Šta je novo?

AMD FM2+

Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruke
492
Poena
170
Mislim da je pravo vreme za temu obzirom da su ploce polako pocele da pristizu na nase rafove.A kako na cpu jos treba pricekati,nazalost!!
Po ovome za sada sto je stiglo i cenama koje vidim mislim da ce fm2+ biti apsolutni best buy!!
 
Pa jeste pravo vreme ali šta vredi kada nema pravih procesora za ove ploče, barem ne još...(o Kaveri gde si )

FM2+ platforma biće IDEALNA za puno stvari, ali jedino kada se u ploču bocne budući Kaveri procesor.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je pravo vreme za temu obzirom da su ploce polako pocele da pristizu na nase rafove.A kako na cpu jos treba pricekati,nazalost!!
Po ovome za sada sto je stiglo i cenama koje vidim mislim da ce fm2+ biti apsolutni best buy!!

A koje su to ploce stigle na nase rafove sem one gigabyte-ove? Dakle kad stignu ploce kod nas imacemo o cemu da pricamo.
 
A koje su to ploce stigle na nase rafove sem one gigabyte-ove? Dakle kad stignu ploce kod nas imacemo o cemu da pricamo.

Upravo tako, ali ni situacija u Evropi nije baš najsjajnija po tom pitanju. Tačno je da ovde kod mene ima veći izbor FM2+ ploča ali imaju problem sa nabavkom...to znam jer jedan moj poznanik radi u Frankfurtu u jednoj PC radnji.
 
Baš sam snimio nove fm2+ ploče. Kakve li će performanse da budu u odnosu na am3+ procesore?
Sve nešto imam osećaj da previše forsiraju fm# socket u odnosu na am3+, tj, kao da će am# i fx polako da odumire...
 
ploče kojih ima su ATX i microATX formata. miniITX ploča nema nigde ni na vidiku što je po meni besmisleno jer ako već koristim APU onda ću verovatno težiti tome da sklopim što manju mašinu a ne kanturinu :mad:
ako idem na ATX onda mogu opušteno ubaciti bilo kakvu grafiku koja će biti i bolja od integrisane. ista situacija je bila i sa FM2 miniITX ploče su se pojavile kod nas kad je platforma već na izmaku karijere.
 
znam za tu gigabyte ploču ali gde je to kod nas? kao što sam rekao bio je isti slučaj i sa prethodnom platformom pojavi se kada više nije aktuelno. jednostavno kod nas izgleda važi i dalje pravilo ako nema kila onda i ne valja :p
 
Ja poodavno razmisljan o toj platformi......kaveri na .......4,5ghz.....
 
Bice bice, josh malo da se strpimo, kako rekoshe Januar 2014-te.
 
U ostaku Jevrope imas koju hoces FM2+ plojku.Kod nas culi samo za Gigabyte.Do pre neki dan bila samo ona DH3,sad ima Sniper,HD3 i to je to.Udarili harac ne mozes ni netu da kupis sedi gde si...
 
Jel zna neko dal ce dolaziti ploce i drugih proizvodjaca, konkretno ASUS-a?
 
Drugu danas namestio GA-F2A88XM-D3H i 760K Richland, sasvim fino i korektno radi. A i fina baza za buduce Kaveri procesore :) Za budget PC odlicno!
 
Neverovatno,Kaveri kuca na vrati a nasi uvoznici ne razmisljaju o fm2+ soketu.Strasno je sto pojedinci koji se bave uvozom i prodajom it hardvera,ne znaju razliku izmedju maticne i hard diska!Posto sam uzaludno pokusao da dodjem do novih fm2+ ploca kojih vec ima svugde po svetu,dobijem preko prijateljevog prijatelja,broj jednog od gore navedenih ljudi.U razgovoru izmedju nas,covek rece,citiram:krastavac cuo sam za te ploce,u prosloj turi sam rekao da se ubaci 100nak komada ali izgleda slabo ide, nema jos procesora za njih!Katastrofa!
 
Ima nekih vec preko mesec, gigabyte modeli.

Mene zanima hoce li biti asrock modela u micrto atx formatu ako neko zna
 
Mene zanima hoće li biti nekih As-rock modela u miniITX formatu u toku decembra? S obzirom da će posle u januaru sve biti za 12% skuplje nego do sada, a možda i više. Pa još i sami znate kako je spor januar kod nas po pitanju računarske opreme, praznici, neradni dani, malo ovi što uvoze da obidju Kopaonike i slično, ko Tajland ko Kopaonik, i onda praktično tek sredinom februara može da očekuje neki priliv tog NIhata Kavečija, pardon Kaverija (ko li im smišlja ta imena) :D
 
Da li se isplati da kupujem fm2 plus plocu, na ovu trenutnu konfu? Kontao sam ako je uzmem da kasnije nabacim neki bolji procesor i grafu (ali ne znam da li bi to imalo logike). Nisam bas nesto upucen u ove sisteme sa integrusama..
 
Sampro postoji duze, u SK-u su se reklamirali od druge polovine devedesetih (ne citam SK duze pa ne znam sada...) pa bi trebali biti ok firma, a ako dobijes urednu garanciju ne vidim u cemu bi bio problem.
 
Interesuje me da li se postarina dodatno placa??
Ili da i plocu uzimam u E.
 
Upravo narucena Gigabyt Ga-F2A88X-UP4.Kako je nema kod nas,snasao sam se u Wien-u!:)
 
Pokušavao sam i ja da kontaktiram neke firme ali ništa od toga kao da tražiš AM2 :mad: ploču već sam pisao o tome. Ploče su naravno kompatibilne i za FM2 i kako onda nema procesora? Naravno da bi dosta nas uzelo ploču i neki Richland a kasnije kad se pojave procesori samo bi uradili upgrade. Kod nas kao i na svakom drugom polju te odluke donose ljudi koji nemaju mnogo veze sa materijom pa sve tako i funkcioniše a pojedini prodavci koji su stručni ne mogu puno da utiču na uvoznike.
 
Srbija je lider u svakoj grani ne samo u IT :smackbum:
 
Pa ova Sniper ploča samo je iz trzv. Sniper serije jer se zna da ima SAMO 4-faznu naponsku jedinicu. Kad bi se pojavile ASRock FM2+ ploče Extreme6 i Extreme4 tek to bi bio pun pogodak. A i Gigabyte ima UP4 ploču koja ima bolju naponsku jedinicu od Sniper FM2+ ploče.
 
katastrofa! uhvatili se dve, tri ploče i to samo Gigabyte i dok imaju na lageru FM2 nemožemo očekivati ništa bolju ponudu.
 
Nazad
Vrh Dno