Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

@Grunt

Stvarno mi bedak i cudno je da je bas velika razlika u ovom testu izmedju ove kartice jos dodatno nasvirane, i recimo gtx1060

Valjda nece neko da se naljuti, :mad: ;)
Gtx 1060 klokovana moze da ide u Heaven 4.0 na oko 1.700 score, sto je razlika oko 35 - 40% u perfomansama,..... plus 6GB memorije, .....a razlika u ceni je oko 80E. Mislim, da je jasna situacion'......:trust:
 
Poslednja izmena:
Kad se vec frlja procentima... 80e skuplja od 220e je taman 36%. Tako da... koliko para toliko muzike.
 
Nije 80 evra razlika. Nereferenta GTX1060 od nedavno ide za 270-275 evra.
 
Inace je jako bitno koliko je brza u nekom prastarom raspalom dx11 benchmarku :-D
A sto ne postavimo stvari ovako: kakva je "situacion" u onom sto je vazno, dakle dx12 i Vulkan igrama, kako je u Total War Warhammeru, Hitmanu, Doomu, mozda neko misli da je bitnije kako se kartica ponasa u dx12 i Vulkanu nego u dx11 i opengl-u a jos pride sacuva tih 80e
 
Heaven bench uvek daje prednost Nvidia kartama to je poznato vec zadnjih par generacija... Koristi se zato sto je OK stress test i sto mozes lako da meris napredak u OC ili da poredis sa drugim kartama istog proizvodjaca.

Evo jos sam je malo digao, 1350mhz vise necu obecavam :D



Izvukao sam veci skor od 3dguru-a u timepsy woot :D
http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_radeon_rx_470_strix_gaming_4gb_review,33.html

@ 2SaiNt4U
Koliko ti 1060 baca u TimeSpy testu ? To bi trebalo da bude neko realnije poredjenje, razlika ne bi trebala da bude vec od 25% ako i toliko. A 215e je 470, 1060 280e sto mu dodje taman to. A sto se igara tice e krastavac tu je vec do same igre i njenih developera ko ce kako da optimizuje, za nvidiin brute strenght ili za AMDov more delicate AS i dx12.
 
Inace je jako bitno koliko je brza u nekom prastarom raspalom dx11 benchmarku :-D
A sto ne postavimo stvari ovako: kakva je "situacion" u onom sto je vazno, dakle dx12 i Vulkan igrama, kako je u Total War Warhammeru, Hitmanu, Doomu, mozda neko misli da je bitnije kako se kartica ponasa u dx12 i Vulkanu nego u dx11 i opengl-u a jos pride sacuva tih 80e

Ajde gledati dx12 je jos djene djene ali gledati vulkan i uzimati u obzir a samo za sada dve igre ga podzavaju je malo smesno i to ajde jedan ozbilja igra i lol koji je da kazemo neozbiljna igra misleci na graficke detalje.

A to ako mislis da ce nvidija da dozvoli da joj ati preuzima trziste na osnovu vulkan podrske onda se grdno varas da ce sedeti skrstenih ruku i cekati svoju propast. A postavlja se jos jedno pitanje koliko ce vulkan stvarno biti zastupljen i podrzan od programera.
 
Pa nece sedeti skrstenih ruku, radice na implementaciji dx12/vulkan podrske na hardverskom nivou. Zapravo, vec rade na tome. Za narednu generaciju.;-) Sta mislis kako ce da tretiraju ovu kad izbace tu narednu? :) Da mozda ne zvuci vec vidjeno kod nV?
Poenta: uzeti malo vise faktora u obzir prilikom poredjenja 470/1060 a ne samo trenutni perf/price
 
Pre svega uzeti u obzir kakve su igre danas aktuelne, a ne 2018/2019 kada zablista pravi DX12.
 
Manje vise sve bitno pa i manje bitno od igara sto izlazi do kraja ove i tokom naredne godine ima dx12 podrsku.

