Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da, to je to. Na Singapuru je tako .

Ali skini ovu app, tu bi trebalo da se vec pojavilo.
557cce376e1437722fa44cc989248920.jpg
Ma necu da pratim i nerviram se uopste, kad stigne - stiglo. Odoh na more u ponedeljak dao bog, kad se vratim mozda proverim dokle je doslo ;)
 
Super, hvala svima, nije skupo, a korisna stvar.

@blastoise
Kako si zadovoljan sa K3 note?
Preko aliexpress-a si ga uzeo?
 
Prezadovoljan :)
Da, preko HK Goldway prodavnice.
Izasao nedavno u Indiji pa smo dobili internacionalni rom bez kineskih applikacija (iako ih nije bilo u custom romovima). Sad radi sve savrseno.
 
Da,sada treba gledati telefone koji oficijelno izlaze i u indiji. Tu kinezi moraju da prave romove sa google servisima i bez kineskog djubreta..
 
@blastoise
Super, bas mi je drago da si zadovoljan. Jesi li ga root-ovao?
 
@blastoise

Koliko ti je stajao na carini kod nas ? I koliko su te rebnuli ?

Jeste off ali prastajte :)

Moze i pm ako ti se ne pise javno :)
 
Poslednja izmena:
Cuj root-ovao :D I root i custom recovery i flash novog roma, sve to uz pomoc dakok-ovog uputstva na telekineza forumu. (To sam sve radio par puta dok sam isprobavao romove, sad sam na indijskom sa stock recovery i ima i ota). Tamo postoji odvojena tema za ovaj model pa sam aktivniji. Imao sam zelju i ovde da otvorim temu kad je stigao ali sam imao dosta obaveza tih dana pa me posle prosla zelja.

@fkloznica
Ne secam se vise, al dosta, mozda i 10ak dana. Carina naplatila oko 3100din jer sam zamolio prodavca da napise 90$ pa je to upalilo. Pisao sam u temi za kineze o tome ;)
Mozete na pm pitati ako imate neko specificno pitanje ;)
 
Hvala na odgovoru. Moj je tek 6 dana na carini. :)
 
Poslednja izmena:
Kupio sam dva LCD-a za telefone pre nekih mesec dana...od istog prodavca oba ekrana, ~150 USD vrednost paketa...nikad do sad nisam imao problem sa robom kojom sam uzimao, ali kad sam video da mi nisu ni otvarali paket za carinjenje, znao sam da ne moze bas tako dobro da se zavrsi :D
Jedan LCD je ok, drugi ne izbacuje sliku, odn.ne radi mu svetlo...dajte savete kako da za njega dobijem novac nazad, posto je onaj kome sam trebao da ga ugradim odustao zato sto ne moze vise da ceka...imam jos nekih 15ak dana purchase protection-a, pisao sam prvo prodavcu gde mi je odgovoreno da probam ponovo da ugradim ekran i sl. Kako je najbolje da se ponasam u ovoj situaciji, da bih na kraju imao sto manje/nikakve gubitke u celoj prici...nikad do sad nisam morao da otvaram dispute, tako da je svaki savet dobrodosao...hvala unapred...
 
Pa vidi ako zelis komplet novac nazad umanjen za postarinu moras da mu vratis taj lcd sto ne radi.
E sad mozes i partial refund ali ne znam koliko to to odgovara s obzirom da ti nicemu ne sluzi taj lcd, znaci vidis da se dogovoris sa prodavcem da mu ne vracas ali da vidis koliko bi ti kesa vratio.
Bas bezveze situacija s obzirom da ri sa tim lcd om ne mozes da zaradis nista, da ti je poslao pogresan ali da radi pa da mozes da ga iskoristis, ovako....
Ja bih isao na varijantu da mu vratim i onako si nesto zaradio a on da ri vrati full refund.
A vidi i sa staffom AE da ides na escalate ako ne mozes da se dogovoris sa prodavcem.
Ali mislim da ce ti isto predloziti ako hoces full refund.
Srecno, pa javi sta si uradio i kako je proslo.
 
Taj LCD je lagan, kad se spakuje kao obično pismo u pucketavoj koverti, i između dva tvrda kartona, ili u nekoj laganoj kutiji verovatno neće biti teži od 100g. A za tu masu je poštarina oko 350 din. Teže i jeftine stvari se uglavnom ne isplati vraćati.
 
Pa ako je 350 rsd onda i nije tako strasno...meni se po glavi motalo neke 2000 ili tako nesto...
Ne isplati mi se partial refund,zato sto mi nikako ne treba taj lcd...a mislim da bih mogao i da ga namestim da radi...
Ajde samo neka neko ko je prolazio kroz proceduru napise sta sad tacno da radim...
Trenutno sam u prepisci sa prodavcem,veceras upload-ujem video zapis namestanja lcd-a...15ak dana do isteka zastite...jel da otvaram dispute,ili da trazim da se produzi zastita...????
Hvala jos jednom...
 
Наручио: Original Xiaomi Power Bank 10400mAh usb output for phones pad power bank
http://www.aliexpress.com/item/in-s...-for-phones-pad-power-bank-SG/1602232287.html
(from AliExpress Android)

Шта мислите, хоће ли ми наплатити царину и то?
Зашто ми је скинуто 0.70€ више него што ми је стигло у поруци да је скинуто? То се враћа касније?
 
Poslednja izmena:
Meni nisu naplatili nista za 16k bateriju, verovatno neće mada ko to može reći zasigurno
 
Ja cu sa ovim realno moci da napunim 4 puta bateriju od 2600 mah? Da li je ovo realna cena sto sam platio?
 
Cena je realna, ali si mogao i par dolara bolje da prođeš. Stavljali su linkovi skoro neki...

Nećeš moći 4 puta nego 3,5 puta. Objašnjenje imaš u temi za ove baterije, ako te zanima :)
 
Ja imam od 5200 a baterija 2500 i može 2 puta ali npr od 30%
 
Cena je realna, ali si mogao i par dolara bolje da prođeš. Stavljali su linkovi skoro neki...

Nećeš moći 4 puta nego 3,5 puta. Objašnjenje imaš u temi za ove baterije, ako te zanima :)
Ал нпр последњи пут пустим од једно 30% и напунићу до краја :)

Можда за пар долара, ал овај је баш хваљен да је све супер и оригинал, све оцене су 5* тако да ми је боље од њега за 2-3 долара скупље него од неког тамо па да стрепим шта ће ми стићи. Бар тако мислим да је ок.
 
Na gear nešto sajtu su uzimali dvojica ili trojica za 15$ i svi su originalni. Nego to je nebitno, ti si vec kupio i nisi preplatilio, pa uživaj :)

Za sve eksterne baterije ti važi da efektivno daju ~80% max. Zato što ne mogu da daju konstantni 5V već je ta cifra kada je powwrbank pun, a kako se prazni se smanjuje. Konkretno su za tvoj izvlačili do 8.400mAh http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=321458
Dakle imaćeš da puniš 3 puta i četvrti DO 20%.

Ako ti nećeš puniti od 0% naravno, puniće više puta, ali efektivnih ~80% ne možeš da nadmašiš :)
 
Nazad
Vrh Dno