Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Narucio sam ovaj sat ipak i ujedno prvi put se registrovao na Ali i kupio sa njega ( do sada samo Ebay ), imalo je onde polje pored opcije za slanje processing time, i pisalo je 45 dana :trust:, e sada meni je jasno sta to u globalu znaci... da prodavac ima 45 dana da mi posalje sat + sad ono vreme sto ce da protekne dok dodje do mene ( transport ), ali nekako mi ovo previse 45 dana sto stoji ovo na ebay nema :S:, zanima me znaci konkretno jer to stave samo onako reda radi ili stvarno cu da cekam max 45 dana dok ne posalje ?
 
to je max vreme ,uglavnom zavisi od prodavca. ako je ozbiljan poslace sat za oko 4,5 dana.
 
Pa da znam da je max, ali reko nije valjda da se desi da neko ceka i po 45 dana da se nesto posalje pa jos dok stigne... bolje da odem peske za Kinu da ponesem sam :d, na Ebay salju odmah bar je do sada tako bilo u mojim slucajevima.
 
To je greška za processing time 45 dana. Vrlo retko vidjam toliko dugo i od takvih prodavaca ne kupujem.
Sat je bio na akciji, poslaće verovatno u roku do 2 dana.

Nema razloga da stavlja toliko vreme jer on nema ništa od toga, pare stoje kod Aliexpress-a dok ti ne debiješ predmet i potvrdiš da je sve ok.

Takav processing ima logike samo kod nekih retkih predmeta koje prodavac treba da napravi npr po dimenzijama koje ti daš ili slično, ali je i tada 30 dana.

Možeš mu poslati poruku i reći da ti to ne odgovara i da ćeš otkazati porudzbinu ako je zaista toliko ali mislim da nema potrebe. Imaćeš predmet u rukama pre tog roka.

Jedino ako je krš prodavac ali to si valjda proverio...
 
Pa ne moze sad ni da otkaze jer se prodavac nece sloziti.

Kinez sad ima bezobraznih 45 dana da to posalje a ti mu bukvalno ne mozes nista, osim da se nadas da ce poslati mnogo ranije.
 
Treba da mi stigne tablet pa u slučaju da baš preteraju sa carinom kako ide postupak i šta se radi
 
7 inch Chuwi Vi7 3G Phone Call Android 5.1 Lollipop Tablet pc Intel SoFIA Atom 3G-R Quad Core IPS Screen GPS FM 1GB/8GB Tablets
Za klinca sam uzeo na akciji 58e a prošli telefon mi naplatili više sigurno jer bio 81e a oni ga računali na 100$ jer je sada oko 106e ali pošto je bio poklon ženi za rođos nisam hteo da se cimam sa njima a klinci mi kod keve pa imam vremena da se cimam do kraja meseca (tablet je na carini već 4 dana)
 
Poslednja izmena:
Društvo treba mi savet nekog iskusnog vuka.

Poručio telefon
2015 Original Jiayu F2 MTK6582 Quad Core 1.3GHz 4G FDD LTE Android 4.4 Dual SIM 5'' 1280*720P IPS OGS Gorilla 8MP 2G RAM 3000mAh
http://www.aliexpress.com/item/2015...-5GHz-4G-FDD-LTE-Android-4-4/32284895396.html
Isti stigao za 12 dana. E tu kreću muke telefon bez znakova života. Kontaktiram prodavca i kazem da mislim da je samo baterija posto je ispod 3V i da mi eventualno posalje novu da ne otvaram dispute. On dva dana cuti. Ja otvaram dispute trazim full refaund bez slanja itema nazad. On odbija kompletno i iznos i bilo sta i kaze probaj drugi punjac.

Na moje ististiranje da nije punjac, jer isti puni druge telefone a drugi punjaci ne pune takođe ovaj, on trazi da mu vratim nazad telefon da bi ga on servisirao.
Ja odbijam zato što ima troškove slaja i opet carinu što izađe oko 80% vrednosti telefona uz carinu plaćenu kada sam preuzeo paket.

I kažem da je samo baterija najverovatnije i da predlazem da mi posalje bateriju da probam aparat ako telefon startuje da mi baterija ostaje ali ako ni sa novom baterijom neće da startuje da vraćam komplet pošiljku a on refundira telefon -vrednost rezervne baterije.

O tu predlaze da ja probam sa drugom baterijom od ptlroizvodjaca (nasao bat sa istim rasporedom pinova probao ide u boot ali posto je drugacijeg oblika ne mogu da iztestiram telefon - sto njemu nisam rekao) ja kazem da nemam adekvatnu bateriju i da bi bilo dobro da posalje. O odbija i kaze da ke jedina opcija da posaljem nazad telefon da on navodno servisira kod proizvodjača. Pa da mi pošalje servisiran telefon.