Nije dx12 ni izdaleka implementiran kako treba, tacno, ali eto- i to malo koliko jeste, odmah vidljivo bolje skalira na radeonima.
 
Ne sumnjam da ce se pojaviti i nVidijine "DX12 igre". :d
 
@magny

Kao recimo BF1 ili DE:MD u kojima dx12 radi gore nego dx11 i to na svim kartama.

Verujem i da će dx11 steam verzija quantum break-a raditi daleko bolje od win store dx12 verzije.

A nešto si preskočio i dx12 Tomb Raidera. Mislim ako se već spominje Hitman koji leži AMD arhitekturi, čak i u dx11 modu, onda treba i RotTR. Pogotovo što je to trenutno grafički najlepši dx12 naslov.

Btw, kada stignu pravi dx12 naslovi, karte u rangu ni neće biti dovoljne za igranje u max detaljima u 1080p i trenutno je to na nekoj gornjoj granici i teraće se karte naredne generacije.
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi se pojavio bar jedan pristupan nvidia gsync monitor, pa da cela stvar ima bar nekog smisla, ovako je totalno besmisleno uzeti 1060 u odnosu na AMD ponudu, bez obzira sto je 1060 osetno brzi.
Steta za zelene, jednostavno zelim da predjem u njihov tabor, a pride imam i intel procesor, ali dzabe kad takvim nekim glupostima totalno obezvrede svoje postojanje.
 
Okači sliku tog intel monitora


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne sumnjam da ce se pojaviti i nVidijine "DX12 igre". :d

Nvidia GameWorks DX12 technology....:beat:

Inace, ako malo nesto iskarikiramo pricu o DX12 igrama, onda ce biti ovako.
Uzmes neku 480 ili 470 karticu, odigras Doom i Hitman, spakujes karticu nazad u kutiju, pa, u fioku, i otpakujes je ponovo, kada dodje neka DX12, Vulkan i Asinhrone Shader ( sve u jednom pakovanju :d ) igra.......;)
 
@ 2SaiNt4U
Pa da to je to, 1060 je brzi taman toliko koliko kosta vise. Igre ce presuditi na kraju svakako.
 
Na kraju ispade Asus Strix AMD RX 470 4GB odlicna kupovina ;)

Razmisljam da eventualno uzmem 470tku jer graficku kartu drzim otprilike 1 godinu... A Asus deluje primamljivo, racunam da je tiha karta a to mi uglavnom i treba, sto se tice igrica odigram 5-6 naslova za 12 meseci :(


@ 2SaiNt4U
Pa da to je to, 1060 je brzi taman toliko koliko kosta vise. Igre ce presuditi na kraju svakako.
 
@ 2SaiNt4U
Pa da to je to, 1060 je brzi taman toliko koliko kosta vise. Igre ce presuditi na kraju svakako.

Nisam ni gledao testove za 470 karticu, ali, neki review :
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_470_STRIX_OC/
https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1060_OC/

Ovde su u par igara, razlike i 40 - 50% u korist gtx1060. U dosta naslova, uglavnom oko 30 - 40% razlike, samo je u par igara, 470 kartica nesto bliza, na oko 10 - 15%.
Kada se uzme neki prosek, to je sigurno oko 30 - 35% jaca 1060 od 470 karte. Tako pokazuju testovi u ovim igrama. Ipak je gtx 1060 mnogo jaca od 470 i po meni, apsolutno se isplati dodati oko 70E za ovu karticu.....
 
@reviewsrb

Asus 470 se moze naci za 215e
a MSI 1060 OC za 272e

razlika mu dodje 57evrica ... Inace ova msi je odlicna kupovina :) Videcu sta uzeti, jos mi se ne zuri ali znajuci sebe ode grafa na dobos za 8-10meseci... Moram preseci a zelen sam u dusi ;)
 
@magny

Kao recimo BF1 ili DE:MD u kojima dx12 radi gore nego dx11 i to na svim kartama.

