Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

kad se rasprodaju kolicine sa starim cena verovatno,mada ko zna videcemo,znaci za novi 7000 x3d da ocekujemo isto niske cene :D
 
Verovatno će 3D verzije da koštaju kao standardne pre sniženja cena...
 
To je bas optimisticno.
Ako performanse budu primetno bolje ima da nas oderu. Posebno jer ce taj cpu kupovati ljudi koji mogu da priuste 4090.
 
Baš razmišljam nešto slično...
Mada, 5800X3D je imao release cenu kao release 5800x...videćemo. Možda i jesam previše optimističan.
 
Ako sam dobro upucen 5800X3D je bolji od 5800X samo u gejmingu, a losiji u svemu ostalom? Oce tako biti slucaj i sa novom generacijom 3d verzija?
 
Naravno da nece priznati da niko ne kupuje.
 
Ima napretka za ova 2 meseca, sada vec za 200eur ima B650 ploca sto je prakticno ista cena kao Intel B660 DDR5 ploce. Procesor 7600x je jeftiniji, polako stvari dolaze na svoje mesto.
 
Kod nas su najjeftinije B650 ploče 270+ evra, koliko i Z790.
Načekaćemo se dok vidimo napredak, ako ga budemo videli...
 
Spustili su nasi malo cene cpu-ova 7950x bio 102k sad je 93k,7600x bio oko 43k sad je 39k,7700x i 7900x nisam zapamtio stare cene
 
Sklepao si danas Ryzen 5 7600x polukonfu.. temperatura u CPU burneru (Furmark) ide odmah na 93C.
Deepcool AS500 Plus je vazdusni kuler.
125W konfa vuce u idle, za razliku od 80W koliko je vukla dok je i3-8100 CPU gurao do pre nekoliko sati... to mi najvise upada u oci..
~500W u Doom Eternal, i ~550W vuce kada upalim i CPU burner i Furmark.
Napajanje LC600 se bori nekako :)
 
Poslednja izmena:
Da li se am5 bas toliko loše prodaje? Hteo sam juče da pogledam neke recenzije za b650 ploče, ali niko o tome ne piše ni na Amazonu, ni na Redditu.
 
Generalno je loše. Dok nisu spustili cene za Black Friday najprodavaniji procesor im je bio 5800X3D.
Ja sam lično odustao od AM5 dok se ne smiri situacija (DDR5 cene, cene ploča, novi X3D procesori). Mozda na proleće-leto sledeće godine.
 
Generalno je loše. Dok nisu spustili cene za Black Friday najprodavaniji procesor im je bio 5800X3D.
Ja sam lično odustao od AM5 dok se ne smiri situacija (DDR5 cene, cene ploča, novi X3D procesori). Mozda na proleće-leto sledeće godine.
Ne znam za cene u srbistanu ali generalno najgora situacija je sa plocama i memorijom. Situacija sa plocom najvise zavisi od konkretnog modela koji se trazi a sto se tice memorije, 2x32GB 6000MHz Kingston je nemoguce naci. 5600MHz je maksimum trenutno. G.SKill moze da se nadje ali kosta 2x vise od kingstona.
 
32GB (2x 16GB) G.Skill Trident Z5 RGB silver DDR5-6400 DIMM CL32-39-39-102 Dual Kit - 240e.

32GB (2x 16GB) Kingston DDR5- 6000 C40 FURY Beast - 223e.

Nije strašno.
 
Koja je fora sa debljinom heatsinka na zen4 seriji, bug ili feature?
S obzirom da temperature idu u nebesa bez obzira koji se kuler (vodeno ili air) koristi, bas zbog toga... koja je fora sa debljim heatsinkom, nekako mi nema logike?
Mora da postoji neka fora zasto je deblji.. koja ponistava svu termodinamicku logiku do sad
 
Deblji je da bi se zadržala kompatibilnost sa hladnjacima za AM4, da li su na tome trebali da insistiraju ili su mogli naći bolje rešenje je za diskusiju.
Koliko su zacenili AM5 ploče i procesore pa još treba i nova memorija, šta je na tu cifru i novo hlađenje...
 
Deblji je da bi se zadržala kompatabilnost sa AM4 kulerima. Glupost neviđena, jer i pored toga ne mogu da se montiraju baš svi AM4 kuleri na AM5, a temperature su drastično veće zbog toga.
 
za DDR5 memoriju postoji posebna tema. da ne širimo priču
 
Znaci, smanjili smo proces izrade, pa zato stavljamo deblji HS radi AM4 kompatibilnosti kulera, uzassss...
Klanje vola radi kile mesa
 
Bolje da su napravili kršten IHS i da daš 5-10e za mounting kit (i to ako ga ne dobiješ za dž od proizvođača) nego da kupuješ novi kuler jer dosadašnji ne može da ga ohladi ili da se mlatiš da krotiš temperature koje će svejedno biti visoke...
 
kako bese ide nizbrdo granulacija smirgl papira? :)
Zadnji put sam to radio mozda na Q9550 Intel procesoru... mnogo godina proslo... nikad direct die doduse :)
 
Ne moraš da gubiš vreme, provuci ga kroz abrihter.
 
Ima da šmirglaš dok ti ruke ne utrnu, IHS je debeo 3.5mm...
Naravno, ne moraš sve, ostaviš milimetar i po, ali svejedno imaš 2mm da drljaš :)
 
Nazad
Vrh Dno