Šta je novo?

AMD FM2+

Ali ovaj nema integrisanu :)
 
1600MHz je sasvim dovoljno, sve preko je osetno skupo a nema realnog efekta kod Athlona.
 
Nema uticaja, ovaj moj jedva primetna razlika sa 1333 i 1600.
 
Ali ovaj nema integrisanu :)

Znaci brza memorija ima uticaja samo u video igrama kada koristis integrisanu grafiku, jer ti je radni takt RAM-a kao radni takt memorije na integrisanoj(integrisana nema svoju memoriju pa koristi RAM). Nece ti bolje radi Cinebench ako imas APU i jako brzu memoriju(mislim hoce, ali isto koliko i za obicne procesore jer Cinebench ne koristi IGP).
 
Има ли код нас плоча које "из кутије" подржавају FM2+ процесоре (имају инсталирану ту верзију BIOS-а)? Пошто ја немам FM2 процесор па не могу да ажурирам BIOS. А не бих да се зезам по сервисима због тога и да ми узимају паре...
 
Pa ove nove FM2+ ima ih vec nekoliko vrsta kod nas da se nabave. Koji ti je procesor ?
 
Па које су те? Ја сам нашао FM2+ плочу која ми одговара али џаба кад нема најновију верзију BIOS-а инсталирану, већ само ону која подржава FM2. Процесор ће бити A10-7850K. Без FM2 процесора рачунар неће ни да покрене BIOS...
 
Poslednja izmena:
GIGABYTE G1.SNIPER A88X, FM2+, ASROCK FM2A88X Extreme4+,GIGABYTE F2A88XM-HD3 - Sve podrzavaju FM2+ Out of the box. Sad samo zavisi koliko novca planiras da das za ovaj deo racunara pa po tome da izaberes.
 
Па ту трећу и намеравам да купим. Али нико не зна да ми каже која је верзија BIOS-а инсталирана. Ако је старија, онда морам да носим плочу у сервис...
 
Jel planiras da kupis plocu kad i procesor ili hoces plocu pre procesora, ne razumem, zasto bi nosio novu plocu u servis znog flesovanja BIOS-a kada na svakoj od onih radi bilo koji FM2/FM2+ procesor najnormalnije ?
 
Зато што не може...

Мене би занимало, ако добијеш плочу са старијом верзијом BIOS-а (која подржава само FM2), да ли ће рачунар моћи да уради POST и покрене BIOS са тим FM2+ процесором.

Neće, informacija iz prve ruke od sinoć. GA-F2A88XM-DS2 sa F1 BIOS-om ne POST-uje sa Kaverijem. Nabavio sam Richland da danas flešujem ploču sa F4 BIOS-om (jedini podržani Kaveri BIOS ove poče).
 
Ne znam kako mozes da proveris BIOS na ploci koju jos nisi kupio.

Evo sta pise na Gigabyte sajtu za trecu plocu iz onog posta gore:
Note: To support FM2+ APUs, be sure to use an FM2 APU to update the BIOS to the latest version with the EFI Flash tool included in the zip file.

Dakle ili da trazis da ti oni u radnji to odrade pre slanja(sto je mozda i nemoguce ali nemam drugu ideju) jer ti nemas FM2 procesor(ili kupi neki najjeftiniji Trinity pa odradi proces update-a, pa ga posle prodaj) ili da neko napise na kojoj ploci imas odmah BIOS sa kojim radi Kaveri.
 
Stize februar a ponuda ploca i dalje prilicno mrsava. Jel neko ima info da li ce nam stici jos neka ITX ploca? Posto vidim u ponudi je samo prilicno skupa Gigabytova ploca.
 
Poslednja izmena:
Kod nas ide strasno kilavo ja sam bio prinudjen da kupim preko.Sada sam ponosni vlasnik asrock a88x extreme 6+!
 
Ima li kakvih promena po pitanju ponude ploca FM2+u bilo kom cenovnom rangu koje podrzavaju Kaveri out of the box ?
 
Da li FM2+ ploce koje imaju podrsku za 3 way monitor, kad im se doda discrete grafika serije HD5000(5450) moze da se postigne 5 monitor setup?
 
Cini mi se da imaju(mada ne znam da li je u pitanju DVI, DP i HDMI ili D-SUB, DP i HDMI). Za 5 monitor setup vec ne verujem i cak i kad bi tako nesto bilo moguce morao bi da imas karticu iz HD6000 serije koja podrzava taj Hybrid Crossfire.
 
Na vise lokala imam kombinaciju fm1 apu + 7790 i to tera 5 monitora, stim sto apu tera sliku na dva izlaza a 7790 na tri. A fm2+ nudi da apu tera 3 monitora pa mi onda nije potrebna externa grafika koja moze da baci sliku na tri vec samo na dva monitora. Mislio sam da ce 5450 moci, a za 6000 seriju sam 99% siguran da ce raditi...
 
Poslednja izmena:
Bez preke potrebe sam odradio update BIOS-a za Asus A88XM-Plus sa verzije 1302 na verziju 1601. I primetio sam da takt CPU-a u Windowsu ne ide spod 3,5 GHz, čak i kad procesor ne radi (skoro) ništa. S druge strane, conky u Linuxu prikazuje 1,7 GHz u takvim slučajevima. Ima li neko ideju zašto u Win-u frekvencija neće da ide dole? Menjao sam power saving parametre u BIOS-u i nema razlike. Da li je to uopšte do BIOS-a?
 

Prilozi

  • Task Manager.png
    Task Manager.png
    30.4 KB · Pregleda: 46
  • cpu_conky.png
    cpu_conky.png
    122.7 KB · Pregleda: 52
Ja sam isto stavio 1601, i meni kada stavim Power saver plan obori takt duplo i dosta spusti napon, tako da kod mene nema taj problem, ne bi trebalo da je do bios-a.

Ono sto meni nije jasno, kako na high performance planu da dobijem da radi kako treba, tj da mi ne dize takt i napon, ne znam kako da namestim da ne radi taj blagi overcklock, kao da je u boosted state-u stalno.
 
kod mene se na A88XM-Plus mnogo greje hladnjak za čipset.
ima li neko ideju zašto? ubacio sam zadnji bios 1601 i sve najnovije drajvere.
ali par puta mi izbacuje plavi ekran i restartuje računar.
kada čekiram izbaci mi da je greška do drajvera najverovatnije i da nije do hardvera.
greška je u win32k.sys fajlu
 
I kod mene je vreo hladnjak, ne moze prst da se stavi da se ne opeces. Mada mislim da je tako na vecini ploca ne samo na ovoj.
 
da ali me brine ovaj plavi ekran.
 
Nazad
Vrh Dno