Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

MSI Gaming X ili Strix, koju uzeti? Vidim Strix ima neki problem sa obaranjem taktova.
 
To mu znaci da obara taktove pri overkloku ili sta? Ne ukljucuje ventove do 60c? OC nije bitan, samo da bude hladna,pa ne znam koja je hladnija karta MSI ili Asus.
 
Asus je tisi tu nema sta da se prica e sad koja je hladnija to pogledaj detaljno testove na netu ja bi uvek pre uzeo Asus Strix nego Msi sa 2 venta jer nekako mi je logicnije da strix sa 3 venta bolje hladi cip nego Msi sa 2 venta...
 
2 venta imaju obe karte. Tu su negde sto se temp tice. Cak Strix mozda i hladniji.
 
Jao da izvini ja sam je pomesao sa rx 480 da i ja bi rekao da je Strix hladniji ali ima slabiji OC mogucnosti od Msi-a...
 
Pa taj HIS nema da se nadje ni kod Madjara uopste se ne secam da moglo da se nabavi preko svercera neka HIS graficka karta starije generacije?Ispravite me ako gresim...
Znaci ostaje nam da idemo u Nemacku :D
 
Ako odradiš povraćaj poreza (mislim da 17% možeš dobiti nazad), možeš i avionsku kartu kupiti za razliku u ceni, s obzirom da je najjeftinija RX 470 kod nas 32.000, i to referentna :)
 
Slazem se sve je to lepo dok graficka ne rikne onda kako da ostvaris garanciju slanje do Nemacke kosta mnogo a i ako ides licno da im doneses i to kosta mnogo sve je to kocka ako ti lepo radi sve 3 godine garancije onda ekstra ako ne onda muke zive...

Znamo svi gde zivimo zato kupujte karte samo od svercera koji donose iz Madjarske ja graficku kartu ovde vise nikad u zivotu necu kupiti dok se ne normalizuju cene...

A i svercera koji idu u Madjarsku ni oni ne mogu da nabave tu HIS rx 470 koliko znam ali zato ima Asus strix za 215 eura sto nije uopste lose kad se pogleda koliko kosta u domacim prodavnicama....
 
I, ko ce da ti kupi takvu graficku, kada je prodajes, sa garancijom iz Nemacke, tako da izgubis i tu neku lovu ( jer ne mozes da je prodas za slicnu lovu, kao i neku grafu koja ima garanciju kod nas ili madjara)...
 
Poslednja izmena:
Pa niko ne bi ni prodavao rx 470 iz Nemacke sa garancijom zasto bi iko prodavao kada ta kartica moze u naredne 3 godine sve na high i ultra bilo koju igru da pokrene u 1080p?A kad isteknu 3 godine onda je kao i svaka druga kartica i bez problema moze da se proda samo je pitanje za koliko....
Ali ajde hipoteticki da bude tako kao sto ti kazes onda si u pravu....
 
Dosao si iz 2019. godine i pouzdano tvrdis da moze bilo koju tadasnju igru na high-ultra? :d
 
Nisam ali gledajuci u proslost tipa 2013 do 2016 vidim da grafika igara nije previse napredovala pa jos ni directx 12 ne radi kako treba sve igramo u directx 11 i dalje a kad je directx 11 izasao jos 2009 koliko se secam prvo je bio na Ati 5xxx seriji i na Nvidji ne secam se bese kojoj seriji...
90 % igara danas lepo radi na seriji grafickih karti iz 2013 godine a mislim da je to kod amd-a bio rx 2xx....
E sad stvarno ne znam sta ce to da izbace 2019 sto ce da pojede resurse rx 470 da ne moze da se igra makar sa njom na high u 1080p...
O 2k ne pricam jer ce i tada biti prilicno skup za nas Srbe a za ostale ne znam...
Mislim da ce 2019 90% igara sa rx 470 moci na high sa mozda pogasenim nekim filterima eto to je neko moje misljenje a svako ima svoje :)
 
2019 tesko da ce moci i na medium ta karta da nesto pokrene u vecem fps-u od 30 a kamoli sada? Pa jel vidis da ona jedva sada ima imalo normalan fps a ti predvidjas 2019 da ce da igre rade high-ultra... hoce mozda gtx 1080 graficke ce da sigurno mogu da se igraju tako ali rx 470 ovu godinu ce da progura kako progura ali vec sledece godine pazi sta ti kazem ce krene kuknjava na forumu kako su karte lose.

Zato se sada i gleda kupovina kartica koje sada mogu da guraju fps preko 100 da bi u narednom periodu uz neki kompromis i smanjivanjem detalja mogle a imaju stabilnih 60 fps-a.
 
