali to sve ne radi bas najtecnije (ne mislim na apps nego samo koriscenje). Ako kupis skuplji valjda sve to radi tecnije ali opet nisu to procesori u rangu telefonskih...
Ako kupis Android TV box (ili stick) sve radi bez greske i imas pominjane licence.
Koriscenje je lose iskustvo (ali sve radi) samo na obicnom Mi sticku. Svi ostali uredjaji su dobri ili odlicni. Biras samo izmedju FHD ili 4K podrske, memorije, opcija na daljincu... Znaci bilo koji Fire Stick (iako bas i nije AndridTV ali neces primetiti), Nvidia Shield, Google CC, Mi 4K, Mekool...
Prednost obicnog Android boxa je to sto mogu da se instaliraju i obicne i TV apps a na Android TV samo TV varijante (mogu ipak i neke za obican Android, modovone ili ne ali za manipulaciju zahtevaju mis ili air mouse).
Zbog stabilnosti u radu i licnih potreba, preferisem Android TV varijante uredjaja. Amazon Fire Stickovi su mi se pokazali kao najbolji ali zahtevaju gimnastiku zbog nedostatka GPlay-a (trnutno u kuci stari Fire Stick 4K i Chromecast with Google TV).
Nvidia Shield nisam imao prilike da koristim ali na nevidjeno racunam da je die beste.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno