Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zar jos postoje TV bez Netflixa.
 
The company behind Homatics is Sei Robotics, a Chinese company who makes the TIVO Box for the US. They also produce the Nokia Streaming Box 8010..

Nokia Streaming Box 8010 130€
Kod:
https://www.amazon.de/dp/B0BGLD6XNS

Homatics Box R 4K Plus 150$
Kod:
https://www.homatics.com/products/box-r-4k-plus
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo ovde ovaj info:

New Nokia 8010 streaming box features upgraded SoC, Android 11

The box is produced by Streamview who has licensed the Nokia brand

The The Nokia Streaming Box 8010 will be available later this month Europe-wide online at streamview.com and in partner stores for 129€



Da je jeftiniji pa i da se proba :)
 
@Troller ,,, Sve hbomax i ostalo u 4 k ima u 3840 na strimovima ili torent stremio i slično, tako da ako je to tebi SD onda uživaj u sertifikatu netflixa i 200$
 
Aaaaa kapiram ti si moderni dzek sperou.Nista nista izvini samo furaj.
 
Tip preporučuje box 150$ a kupio bolji Nvidia pa ni on nije valjao. Ne igra ulogu koliko novca toliko muzike vidi se i iz te tabele uporedne box 400$ a u stvari dno.
 
Opasna rang lista 🤣 Samo po kom kriterijumu, ko ima veće cifre ma papiru? Pošto Khadas uređaji su single board computer kategorija koja eto usput može da fura i sakat Android ROM...
 
Lista zaebala vek :D
Zanimljivo ima review na njegovom YT kanalu i onog gore box-a:



Homatics-R-4-K-Plus.png
 
Opasna rang lista 🤣 Samo po kom kriterijumu, ko ima veće cifre ma papiru? Pošto Khadas uređaji su single board computer kategorija koja eto usput može da fura i sakat Android ROM...
Pogledao sam listu i zakljucio da su uredjaji rangirani tjst jedini kriterijum je antutu test ;)
 
Tip preporučuje box 150$ a kupio bolji Nvidia pa ni on nije valjao. Ne igra ulogu koliko novca toliko muzike vidi se i iz te tabele uporedne box 400$ a u stvari dno.
Ако говориш о мени, ја га нисам препоручио него сам написао да је занимљив уређај, а надовезао сам се на коментар којег сам и цитирао.
 
Ta diskusija sta je kome bolje nikada nije imala smisla jer su nam prohtevi jako razliciti.
 
Sta ima tih boxseva sa istim daljinskim.
Ma bolje uzeti Nvidia shield
Ili Amazonove uređaje.
Mada ni Google TV nije loš uređaj.
 
Ma to je kupovina mačke u dzaku. Dobre specifikacije i to je to. Ima tu još dosta bagova a najviše je cena izbagovana🤣.
 
Ma to je kupovina mačke u dzaku. Dobre specifikacije i to je to. Ima tu još dosta bagova a najviše je cena izbagovana🤣.
svi oni manje vise imaju vrlo slican hardver, jer to google propisuje sta mogu da ugrade tako da nemaju mogucnost da vrdaju.
 
Pozdrav. Imam jednu dilemu. Razmisljam se izmedju mi box s i mi stick 4k. Radice na full hd televizoru za sada. Po komentarima koje sam prosao mi box s zavrsava posao ali gledajuci neke uporedne testove vidim da je mi stick 4k dosta bolji u nekim testovima ne vezano za rezoluciju (noviji brzi proc, grafika, wifi...). Ono za sta meni treba prvenstveno je za kodi, netflix, iris i eon da radi sve fluidno. Sobzirom da stick ima android 11 da li radi elementum sa onim elementum servisom? Takodje moze li se stick napajati preko usb-a na tv-u? Vuce me stick 4k zbog karakteristika ali sa druge strane vise volim boxeve zbog manjeg zagrevanja a u ovom slucaju ima i android 9 koji sigurno podrzava elementum. Hvala unapred na savetima.
 
Ako tv imam na usb-u izlaz od 1A onda ce raditi bez adaptera. HBO Max,Iris,Supernova move n go rade fluidno. Eon takodje osim sto na Sk hd,1.2.3.4 i nova sport stucne malo kad se prelazi sa kanala na kanal. Delic sekunde ali stucne. Na ostalim kanalima radi fluidno.Kodi sa Fen addonom i RD nalogom radi fluidnije nego na Miboxu. Elementum ne koristim od kako sam presao na RD. Ne greje se preterano,bas sam pozitivno iznenadjen. Doduse sad nije leto. Dobra stvar sto daljinski mozes da uparis sa TV-om da mozes da ga palis-gasis i pojacavas zvuk.
 
Sobzirom da stick ima android 11 da li radi elementum sa onim elementum servisom?
Normalno da radi, nisu android verzije krive za to :)
Sa ovim dodatkom za elementum radi i na android 10/11/12 verziji :

A mozes i sam da skineš KODI APK i staviš mu target SDK na android 9 sa npr. ovim programom https://qwertycube.com/apk-editor-studio/
sačuvaš i instaliraš...
 
Mislim da cu se odluciti za stick 4k. Noviji hardware, sistem. Gledao sam uporedni test na youtube-u i vidim da je po takoreci svim parametrima bolji stick.
 
Ево даљинац за Android TV Box, Amazon Fire TV. Наравно, да је на истом wi-fi

android-box-remote-800x445.jpg


 
Nisam siguran od kada, ali GT-King mi ne pušta više HDR automatski. Moguće da se poklopilo sa poslednjim update-om sredinom ove godine, ali nisam siguran. Menjao sam i kabl, stavio provereni (sa eon boxa, radi hdr), rezolucija nameštena na 2160p 50hz. Na tv-u, HDMI 2.0 enhanced format (hisense u7b). Nemam sad ni jedan film skinut da probam (ne downloadujem odavno) ali u kodiju je radio oduvek, kad pustim rip koji ima hdr u nazivu. Trepne slika i aktivira se hdr profil za sliku na tv. Probao sam kroz yt sa onim hdr klipovima, neće ni tako. Jedino kako radi je kad forsiram sdr to hdr u opcijama, ali to neću, jer onda korišćenje koje nije gledanje hdr materijala prži oči i TV. Jel ima neko neku ideju šta bi još mogao da probam? Ponavljam, bio je neki update proletos, moguće da su isključili, mada ni tu ne vidim logiku.
 
Обзиром да су софтверски онемогућили Dolby Vision, стварно ме не би чудило да су то урадили и за HDR.
Стави слимбокс и уживај.
 
Pa moraću na kraju, jedino što mi ovaj stock radi perfektno. :(
 
@psaras
Imas li mozda i dalje magicsee n5?
Moj je bio u nekoj kutiji par godina jer nisam bio zadovoljan, i prakticno sam naleteo na njega pre neki dan, a posto vidim da ima novijih FW (ima i android 9), gledam sta bih mogao da probam. Znam da je bio neki haos sa tim i da cak i kada sam instalirao onu prvu verziju atvx, to sam radio sa tvog linka, a ne sa izvornog.

Imas li uopste ideju sta sada sme da se instalira (najnovije moguce, bilo stock bilo atvx) a da ne bude garantovano brickovanje?
 
@Rio stoji u fioci već par godina, krastavac. prvo stigao king, pa firestick, pa na kraju i eon box. Sve sam pozaboravljao veruj mi, znam samo da je čipset bio neki osakaćeni downclockovani s905x i da je u poslednjim mesecima korišćenja bio skoro pa neupotrebljiv, što zbog očajnog softvera što zbog sakatog čipseta. Isto se sećam da je trebalo da se pazi šta se instalira, jer je bilo nekoliko verzija pcb-a, ali to je sve. Jedino što mogu da pomognem je da ti poklonim ovaj moj primerak ako si negde blizu Pančeva, ili da ti pošaljem, pa se igraj, možeš jedan da spališ 😁. Stvarno se više ničega ne sećam.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Tesko je brikovati box, uvek moze da se upise drugi fw
Bez da znaš koji su kontakti koji ga dovode u rom mask mode vrlo lako može da se pa ne baš brikuje, ali dovede u stanje da nije moguće ubaciti drugi rom. Imao slučaj na nekom s905x box-u sa flešovanim Aidan romom.
@Rio otvori ga, vidi model/oznaku ploče i po njoj traži koji su kontakti za rom mask mode. Obično su dve bakarne tačkice ili kontakti na memoriji. Ako to nađeš, a svaki box to ima, ne možeš ga sofverski ubiti.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Vrh Dno