Verujem i da će dx11 steam verzija quantum break-a raditi daleko bolje od win store dx12 verzije.

A nešto si preskočio i dx12 Tomb Raidera. Mislim ako se već spominje Hitman koji leži AMD arhitekturi, čak i u dx11 modu, onda treba i RotTR. Pogotovo što je to trenutno grafički najlepši dx12 naslov.

Btw, kada stignu pravi dx12 naslovi, karte u rangu ni neće biti dovoljne za igranje u max detaljima u 1080p i trenutno je to na nekoj gornjoj granici i teraće se karte naredne generacije.
Off ali - nisam preskocio, bas naprotiv, u dx12 temi sam kacio ss-ove iz Thomba dx11 vs dx12 gde se moze videti rapidan fps skok, istini za volju u pitanju je klasican cpu related napredak gde se fino vidi kako dx12 cak i u tako skarabudzenoj formi potpuno eliminise cpu overhead problem na FX procesorima u toj igri. Neko ce reci pa to nema veze sa grafikama ali osnovni smisao dx12 apija primarno i jeste resavanje problema driver overheada posebno u karakteristicnim cpu/gpu setupovima gde je izrazeniji a ne revolucija grafickog prikaza. I na nV karti bi bilo ubrzanja ali ipak manje jer je tu problem overheada puno manji.

U BF1 beti procentualno je opet manja razlika nV/AMD u dx12 nego u dx11 iako dx12(zasad) radi nesto losije.
 
Doduse, moram priznati da bi AMD morao da obori cene kad je ovoliko sporiji od 1060... ili da izbace neki model koji je jaci od RX 480... sutra mi stize UltraWide monitor, a ja nemam koju jacu karticu od RX 480 da kupim, bar ne u novoj generaciji, jer me stara ne zanima.
 
@DupliRush, ma koje "ovoliko sporiji", pusti rivjuera i njegove procente, evo recimo Red Devil 480 ti je nakon sto je PowerColor izbacio zvanican custom bios umesto onog restriktivnog AMDovog za ref. karte skocio za tacno 3% (nista klok, samo lromena biosa) i sada je na 4 ili 5% razlike po Techpowerup-ovoj tabeli, tako da su kartice zapravo vrlo blizu, tako da ako vec ubacujes freesync vs gsync u pricu izbor je jasan
 
Pa, nisam ja pravio review na Techpowerup sajtu i racunao procente. :rtfm:

'Samo' promena biosa, pa mozda su drugaciji i visi klokovi ( samim tim i manji overklok potencijal ), nije to bas tako jednostavno itd.......I, kada bi se ubacio i overklok u testove, razlika bi bila jos nesto malo veca u korist 1060 kartice, zbog malo boljeg overklok potencijala....
 
Eno na techpowerupu test GTX 1060 brza 6% od Rx 480 ovde se pise tako da je GTX 1060 bog zna koliko brza, e ljudi 6% to je realno nista, a i cjena kartica je ista, sa druge strane Rx 470 je taman onoliko jeftiniji koliko je sporiji tako da suvisna prica.
 
Eno na techpowerupu test GTX 1060 brza 6% od Rx 480 ovde se pise tako da je GTX 1060 bog zna koliko brza, e ljudi 6% to je realno nista, a i cjena kartica je ista, sa druge strane Rx 470 je taman onoliko jeftiniji koliko je sporiji tako da suvisna prica.

Jeste druze ali na tom testu su obuhvatili koliko vidim neke "AMD" igre, a od "Nvidia" igara samo novi Tomb. Najpostenije da se tih 4-5 naslova izbaci napolje, i onda se jasno vidi da je generalno oko 12% brza GTX 1060, uz nizu cenu kod nas (govorim u odnosu na 8GB RX 480). Sto se tice 4GB verzije tu jedino smisla ima gledati onu Strix za 215e. Opet kazem, gledajuci stanje kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno