Šta je novo?

AMD FM2+

Čovek je mislio da spominjem microATX D3H, koji je na tržištu več neko vreme.
 

Pa kakvi saveti, u onom tekstu benchmarka to su sve preskupe ploče, koja poenta APU-a, ako ti kupiš sve preskupo, ja onda tu ne vidim svrhu, ako imaš dovoljno love kupiš standardan računar.
Po meni je pobednik ipak na našem tržištu AsRock extreme 4+ kome ne smeta što je ATX ploča, i za overklok ovaj UEFI bios sve maltene radi sam umesto tebe, može da overklokuje i ko zna i ko ne zna bez da se muči, ploča se ne greje to jest naponska, je 4+2 faze, a da ne pričamo što kod uvoznike po maloprodajnoj ceni može da se kupi za 70-ak evra, ili ako se kupi preko weba na njihovom sajtu ispadne cena oko 67 evra bez poštarine, ko je iz Bg ili Zemuna, gradska autobuska karta plus :).

Po ceni one Gigabajt ploeč recimo u tekstu o budžetskoj konfiguraciji, onda bolje uzmeš MSI ploču za nešto manje para, ili opet AsRock, samo microATX i sigurno je bolja od Gigabajta.
Svrha ovakvih foruma je da kroz iskustvo članova istog saznamo šta je najbolje od komponenti za korisnike, a ne da čitam i da se upravljamo prema nekim šturim i neubedljivim testovima.
 
Poslednja izmena:
mislim da je ok uzeti najjeftiniju a88 plocu cisto zbog kaverija i potencijalno carizzo chipova 2015
 
Ima li neko informacije kako se ponašaju brže DDR3 memorije pri žestokom overklokovanju na FM2+ pločama ? Npr da li je moguće naterati memoriju na rad od preko 2400 MHz ?
 
Jeste skupa za jednu HTPC ploču...ali specifikacije su sasvim dobre za tu klasu proizvoda. I već imaju reviziju ploče 3.0, kad pre.
 
Obećaše mi iz As*s kancelarije kod nas,da ću biti prvi koji će znati kad a88x-pro udje u Srbiju!Divni ljudi,hvala!
 
Ali bi je pored 330 dinara skuplje Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 teško ko odabrao...
 
Ја бих купио ову плочу: http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4716#ov
На њој бих користио AMD A10-7850K (купићу га чим изађе). То је FM2+ процесор. Ова плоча има инсталирану верзију BIOS-а F1 која подржава само FM2 док за подршку FM2+ треба инсталирати верзију F4. Проблем је ово:

Update AGESA code for FM2+ APU support

Note: To support FM2+ APUs, be sure to use an FM2 APU to update the BIOS to the latest version with the EFI Flash tool included in the zip file. (For a future BIOS upgrade, you can use either the Q-Flash or the EFI Flash tool.)

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=4716#bios

А ја немам FM2 процесор. И како онда да то решим?
 
Od 27. novembra je u opticaju F4 verzija BIOS-a, tako da postoji realna mogućnost da ti zapadne ploča sa tom verzijom. U svakom slučaju kupuj ploču što kasnije, nikako pre APU-a. U suprotnom, vidi sa radnjom, nekim servisom, kod poznanika...
 
Добио сам одговор директо од Гигабајта:

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, this motherboard supports newer CPU since BIOS version F4, if you don't have FM2+ APU, you still could use Q-Flash or @BIOS to update BIOS.

Значи иако су написали да не може, оно као може.

Да ли заиста могу да ажурирам (или уопште покренем) BIOS са процесором који није подржан (у тој старијој верзији BIOS-а)?

http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_qflash.htm
http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/flashbios_qflash.pdf
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da mozes da pokrenes,problem bi se ogledao u tome da bi ploca pogresno vrsila citanje procesora sto je tebi nebitno da bi uradio update biosa!
 
Ima li ko kakvog glasa o nasim nesrecnim uvoznicima i fm2+ plocama!Jel treba da potpisujemo neku peticiju ili da garantujemo sigurnu kupovinu nekoliko hiljada ploca da bi ih uvezli,pri tome milslim na vrh fm2+ ploca ne ove osakacene modele!?
 
Zna li neko kakav je uticaj brzine memorije na Richland Athlone ? Dakle ne APU procesore nego konkretno 750k i 760k modele ? Da li je ista situacija kao kod APU-a posto ne mogu da nadjem testove po netu.
 
Ne razumem sta te zanima? Brzina memorije na Athlon 750k utice koliko i na FX4xxx procesore, sto je pak isto kao i kod APU-a kada se ne koristi IGP u igrama, znaci minimalno.
 
Pa citao sam da na APU-ovima znaci kada se ubaci brza memorija tipa 2133Mhz i vise pa posto je 760k Athlon proc iz iste serije da li i kod njega to vazi, nista vise. Da znam da li da jurim nesto brze od 1600Mhz ili je i to dosta samo da povecam kapacitet.
 
Nazad
Vrh Dno