Šta da radim? Da eskaliram slučaj? Pristanem da šaljem nazad...
 
^ Jednostavno. Kupi (pozajmi/poseti obližnji servis za telefone) univerzalni eksterni punjač za bateriju i podigni bateriju do barem 3.7V, a onda je stavi u telefon i napuni do kraja. Ako je baterija ispravna, rešićeš problem.
 
Baterija je neispravana imam poprilično kvalitetan, programabilan punjač za bukvalno sve tipove baterija i on ne vidi bateriju tj. Ćeliju uopšte. Probao na više načina da je probudim međutim ćelija otišla u večna lovišta. Nije meni do cigančenja zbog jedne baterije, ali ne znam da li je samo baterija problem ili još nešto a to neću... Preko toga
 
Pa full refund i telefon da zadrzis nema teorije da dobijes, a nece ni kinez da ti posalje tek tako na rec drugu bateriju.

Mozes jedino da trazis manji iznos ili da vratis telefon.
 
Ok narode hvala na odgovorima.

@bmibmc druze šaljem ti poruku na pm.
 
Mogu li da imam više shipping adresa na AE? Idem za 20 dana na more pa bih poslao paket kod roditelja. Jel moram da menjam adresu ili ? Nisam uspeo da nađem opciju da dodam još jednu...
 
Pisao sam pre par strana o LCD-u koji mi je stigao neispravan...posle dugacke prepiske sa prodavcem otvorio sam dispute,vrlo brzo isao i na escalate...jutros mi je stigao mail od ali-jeve sluzbe za reklamacije sa dve opcije: ili 80% refund ili da vracam LCD na proveru i da dobijem full refund...napisali su mi da u roku od tri dana moram da odgovorim koju opciju prihvatam samo sto ja nigde ne vidim kako da odgovorim...
Naznaceno je da se na taj mail ne odgovara,na dispute stranici ne vidim nista vezano za tu ponudu,a prodavac nastavlja sa cenkanjem u prepisci(sad je negde na 60% refund-a :))
Jel zna neko kako mogu da odgovorim na tu ponudu?
 
Mogu li da imam više shipping adresa na AE? Idem za 20 dana na more pa bih poslao paket kod roditelja. Jel moram da menjam adresu ili ? Nisam uspeo da nađem opciju da dodam još jednu...
Mozes 5 adresa da imas upisanih pa biras gde hoces da ti salju.
 
E da pitam, jel mogu kinezu da kazem, umesto da ne lupa neke cene, da stavi nekako pravu cenu, tj. ako bi mogao da stavi ''racun'', da se vidi koliko sam platio i koja je cena? Jer, mozda cu da narucim slusalice (Takstar su u pitanju), one kostaju manje od 50e, tako da ne treba da placam carinu, i da kinez ne lupa cenu i da carinici ne lupe mi cenu pa da placam za dzabe i da ja saljem njima racun, jel moze to kinez?
 
Možeš ti Kinezu da kažeš šta hoćeš ali Kinez je čudna sorta. Šta god da mu kažeš, napisaće nešto deseto. Takoreći, kao kineski da mu pričaš :D. Ja sam isto tako pokušavao da iznudim neki invoice sa realnom cenom ali džabe, napisao on duplo manje. Sreća te su mu na carini poverovali.
 
Jel imao neko sličan slučaj da mu pošta 3x beleži otpremu a da paketa još nema na adresi?

Nije neka velika vrednost,~30tak dolara,uglavnom oklopi i stakla za telefone,sve raztličito nema 2 ista artikla a šetaju ga na istom mestu 3 dana....
 

Prilozi

  • posiljke.asp.jpg
    posiljke.asp.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 232
Poslednja izmena:
Jel ima neko neki predlog za dobar novcanik sa aliexpress-a ?
 
Ako ne pošalju istog dana već piše otprema onda carina ne gine.
 
^NightCrawler

naocare za bajs 12$- oprema 2 dana, pise od carine ne za carinu
nema dela 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD
vec samo 10200
valjda ce doci do kraja nedelje

ali.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko sličan slučaj da mu pošta 3x beleži otpremu a da paketa još nema na adresi?

Nije neka velika vrednost,~30tak dolara,uglavnom oklopi i stakla za telefone,sve raztličito nema 2 ista artikla a šetaju ga na istom mestu 3 dana....

Ne setaju ga....na carini je..7.8 ti stiglo na carinu i tamo je...Moj paket je 3.8 stigao na carinu i jos je tamo :p Tako da ces se nacekas jos :)
 
Može i tada da dodje bez pdv-a i carine, ali baš retko.

Otvore, vide da je sitnica. Naplate samo troškove otvaranja.
 
Nazad
Vrh Dno