Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Naručio za drugara neki screen protector za lenovo s60 i stigao mu ali ne pasuje uopšte kako treba. Napisao Kinezu da ne valja uz priloženu fotografiju on odmah odgovorio, kao proveriće. Nema ga da se javlja 10 dana :D. Šta da radim? Da otvaram dispute ili da ga cimam opet? Smešna je cifra (1,82€) ali mi se ne poklanja Kinezu iz principa. Evo fotka.

Prvo da odgovorim sam sebi, možda nekog zanima. Posle pretnje otvaranjem dispjuta javio se za 5 minuta :D i rekao da će sutradan poslati ponovo predmet što je i učinio. Nadam se sada odgovarajući, treba da stigne ovih dana pa ćemo da vidimo.

Nije baš aliexpress ali ne znam gde da pitam. Na gearbestu ima sniženje za xiaomi powerbank http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html?special16 Čini mi se da je ovo vrlo dobra cena. Tvrde da nije fejk. Šta mislite?

Ostavio sam post na temi carina pa evo i ovde. Stigao je powerbank. Sve OK, proverio na onom sajtu za verifikaciju tako da mogu da preporučim gearbest.
 
tamo je sve fejk.
 
Za gearbest kažeš? Onda sam ga ja baš uboo kad sam dobio original u prodavnici gde je sve fejk. :D
 
Sta je sad koji moj?!
8d453cec3326afe74a0ba9b047e392f5.jpg

Upravo sam i ja dobio isti ovakav mail. Isto prva kupovina, isto Inteza.

Ovako, ja im sigurno necu slati sliku lične karte i pasoša itd, ne smem ni da zamislim kakve su tu zloupotrebe moguće, ko može da veruje kinezima...
Submitovao sam im poruku tu gde su tražili, poslao sam im uslikan SMS gde se vidi da mi je banka skinula pare za aliexpressinternational ili kako se vec zove.

Sad čekam odgovor pa da vidimo. Nadam se samo da ću dobiti pare što pre nazad i da neću ulaziti više nikad u te priče sa kinezima...
 
Pojma nem, ja sam im poslao sve, samo sam zacrnio brojeve na kartici i dobio mail da sam autorizovan i da mogu da kupujem i izvinjavaju se na neugodnostima bla bla. Juce ja zvao intezu, cekao sat vr da se javi lik i kaze mi nije do njih, uplata je prosla. E sad dal, kad i kako cemo dobiti pare nazad pojma nemam, videcemo.
 
Cisto da kazem da sam juce opet uplatio za isti artikal, ovaj put sve proslo ok, isti je vec uredno poslat i nalazi se u singapurskoj posti trenutno. E sad da docekam isti i povracaj sredstava od prvog i bice super!
 
Ma to je do inteze nesto lopovcina. Meni se desilo da su mi skinuli dupli iznos za jednu stvar i cekao sam preko 2 meseca da mi vrate sredstva na racun, jer kako oni kazu greska je bila moja samo ne znam kako
 
Da ne citam sad ispocetka,negde sam procitao da se na robu u vrednosti od preko 20 ili 50 dolara/eura placa porez?Koliki je porez i da je fiksan preko te odredjene cifre ili sto je veca vrednost da je veci i procenat poreza?
 
Znaci ukupno 30 % na svaku posiljku preko 50 eura.Hvala druze.
 
Nije ukupno 30% nego 10% na vrednost pa plus 20% pdv.

@Proday gde ti proveravas status?
 
Poslednja izmena:
Da, prvo ide carina pa na tu osnovu pdv. Izadje oko 32%
 
Nije ukupno 30% nego 10% na vrednost pa plus 20% pdv.

@Proday gde ti proveravas status?
Pa tamo u my orders, pa kliknes na detalje za stavku za koju hoces da proveris pa skrol dole pri kraju,pre stavke za pm
Btv @rista1 jel to znaci da cu i ja da placam pdv na stvar od 14 eura? Kako je to moguce ako mi stizena kucu?
 
Meni do sada samo na neki sat naplatili 600 din a koštao je 31e za ostale sitnice uglavnom ništa, za mobilne uvek platiš i tu zavisi koju osnovicu uzme te možeš i jeftinije da prođeš,na kuću plaćaš poštaru[emoji1]
 
@cacanin izgleda sam se istripovao, tek za par dana ce biti tracking dostpan preko singapur post servisa u mom slucaju, dobio sam link tamo pa da kucam broj.
 
Imam jedno pitanje, treba mi USB flash memorija, ali mi treba nesto gde bi bilo moguce da prebacujem direktno fajlove sa telefona. Mozda je glupo pitanje, ali da li postoji neki USB flash memorija sa blootuth-om ugradjenim u sebe, ili neki USB flash koji ima micro SD izlaz, pa da ga direktno ustekam u telefon? nisam naleteo na nesto slicno pa pitam. Kupio bih preko aliexpress-a, i link bi dosta pomogao, ako je neko kupovao nesto slicno, bio bih zahvalan?
 
Neee, nego bas USB flash memoriju. Ali da mogu nekako direktno da je povezem na telefon.
 
Zar ti USB Micro SD čitač ne bi završavao posao?
 
Video sam te otg usb-e koji imaju i slot za microSD, e sad kako se to tacno zove pojma nemam...znam da ih ima dosta na youtubetu uz samsung s6 posti se svi zalili na malo memorije.
 
Ima ovde da se kupi, video sam 32gb 1000dinara i ima i USB i Micro Usb slot sa druge strane i vrlo je mali i kompaktan.
 
@cacanin izgleda sam se istripovao, tek za par dana ce biti tracking dostpan preko singapur post servisa u mom slucaju, dobio sam link tamo pa da kucam broj.
Da, to je to. Na Singapuru je tako .

Ali skini ovu app, tu bi trebalo da se vec pojavilo.
557cce376e1437722fa44cc989248920.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko te je izasao? Ja kupio jedan reader za prvu pomoc jer imam jednu staru micro Sd karticu, pa rekoh da je iskoristim. A videcu da uzmem i jednu sa soostvenom memorijom.
 
Nazad
Vrh Dno