Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

2015-08-02 14:20 - Serbia, Item Arrived at Serbia
2015-08-01 15:48 - MPC PMIH (KLIA), Item Sent to SERBIA
2015-08-01 11:51 - MPC PMIH (KLIA), Item Posted Over The Counter to Serbia
2015-07-30 16:52 - MPC PMIH (KLIA), Dispatch PreAlert to Serbia

Od 2. stoji da je stigla. Da li tu prestaje tracking ili nasi jos nisu evidentirali?
Nisam do sada dobijao preko njih.
 
Значи неки трошкови ми не гину?

uploadfromtaptalk1439395859243.png
 
Ne radi tastatura koju sam naručio preko aliekspresa, prodavac mi nudi da refundira pola iznosa ili da mu pošaljem tastaturu nazad. Jel ok prihvatiti pola refunda?
 
Nije, pokreni disput. Stigla ti je neispravna roba.
Objasni da ti je prodavac poslao neispravnu tastaturu. Trazi 100%.
 
Poslednja izmena:
Nije, imaš iznad aliexpress dispute gde je odobreno 80% bez vracanja proizvoda.

S obzirom da je vracanje neisplativo, eskaliraj na aliexpress i trazi 100% bez vracanja proizvoda. Verovatno ce odobriti 80%.

Ako je sitan iznos, i ne maltretira ti se. Prihvati to što ti se nudi ili se cenkaj sa prodavcem pa koliko izguraš.

A prodavac neka kontroliše ispravnost sledeći put pre slanja preko pola sveta.
 
Da odgovorim samom sebi :)

Dakle paket je stigao u srbiju "2015-08-02 17:41 Serbia, Item Arrived at Serbia". Danas (2015-08-14) stigao je paket.

Tracking prestaje kada udje i bilo je potrebno 12 dana da stigne.
 
Poslednja izmena:
Porucio bih 2 misa, da li bih imao ja neki problem sa carinom ili necim ? Mislim 2 ista misa u jednoj posiljci.
 
Ne verujem ali ako ne utiče na cenu bolje naruči na dve adrese ili napravi mali razmak izmedju dve pošiljke na istu adresu.
 
Moje iskustvo sa Alijem, nikad vise! Pa ovi kinezi imaju totalno losu robu. Jel ima neko neki turski sajt? Cujem da oni imaju dobre stvari (bar daleko kvalitetnije od kineza).
 
Jesi li li čitao feedback pre kupovine? Je l znaš da postoji dispute preko koga se žališ da proizvod ne funkcioniše?
 
Jel neko primio refund preko intesa Internet kartice? Meni napisali refund complete, ali nista mi nije leglo... Da li uopste moze posto internet kartica ne dozvoljava uplate sa strane?
 
Jel neko primio refund preko intesa Internet kartice? Meni napisali refund complete, ali nista mi nije leglo... Da li uopste moze posto internet kartica ne dozvoljava uplate sa strane?
Uplate i refund su različite stvari. Treba da prođe nekih 7-10 dana da se proknjiži, i vraćanje se vrši sa istim datumom kao i uplata, znači u listi transakcija će se tamo nalaziti.
 
Napokon sam nasao dobar combo. :p Razer DeathAdder blue i Steelseries Siberia v2. Sad mis je originalan ali slusalice nisu, medjutim svi ih hvale kako su ekstra itd... Jel imao neko iskustva sa takvim slusalicama ?
 
Ne,ali ja imam misljenja sa 3 death addera kojima crkne mikroprekidac redovno posle godinu do dve.
 
Uplate i refund su različite stvari. Treba da prođe nekih 7-10 dana da se proknjiži, i vraćanje se vrši sa istim datumom kao i uplata, znači u listi transakcija će se tamo nalaziti.

Hvala Mitre. Ipak mi nije leglo posto je refund bio nakon nekih 40dana, proverio sam unazad nema te sume :(
 
I ja cekam vec 30ak dana da mi inteza vrati nekih 15€ koji nisu prosli na aliju...ima li nade za te pare? Posebno sto svako vice (inteza i ali support) kako su krivi oni drugi sto nije bila realizovana uplata!
 
Da li vam pravi problem sajt alija preko kompa ? Hocu da odem na orders i otvorim dispjut ali konstantno neki error. Poludeh.
 
Стигао powerbank, плаћено укупно 590дин царина тражила 440.
 
Da ima mnogo dobrih ocena, i nema. Ali vidim da za takvu robu tesko moze da se nadje neki prodavac sa par hiljada pozitivnih ocena.
Feedback je ok, ali mi nije jasno zasto vidim 3 a pise 7 komada? (To bi neko iskusni mogao da kaze, i mene zanima)

Klik za OEM

U sustini tvrdi da su sluske original, samo ne dolaze u original kutiji.

Edit: naruci da vidis jesu li dobre, pa bih i ja za sebe narucio :d
 
Narucio, cekam i nadam se da su ekstra, nek i kopije budu samo da su ekstra. :D
 
Nazad
Vrh Dno