Lex Luthor-Ne znam sta da ti kazem ja mislim da ce moci na High u 1080p skoro sve igre neke naravno nece moci tipa Cyberpunk 2077 koju radi isti tim kao i Witcher 3 bice tu recimo 20 igara koje nece moci na high u 2019 ali ostale hoce na high bar se ja nadam...Mozda si ti u pravu ne kazem da nisi ali vreme ce pokazati...:)Zaboravih da napisem gtx 1080 nema veze sa 1080p ta karta je overkill za 1080p i nije ni stvorena za tu rezoluciju nego za 2k i 4k rezolucije 2019 ce ta karta moci sve zivo da pokrece na 2k na high bez problema a 1080p na ultra....

reviewsrb-Ali konzole jos nisu cipovane tj. nije cipovan ni Ps4 ni XBO a i ako izadje ps5 2019 tesko da ce on biti cipovan tako da se ne isplati igrati na konzolama jer se sve placa dzabe sto je jeftina konzola od pc-a dosta.
 
Poslednja izmena:
Kad bih igrao protiv sebe bf3 1v1 pc vs konzola, mislim da bih pobedio 100-1. Naravno, da dam sebi par hiljada sati da se izvezbam na konzoli :)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Upravo to,ALI,da se lepo izvežbati i na džojstiku,tako da kontam da bi rezultat bio manji ...negde 70:30 :p


ajmo nazad,znači ima karti ispod 200 emra,pašće one lepo na 175 uskoro
 
@-bahamud- Gde to ima? Ja nigde ne videh ispod 200e..
 
Ja nigde ne videh ispod 215, mada po svemu sudeći biće 230. Ako ima za 200 uzeo bih par komada? Ako neko ima info nek javi, ne vidim nista na kp

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
On misli na mindfactory.de i ovu HIS izvedbu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MSI 470 4GB Gaming, na default taktu 3dmark Firestrike 11850 GPU score. Karta uporediva sa 290/390 ili gtx970.

MSI 470 4GB Gaming CF, na default taktu 3dmark Firestrike 22656 GPU score, uporedivo sa GTX 1070/1080.
 
Poslednja izmena:
Vise nego interesantno ;-)

Interesantno je koliko ljudi prenebregavaju tu okolnost da su 1060-ke lisene SLIja kad se polemise o cenama za RX470/480 i GTX1060 a zapravo je jako bitan faktor jer kupce rx kartica stavlja u potencijalno bolji polozaj prosto zato sto ce za recimo godinu dana ako pozele vecu gpu snagu imati opciju vise, a to je kupovina jos jedne(po sigurno povoljnijoj ceni) i sastavljen izuzetno performantan cf sistem, dok vlasnicima 1060ki ostaje samo opcija prodaje pa doplata za jacu.

Po meni mnogo bitnija stavka od onih sad vec jednocifrenih par procenata prednosti 1060 u odnosu na 480.
 
Jeste sve to lepo al koliko igara dobro utilizuje CF


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uporedjujete 470 CF u 3Dmark Firestrike gde je skaliranje skoro 99%...GPU score za 980 SLI je 30.000 i vise, pa koliko je jaci od gtx1080 koja ima gpu skore oko 23.000....
U igrama koliko je skaliranje, plus treba nesto jaci procesor da bi 'snabdeo' taj CF, plus stuttering i visoke temperatrure kod 470 CF kartica. Mislim, da je 1070 mnogo bolji izbor. :trust:
 
Razlog jednostavan:
- RX 480 8GB CF je losiji od GTX 1080 a kosta tu negde (na KP GTX 1080 Gigabyte G1 kosta 640 evra, dve nereferentne RX 480 8 GB su tek neznatno jeftinije)
- RX 470 CF je losiji od GTX 1070 a skuplji i u varijanti sa 8 i sa 4 GB (GTX 1070 ima za 425 e)

Slicno bi bilo i za GTX 1060 da postoji SLI, ne bi imao smisla pored 1070/1080.

A to sto ce kad vlasnik RX 470/480/1060 pozeli da se ubrza ista kartica biti jeftinija ne znaci puno jer ce takodje i karta iz vise klase takodje biti jeftinija a mozda ce izaci i sledeca serija kad se tek stvari menjaju iz korena.
Obrni, okreni SLi/CF sa kartama iz ovog ranga nema mnogo smisla :)
 
Uporedjujete 470 CF u 3Dmark Firestrike gde je skaliranje skoro 99%...GPU score za 980 SLI je 30.000 i vise, pa koliko je jaci od gtx1080 koja ima gpu skore oko 23.000....
U igrama koliko je skaliranje, plus treba nesto jaci procesor da bi 'snabdeo' taj CF, plus stuttering i visoke temperatrure kod 470 CF kartica. Mislim, da je 1070 mnogo bolji izbor. :trust:

+1
Jednom sam imao posla sa dual GPU resenjima, i to je i dalje jednim delom aktuelno, nikad vise. Nadam se da ljudi koji pricaju o CF(SLI) opciji imaju neka iskustva.
Jedna 1070 je meni licno, posle mog iskustva, bolje resenje.
 
Nazad
Vrh Dno